پرشین بلاگ: مونوپولی رسانه ای برای بخش خصوصی ممکن نیست

فاوانیوز: انتشار دو خبر کذب در سایت های سیاسی – خبری "الف" و "بازتاب" مبنی بر تشکیل مونوپولی و  ایجاد انحصار رسانه ای پرشین بلاگ در زمینه آی تی موجب شد تا بر خلاف تمایل گروه سایت های پرشین بلاگ در توجه به اینگونه موارد، ارائه توضیحاتی را به افکار عمومی  لازم بدانیم:

به گزارش فاوانیوز، پرشین بلاگ با بیش از 670 هزار کاربر و حدود چهار میلیون مخاطب، بزرگترین جامعه اینترنتی ایرانیان است که در کنار 30 پایگاه تجاری، خدماتی و اطلاع رسانی، مجموعه موفقی از سایت های فارسی را در محیط مجازی مدیریت می کند.
وجود مجموعه ای با این توانایی ها در بخش خصوصی که در راستای سیاست های کلی و معقول که با هدف توسعه فناوری در کشور فعالیت می کند، آرزوی علاقمندان به پیشرفت کشور است و قاعدتا نباید موجب نگرانی افراد مدعی دلسوزی شود.
به واقع و باتوجه به گستردگی و تنوع در فضای رسانه ای، امکان ایجاد انحصار برای بخش خصوصی ممکن نیست و این موضوع هیچگاه از اهداف پرشین بلاگ نبوده است و به علاوه تعریف ارائه شده از مونوپولی توسط سایت "الف" و "بازتاب" از دقت علمی و تخصصی لازم نیز برخوردار نمی باشد.
تولید حدود 14 میلیون واحد محتوایی (یادداشت و نظر) و ایجاد و رهبری اعتراض اینترنتی به نشنال جئوگرافی و صیانت از نام خلیج همیشه فارس با حدود 90 هزار امضای ایرانیان  سراسر جهان و تاسیس سایت های فارسی در برابر نسخه های مشابه غیرایرانی، تنها بخشی از نتایج حاصل از تعامل سازنده بخش خصوصی و کاربران هوشمند فضای اینترنت است. موضوعی که برای همه فعالان وب فارسی اعم از بخش خصوصی و دولتی الهام بخش بوده و هست.
به طور طبیعی بزرگترین جامعه اینترنتی ایرانیان، بهترین و مناسب ترین بستر تبلیغات اینترنتی برای بنگاه های بزرگ اقتصادی، مجموعه های فرهنگی و اجتماعی، موسسه های غیردولتی، احزاب و گروه های سیاسی است که طی چهار سال گذشته به طور منظم از این ظرفیت استفاده شده است تا آنجا که در انتخابات نهم ریاست جمهوری، تبلیغات هفت کاندیدای ریاست جمهوری در ابعاد گسترده و به صورت موثر در پرشین بلاگ عرضه شد.
خط مشی پرشین بلاگ به عنوان بخش خصوصی، مبتنی بر فعالیت های اقتصادی و تخصصی در جامعه مجازی و در چارچوب قوانین و مقررات ملی (جمهوری اسلامی ایران) و بین المللی است.
ماهیت تخصصی خدمات پرشین بلاگ و شرایط جامعه مجازی موجب گردیده که فضای وبلاگ ها همچون گذشته از نظر سیاسی متنوع باشد و ملاحظات و سلایق سیاسی مدیران سایت از گذشته تا حال تاثیری بر فعالیت تجاری و تخصصی گروه سایت ها نداشته است.
پرشین بلاگ از اوایل آبان ماه سال جاری و در آستانه سه انتخابات مهم کشور یعنی خبرگان رهبری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا، طی فراخوانی آمادگی خود را برای ارائه تبلیغات انتخاباتی اشخاص، کاندیداها و حامیان از طریق ارسال نامه و انتشار آگهی در روزنامه های کثرالانتشار اعلام  کرده است.
پیش از 10 میلیون کاربر اینترنت، بستری نیست که فعالان اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به آن بی توجه باشند و حساسیت تولیدکنندگان اخبار فوق ناشی از اهمیت فوق العاده بلاگرها در جامعه مجازی است.
پرشین بلاگ در آینده نیز تلاش خواهد کرد تا خدمات خود را متناسب با نیاز جامعه مجازی گسترش دهد و در این مسیر از نظرات و پیشنهادات استقبال می کند.

/ 1 نظر / 18 بازدید
آتنا

اوووووووووووووووووووووووووووووووووول!!!