پیشرفت اتمی ایران متوقف نمی شود

احمدی نژاد: پیشرفت اتمی ایران متوقف نمی شود
 

t.gif

ahmadi49.jpg

احمدی نژاد: حرکت ایران دیگر از نقطه ای که بخواهند او را متوقف کنند گذشته است

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران، گفته که پیشرفت اتمی ایران متوقف شدنی نیست و افزوده است که کشورهای منطقه از این پیشرفت خوشحالند.

آقای احمدی نژاد که روز سه شنبه، 5 ژوئن، در یک نشست خبری شرکت کرده بود نگرانی کشورهای منطقه از پیشرفت اتمی ایران را رد کرد و قدرت های جهانی را متهم کرد که برای تسلط بر کشورهای دیگر، می کوشند بین ملت ها تفرقه بیاندازند و کدورت ایجاد کنند.

وی گفت که برنامه هسته ای جمهوری اسلامی با قوانین بین المللی منطبق است و در چارچوب مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی صورت می گیرد و افزود "پیشرفت خود در این زمینه را متعلق به همه دوستان، همسایگان و ملت های آزاد می دانیم."

رییس جمهوری ایران گفت که در ملاقات با کشورهای همسایه، هیچیک از آنها نسبت به برنامه اتمی ایران ابراز نگرانی نکرده اند بلکه گفته اند که از قدرت گرفتن ایران، احساس قدرت می کنند.

در مورد ادامه برنامه اتمی ایران، آقای احمدی نژاد گفت "کشورهای بزرگ با فشار و زور حرف هایی را منتشر می کنند که این حرف ها دیگر اثر ندارد و حرکت ایران دیگر از نقطه ای که بخواهند او را متوقف کنند گذشته است."

در این نشست خبری، موضعگیری برخی کشورها در مورد برنامه اتمی ایران از جمله رای مثبت هند به قطعنامه های علیه ایران مطرح شد.

t.gif
800_right_quote.gif کشورهای منطقه بسیار اظهار خوشحالی می کنند و می گویند ما از قدرت ایران احساس قدرت می کنیم
800_left_quote.gif
 
محمود احمدی نژاد


هند از اعضای شورای حکام آژانس بین الملی انرژی اتمی است و به قطعنامه های شورا علیه جمهوری اسلامی رای مثبت داده بود.

آقای احمدی نژاد در مورد تاثیر رای هند بر روابط با ایران گفت که دو ملت ایران و هند روابط دوستانه و

عمیقی دارند و افزود "بعد از این مساله، نخست وزیر هندوستان با من تماس گرفتند و آن را اتفاقی عنوان کردند که افتاده و خواستار آن شدند که این مساله بر روابط دو کشور تاثیری منفی نگذارد."

خط لوله گاز، لبنان و عراق

رییس جمهوری ایران ابراز امیدواری کرد که روابط دوستانه ایران و هند به نفع کشورهای منطقه توسعه یابد.

در همین نشست خبری، از آقای احمدی نژاد در باره پیشرفت در طرح خط لوله انتقال گاز ایران به هند از طریق پاکستان و مخالفت آمریکا با آن سئوال شد.

وی گفت که مذاکرات به خوبی پیشرفته است و ابراز امیدواری کرد که در سال جاری قرارداد احداث این خط لوله نهایی شود و افزود که دخالت آمریکا در این زمینه تاثیری نخواهد گذاشت.

t.gif

030316_majlis300.jpg

"به خاطر مردم عراق و امنیت از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم"
همکاری ایران و تاجیکستان در کشف و استخراج نفت نیز در این نشست خبری مطرح شد و آقای احمدی نژاد گفت که در جریان دیدار با رییس جمهوری تاجیکستان توافق هایی در زمینه حمل و نقل و سرمایه گذاری در زمینه های مشترک از جمله انرژی حاصل شده است.

یکی از خبرنگاران در مورد گزارش مربوط به اظهارات اخیر دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مورد سیاسی شدن گروه حزب الله لبنان از آقای احمدی نژاد سئوال کرد.

وی گفت که این سخنان به شکلی درست گزارش نشده و تصمیم گیری در مورد اوضاع لبنان به ملت این کشور بستگی دارد و به کسانی که، به گفته وی، تصور می کنند با طراحی برخی فتنه ها می توانند نظر خود را بر مردم لبنان تحمیل کنند توصیه کرد که از چنین اقداماتی که به ضرر خود آنها تمام خواهد شد خودداری ورزند.

رییس جمهوری ایران در مورد وضعیت عراق نیز گفت که استقرار امنیت در این کشور به نفع تمامی مردم منطقه است و، به گفته وی، بهانه را از دست قدرت های خارجی برای حضور در منطقه می گیرد.

آقای احمدی نژاد گفت که پس از سقوط رژیم سابق عراق، ایران به نیروهای خارجی توصیه کرد که از این کشور خارج شوند اما این توصیه اجرا نشد و افزود "حالا به ما میگویند به عراق کمک کنید، ما هم به خاطر مردم عراق و امنیت حاضریم و از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم."

 
/ 0 نظر / 24 بازدید