واکنش رسمی ايران

 واکنش رسمی ايران

t.gif

3288.jpg

آگاهان می گويند حماس دچار اختلاف درونی شده و ايران از جناحی طرفداری می کند که مخالف درگيری است

دولت ايران پس از چند روز سکوت، نسبت به نزاع داخلی ميان گروههای فلسطينی واکنش نشان داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، نگرانی دولت جمهوری اسلامی را به درگيری خونين داخلی در سرزمينهای فلسطينی را ابراز کرده و با فراخواندن همه گروههای فلسطینی را به گفتگو برای حل و فصل اختلافات درونی و پرهیز از درگیری داخلی، اعلام کرده که دولت ايران برای هر کمکی در این زمینه آماده است.

آن گونه که وزارت امورخارجه ايران اعلام کرده، دولت ايران رایزنی با طرفهای مختلف اسلامی و عربی از جمله دولتهای سوریه، مصر و عربستان سعودی را در دستور کار خود قرارداده و امیدوار است "همفکری کشورهای مسلمان منجر به نتایج ثمربخش برای ملت فلسطین" شود.

سرزمينهای فلسطينی چند روزی است صحنه درگيری خونين ميان جنبشهای حماس و فتح شده که دو گروه عمده سياسی فلسطينی به شمار می روند.

در نتيجه اين درگيری، باريکه غزه تحت تسلط حماس درآمده و بدين ترتيب، سرزمينهای فلسطينی عملاً تجزيه شده، رئيس تشکيلات خودگردان فلسطينی نيز اسماعيل هنيه را از رياست دولت فلسطينی که در کنترل جنبش اسلامگرای حماس قرار داشت برکنار کرده است.

دولت اسماعيل هنيه سال گذشته در پی پيروزی حماس در انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطينی روی کار آمد.

سخنگوی وزارت امورخارجه ايران گفته که درگيری ميان گروههای فلسطينی از ديد دولت ايران، به زيان "آرمان انقلاب فلسطینی" است و دستاوردهای ناشی از فرآیندهای انتخابات و نتایج دموکراتیک آن بايد محترم شمرده شود.

جنبش حماس مورد حمايت ايران است اما آگاهان می گويند اين جنبش بر سر درگيری کنونی در سرزمينهای فلسطينی دچار اختلاف درونی شده و ايران از جناحی طرفداری می کند که مخالف درگيری است.

/ 1 نظر / 55 بازدید
ستاره

به اميد پيروزی ايرانيان بيماريها معاني گوناگوني دارند و خود گوناگونند وقتي كه مي آيند ممكن است لازم باشد آنها را درمان كرد اما اين فقط يك راه حل است ونه همة راه حل ها. از سايت شفای نورانی www.shafaa.com دیدن کنید. منتظرتم