سركلانتر هشتم پليس پايتخت خبر داد

دو متهم به سرقت ضبط و پخش خودرو كه با از كار انداختن دزدگير‏، درب خودروها را با شاه‌كليد باز مي‌كردند، پس از دستگيري به 80 فقره ارتكاب جرم اعتراف كردند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ شعباني، سركلانتر هشتم پليس تهران بزرگ در خصوص چگونگي دستگيري متهمان، گفت: ساعت 15 روز پنج‌شنبه نوزدهم آبان‌ماه سال جاري، ماموران كلانتري 129«جامي»، دو جوان را مشاهده كردند كه در حال باز كردن درب خودرو پژو در يكي از كوچه‌هاي فرعي خيابان جمهوري هستند.

بدين ترتيب ماموران كه به دو جوان مظنون شده بودند، از آنها درخواست كارت شناسايي و كارت خودرو كردند كه در همين حين دو متهم اقدام به فرار كردند.

سرهنگ شعباني افزود: در حالي كه تعقيب و گريز حدود 15 دقيقه به طول انجاميد، سرانجام ماموران با شليك سه تير هوايي، دو متهم را دستگير كردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران در بازرسي بدني از دو متهم به هويت «اميرحسين» و «قسمت‌اله»، پنج دستگاه پنل ضبط‌ وپخش خودرو كشف شد و اين در حالي بود كه بررسي‌ها نشان داد: متهمان از سارقان سابقه‌دار لوازم خودرو هستند، از اين رو جهت تحقيقات بيشتر به پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شدند.

به گفته سرهنگ شعباني، دو متهم در جريان بازجويي‌هاي پليسي در آگاهي به بيش از 80 فقره سرقت ضبط و پنل ضبط خودرو در كوچه‌هاي فرعي خيابانهاي مركز پايتخت اعتراف كردند.

اين دو تن همچنين معترف شدند: در ساعات خلوت بعد از ظهر، دزدگير خودروها را با شيوه‌اي خاص از كار انداخته و سپس به وسيله شاه‌كليد درب خودرو را باز كرده و در صورتي كه نمي‌توانستيم درب را باز كنيم، شيشه را شكسته و ضبط و پنل خودرو را به سرقت مي‌برديم.

تلاش پليس جهت شناسايي مالخران اموال مسروقه ادامه دارد.

دستگيري مردي كه زن جوان را تهديد به ربودن كرد

سركلانتر هشتم پليس تهران بزرگ همچنين از دستگيري مرد 28 ساله‌اي خبر داد كه با ايجاد مزاحمت براي يك زن، او را تهديد به ربودن كرده بود.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ شعباني، افزود: با مراجعه زن 25 ساله‌ به كلانتري 161 «ابوذر» و اعلام اين كه يكي از اهالي محل كه داراي همسر و فرزند است، او را مورد مزاحمت تلفني و خياباني قرار مي‌دهد، تحقيقات جهت دستگيري اين متهم كه زن جوان را تهديد به ربودن نيز كرده بود، آغاز شد.

به گفته سركلانتر هشتم، زن جوان مدعي شد كه اين مرد قصد دوستي اجباري با او را دارد و وي را تهديد كرده كه در صورت مخالفت، او را خواهد ربود.

بدين ترتيب اين زن با هماهنگي پليس، قرار صوري با متهم گذاشت كه در جريان آن، رييس كلانتري ابوذر وارد عمل شد و متهم را در محل قرار دستگير كرد كه جهت بررسي‌هاي بيشتر تحويل مراجع قضايي شد.

سركلانتر هشتم پليس پايتخت، خواهان برخورد شديدتر دستگاه قضايي با مزاحمان نواميس شد.

/ 0 نظر / 15 بازدید