لابه‌لاي حوادث يك هفته منتظر اطلاع‌رساني باشيد!

اعلام خبر دستگيري فرد مدعي انرژي درماني از سوي منبع معتبر پليس پايتخت مقارن 16 آبان ماه و در مقابل تكذيب آن توسط يك مقام قضايي دقيقا فرداي همان روز، يكي از اخبار هفته گذشته بود.

ماجراي تشكيل پرونده‌ها و اعلام احكام تبرئه در دادگاه

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا در اخبار اوليه، اين خبر از سوي نيروي انتظامي اعلام شد: «متهم به دنبال شكايت شاكيان خصوصي به اتهام كلاهبرداري با صدور حكم جلب از سوي قاضي پرونده دادسراي ناحيه 6 (خارك) شعبه هفتم دادياري توسط ماموران پليس امنيت دستگير شد.»

آخرين پرونده‌اي كه عليه اين فرد در اسفند ماه سال 83 تشكيل شد، حاكي از شكايات افرادي بود كه در جريان برگزاري سميناري از سوي مدعي انرژي درماني در مشهد بهبودي حاصل نكرده بودند.

در اين دادخواهي، شاكيان، اظهارات اين فرد را تنها ادعاهايي نادرست در توانايي درمان بيماريهاي ناعلاج دانسته و اقدامات وي را دخالت در امور پزشكي عنوان كرده بودند.

با دستگيري متهم، وي در مواجهه با شاكيان پرونده كه هر يك بين يك تا دو ميليون ريال جهت درمان پرداخت كرده بودند، طي اظهاراتي در دفاع از خود عنوان كرد: ‌هيچ‌كس را مجبور به شركت در جلساتم نكردم، بلكه حتي با ارايه بروشوري با دادن آگاهي به افراد مبني بر اين كه «حداقل مراجعه به استاد سه جلسه است، وجوه مربوطه با رضايت بيمار دريافت مي‌شود و غيرقابل استرداد بوده و ممكن است، انرژي درماني در خصوص بيماريهاي مادرزادي، صدمات ناشي از تصادفات، چاقو خوردگي، سوختگي يا فلج‌هاي مادرزادي جوابگو نباشد» اطلاع رساني كرده‌ام.

بدين ترتيب وي با حكم نهايي شعبه 1008 دادگاه عمومي مجتمع قضايي وليعصر (عج) در اواسط اسفند ماه 83 از اتهامات منتسبه تبرئه شد.

اين در حالي بود كه با گذشت كمتر از دو سال از تبرئه مدعي انرژي درماني در دادگاه، خبر دستگيري مجدد وي و بسته شدن دفاتر كارش در شمال و شمال غرب تهران در حالي منتشر شد كه يك روز پس از آن، سالاركيا، معاون دادستان تهران با اعلام اين كه رسانه‌ها شتابزده عمل كردند، تأكيد كرد: هيچ اتهامي به مدعي انرژي درماني وارد نيست و علاوه بر اين وي، خود شاكي يك پرونده كلاهبرداري است؛ حال آنكه در ادامه عبدالله‌پور، داديار شعبه هفتم دادياري دادسراي خارك اعلام كرد: مدعي انرژي درماني به دنبال صدور چك بلامحل يك بانك خصوصي به مبلغ يك ميليارد و 500 ميليون تومان و نيز ارايه دو چك به مبالغ 350 و 510 ميليون تومان از سوي شاكي به مقام قضايي، دستگير و به دلايل موجود در پرونده بعدا آزاد شده است.

منتظر اطلاع‌رساني باشيد

در حاليكه هنوز بسياري از مردم به دليل نوع اطلاع‌رساني در مواجهه با پرونده مدعي انرژي درماني با ابهام مواجه بودند، خبرنگار «حوادث» ايسنا در گفت‌وگويي با رييس پليس امنيت پايتخت به دنبال دريافت پاسخي براي اين ابهامات، با تاكيد سردار عليپور مبني بر دستگيري مدعي انرژي درماني به جرم كلاهبرداري مواجه شد.

وي با تاكيد بر اين كه فعاليت مدعي انرژي درماني در خصوص اقدامات درماني‌اش ممنوع است، اظهار اميدواري كرد كه ‌روز شنبه، بخشي از اين پرونده در جمع رسانه‌ها اطلاع‌رساني شود.

CO، سال گذشته 465 تن را به خواب ابدي برد؛ صداي زنگ خطر امسال را شنيديد؟

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، پزشكي قانوني سال گذشته، از مرگ 465 تن به دليل گازگرفتگي با co خبر داد كه به گفته دكتر نازپرور، مدير كل تالار تشريح سازمان پزشكي قانوني كشور، استفاده از وسيله گرمازا بيشترين علت مسموميت‌ها و مرگ با co بوده است.

اگر احتراق ناقص باشد، ظرف 6 ساعت، مرگ از راه مي‌رسد

جريان سوخت هر دستگاه گرمازا و ... نيازمند اكسيژن است، حال آنكه معمولا در فصل سرد با كيپ كردن و گرفتن درزها و عدم تهويه هوا به دليل كمبود اكسيژن، احتراق ناقص در منازل يا كارگاهها صورت مي‌گيرد.

به اين ترتيب در اثر تجمع گاز، به طور معمول ظرف 4 تا 6 ساعت، فرد به دنبال استنشاق CO جان خود را از دست مي‌دهد.

آمارهاي ارايه شده در خصوص مرگ و مير ناشي از مسموميت گاز منوكسيد، همه ساله افزايش قابل ملاحظه‌اي داشته است.

به گزارش ايسنا‌ چهارشنبه هفته‌اي كه گذشت، 6 تن از اعضاي خانواده‌اي، اين بار به دليل نقص در كار انتقال گاز به خارج لوله آبگرمكن جان باختند.

فصل سرد از راه رسيد و زنگ خطر هم نواخته شد. اگر راه‌حلي نيست، روزنه‌ها را نبنديد.

باور كنيد! سرماخوردگي و گرفتار شدن پشت درب مطب پزشكان، دردسر تهيه دارو و ... قابل تحمل‌تر از مرگ خاموش عزيزان است.

از سوي ديگر پارسال اعلام شد: بخاري‌هاي بدون دودكش در صورت بالا رفتن غلظت به طور خودكار خاموش مي‌شوند، از اين رو نبايد در اتاق خواب منازل نصب شوند، چرا كه سال گذشته، بي‌توجهي به اين هشدار خيلي راحت مرگ‌آفرين شد.

لطفا در خريد لوازم گرمازا دقت بفرماييد...

آنگاه كه كمر به قتل سالمندان بستيم!

به طور معمول، 70 سالگي به بعد يعني آغاز بيماري‌هاي جسماني براي سالمندان و مواجهه با نيازهاي روانشناختي.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، افراد مسن، كوله باري از استرس‌هاي گذشته، تنهايي و بسياري احساسات ديگر هستند كه آنها را در معرض بحران‌هاي روحي قرار مي‌دهد؛ حال اگر چاشني اين بحران‌ها، بي‌محبتي، كم‌توجهي و خداي ناكرده بي‌احترامي از سوي افراد ديگر باشد، آنوقت چه اتفاقي مي‌افتد؟

آمارهاي رسمي حاكي از وجود 5 ميليون و يكصد هزار سالمند در جمعيت كل ايران است، يعني 2/7 درصد از جمعيت 60 سال به بالاي كشور در انتظار كم‌توجهي هستند.

مشكلات سالمندان در حالي بروز و ظهور بيشتري مي‌يابد كه با وجود تصويب آيين‌نامه تشكيل شوراي ملي سالمندان، اين شورا تا كنون تنها دو بار تشكيل جلسه و ساماندهي و تدوين سياست‌ها در خصوص سالمندان را دستور كار قرار داده است.

رفتارهاي تكريم‌گرانه! فرزنداني كه همه زندگي‌شان را مديون پدر و مادرشان هستند، جالب توجه است.

در هفته‌اي كه گذشت، پيرمردي 86 ساله اراكي براي رهايي همسرش از درد و بيماري، او را با ضربات كلنگ كشت.

اعترافات دردناك او حاكي از آن بود كه از بي‌مهري و بي‌توجهي فرزندانش نسبت به مادر بيمارشان كه بايد در مركز تخصصي سالمندان نگهداري مي‌شده، به تنگ آمده و ديگر قادر به تحمل وضعيت همسرش نبوده است.

به گفته مسوولان بهداشت و درمان، جمعيت سالمندان تا 20 سال آينده به 25 ميليون تن افزايش پيدا مي‌كند.

/ 0 نظر / 13 بازدید