ایران در صدر فهرست حامیان تروریسم آمریکا

ایران در صدر فهرست حامیان تروریسم آمریکا
 

t.gif

وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود بار دیگر ایران را در صدر فهرست 'کشورهای حامی تروریسم' در جهان قرار داد و حکومت ایران را متهم کرد که به بنیادگرایان در خاورمیانه کمک می رساند.

گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا در حالی منتشر می شود که قرار است تا چند روز آینده وزرای خارجه ایران و آمریکا در نشست شرم الشیخ که به منظور برقراری ثبات و امنیت در عراق برگزار شود شرکت کنند.

آمریکا ایران را متهم می کند که در خشونت های عراق دست دارد و با کمک به گروه های شبه نظامی شیعه و سنی در عراق به گسترش نا آرامی ها کمک می کند. این اتهام همواره از سوی ایران رد شده و این کشور در مقابل به حضور نیروهای آمریکایی در عراق به عنوان منبع بی ثباتی اشاره می کند.

گزارش وزارت امور خارجه آمریکا می گوید که ایران به افراط گرایان در خاورمیانه به خصوص در عراق کمک می رساند. گزارش تروریسم سال 2006 از ایران به عنوان 'فعال ترین کشور حامی تروریسم' یاد می کند.

این گزارش از سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات ایران به عنوان بخش هایی از حکومت ایران یاد می کند که از 'فعالیت های تروریستی' در عراق و سایر نقاط حمایت می کنند.

گزارش وزارت امور خارجه آمریکا می افزاید که سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات ایران به طور مستقیم در برنامه ریزی و حمایت از اقدامات تروریستی دخالت دارند و گروه های مختلفی از جمله گروه های فلسطینی را که کادر رهبری آنها در سوریه است و حزب الله لبنان را به استفاده از 'تروریسم' برای اهدافشان ترغیب می کند. آمریکا این گروه ها را تروریستی می خواند اما ایران آنها را "جنبش های مقاومت" توصیف می کند.

ایران همواره این اتهام ها را رد کرده و اعلام کرده است که از گروه های فلسطینی و لبنانی تنها حمایت معنوی می کند.

گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا می افزاید که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی با مواد منفجره ضد زره موجود در عراق که باعث مرگ نیروهای اتئلاف بین المللی در عراق شده ارتباط دارد و در کنار جنبش حزب الله لبنان به آموزش افراط گرایان شیعه برای ساخت بمب پرداخته است.

این گزارش همچنین خاطرنشان می کند که ایران نقش گسترده ای در فعالیت های ضد اسرائیلی در ابعاد عملیاتی، مالی و لفظی دارد.

/ 7 نظر / 54 بازدید
فاطمه.::.گل یخ.::.

سلام نظری ندارم دعوتنامه برای تولد پرشین بلاگ را در وبلاگم بخونید.می خواهید دعوتتون کنم؟خاله گل یخ براش تولد گرفته

علی

حق با آمريکاست ديگه

فرنود حسنی

سال 1387 سال پاسداشت زبان مادری و سرزمین پدری بر تمام ایرانیان شادباش باد.

فرنود حسنی

سال 1387 سال پاسداشت زبان مادری و سرزمین پدری بر تمام ایرانیان شادباش باد.

صاحبدل

خيلي وقته كه نگفتيصاحبدل در چه حاله ؟ خيلي وقته نيومدي سراغش خيلي وقته كه پست هاشو نميخوني و پيام نميگذاري ؟ ديگه دوستم نداري ؟