عترافات متهم به قتل نگهبان شركتي در شهر قدس

فرمانده انتظامي شهريار از دستگيري پسر سرايدار شركتي در شهرقدس متهم به قتل پدر خبر داد.

به گزارش گروه «حوادث» ايسنا، سرهنگ محمد حسين كريمي در تشريح اين خبر گفت: صبح روز 21 تيرماه سال جاري، به دنبال تماس تلفني يكي از شهروندان، ماموران پليس اين شهرستان از قتل فردي با شليك گلوله در يكي از شركت‌هاي شهرقدس باخبر شدند.

وي ادامه داد: در اين خصوص ماموران دايره جنايي پليس آگاهي شهريار به سرپرستي سرهنگ اقبال‌زاده به محل اعزام شده و در بررسي‌هاي اوليه دريافتند كه مقتول به نام «كرمعلي» 67 ساله در اين شركت به عنوان نگهبان مشغول به كار بوده كه با شليك دو گلوله به سينه‌اش به قتل رسيده است.

فرمانده انتظامي شهريار افزود: ماموران پس از بازرسي از محل متوجه شدند كه با وجود صدها قلم دينام خودرو در سالن شركت، هيچ وسيله‌اي سرقت نشده، از اين رو احتمال قتل به دليل سرقت، منتفي شد و ماموران احتمال دادند كه مقتول به دليل اختلافات شخصي از طريق فردي آشنا به قتل رسيده است.

به گزارش ايسنا سرهنگ كريمي خاطرنشان كرد: ماموران پس از چند ماه تحقيقات گسترده، پي بردند كه مقتول با فرزندش به هويت «حسن» بر سر مسائل مالي اختلاف داشته، به طوري كه چندين مرتبه با هم درگير شده‌اند.

به اين ترتيب ماموران پس از مدتي زير نظر قرار دادن فرزند مقتول، وي را مقارن 11 آبان ماه سال جاري جهت روشن شدن موضوع و بازجويي‌هاي پليسي به اداره آگاهي شهريار منتقل كرده و از وي تحقيقات فني و پليسي به عمل آوردند كه وي ابتدا منكر هر گونه اختلاف و درگيري با پدرش شد، اما سرانجام راز قتل پدرش را برملا كرد.

متهم در بازجويي‌ها عنوان كرد: دو ماه قبل از مرگ پدرم، از وي مبلغ سه ميليون تومان قرض كردم و به دروغ به او گفتم كه پول را بابت خريد كاسه طلايي قديمي مي‌خواهم ولي چون اعتياد داشتم همه پول‌ها را صرف خريد مواد مخدر كردم و پدرم پس از اطلاع از موضوع، هر روز بابت پس گرفتن طلبش به من مراجعه مي‌كرد.

به نوشته پليس خبر «حسن» در ادامه اعترافاتش اظهار كرد: چند روز قبل از حادثه، در آخرين ملاقات، پدرم، مرا تهديد كرد كه اگر پولش را ندهم، عليه من شكايت خواهد كرد به همين جهت من كه تمام پول را خرج كرده بودم از ترس شكايت پدرم، يك قبضه اسلحه كمري تهيه كردم و يك بامداد روز 21 تيرماه سال جاري، در حالي كه او در حالي نگهباني دادن بود، به بهانه پرداخت بدهي‌ام به سراغش رفتم و به محض ورود به اتاقش با استفاده از اسلحه كمري با شليك دو تير به سينه پدرم، او را به قتل رساندم.

فرمانده انتظامي شهريار در ادامه خاطرنشان كرد: ماموران در جريان تحقيقات از متهم دريافتند كه وي پس از قتل پدرش، اسلحه را زير رختخواب‌هاي منزلش پنهان كرده كه در بازرسي از منزل وي پس از اخذ مجوز قضايي، اسلحه مورد نظر را كشف كردند.

به گفته سرهنگ كريمي، متهم با قرار صادره از مقام قضايي تا صدور حكم نهايي به زندان منتقل شد.

/ 0 نظر / 15 بازدید