همین جاقبلیاارتباط

 

تایماز زردچشمی


Writer's

تایماز زردچشمی


 Logo


Archive

تیر ۸٦
خرداد ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
دی ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥    RSS 2.0  

 

Template Design By

:: خط خطی های یک دیوانه ::

S A D E G H

 

 

 

 

      
 

دوشنبه ۱٢ تیر ،۱۳۸٥


 

باید باورکردکه دیگر این روزها مخاطب کارتون هانه تنها کودکان نیستند بلکه کارتون ها بیشترتوجه خود را به تماشاگر بزرگسال خود اختصاص می دهند ودرکنار آنها سعی درجلب رضایت کودکان نیزدارند . شگفت انگیزها نمونه موفق همین تلاش است فیلم – کارتونی که به خوبی توانسته میان دنیای فانتزی وکودکانه سوپرقهرمانهای داستانهای کمیک ودنیای واقعی زندگی روزمره بزرگسالان ارتباط قابل قبولی برقرارکند. برادبورد او فیلمساز موفقی که درکارنامه خود فیلم کارتون قابل قبولی همچون غول آهنی رادارد سرپرستی گروه تصویرسازان ( پیکسار) را در این کارتون بعهده دارد وباظرافت هرچه تمامترداستان رابه جلو می برد .پیکساردرابتدا زیرشاخه ای ازاستودیوی والت دیسنی بود ولی بعد ازکارهای موفق وخوب ازاین استودیو رسماً جدا شد ونام

شگفت انگیزها

خود رابه تنهایی به دنیای فیلم کارتون معرفی کرد ازپیکسار کارهای خوب فراوانی دیده ایم . درجستجو ی نیمو وشرکت هیولاها ازآن جمله هستند وقتی به کارنامه پیکسار نگاه می کنیم می بینیم که درواقع تحولی درصنعت کارتون سازی بوجود آورد وانیمیشن کامپیوتری راقابل قبول – جذاب ودیدنی به دنیاتماشاگران معرفی کرد تمام کارتونها پیکساردارای داستانهای بکروجذابی هستند که روایت اینچنین تابه حال ازآنها ندیده ایم .شگفت انگیزها هم ازاین قاعده مستثنی نیست یک داستان جذاب وواقع گرای که دریک دنیای فانتزی اتفاق می افتد.
وقتی سوپرقهرمان شماره 1دنیا به دلیل صدماتی که به شهروندان درطی یکی ازماموریتها خود وارد کرده به دادگاه فراخوانده می شود .موج مطبوعات واعتراضهایی که ازسوپرقهرمان ها می شود منجربه طرحی بنام جابجایی سوپرقهرمانها می شود واین طرح درنهایت باعث بازنشستگی تمام داستان می شود وآنها را به یک زندگی می برد جایی که مجبورند یک کارروزمره راداشته باشند وازقدرت خود استفاده نکنند وبه دنبال هیجان وخطرنباشند داستان دارای طنز گزنده ای است .طنز ی که درتمام آن زرین خود وبخوبی وبموقع ازآن استفاده می شود .ریتم فیلمسازبسیارخوب است وباعث خستگی تماشاگرنمی شود . وبااین ریتم خوب وشوخی های معمول رنگها ی تند وفضای کودکانه مسائلی رامطرح می کند که تمامی ما درزندگی خود با آن مواجه هستیم
وقتی بیمه خود می شوند ! اعتراض رئیس آقا ی شگفت انگیزکه : ماباید به فکرسرمایه گذاری ها ی بیچاره باشیم ! خود بینی وتلخ اندیشی ،عدم توجه به نیازها ی دیگران توجه به نیازها واهداف خود که همه ازعوامل غیرقابل انکارامروزی هستند دراین فیلم مطرح می شوند ولی بسیارشوخ وشاد ازکنارآنها می گذرند تماشاگرراآزارنمی دهد تنها تذکرمی دهد وراه حل آن راشاد وشنگول وکودکانه مطرح می کند واین قانون همیشگی است که سوپرقهرمانهای واقعی وخوب هیچ وقت شکست نمی خورد کارزیبایی که درداستان شده نیمه نگاهی به گذشته های زمینه سازی داستان است .. وقتی کودکی از آقای شگفت انگیز سر خورده می شود واین سرخوردگی باعث می شود که در طی سالیان بعد به فکر انتقام و ثابت کردن خود باشد و خود را به آقای سیندرم تبدیل کند.
فیلم را دوبار دیدم یکبار زبان اصلی و باردوم بادوبله فارسی .دوبله فارسی فیلم بسیار شیرین از کار در آمده و بخوبی بااین که پیام داستان را می رساند وهر از گاهی شوخیهای خود را نیز به داستان اضافه می کند. وجود آقای بلهجه یا معلم پسر آقای شگفت انگیزی شوخیها ونکات ظریفی که دراین دوبله رعایت شده به شیرین و شوخی فیلم اضافه کرده و فیلم را بسیار مطبوع وسرگرم کننده تر از نسخه اصلی در آورد. درپایان باید این نکته را خاطرنشان کرد شگفت انگیز ها این نکته را ثابت می کند که در فیلم با مضمون اجتماعی و دارای ارزش فیلم سازی الزاما نباید گزنده ، روشنفکرانه و یا تلخ باشد بلکه می تواند تمامی این نکات را در بستری شاد بیان کند وبرای تماشاگر خود نیز سرگرم کننده باشد .

 

تایماز زردچشمی

 

عناوین مطالب وبلاگ

  :: دوشنبه ۱٢ تیر ،۱۳۸٥

:لینک دوستان

صادق

حراجی
قلبی از جنس بلور
متفرقه ، شعر
*** لحظه ها رو با تو بودن ۲ ***
:: لحظه ها رو با تو بودن ::
:: من کی هستم ؟ ::
کلبه عشق
love
وفادار عشق
طوفانی
وبلاگ ماهان
ماه مهربون و ستاره هاش
وبلاگ اس ام اس
بی تو سر به بيابان نهاده ام
هويجی سر از خاک برآورد...
خدايی که در اين نزديکيست
:: يکونات ريغماسيان ::
برو بچ با حال گرگان
Dj Meysam Hakan
جستجوگر دهیو!
زيبايی تغييرات
ای کاش عشق را ...
ای کاش قلب ها ...
عاشق و معشوق
شعر های عاشقانه
عشق و شهادت یاران
اکرانه
:: تبلیغات وبلاگ ::
خاطرات مرده
کویر من ...
:: عاشق بی قایق ... ::
+::دارالــمجــانين::+
نوای اسمانی
عشق
بغضی که شکستی
.::.گـــــل يــــــخ.::.
حضور ۱
A.A productions
رشته تسبيح اگر
هر چی ميخوايی فکر کن
عشق دو حرفی
.::. پشت نقاب شب .::.
دخترونه
ورزشها . پرشين بلاگ
دروازه
فوتبال
دلتنگ ِ ع ش ق !
خـــاکستـــر عشــق
ایفــان

تبليغات پيکسلي
مقاله و آموزش کامپیوتر و نرم افزار
لحظه ها رو با تو بودن