همین جاقبلیاارتباط

 

تایماز زردچشمی


Writer's

تایماز زردچشمی


 Logo


Archive

تیر ۸٦
خرداد ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
دی ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥    RSS 2.0  

 

Template Design By

:: خط خطی های یک دیوانه ::

S A D E G H

 

 

 

 

      
 

شنبه ۳ تیر ،۱۳۸٥


حضور سه باند در تيم ملي


سخنگوي فدراسيون:حضور سه باند در تيم ملي
    
    
    
    
    تيم ملي فوتبال ايران با بيست و سه بازيكن، چهار مربي و 8 همراه راهي آلمان شد، رفت آلمان كه آبرومندانه بازي كند و
نكرد.
    آبروداري كه نكردند هيچ، آبرويمان را بردند. حالا تيم ملي برگشته با يك دنيا حرف و حديث. صحبت با يكي از همراهان اين تيم كلي سوژه و مطلب دارد، مثل غلامحسين زمان‌آبادي كه انگار دل خيلي پري دارد. حرف‌هاي او را بخوانيد، خالي از لطف نيست.
    سال گذشته مطلي نوشتم كاملا انتقادي تحت اين عنوان كه بساط مربيان كروات كاملا برچيده مي‌شود و شايد بتوان مدعي شد كه ما شديدترين انتقادها را نسبت به فدراسيون داشتيم. با اين‌كه جزيي از مجموعه فدراسيون بودم، اما با نگاهي انتقادي و مستقل سعي بر اين داشتيم تا آنچه را كه به صلاح فدراسيون بود روي كاغذ بياوريم.
    معتقدم پيش از شكست به مكزيك تيم ما در تهران مغلوب شد! تيم ايران ابزار كسب پيروزي را داشت و عليرغم مصدوميت بازيكنان تاثيرگذار به ويژه مهدوي‌كيا و كريمي كه در بدترين شرايط بدني خود به سر مي‌بردند، مي‌توانستيم نتايجي به
مراتب بهتر كسب كنيم. تيم ما بيمار بود. هم از نظر روحي و هم از بعد جسماني. بيماري در تيم ايران مشهود بود، براي تيمي كه از دقيقه 60 به بعد دچار افت مي‌شود توصيفي بهتر از اين يافت نمي‌شد. بازيكنان از اين زمان به بعد دچار مشكل كمبود توان جسمي مي‌شدند. فروپاشي در دقيقه 70 بازي با مكزيك و 63 مصاف با پرتغال عملا نشان داد كه تيم ايران به شدت بيمار است. اين بيماري به دليل آسيب‌هايي بود كه در بوندس ليگا نصيب بازيكنان ما شد، اما از بعد روحي در تهران شكست خورديم زيرا عده‌اي مي‌خواستند رييس فدراسيون فوتبال را از بيخ و بن بخشكانند! آنها در تهران با بازي‌هاي رواني به مسئولان فدراسيون فوتبال اجازه حضور در جايگاه استاديوم‌ها را نمي‌دادند. برخوردشان در جهتي بود كه موجبات عصبانيت دادكان را فراهم آورد. اين دوستان حتي حاضر نبودند تحمل كرده و در تهران بمانند و اين جور رواني سنگين يعني مبارزه با مسئولان فدراسيون فوتبال (كه بايد فكر و ذكر خود را مشغول تيم كنند) را به فردريش هافن آوردند. فشار روي مسئولان فدراسيون فوتبال به خصوص شخص دادكان كه بايد براي آنها هتل رزرو مي‌كرد و وسايل پذيرايي را فراهم مي‌آوردند زياد بود. با اين حال مرتب با مصاحبه‌ها و اظهارنظرهاي مختلف جوي را ايجاد كردند كه هيمنه و اقتدار
رييس فدراسيون فوتبال و مسئولان فني تيم به شدت زير سوال رفته بود تا آنجا كه بازيكنان اسمي تيم ملي به هيچ وجه حاضر به حرف‌شنوي و اطاعت تيمي نبودند. اختلاف بين بازيكنان تيم باعث شده بود تيم يازده نفره ما به سه گروه تقسيم شود .جالب اين‌كه بعضي بازيكنان حاضر به پاس دادن به هم نبودند. در نتيجه تيم قبل از آنكه به جدال با مكزيك برود، اختلافات داخلي كارمان را تمام كرده بود. من استدعا مي‌كنم عزيزان ما يك بار ديگر بازي مكزيك – ايران را به دقت مشاهده كنند. اين‌كه بازيكنان، حاضر به همكاري با هم نبودند. كاملا مشهود است. نفرات تيم ما به جهت اختلافات دروني حتي حاضر نبودند به بازيكن كناري خود كه شرايطي بهتر داشت پاس دهند. آنها به دليل قرار قبلي حاضر به تغذيه هم‌تيمي خود نبودند، در نتيجه آنكه ضرر كرد، تيم ملي كشورمان بود كه چشم 70 ميليون ايراني در پي پيروزي آن بود. مجددا استدعا دارم مجموعه اظهارنظرهاي دخالت‌جويانه كساني كه اهليت فوتبال ندارند و قوانين به آنها اجازه دخالت در فدراسيون را نمي‌دهد جمع‌آوري شود و بار رواني آن مورد تجزيه و تحليل قرار گيرد. شايد صحنه‌هاي سرپيچي و عدم اطاعت تيمي كه توسط علي كريمي در معرض ديد يك ميليارد نفر مردم دنيا قرار گرفت عبرتي باشد براي مسئولان ورزش كشور. البته بعضي اخبار حاشيه‌اي جاي نگراني داشت مثلا جلوگيري از حضور رياست سازمان تربيت بدني در كنار تيم ملي و...
    در آلمان مطلع شديم رياست محترم جمهور، حبيب كاشاني را به عنوان نماينده خود جهت كمك روحي و رواني تيم روانه كرده‌اند. ما شبانه دو تن از همراهان تيم را از شهر ايرفورت به فاصله 600 كيلومتري فردريش هافن جهت اطلاع و ايجاد شرايطي براي ورود ايشان به كمپ تيم‌هاي ملي اعزام كرديم. اين دو نفر با دادكان مذاكره كرده و ايشان را در جريان گذاشتند.

    وي به شدت استقبال كرده و اظهار داشت پذيرش افراد در كمپ تابع مقرراتي است كه از حيطه قدرت من خارج است. اما در حد توان خود مي‌توانيم، يك نصفه روز از يك ميهمان پذيرايي كنيم. هرگز عوامل امنيتي اجازه حضور شبانه‌روزي و يا آمد و شد آزاد را به افراد خارج از مجموعه تيم، به كمپ ايران نمي‌دادند. براساس همين مطلب آقاي حبيب كاشاني به آلمان آمده و در معيت دبير كل فدراسيون فوتبال به وظيفه خود عمل كردند. اگر فردي مايل بود كه از تيم ديدن كند و يا در جوار تيم باشد يا هماهنگي قبلي اين امر امكان‌پذير بود و اتفاقا درخواست‌هاي مكرر براي همجواري تيم ملي خود يكي از معضلات و مشكلات دست‌اندركاران هدايت تيم بود.
    
    شما به عنوان يكي از همراهان تيم ملي وجود درگيري بين بازيكنان اين تيم را تاييد مي‌كنيد؟
    
    بعد از آن كه اعضاي تيم متوجه شدند دادكان ديگر قدرت نداشت و هر لحظه امكان بركنرايش وجود دارد، عدم اطاعت از
مسئول فني به كل تيم سرايت كرد. در نتيجه بازيكنان با هم درگير شدند تا جايي كه يكي از نفرات تيم ملي كه سر حضور فريدون زندي در بازي‌ها اصرار داشت، وقتي به خواسته خود نرسيد در تمرين با تكلي دو پا سعي كرد جانشين زندي در تركيب اصلي را مصدوم كند، كه البته به نيت خود نرسيد، اما مخالفت‌هايش ادامه پيدا كرد، تا آنجا كه اعلام مي‌كرد كه در صورتي به بازي مي‌آيد كه مثلا علي دايي در تركيب نباشد. زماني كه اين خواسته وي محقق نشد با گروه‌بندي داخل تيم سعي در سانسور علي دايي و بازيكنان همفكر او را داشت. در نتيجه همه اين موارد دست به دست هم داد تا فرصت‌ها يكي پس از ديگري از كف برود.
    
    بازتاب حركت كريمي در بين آلماني‌ها چطور بود؟
    
    در آلمان بعد از حركت غيرحرفه‌اي كريمي، شبكه‌هاي آلمان بارها اين حركت را به عنوان يك صحنه عجيب به نمايش گذاشتند و اتفاقا دو خبرگزاري بزرگ دنيا تحت عنوان يك حركت زشت از آن ياد كرده و از برانكو سوال كردند كه چرا كريمي دست به چنين عملي زد. وي در پاسخ گفت: تفاوت بازيكنان حرفه‌اي ما با پرتغالي‌ها در همين جا است. تعويض فيگو با استقبال وي رو به رو مي‌شود و بيرون كشيده شدن كريمي برخوردي غيرحرفه‌اي را در پي دارد. اين نشان مي‌دهد كريمي براي رسيدن به بلوغ حرفه‌اي راه درازي را در پيش رو دارد.

 

تایماز زردچشمی

 

:لینک دوستان

صادق

حراجی
قلبی از جنس بلور
متفرقه ، شعر
*** لحظه ها رو با تو بودن ۲ ***
:: لحظه ها رو با تو بودن ::
:: من کی هستم ؟ ::
کلبه عشق
love
وفادار عشق
طوفانی
وبلاگ ماهان
ماه مهربون و ستاره هاش
وبلاگ اس ام اس
بی تو سر به بيابان نهاده ام
هويجی سر از خاک برآورد...
خدايی که در اين نزديکيست
:: يکونات ريغماسيان ::
برو بچ با حال گرگان
Dj Meysam Hakan
جستجوگر دهیو!
زيبايی تغييرات
ای کاش عشق را ...
ای کاش قلب ها ...
عاشق و معشوق
شعر های عاشقانه
عشق و شهادت یاران
اکرانه
:: تبلیغات وبلاگ ::
خاطرات مرده
کویر من ...
:: عاشق بی قایق ... ::
+::دارالــمجــانين::+
نوای اسمانی
عشق
بغضی که شکستی
.::.گـــــل يــــــخ.::.
حضور ۱
A.A productions
رشته تسبيح اگر
هر چی ميخوايی فکر کن
عشق دو حرفی
.::. پشت نقاب شب .::.
دخترونه
ورزشها . پرشين بلاگ
دروازه
فوتبال
دلتنگ ِ ع ش ق !
خـــاکستـــر عشــق
ایفــان

تبليغات پيکسلي
مقاله و آموزش کامپیوتر و نرم افزار
لحظه ها رو با تو بودن