همین جاقبلیاارتباط

 

تایماز زردچشمی


Writer's

تایماز زردچشمی


 Logo


Archive

تیر ۸٦
خرداد ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
دی ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥    RSS 2.0  

 

Template Design By

:: خط خطی های یک دیوانه ::

S A D E G H

 

 

 

 

      
 

جمعه ٢ تیر ،۱۳۸٥


بهداشتی بودن زياد هم خوب نيست !

دو مطالعه نشان مي‌دهد سيستم ايمني بدن موش‌هاي خانگي و صحرايي كه در فاضلاب‌ها و مزارع زندگي مي‌كنند از موش‌هايي كه در آزمايشگاه‌هاي پاكيزه و ضدعفوني به سر مي‌برند، سالمتر است.

به گزارش پايگاه اينترنتي آسوشيتدپرس، درسي كه اين دو مطالعه به انسان‌ها مي‌دهد اين است كه زندگي پاكيزه انسانها را بيمار مي‌كند.
اين دو مطالعه در واقع تاييدي است بر يك فرضيه ‪ ۱۷‬ساله كه دنياي بهداشتي غرب را تا حدودي مسئول افزايش ميزان ابتلا به آلرژي و آسم و برخي بيماري‌هاي خود ايمني مانند ديابت نوع اول و آرتريت روماتوييد مي‌داند.

اين فرضيه با نام «فرضيه بهداشت» نشان مي‌دهد سيستم ايمني بدن در اوايل زندگي به مبارزه با بيماري و آلودگي طلبيده نمي‌شود. بنابراين دفاع طبيعي بدن به محرك‌هاي كوچكي مانند گرده گياهان واكنش شديد نشان مي‌دهد.
دكتر «ويليام پاركر» استاد جراحي تجربي دانشگاه «دوك» گفت: هنگامي كه سلول‌هاي ايمني موش‌هاي وحشي تحريك شدند واكنشي نشان ندادند، اما همان محرك‌ها در موش‌هاي آزمايشگاهي واكنش شديد ايجاد كرد.
همچنين سطح ايمونوگلوبولين در موش‌هاي خانگي و صحرايي چهار برابر بود كه نشان‌دهنده يك سيستم ايمني تطابق يافته براي مبارزه با ميكروب‌هاي جدي و نه محرك‌هاي كوچك است.

وي گفت: اتفاقي كه براي موش‌هاي آزمايشگاهي روي داد احتمالا همان چيزي است كه در انسان‌ها رخ مي‌دهد. سيستم ايمني بدن موشهاي آزمايشگاهي به كوچكترين محركها واكنش شديد نشان داد.
پاركر سيستم ايمني بدن انسانها را به شخصي تشبيه كرد كه در يك خانه كامل زندگي مي‌كنند و هر غذايي كه مي‌خواهد در اختيار دارد، بنابراين مسائل بسيار كوچك مانند لگد كردن گل‌هاي باغچه موجبات ناراحتي او را فراهم مي‌كند.

اما دكتر «استنلي گولدستين» مدير مركز «مراقبت از آلرژي و آسم» در «للانگ آيلند» گفت: سيستم ايمني كه به مبارزه طلبيده شده است مانند سيستم ايمني بدن كودكاني كه با حيوانات خانگي زندگي مي‌كنند، در برابر بسياري از آلرژي‌هاي مقاوم است.

مطالعات همه‌گيرشناسي بر روي انسان به فرضيه بهداشت اعتبار مي‌بخشد و نشان مي‌دهد ميزان ابتلا به آلرژي و آسم در مناطق صنعتي تميزتر بيشتر از مناطقي مانند آفريقا بروز مي‌كند.

گولدستين و دكتر «جفري پلات» از كلينيك مايو گفتند: اين مطالعات به دانشمندان كمك مي‌كند تا دريابند كي، كجا و چگونه تماسهاي محيطي مي‌تواند از ابتلا به آلرژي‌ها و اختلالات ايمني در آينده محافظت كند.

 

تایماز زردچشمی

 

:لینک دوستان

صادق

حراجی
قلبی از جنس بلور
متفرقه ، شعر
*** لحظه ها رو با تو بودن ۲ ***
:: لحظه ها رو با تو بودن ::
:: من کی هستم ؟ ::
کلبه عشق
love
وفادار عشق
طوفانی
وبلاگ ماهان
ماه مهربون و ستاره هاش
وبلاگ اس ام اس
بی تو سر به بيابان نهاده ام
هويجی سر از خاک برآورد...
خدايی که در اين نزديکيست
:: يکونات ريغماسيان ::
برو بچ با حال گرگان
Dj Meysam Hakan
جستجوگر دهیو!
زيبايی تغييرات
ای کاش عشق را ...
ای کاش قلب ها ...
عاشق و معشوق
شعر های عاشقانه
عشق و شهادت یاران
اکرانه
:: تبلیغات وبلاگ ::
خاطرات مرده
کویر من ...
:: عاشق بی قایق ... ::
+::دارالــمجــانين::+
نوای اسمانی
عشق
بغضی که شکستی
.::.گـــــل يــــــخ.::.
حضور ۱
A.A productions
رشته تسبيح اگر
هر چی ميخوايی فکر کن
عشق دو حرفی
.::. پشت نقاب شب .::.
دخترونه
ورزشها . پرشين بلاگ
دروازه
فوتبال
دلتنگ ِ ع ش ق !
خـــاکستـــر عشــق
ایفــان

تبليغات پيکسلي
مقاله و آموزش کامپیوتر و نرم افزار
لحظه ها رو با تو بودن