همین جاقبلیاارتباط

 

تایماز زردچشمی


Writer's

تایماز زردچشمی


 Logo


Archive

تیر ۸٦
خرداد ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
دی ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥    RSS 2.0  

 

Template Design By

:: خط خطی های یک دیوانه ::

S A D E G H

 

 

 

 

      
 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


تبادل لینک

***************

سلامي به کليه دوستان خوبم ممنون از همه اونهايي که ابراز لطف ميکنند

قدم رنجه ميکنند و به وبلاگ من سر ميزنند اونهايي که علاقه دارن وبلاگشون

تو گروه ليانشامپو لينک بشه و با من تبادل لينک کنند بکند من حتما وبلاگ

اونها رولينک ميکنم خوشحالم ميشم لينک وبلاگم رو تو وبلاگهاي خودشون ببينم

اگر هم دوست دارید تو وبلاگ شخصی خودم هم لینک بشید فرقی نمیکنه

لحظه ها رو با تو بودن ۲

شاد باشيد منتظر خبرتون تو اين پست هستم

***************

 

تایماز زردچشمی

 

عناوین مطالب وبلاگ

تبادل لینک :: شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


زمین لرزه یونان چین را لرزاند

زمین لرزه‌ای به بزرگی 5 و یک دهم ریشتر صبح روز شنبه استان یونان در جنوب غربی چین را لرزاند .
خبرگزاری فرانسه: یکی از مسئولا‌ن محلی گفت :این زمین لرزه ساعت 9 و 10دقیقه صبح امروز این استان روی داد و یازده نفر کشته و دهها نفر زخمی شدند.

وی گفت: برخی به علت فرو ریختن سقف خانه‌ها و برخی نیز به علت سقوط صخره و سنگ از کوهها کشته و زخمی شده‌اند.

مرکز این زمین لرزه در یانجین قرار داشت .

 

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


دستگيري كيف‌قاپاني كه 21 ميليون تومان تراول چك را به سرقت بردند

ربايندگان كيفي كه حاوي 21 ميليون تومان تراول چك بود، در جريان جست‌و‌جوهاي پليسي شناسايي و دستگير شدند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ حاجي‌آبادي، جانشين پليس آگاهي فرماندهي انتظامي مركزي در تشريح نحوه شناسايي متهمان اين پرونده اظهار كرد: مقارن دهم تيرماه 85، زوجي به قصد خريد منزل مسكوني در حال حمل مبلغ 210 ميليون ريال تراول چك در خيابان ميرزاي شيرازي شهرستان اراك بودند كه مورد كيف‌قاپي دو سارق قرار گرفتند.

به اين ترتيب كيف حاوي تراول چك‌ها به همراه تلفن همراهشان به سرقت رفت.

با اعلام موضوع به ماموران پليس، تحقيقات براي شناسايي عوامل سرقت با توجه به اظهارات شاكي و ارجاع پرونده به اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي آغاز شد.

در حالي كه تيمي از كارآگاهان اين اداره مسوول رسيدگي به پرونده شده بودند با انجام تحقيقات گسترده جهت دستگيري سارقان، اطلاعاتي در خصوص متهمان به دست آمد كه با استفاده از آنها، ماموران توانستند يكي از سارقان به هويت «وحيد» اهل و ساكن اراك را شناسايي كنند.

با دستگيري و انتقال متهم به اداره آگاهي، وي در جريان بازجويي‌هاي به عمل آمده به جرم ارتكابي اعتراف كرد.

اين در حالي بود كه «وحيد» در ادامه تحقيقات پليسي به همدستي با فردي به نام «امير» معترف شد كه پس از دستگيري، مبلغ 160 ميليون ريال از تراول چك‌هاي مسروقه از وي كشف شد.

«امير» نيز در بازجويي‌هاي انجام شده به ماموران گفت كه با بخشي از وجوه سرقتي، دو دستگاه موتورسيكلت و يك دستگاه تلفن همراه خريداري كرده‌اند.

با اعترافات اخذ شده از اين دو كيف‌قاپ، پرونده جهت رسيدگي در اختيار مقام قضايي قرار گرفت.

كشف 305 قوطي مشروبات الكلي درخمين

در پي تماس شهروندان شهرستان خمين با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر اين كه شخصي با نام معلوم اقدام به توزيع مشروبات الكلي خارجي مي‌كند، پرونده جهت بررسي به مديريت اطلاعات فرماندهي انتظامي خمين ارجاع و تحقيقات گسترده در اين خصوص آغاز شد.

به اين ترتيب بررسي‌هاي صورت گرفته در خصوص توزيع مشروبات الكلي نشان داد: اين افراد در زمينه مشروبات الكلي فعاليت دارند، از اين رو با هماهنگي مقام قضايي، منزل مسكوني وي مورد بازرسي قرار گرفت و تعداد 305 قوطي مشروب الكلي خارجي كشف و ضبط شد.

با كشف اين تعداد مشروب الكلي، متهم با تشكيل پرونده تحويل مقامات قضايي شد

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


خزر 65 نفر را با خود برد

از آغاز فصل گرما تاکنون 65 نفر در دریای خزر غرق شدند .

از این تعداد 50 نفر در دریا و بقیه در رودخانه ها آب بندانها و استخرهای این استان بود.

ناآشنایی به فن شنا در دریا و شنا در مناطق ممنوع علل غرق شدن این افراد اعلام شد.

همچنین دو نفر دیروز در آبهای ساحلی تنکابن غرق شدند .

 

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


«700 هزار تومان بده تا بختت را باز كنم»

زن رمالي كه با توزيع كارت در بين زنان و دختران و انتخاب طعمه‌هاي خود عمدتا از ميان زائران، پس از گرفتن فال براي باز كردن بخت، رفع مشكل نازايي و زناشويي، از آنها اخاذي كرده بود، در حالي كه قصد فرار داشت، دستگير شد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ سلطاني، رييس كلانتري 150«تهرانسر» در تشريح شگرد و نحوه دستگيري اين كلاهبردار، گفت: مقارن ساعت 14:30 روز گذشته، سي‌ام تير ماه ، ماموران گشت كلانتري حين گشت زني در شهرك پاسداران متوجه شدند كه چند زن مقابل درب منزلي واقع در خيابان «طهماسبي» تجمع كرده‌اند.

بدين ترتيب با حضور ماموران در محل مشخص شد كه شخصي به نام «سهيلا» با عنوان فالگيري با ورق، شمع و قهوه، پس از جلب اعتماد زنان و دختران جوان جهت رفع مشكلات و باز كردن بختشان از آنها اخاذي كرده است.

سرهنگ سلطاني اضافه كرد: در حالي كه اين زن رمال با جمع كردن وسايل منزلش قصد نقل مكان داشت توسط شاكيان در منزلش گرفتار شده بود كه ماموران پليس از راه رسيدند.

به گزارش ايسنا، زن رمال براي رها شدن از دست شاكيان اعلام كرده بود كه براي مشكلات شما به مشهد مي‌روم و بزودي باز خواهم گشت.

به اين ترتيب عوامل گشت كلانتري 150 با حضور در موقعيت از موضوع مطلع شده بودند، با انتقال متهم به محل كلانتري و انجام بازجويي مشخص شد: هويت اصلي وي كه خود را «سهيلا» معرفي كرده بود، «سودابه ــ د» است.

اين در حالي بود كه بررسي‌هاي بعدي پليسي در اين باره مشخص كرد: «سودابه» كه از همسر خود متاركه كرده و حدود 28 سال سن دارد، با دريافت شناسنامه «المثني» علاوه بر اين كه خود را در شناسنامه جديد مجرد اعلام كرده، سن خود را نيز به 23 سال تقليل داده است.

«سودابه» كه بنا بر اطلاعات به دست آمده، قبلا نيز با همين اتهام دستگير و با جلب رضايت شاكيان آزاد شده بود، اين بار در مقابل 22 شاكي قرار گرفته كه از هر كدام مبلغي بالغ بر 500 تا 800 هزار تومان اخاذي كرده است.

«سودابه» در جريان تحقيقات به عمل آمده طي اعترافاتي اعلام كرد: با نفوذ در كاروان‌هاي زيارتي، زنان و دختراني كه مي‌خواستند به زيارت بروند را به خانه خود كشانده و به بهانه‌هاي مختلف از جمله اين كه پدر يا مادرت به زودي خواهند مرد، براي زنده نگهداشتن آنها از طريق ورد خواندن، پول مي‌گرفتم.

به گزارش ايسنا «سودابه» در سوءاستفاده‌اي ديگر، در پشت كارت ويزيت خود تصوير خيالي يكي از امامان را چاپ كرده بود تا از اين طريق نظر افراد را كاملا به خود جلب كند.

سرهنگ سلطاني، با بيان اين كه زنان و دختراني كه به اين شيوه از آنها اخاذي شده است، با حضور در كلانتري 150«تهرانسر» موضوع را پيگيري كنند، به ايسنا گفت: زنان و مردان رمال به هيچ وجه قابل اعتماد نبوده و در همه موارد در نهايت مشخص شده كه قصد آنها تنها كلاهبرداري بوده است.

متهم جهت تحقيقات بيشتر به پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


پرسپولیس وارد اتریش شد/ استقبال آری هان از سرخپوشان در فرودگاه وین

تیم فوتبال پرسپولیس که برای برپایی اردویی تدارکاتی امروز تهران را ترک کرده بود با استقبال سرمربی هلندی خود وارد فرودگاه وین شد.
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به اتریش این تیم که ساعت 10 صبح امروز با همراهی بازیکنان ملی پوش خود فرودگاه مهرآباد را به مقصد اتریش ترک کرده بود، ساعت 20/14 دقیقه به وقت تهران وارد فرودگاه وین شد و مورد استقبال آری هان سرمربی هلندی خود قرار گرفت.

همچنین رابرت ساها مدافع مقدونیه ای تیم فوتبال پرسپولیس نیزدر فرودگاه وین به جمع نفرات اعزامی تیم فوتبال پرسپولیس پیوست.

پرسپولیس دراین سفر علاوه بر سه بازیکن ملی پوش امید خود صلاح حسن مهاجم عراقی خود را نیز به دلیل عدم آماده شدن به موقع روادید به همراه ندارد.
 

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


"امير قرائي" قويترين مرد ‪ ۱۰۵‬كيلويي ايران شناخته شد

با پايان يافتن رقابتهاي قويترين مردان ايران در وزن منهاي ‪۱۰۵‬ كيلوگرم، "امير قرائي" مقام نخست اين دوره از رقابتها را به خود اختصاص داد.

در اين دوره از رقابتها كه براي اولين بار در اين وزن در سطح آسيا به منظور انتخاب اعضاي تيم ملي قويترين مردان ايران جهت شركت در رقابتهاي جهاني در سالن امام خميني (ره) مجموعه ورزشي آزادي گرگان برگزار شد، "قرائي" با كسب ‪ ۲۷۰‬امتياز، عنوان قويترين مرد ايران در اين وزن را كسب كرد.

همچنين بعد از قرائي، "حسين فاطمي" با كسب ‪ ۲۶۸‬امتياز و "مهدي باقري" با كسب ‪ ۲۵۱‬امتياز به ترتيب عناوين دوم و سوم را به دست آوردند.

"علي فاطمي"، "سياوش برفان" و "اكبر طالشي" به ترتيب با كسب ‪۲۳۱ ،۲۳۹‬ و ‪ ۲۲۹‬امتياز به ترتيب در مكان‌هاي چهارم تا ششم قرار گرفتند.

در ادامه "مهرداد باجلان" با ‪" ،۲۲۱‬بهروز حسين‌زاده" با ‪" ،۱۹۹‬محمدرحيم حسيني" با ‪" ،۱۹۳‬حسن سمركند" با ‪" ،۱۹۱‬جابر بيگ محمدي" با ‪ ۱۹۰‬و "محمد بيگدلي" با ‪ ۱۸۷‬امتياز به ترتيب عناوين هفتم تا دوازدهم اين دوره از رقابتها را به خود اختصاص دادند.

مرحله نهايي اين مبارزات، شامگاه جمعه در سه آيتم حمل چمدان ‪ ۱۳۰‬كيلويي در مسير ‪ ۴۰‬متري در مدت ‪ ۶۰‬ثانيه، پرتاپ ‪ ۵‬گوي ‪ ۱۳۰ ،۱۲۰ ،۱۱۰ ،۱۰۰‬و ‪۱۴۰‬ كيلويي بر روي سكو در مدت ‪ ۶۰‬ثانيه و پلكان قدرت (بالا بردن سه وزنه ‪،۲۰۰‬ ‪ ۲۲۰‬و ‪ ۲۴۰‬كيلويي از شش سكو در مدت ‪ ۷۵‬ثانيه) برگزار شد.

در آيتم "حمل چمدان"، "امير قرائي" با زمان ‪ ۱۸‬ثانيه و ‪ ۹‬صدم ثانيه، "حسين فاطمي" با زمان ‪ ۱۹‬ثانيه و ‪ ۶۸‬صدم ثانيه و "محمد بيگدلي" با زمان ‪ ۵۷‬ثانيه به ترتيب اول تا سوم شدند.

در آيتم "بلندكردن گوهاي سنگين"، "امير قرائي" با زمان ‪ ۱۲‬ثانيه و ‪۷۲‬ صدم ثانيه، "حسين فاطمي" با زمان ‪ ۱۳‬ثانيه و ‪ ۶‬صدم ثانيه و "علي فاطمي" با زمان ‪ ۲۲‬ثانيه و ‪ ۳‬صدم ثانيه نيز اول تا سوم شدند.

در آيتم "پلكان قدرت"، "حسين فاطمي" در مدت ‪ ۶۰‬ثانيه و ‪ ۲۲‬صدم ثانيه، "امير قرائي" با بالا بردن كامل دو وزنه ‪ ۲۰۰‬و ‪ ۲۲۰‬بر روي شش پله و ‪۲۴۰‬ كيلويي با ‪ ۵‬پله و "علي فاطمي" به همراه "سياوش برفان" با حمل كامل دو وزنه ‪ ۲۰۰‬و ‪ ۲۲۰‬برروي شش پله و ‪ ۲۴۰‬كيلويي بر روي ‪ ۲‬پله مشتركا سوم شدند.

همچنين در مجموع تيمي، تيمهاي "تهران"، "كرج" و "همدان" به ترتيب بر سكوهاي اول تا سوم قرار گرفتند.

در اولين دوره رقابتهاي قويترين مردان ايران در وزن منهاي ‪ ۱۰۵‬كيلوگرم، ‪ ۸۶‬ورزشكار از ‪ ۱۶‬استان كشور حضور داشتند.

قضاوت اين دوره از رقابتها را "فرامرز خودنگار"، "محراب فاطمي"، "علي داداشي"، "مهدي فاطمي" و "رضا فخري" برعهده داشتند.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


فوتبال و عزم ملي

قلعه نويي در استقلال ، منشائ حرکتي اثربخش بود که منتج به موفقيت او شد. توجه جدي او به جوانان پرمايه مثل طالب لو، قرباني ، صادقي و پايبند بودن به انضباط و انسجام تيمي و عشق و انگيزه فراوان براي پيروزي ، موجب قهرماني تيمش شد.
اما او نيک مي داند که فعاليت در عرصه ملي ، تلاش جدي تري را مي طلبد و نگاه نافذ وي به بازيهاي ملي ، نبايد يک لحظه کمرنگ شود. تعامل وي با رسانه ها و مربيان باشگاه ها و همچنين کارشناسان از نان شب هم واجب تر است.
به طور قطع ، قلعه نويي از عملکرد برانکو و لجاجت اين مربي ، درسهاي گرانبهايي آموخته و بخوبي مي داند که يک تنه نمي تواند اين بار سنگين را به سرمنزل مقصود هدايت کند. اما مساله مهمي که او بايد در دوره زماني فعلي در اولويت قرار دهد، تعامل با رنه سيموئز، سرمربي تيم ملي اميد است.
خوشبختانه هم اينک نفرات مستعدي در تيم ملي اميد عضو هستند که در فهرست قلعه نويي هم جاي دارند، لذا تبادل انديشه با مربي برزيلي مفيد و سازنده خواهد بود. به هر حال تيم ملي ما وارد دوره تازه اي از حيات خود شده و بايد به زودي با رقبايي چون سوريه ، کره جنوبي و تايوان در چارچوب رقابت هاي مقدماتي جام ملتهاي آسيا، دست و پنجه نرم کند. حضور موفقيت بار ما در اين مسابقات در گرو عزم و اراده ملي است که هم کادر فني و هم مسوولان و ما (رسانه ها) بايد در اين راه ،ساز وفاق و حمايت بزنيم.
تاکيد کرديم که فوتبال ما نسل برومندي دارد که مي تواند در پرتو عنايت به آنان ، در رقابت هاي معتبر پيش رو همانند بازيهاي آسيايي دوحه المپيک 2008 پکن ، جام ملتهاي آسيا و مسابقات مقدماتي جام جهاني آتي ، سربلند بيرون بيايد. واقعا حيف است که همواره به تعدادي بازيکن پا به سن گذاشته اتکائ کنيم و استعدادهاي اعلاي نفراتي چون تيموريان ها، طالب لوها، صادقي ها، شجاعي ها، کاظميان ها، شيث رضايي ها و برهاني ها را انکار نماييم.
فوتبال ملي ما در آلمان چوب اين ندانم کاري را خورد ؛ در حالي که مي توانستيم به مدد توجه به اين دسته از ملي پوشان با انگيزه ، مکزيک و آنگولا را از سر راه برداريم و قدم به دور دوم بگذاريم.
شايد در مقام مقايسه با رقباي جدي آسيايي مثل کره ، چين ، ژاپن ، عربستان و همچنين استراليا که بتازگي به صف آسيايي ها پيوسته از نظر امکانات و رفتار حرفه اي ، در حد پايين تري باشيم (که صد البته هستيم) اما از نظر وجود اين همه استعدادهاي بکر، سرآمديم. لذا بايد قدر اين نعمت را بدانيم و شکرگزار باشيم و به نحو شايسته از اين سرمايه اعلائ، سود ببريم. تا جام جهاني آتي ، 4 سال فرصت داريم که زماني طلايي مي نمايد. اما در اين فاصله ، مسابقات پراعتبار ديگري را نيز بايد مد نظر داشته باشيم که جام ملتهاي آسيا، از آن جمله است.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


"امير قرائي" قويترين مرد ‪ ۱۰۵‬كيلويي ايران شناخته شد

با پايان يافتن رقابتهاي قويترين مردان ايران در وزن منهاي ‪۱۰۵‬ كيلوگرم، "امير قرائي" مقام نخست اين دوره از رقابتها را به خود اختصاص داد.

در اين دوره از رقابتها كه براي اولين بار در اين وزن در سطح آسيا به منظور انتخاب اعضاي تيم ملي قويترين مردان ايران جهت شركت در رقابتهاي جهاني در سالن امام خميني (ره) مجموعه ورزشي آزادي گرگان برگزار شد، "قرائي" با كسب ‪ ۲۷۰‬امتياز، عنوان قويترين مرد ايران در اين وزن را كسب كرد.

همچنين بعد از قرائي، "حسين فاطمي" با كسب ‪ ۲۶۸‬امتياز و "مهدي باقري" با كسب ‪ ۲۵۱‬امتياز به ترتيب عناوين دوم و سوم را به دست آوردند.

"علي فاطمي"، "سياوش برفان" و "اكبر طالشي" به ترتيب با كسب ‪۲۳۱ ،۲۳۹‬ و ‪ ۲۲۹‬امتياز به ترتيب در مكان‌هاي چهارم تا ششم قرار گرفتند.

در ادامه "مهرداد باجلان" با ‪" ،۲۲۱‬بهروز حسين‌زاده" با ‪" ،۱۹۹‬محمدرحيم حسيني" با ‪" ،۱۹۳‬حسن سمركند" با ‪" ،۱۹۱‬جابر بيگ محمدي" با ‪ ۱۹۰‬و "محمد بيگدلي" با ‪ ۱۸۷‬امتياز به ترتيب عناوين هفتم تا دوازدهم اين دوره از رقابتها را به خود اختصاص دادند.

مرحله نهايي اين مبارزات، شامگاه جمعه در سه آيتم حمل چمدان ‪ ۱۳۰‬كيلويي در مسير ‪ ۴۰‬متري در مدت ‪ ۶۰‬ثانيه، پرتاپ ‪ ۵‬گوي ‪ ۱۳۰ ،۱۲۰ ،۱۱۰ ،۱۰۰‬و ‪۱۴۰‬ كيلويي بر روي سكو در مدت ‪ ۶۰‬ثانيه و پلكان قدرت (بالا بردن سه وزنه ‪،۲۰۰‬ ‪ ۲۲۰‬و ‪ ۲۴۰‬كيلويي از شش سكو در مدت ‪ ۷۵‬ثانيه) برگزار شد.

در آيتم "حمل چمدان"، "امير قرائي" با زمان ‪ ۱۸‬ثانيه و ‪ ۹‬صدم ثانيه، "حسين فاطمي" با زمان ‪ ۱۹‬ثانيه و ‪ ۶۸‬صدم ثانيه و "محمد بيگدلي" با زمان ‪ ۵۷‬ثانيه به ترتيب اول تا سوم شدند.

در آيتم "بلندكردن گوهاي سنگين"، "امير قرائي" با زمان ‪ ۱۲‬ثانيه و ‪۷۲‬ صدم ثانيه، "حسين فاطمي" با زمان ‪ ۱۳‬ثانيه و ‪ ۶‬صدم ثانيه و "علي فاطمي" با زمان ‪ ۲۲‬ثانيه و ‪ ۳‬صدم ثانيه نيز اول تا سوم شدند.

در آيتم "پلكان قدرت"، "حسين فاطمي" در مدت ‪ ۶۰‬ثانيه و ‪ ۲۲‬صدم ثانيه، "امير قرائي" با بالا بردن كامل دو وزنه ‪ ۲۰۰‬و ‪ ۲۲۰‬بر روي شش پله و ‪۲۴۰‬ كيلويي با ‪ ۵‬پله و "علي فاطمي" به همراه "سياوش برفان" با حمل كامل دو وزنه ‪ ۲۰۰‬و ‪ ۲۲۰‬برروي شش پله و ‪ ۲۴۰‬كيلويي بر روي ‪ ۲‬پله مشتركا سوم شدند.

همچنين در مجموع تيمي، تيمهاي "تهران"، "كرج" و "همدان" به ترتيب بر سكوهاي اول تا سوم قرار گرفتند.

در اولين دوره رقابتهاي قويترين مردان ايران در وزن منهاي ‪ ۱۰۵‬كيلوگرم، ‪ ۸۶‬ورزشكار از ‪ ۱۶‬استان كشور حضور داشتند.

قضاوت اين دوره از رقابتها را "فرامرز خودنگار"، "محراب فاطمي"، "علي داداشي"، "مهدي فاطمي" و "رضا فخري" برعهده داشتند.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


پيكر مهاجم تيم فوتبال شهيد قندي يزد به خاك سپرده شد

مراسم تشييع پيكر «حسن بيكي»، مهاجم فصل گذشته تيم فوتبال شهيد قندي يزد كه پنجشنبه ‌شب بر اثر سانحه رانندگي به ديار باقي شتافته بود، عصر جمعه در حضور مسئولين تربيت بدني، ورزشكاران و بازيكنان شهيد قندي و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

به گزارش ايسنا - منطقه يزد، حسن بيكي، بازيكن 30 ساله فصل پيش تيم فوتبال شهيد قندي يزد كه سابقه عضويت در تيم‌هاي يزد تاير و كاشي يزد را نيز داشت، پنجشنبه شب گذشته در مسير جاده خضرآباد - يزد به ‌علت تركيدگي لاستيك و انحراف خودرو از جاده دچار سانحه شد و در مسيرانتقال به بيمارستان جان باخت.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


"قلعه‌نويي": تغيير تاكتيك، علت دعوت نكردن "دايي" به اردوي تيم ملي است

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: با توجه به تغييراتي كه در سيستم بازي تيم ملي خواهم داد، از " علي دايي " به اردوي اين تيم دعوت نكردم.

" امير قلعه‌نويي " روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا با اشاره به دعوت از ‪ ۴۰‬بازيكن براي حضور در اردوي تيم ملي فوتبال ايران گفت: با توجه به سيستمي كه قرار است در زمين پياده كنيم از دايي دعوت نكردم و در خصوص "فريدون زندي" نيز لازم است بگويم كه وي جايگاهي در اين تيم نخواهد داشت.

وي با ارج نهادن به زحمات "علي دايي" در تيم ملي فوتبال ايران گفت:
در طول چند روز گذشته تلاش داشتم كه با دايي كه زحمات بسياري را براي تيم ملي ايران كشيده است ، تماس داشته باشم ولي موفق نشدم.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران درباره عدم دعوت از " محمد نصرتي " به تيم ملي توضيح داد: نصرتي مصدوم است به همين خاطر از او دعوت نكردم ، برخي از افراد به من گله مي‌كنند كه چرا بازيكناني كه در تيمي عضويت ندارند به اردو دعوت شده‌اند كه به آنان مي‌گويم براي من ملاك فني آنان مهم است نه تيمشان .

وي درباره چگونگي دعوت از بازيكنان به اردوي تيم ملي فوتبال ايران اظهار داشت: براي انتخاب بازيكنان من به همراه "كيومرث هاشمي" و داريوش مصطفوي سرپرست و دبير فدراسيون فوتبال بيش از ‪ ۵‬ساعت به گفت وگو پرداختيم و در هر پست حداقل ‪ ۳‬بازيكن را انتخاب كرديم .

قلعه‌نويي درباره كادر فني تيم ملي گفت: نگاهي به اعضاي كادر فني تيم ملي فوتبال ايران بيانگر آن است در تركيب اين كادر همه چيز ازجمله تجربه، علم‌گرايي ، شجاعت ، شهامت و جواني لحاظ شده است .

با توجه به اين‌كه كار بزرگي را برعهده گرفته‌ام از افراد بزرگي نيز در اين كادر استفاده كرده‌ام .

وي در ادامه اظهار داشت: من كار سختي را برعهده گرفته ام ولي اميد دارم كه موفق شوم ، در شرايط فعلي من مجبورم دعوت‌شدگان به اردوي تيم ملي فوتبال ايران را از نظر توان بدني و انگيزه به سطح مطلوبي برسانم چرا كه بازيكنان دوران استراحت خود را مي‌گذرانند .

وي درباره چگونگي حضور لژيونرها در تمرينات تيم ملي گفت: از امروز رايزني‌هاي خود را با تيم‌هاي اماراتي آغاز خواهيم كرد تا بتوانيم هر چه زودتر از بازيكنان ايراني كه در اين كشور فعاليت مي‌كنند ، استفاده كنيم و در خصوص بازيكناني كه در تيم‌هاي اروپايي بازي مي‌كنند ، آنها نيز ‪۷۲‬ ساعت قبل از بازي‌ها در اختيار ما قرار خواهند گرفت.

قلعه‌نويي درباره چگونگي دعوت از بازيكناني همچون " كريم باقري و محمود فكري" اظهار داشت: براي من بحث ملي مطرح است ، ضمن آنكه اين دو بازيكن سال گذشته در تركيب تيم‌هاي خود بسيار خوب كار كردند افزون بر آنكه از تجربه بالايي براي قرار گرفتن در دفاع آخر برخوردارند.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران متذكر شد: افزون بر بازيكنان با تجربه از بازيكنان جوان و جوياي نامي هم دعوت كرده‌ايم كه اميدهاي آينده فوتبال ايران به‌شمار مي‌روند و شايد در همان مرحله اول از اردو خط بخورند ولي با شرايط تيم ملي آشنا مي‌شوند .

وي درباره شرايط حضورش در تيم فوتبال استقلال تهران گفت: من اين تيم را ترك نكرده‌ام و به عنوان مدير فني در زماني كه تيم ملي برنامه‌اي نداشته باشد در استقلال خدمت خواهم كرد و در صورتي كه كادر فني اين تيم از من مشورت بخواهند به آنها مشاوره مي‌دهم .

قلعه‌نويي درباره برنامه‌هايش اظهار داشت: برنامه‌هاي خود را در سه بخش كوتاه ، ميان و بلند مدت تدوين و در اختيار فدراسيون فوتبال قرار خواهم داد. در برهه كنوني براي من حضور قدرتمند در مرحله مقدماتي مسابقات جام ملت‌هاي آسيا مهم است.

با توجه به توانايي و پتانيسل موجود در فوتبال ايران من معتقدم كه تيم كشورمان مي‌تواند در جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬حرف‌هاي بسياري براي گفتن داشته باشد.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران درباره تعامل با مربيان حاضر در ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي ايران گفت: اعتقاد كامل به مشورت با مربيان دارم و سعي دارم هر دو ماه جلسه‌اي با آنان برگزار كنم و از نظراتشان بهره گيرم افزون بر آن هريك از اين مربيان هر زمان كه بخواهند، مي‌توانند با من تماس بگيرند و نقطه نظراتشان را بگويند.

وي تداخل كار تيم ملي با تيم اميد ايران را رد و گفت: براي آنكه هيچ تداخلي بين فعاليت‌هاي دو تيم به وجود نيايد من هيچ يك از بازيكنان تيم اميد را به اردو دعوت نكردم افزون بر آنكه روز دوشنبه هفته جاري نشستي با كادر فني تيم اميد در كميته ملي المپيك خواهم داشت و تمام مسائل را بررسي خواهيم كرد.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


پديده شگفت انگيز آرژانتين

ليونل مسي ، نابغه تيم ملي آرژانتين ميان بسياري از بازيکنان جوان پرشور و حرفه اي فوتبال ، چهره اي شناخته شده است. او که از دوران نوجواني با شرايط سخت غريبه نبود و دچار بيماري نارسايي هورموني بود ، اجازه نداد بيماريش مانع پيشرفت او شود. مسي در مسابقه هاي جام جهاني 2006، يکي از اعضاي تيم 15نفره يونيسف نيز هست. ليونل در روزاريو آرژانتين به دنيا آمد. فوتبال را از دوران کودکي و باشگاه گراندولي و نيوول اولدبويز کشورش آغاز کرد. او آرژانتين را در 13سالگي براي مداواي بيماريش ترک کرد. در 17 سالگي خود را در نيمه راه دنيا يافت و آن زماني بود که به عنوان مهاجم تيم بارسلونا که يکي از حرفه اي ترين باشگاه هاي دنياست ، پذيرفته شد.

مسي در بارسلونا


او پس از غلبه بر بيماريش به تيم بارسلونا رفت و با به ثمر رساندن ميانگين يک گل در هر مسابقه ، به سطح فوتبال حرفه اي خود نزديک شد. اولين بازي خود را با تيم بارسلونا در سال 2004 انجام داد و سومين بازيکن جوان اين تيم محسوب مي شد. پس از 9 بازي در آن فصل ، قابليت خود را در مسابقه هاي يوفا به نمايش گذاشت و نخستين گل خود را در اين مسابقه ها مقابل آلباسته به ثمر رساند. مسي که روياي بازي در تيم ملي کشورش را در سر مي پروراند، پيشنهاد بازي در تيم ملي اسپانيا را رد کرد (ژوئن 2005بنابراين به آرژانتين بازگشت و با بستن قرارداد با تيم U 20، شروع دوباره اي در کشورش داشت.
در مسابقه هاي فوتبال جوانان که در هلند برگزار شد، 6گل افتخارآميز به ثمر رساند و کفش و توپ طلا را به عنوان بهترين بازيکن نصيب خود کرد. در حال حاضر او تا سال 2010با تيم بارسلوناي اسپانيا قرارداد مجددي به امضا رسانده است. هواداران اين تيم از حضور دوباره او خوشحال هستند و شايد آغازي دوباره به سوي افتخار براي يکي از درخشان ترين ستاره هاي فوتبال اروپا باشد.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


داوري هاي مجازي فوتبال!

ايتاليا قهرمان فوتبال جهان شد و اين افتخار را چند سال همراه خود خواهد داشت. ميلياردها نفر بيننده مسابقه هاي جام جهاني بودند و صدها هزار نفر از نزديک و از روي صندلي هاي استاديوم مسابقه ها را نظاره کردند. اين اتفاق بار اول نبود که مي افتاد و بار آخر آن هم نيست. بين اين دوره برگزاري جام جهاني و دوره هاي پيشين ، چه تفاوت هايي را مشاهده کرديم و چرا؟
اجازه دهيد برخي تغييرات را با هم مرور کنيم: توپ مسابقه ها تغيير کرده بود، استاديوم ها مجهز به نمايشگرهاي بسيار بزرگ بودند، دوربين هاي حرفه اي تصويربرداري همه جا به چشم مي خوردند، کفش هاي ورزشي بازيکنان بهتر شده بود، همه داوران به ميکروفن مجهز بودند و مواردي ديگر که هر يک از ما مي توانيم به اين فهرست اضافه کنيم...آيا اين تغييرات فقط براي ايجاد جذابيت و تفنن صورت گرفت؟! يا اين که نياز جدي حرفه اي ها و دست اندرکاران مستقيم مي طلبيد که متفکران و انديشمنداني خلاق ، مسائل آنها را کشف و حل کنند؟! آيا يک مسابقه فوتبال همان است که ما مي نشينيم پاي تلويزيون و در 90دقيقه تماشا مي کنيم و هماني است که بر آن هزار و يک نقد هم داريم و داور و بازيکن و زمين و کارگردان تلويزيوني و غيره را براحتي تحليل مي کنيم. آيا اگر کفش به پا کنيم و به زمين برويم و سوت بزنيم و بدويم ، هماني خواهيم بود و همان ها را خواهيم ديد و گفت که از اينجا و از پاي صفحه تلويزيون مي بينيم و مي گوييم ، به حتم پاسخ منفي است.
بياييم امروز و با مطالعه اين متن ، کمي فکرمان را نرمش دهيم و آن را در آسمان ايده هاي نو و خلاق به پرواز درآوريم ، بدون آن که نسخه اي تجويز کنيم.
داورها ميکروفن داشتند تا کميته داوري مستقر در کنار زمين در تمام مدت بازي صداي آنها را بشنوند و اگر مثلا بازيکني مدعي شد که داور به او توهين کرده ، پاسخ محکمي برايش داشته باشند. دوربين ها همه جا مستقر بودند و تصاوير را به نمايشگرهاي بزرگ انتقال مي دادند تا همه تماشاچي ها بتوانند همان جا با تکرار تصاوير قضاوت عادلانه خود و داور را شاهد باشند و از تفسيرهاي متعدد پيشگيري کنند. آيا فقط به همين دو سه مورد بايد بسنده کرد؟! شما چه مواردي را در ذهن داريد. آيا در آينده نزديک به شرايطي مي رسيم که توپهاي داراي حسگر تشخيص دهند که توپ از خطهاي کناره عبور کرده و اوت شده است ، يا خير و آيا مي توان ورود توپ به دروازه را به همين شکل تشخيص داد؟! آيا در آينده اصلا کسي به عنوان داور در زمين خواهد بود يا دوربين هاي نصب شده روي لباس بازيکن ها، خطاهاي آنها را ثبت و پخش مي کنند؟! بيشتر و بيشتر فکر کنيم که چه نيازي در ميدان رزم بازيها وجود دارد که ما آنها را نمي بينيم و بايد براي آنها راه حل داد؟! فکر کنيم...

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


آزمايشي سريع براي تشخيص وبا و بوتوليسم

 تست موجود براي بوتولين (نوروتوكسين قوي مسوول ايجاد بوتوليسم فلج‌كننده) مستلزم تزريق نمونه مشكوك به يك موش و انتظار براي مشاهده نتيجه مثبت است كه با مرگ حيوان مشخص مي‌شود.
اين تست چندان دقيق نيست و زمان رسيدن به نتيجه ممكن است سه روز به طول انجامد. اما پس از 72 ساعت مرگ قربانيان اين توكسين كشنده اجتناب‌ناپذير است.
به گزارش ساينتيفيك امريكن، اكنون محققان تست بسيار حساسي را ابداع كرده‌اند كه باعث مرگ حيوان نمي‌شود و انجام آن فقط به 3 ساعت زمان نياز دارد.
محققان آنتي‌بادي‌هاي ضدبوتولين و كلرآ (وبا) را با تكنيك تكثير DNA كه در صحنه‌هاي جنايي به كار مي‌رود و تحت عنوان واكنش زنجيره پلي مراز يا PCR ناميده مي‌شود، فراهم كرده‌اند. با تركيب اين دو، دانشمندان مي‌توانند مقادير اندك عوامل بيولوژيك موجود در نمونه‌هاي ادرار، آب يا هر محيط ديگري را تشخيص دهند، به طوري كه حتي يافتن 10 ملكول بيوتوكسين در نمونه ميسر است

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


ارتباط باكتري زخم معده با بيماري جريان خون

عفونت با هليكوباكتر پايلوري، باكتري مرتبط با زخم‌ و سرطان معده احتمال بيماري‌هاي جريان خون را افزايش مي‌دهد.
به گزارش هلث سنترز، محققان ايتاليايي مي‌گويند: مطالعات باليني چگونگي ارتباط هليكوباكتر پايلوري و بيماري‌هاي عروقي نتايج متناقضي را مشخص كرده است.
در حالي كه برخي مطالعات نشان داده‌اند ارتباط قابل ملاحظه‌اي وجود دارد، نتايج اخير آن را تاييد نمي‌كند.
در اين بررسي مشخص شد عفونت با هليكوباكتر پيلوري cag A+ با احتمال بيماري قلبي عروقي ارتباط دارد.
حتي افزايش نسبي در اين خطر از نظر باليني حائز اهميت است چرا كه عفونت مزمن با سويه‌هاي بيماري‌زا هليكوباكتر در 20 تا 40 درصد جمعيت كشورهاي غربي شايع است.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


ورزش در هر سني مفيد است

همواره گفته شده كه ورزش براي سلامت قلب سودمند است و زندگي بدون تحرك ريسك فاكتور عمده بيماري قلبي محسوب مي‌شود. اما مطالعات جديد چگونگي تاثير ورزش را در سنين مختلف مورد مطالعه قرار داده‌اند. اكنون محققان مي‌گويند حتي كساني كه پس از 40 سالگي ورزش را آغاز مي‌كنند از اثرات مفيد آن بر سلامت بهره‌مند مي‌شوند.
به گزارش ساينتيفيك امريكن، محققان دانشگاه هايدلبرگ در مطالعه‌اي دريافته‌اند كساني كه در طول زندگي فعاليت بدني دارند 60 درصد كمتر در معرض خطر ابتلا به بيماري قلبي قرار مي‌گيرند. اما حتي افرادي هم كه پس از 40 سالگي به فعاليت‌هاي ورزشي مي‌پردازند تا 55 درصد از مشكلات قلبي عروقي مي‌كاهند.
براساس اين نتايج واضح است كه الگوي زندگي فعال همراه با تحرك بدني با كاهش خطر بيماري‌هاي قلبي عروقي ارتباط دارد.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


کودکان محبوس در آپارتمان مهدها

مهدکودک ، پايگاه آموزش مهارت هاي زندگي به کودکان پيش از رفتن به دبستان است. اين شعار، اعتقاد و دستمايه اصلي متوليان مهدهاي کودک در ايران است ؛ اما چنين شعار زيبايي نيز موجب نشده است تا ميزان حضور کودکان ايراني در مهدها از 10 درصد جمعيت 7 ميليوني کودکان زير 6 سال فراتر رود. هم اکنون تنها 10 درصد از کودکان زير 6 سال ايراني در مهدهاي کودک ثبت نام مي کنند و براي آموزش مهارت هاي زندگي پيش از تحصيل در دبستان ساعتهايي از روز خود را در آنجا مي گذرانند.
مسوولان سازمان بهزيستي به عنوان متولي اصلي گسترش مهدهاي کودک اعلام کرده اند در تلاشند ميزان 10 درصدي حضور کودکان در مهدهاي کودک را تا پايان برنامه چهارم توسعه به 20 درصد برسانند: اما پرسش اصلي اين است که چرا تنها 10 درصد کودکان به مهدکودک مي روند و آيا ظرفيت ها براي حضور بيشتر کودکان در اين مراکز آموزشي تفريحي مناسب است و مي توان به گسترش آن حتي تا 20 درصد اميدوار بود؟ برآوردها و بررسي هاي انجام شده درباره وضعيت مهدهاي کودک نشان مي دهد دليل حضور 10 درصد کودکان ايراني در مهدها شاغل بودن والدين آنهاست.
در واقع هنوز اين مساله مورد پذيرش واقع نشده است که کودکان ، پيش از دبستان مي توانند و بايد ساعتها و سالهايي از زندگي خود را در اين مراکز بگذرانند. مدير دفتر کودک و نوجوان بهزيستي با اذعان به اين واقعيت مي گويد: هم اکنون اين فکر و تلقي وجود دارد که تنها کودکان خانواده هايي که هم پدر و هم مادرآنان شاغل هستند بايد به مهدکودک بروند و مهدهاي کودک تنها مکان براي نگهداري کودکان است ، در حالي که مهد کودک محيطي مناسب و غني براي ارتقاي مهارت هاي اجتماعي ، افزايش بهره هوشي و حس تعاون و مشارکت در کودکان است.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


مراقب ويروس برنامه POWERPOINT مايكروسافت باشيد

 شركت هاي امنيتي اعلام كردند: برنامه معروف آفيس مايكروسافت ، POWERPOINT مورد حمله ويروس هاي اينترنتي قرار گرفتند. اين بار ويروس مذكور در ضميمه ايميل پاور پوينت پنهان شده است و از طريق آدرس هاي جي ميل در اينترنت منتشر شده است.اگر چه اين ويروس براي ورود به سيستم هاي افراد ابتدا بايد توسط خود كاربر دانلود شود و سپس به فعاليت هاي مخرب خود ادامه دهد، به عنوان يكي از مخرب ترين ويروس ها شناخته شده است.
اين ويروس با ورود به سيستم يك KEY LOGGER را در رايانه قرباني نصب مي كند و دري را به سوي هكران باز مي كند.هكرها به آساني وارد رايانه كاربر شده و به فعاليت هاي مخرب خود مشغول مي شوند.سپس اين ويروس يك برنامه معرفي دستور برنامه POWERPOINT را در رايانه شخص نصب مي كند و كاربر باور مي كند كه هيچ اتفاق خاصي به وقوع نپيوسته است.اين ويروس بيشتركاربران آسيايي را مورد هدف قرار داده است.مايكروسافت در صدد است تا هر چه سريع تر برنامه هاي امنيتي براي مقابله با اين ويروس را در اختيار كاربران قرار دهد.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


تاثير سوئ ساعت‌هاي طولا‌ني كار بر زنان

زناني كه ساعتهاي طولا‌ني كار مي كنند بيش- از مردان در معرض پيامدهاي ناشي از آن قرار مي گيرند .

 بنابر اعلا‌م شوراي تحقيقات اقتصادي و اجتماعي اروپا ساعات طولا‌ني كار موجب مي‌شود رفتارهايي كه به سلا‌مت زنان صدمه مي‌زند در آنها افزايش يابد.

بر اساس مطالعات جديد زناني كه ساعتهاي طولا‌ني‌تري كارمي‌كنند ازغذاهاي چرب و شيرين بيشتر استفاده مي كنند .

اين گروه همچنين‌كمتر ورزش مي كنند , قهوه بيشتري مي نوشند و اگر سيگاري باشند در مقايسه با مردان بيشتر سيگار مي كشند.

به گفته محققان ساعت هاي طولا‌ني كار با افزايش استرس همراه است و در اين شرايط فرد سعي مي كند مواد غذايي را سريعتر مصرف كند و بيشتر به خوردن غذاهاي آماده تمايل روي مي آورد .

 

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


بيش از 1000 دستگاه تلفن بي سيم غير مجاز در سطح كشور جمع آوري شد

تعداد هزار و 22 دستگاه تلفن "بي سيم غير مجاز" طي سه ماهه اول سال جاري توسط ادارات ارتباطات راديويي سازمان در سطح كشور جمع آوري و ضبط شده است.

به گزارش ايلنا، تعداد دستگاه‌‏هاي ضبط شده در مراكز ارتباطات راديويي به ترتيب شامل؛ مركز شمال 54 دستگاه ، مركز شمال شرق 168 دستگاه ، مركز شمال غرب 200 دستگاه ، مركزي 199 دستگاه ، مركز جنوب 195 دستگاه ، مركز جنوب شرق 168 دستگاه و مركز جنوب غرب 38 دستگاه است.
بر اساس اين گزارش، از آن جا كه آثار ناشي از استفاده دستگاه‌‏هاي تلفن بي سيم غير مجاز، ارتباطات راديويي شبكه‌‏هاي نظامي، انتظامي و امنيتي و همچنين شبكه‌‏هاي راديويي امور زيربنايي مانند مخابرات ، ناوبري هوايي و دريايي ، خطوط انتقال نيرو و پخش صدا و تصوير را با اختلال مواجه مي‌‏سازد، سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي نسبت به شناسايي و جمع آوري آن‌‏ها اقدام مي‌‏نمايد.
اين گزارش مي‌‏افزايد: به دليل آن كه دستگاه‌‏هاي غير مجاز مذكور باعث اختلال بر روي شبكه‌‏هاي بي سيم مراكز امدادرسان ، نيروهاي انتظامي و نظامي و شبكه ناوبري هوايي كشور مي‌‏شوند، جمع آوري و ضبط مي‌‏شود.
مجهز بودن به كد ايمني رقومي از مشخصات مهم تلفن بي سيم مجاز است. اين شناسه بين دستگاه ثابت و گوشي تلفن بي سيم مشترك است و هر دستگاه تلفن بي سيم از كد واحد استفاده مي‌‏نمايد.
بنابر اين ، گوشي تلفن بي سيم مجهز به كد ايمني رقومي فقط با دستگاه ثابت خود ارتباط برقرار مي‌‏كند كه مانع هم شنوايي و يا سرقت بوق توسط ساير استفاده كنندگان تلفن بي سيم مي شود و تلفن‌‏هايي كه فاقد اين مشخصه باشند "غير مجاز" محسوب مي‌‏شوند.
به عموم هم وطنان توصيه مي‌‏شود ، به منظور جلوگيري از صدمات ناشي از استفاده تلفن بي سيم غير مجاز و قطع خط تلفن متصل به آن، از خريد و بهره‌‏برداري خودداري نمايند.
شناسايي و ضبط تلفن‌‏هاي بي سيم غيرمجاز در سال جاري نيز ادامه دارد و برخورد قاطعانه از سوي نيروي انتظامي و قوه قضاييه با متخلفان و استفاده كنندگان اين تجهيزات صورت خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، در سال گذشته نيز تعداد هزار و 126 دستگاه "تلفن بي سيم غير مجاز" توسط ادارات ارتباطات راديويي سازمان در سطح كشور جمع آوري و ضبط شد.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


نوشيدني‌هاي شيرين با كافئين كم، بي‌خوابي را تشديد مي‌كند

 يك ساعت پس از مصرف نوشيدني كم كافئين با محتواي قندي بالا واكنش‌هاي بدن كندتر شده، خطاي حافظه افزايش مي‌يابد.
به گزارش يورك آلرت، سرپرست اين تحقيق پروفسور جيم هورن مي‌گويد: بايد مصرف نوشيدني‌هاي قندي كه حاوي مقادير زياد قند و محتواي كم قهوه هستند را محدود كرد. يكي از روش‌هاي موثر مقابله با بي‌خوابي مصرف نوشيدني‌هايي است كه محتواي كافئين مناسبي دارند. خواب كوتاه نيمروز نيز در رفع بي‌خوابي بهنگام شب موثر است.
تحقيقات ديگر نيز نشان مي‌دهند نوشيدني‌هاي پرانرژي حاوي كافئين قدرت تمركز را افزايش مي‌دهند.

 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ۳۱ تیر ،۱۳۸٥


نقش خواب كافي در تقويت حافظه

تحقيقات نشان مي‌دهد خواب كافي موجب تقويت حافظه مي‌شود و توانايي مغز را براي به خاطرسپردن و پردازش اطلا‌عات‌افزايش مي‌دهد .

به نوشته پايگاه اينترنتي دانشگاه هاروارد , درصورتي كه در فواصل يادگيري خواب كافي وجود داشته باشند احتمال يادگيري افزايش پيدا مي كند.

اينكه خواب مي تواند موجب تثبيت حافظه شود يا نه‌,سئوالي است كه قدمت آن به‌دوران تحقيق درباره خواب و حافظه باز مي‌گردد.

در تحقيق جديد پژوهشگران به افراد مطالعه تعدادي واژه را دادند تا آنها را به خاطر بسپارند سپس گروهي از اين افراد از خواب معمول به مدت كافي بهرمند شدند ولي گروه ديگر از خواب محروم شدند.

نتايج اين تحقيق نشان داد, تفاوت قابل توجهي بين دو گروه وجود دارد.

به گفته محققان تاثير خواب بر افزايش- فراگيري كاملا فعال موجب بهبود حافظه و پردازش اطلا‌عات مربوط به آن مي شود.

به ويژه خواب كافي براي كساني كه نياز به تمركز بالا در محيط هاي كاري دارند و از جمله دانشجويان اهميت بسيار زيادي خواهد داشت .

 

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


تبادل لينک

***************

سلامي به کليه دوستان خوبم ممنون از همه اونهايي که ابراز لطف ميکنند

قدم رنجه ميکنند و به وبلاگ من سر ميزنند اونهايي که علاقه دارن وبلاگشون

تو گروه ليانشامپو لينک بشه و با من تبادل لينک کنند بکند من حتما وبلاگ

اونها رولينک ميکنم خوشحالم ميشم لينک وبلاگم رو تو وبلاگهاي خودشون ببينم

شاد باشيد منتظر خبرتون تو اين پست هستم

***************

 

تایماز زردچشمی

 

عناوین مطالب وبلاگ

تبادل لينک :: جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


معاون دانشگاه جامع علمي كاربردي خبر داد:

نخستين كارگاه آموزشي تهيه طرح تجاري (BP) جهت دريافت وام خود اشتغالي دانشجويان دانشگاه جامع علمي كاربردي در سازمان مركزي دانشگاه برگزار شد.

دكتر كشتكار، معاون پژوهشي دانشگاه جامع علمي كاربردي هدف از برگزاري كارگاه آموزشي طرح تجاري را آشنايي مشاوراني كه در استانهاي مختلف وظيفه راهنمايي دانشجويان براي ارايه طرح تجاري دارند با ويژگيهاي يك طرح موفق بيان كرد.

وي به خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران گفت: كارگاه آموزشي تهيه طرح تجاري در برخي استانها به صورت ابتدايي برگزار شد و طرحهاي مختلفي از استانها به صندوق حمايت از فرصت‌هاي شغلي ارايه شده است.

وي با بيان اينكه تمام استانها، برنامه‌هاي اجرايي خود را ارايه داده اند، افزود: در نيمه اول سال، 15 ميليارد تومان از سوي صندوق حمايت از فرصتهاي شغلي در اختيار دانشگاه قرار مي‌گيرد.

كشتكار با اشاره به اينكه برخي استانها تا مرحله ارايه طرح پيش رفته‌اند، ادامه داد: در برخي استانها طرحهايي نيز به تصويب رسيده است، به عنوان مثال در استان كرمانشاه از ميان 11 طرحي كه هفته گذشته بررسي شد، 10 طرح به تصويب رسيد.

معاون پژوهشي دانشگاه جامع علمي كاربردي يادآور شد: در نيمه دوم سال مشكلي براي اجراي طرح حمايت از دانش‌آموختگان وجود ندارد، زيرا امور اجرايي در نيمه اول سال انجام شده است.

دكتر كشتكار در پايان با بيان اينكه در استان تهران شرايط خاصي براي اجراي طرح وجود دارد، از اعلام اين شرايط درهفته آينده خبر داد.

گفتني است، در كارگاه آموزشي طرح تجاري، دكتر محمد حسين سليمي نمين رييس مركز رشد دانشگاه صنعتي اميركبير به اريه درس پيرامون موضوعاتي مانند مدل‌هاي فرآيند توسعه محصول، نوآوري سازماني، جستجوي فرصت‌هاي ايجاد محصول جديد، ايجاد طرح پياده سازي و غيره پرداخت.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


تيم‌المپيادزيست شناسي با4 مدال بازگشت

گروه چهارنفره المپياد زيست شناسي دانش آموزي ايران با كسب 3 مدال نقره و يك مدال برنز از هفدهمين المپياد جهاني زيست شناسي آرژانتين به كشور بازگشت .
 
در اين رقابتها كه با حضور بيش از 140 دانش آموز از47 كشور در شهر ريووكوارتو آرژانتين برگزار شد كوشا پايداري‌, آريا شاكري و فرانك فتاحي مدال نقره و نيما حافظي نژاد مدال برنز كسب كردند.

در هفدهمين المپياد جهاني زيست شناسي چين با 4 مدال طلا اول و تيم كشورمان موفق به كسب رتبه ششم شد.

هجدهمين دوره اين رقابتها سال آينده در كانادا برگزار مي شود .

 

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


حيدري در مسابقات جهاني و آسيايي موفق مي شود

مربي تيم ملي كشتي آزاد شكست حيدري در دسته 120 كيلوگرم را پلي براي رسيدن به پيروزي وي توصيف كرد .

غلامرضا محمدي در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار گروه ورزش خبرگزاري كار ايران ( ايلنا ) در مورد رقابتهاي انتخابي تيم ملي گفت : حذف بزرگان توسط جوانان كشتي از مهمترين رويدادهاي اين رقابتها بود .
وي افزود : انتخاب تيم ملي بهترين فرصت براي جوانان است كه پشتوانه كشتي ما هستند اين جوانان نقطه اميد ما مربيان خواهند بود.
محمدي حضور عليرضا حيدري در رقابت‌‏هاي تيم ملي را به فال نيك گرفت و گفت : عليرضا با حضور در اين مسابقات و در يك وزن بالاتر نشان داد كه مي خواهد كشتي بگيرد و هيچ هراسي از شكست ندارد.
وي افزود : درست است كه حيدري در مسابقات انتخابي شكست خورد اما اين شكست پلي براي پيروزي او در مسابقات جهاني و آسيايي خواهد شد.
محمدي در پايان با اشاره به چهره هاي جديد كشتي گفت : سلطاني ، حدادي ، ميرزايي و مرادي از جمله كشتي گيران آينده دار ما خواهند بود.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


زمان بندي جديد مسابقات مانع ارائه فنون مختلف مي شود

نفر اول دسته 66 كيلوگرم مسابقات انتخابي تيم ملي كشتي آزاد زمان بندي رقابتهاي كشتي را عامل اصلي عدم ارائه فنون مختلف كشتي عنوان كرد .
مسعود مصطفي جوكار در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزش خبرگزاري كار ايران ( ايلنا ) گفت : خدا را شكر مي‌‏كنم كه توانستم مزد زحماتم در طول ماههاي گذشته را با قهرماني در مسابقات انتخابي بگيرم .
وي افزود : سطح مسابقات بسيار بالا بود و همه سرمايه كشتي مملكت جز آقاي عليرضا رضايي در اين رقابتها شركت كردند .
جوكار در مورد شكست برخي از كشتي گيران صاحب نام در اين مسابقات گفت : آمادگي جسماني و ذهني حرف اول را در اين مسابقات مي‌‏زد و هيچكس با اتكا به خود نمي توانست به دنبال پيروزي باشد .
جوكار در مورد علت عدم ارائه فنون زيباي كشتي گفت : قوانين جديد باعث شده تا كشتي در سه وقت دو دقيقه اي انجام شود، به همين خاطر ما تا مي خواهيم حريف خود را محك بزنيم و گرم شويم دو دقيقه به پايان رسيده است كه اين موضوع باعث مي‌‏شود فنون زيادي در كشتي رد و بدل نشود.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


براي انتخاب تيم ملي بهترينها گردهم آمده اند

مربي تيم ملي كشتي آزاد گفت : همه سرمايه كشتي ما در كرج گردهم آمدند تا بهترين نفرات براي تيم ملي انتخاب شوند.
تقي اكبر نژاد در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار گروه ورزش خبرگزاري كار ايران ( ايلنا ) در مورد شكست عليرضا حيدري گفت : استخوان كف دست حيدري چهار روز پيش در خانه كشتي ضرب خورد و احتمال شكستگي آن وجود دارد.
وي افزود : حيدري به خواست مدير تيم ملي براي دور نماندن از كشتي گام به مسابقات گذاشت و شكست او هم قابل پيش بيني بود چرا كه عليرضا با وزني كمتر از رقباي خود به مصاف آنها رفت.
اكبر نژاد در مورد سطح برگزاري رقابت‌‏ها گفت : جز قنبري و رضايي همه سرمايه هاي كشتي ايران در انتخابي شركت كرده اند و سطح رقابت ها به خوبي بالا رفت .
وي افزود: در 55 كيلوگرم ، سلطاني ، حدادي و دژم خو ، در 66 كيلوگرم ، جوكار ، بابايي در 84 كيلوگرم ، رضا يزداني و جمال ميرزايي و در 120 كيلوگرم رستم تاجيك از چهره هاي شاخص اين رقابت ها بوده اند كه اميدوارم با اين پشتوانه در مسابقات جهاني نتايج مطلوبي كسب كنيم.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


جاي خالي تيم ملي در برنامه‌هاي تلويزيون؟!

در حالي كه بيش از 20 روز از بازگشت تيم ملي ايران از مسابقات جام جهاني فوتبال مي‌گذرد هيچ يك از مسوولان سابق فدراسيون فوتبال، مربيان و بازيكنان تيم ملي در برنامه‌هاي سيما حاضر نشده‌اند.

خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در گفت‌وگو با سه تن از تهيه كنندگان برنامه‌هاي جام جهاني سيما درباره‌ي اين مساله و ضرورت حضور عوامل تيم ملي در پاسخ به نقدهاي واردشده پرسش كرد.

اين تهيه‌كنندگان دعوت از اهالي تيم ملي فوتبال ايران در جام جهاني را متوجه شبكه‌ي سه سيما و شوراي هماهنگي ورزش دانستند.

حسين ذكايي،‌ تهيه كننده‌ي «جام هجدهم» شبكه سه و «يك جهان يك جام» به ايسنا گفت: شوراي هماهنگي ورزش سازمان درباره‌ي ساخت برنامه‌هايي درباره‌ي تيم ملي با حضور دست‌اندركاران آن تصميم گيري مي‌كند و ما طي برنامه‌هاي گذشته ‌از ديدگاه‌هاي كارشناسان درباره‌ي عملكرد تيم ملي در اين دو برنامه استفاده كرديم.

اصغر شريف كاظمي - تهيه كننده‌ي «جام هجدهم» شبكه‌ي دو سيما نيز گفت: پخش اين برنامه‌ پيش از جام جهاني به اتمام رسيد. هرچند كه در «جام هجدهم» دلايل نتيجه‌گيري ضعيف تيم ملي در اين رقابت‌ها، با حضور كارشناسان بررسي شد.

مصطفي صبوحانيان ـ تهيه كننده‌ي «همراه با جام جهاني» شبكه‌ي تهران نيز به ايسنا اظهار كرد:‌ دعوت از كادر تيم ملي و فدراسيون برعهده‌ي شبكه سه سيما است.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


اركسترهنرجويان هنرستانهاي موسيقي تشكيل مي شود

"اركستر هنرجويان هنرستانهاي موسيقي" تشكيل مي شود.

به گزارش خبرنگار هنري ايسنا، اين اركستر با حضور هنرجويان برگزيده‌ي هنرستانهاي كشور توسط معاونت هنري وزارت فرهنگ و ارشاداسلامي تشكيل خواهد شد.

ايماني خوشخو درباره‌ي تشكيل اين اركستر گفت: با صحبتهايي كه با آقاي احمدي رييس دفتر موسيقي بعد از برگزاري نخستين جشنواره‌ي هنرجويان هنرستانهاي كشور داشتيم،اين موضوع مطرح شد كه با توجه به استعدادهاي فراواني كه دراين زمينه وجود دارد با تشكيل اركستر هنرجويان برگزيده‌ي هنرستانهاي موسيقي نگراني‌هايمان از درخصوص مسئله‌ي بازنشستگي نوازندگان اكستر سمفونيك و ملي برطرف شده و ما جايگزين مناسبي براي آنها خواهيم داشت.

ايماني خوشخو همچنين از تشكيل يك "گروه كر" با حضور برگزيدگان هنرستانهاي موسيقي كشور خبر داد.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


جشنواره فيلم "وينه كانتري" گشايش يافت

جشنواره فيلم "وينه كانتري" ‌از 20 ژوئيه (29 تير ماه) در شهر "سونوما" ايالات متحده با تمركز بر موضوعات متنوع در فيلم‌هاي سينمايي آغاز به كار كرد.

اين جشنواره امسال بر پايي بيستمين دوره خود را پشت سر خواهد گذاشت و تا 16 ماه اوت ميلادي ادامه خواهد داشت.

بنا به بررسي بخش تحقيق وگزارش‌هاي فرهنگي و هنري ايسنا، از وب سايت رسمي جشنواره فيلم "وينه كانتري" به آدرس اينترنتي: www. wine country film fest.com

اين رخداد سينمايي با گلچيني از آثار جهاني به فيلم‌هايي با موضوعات سينما در باطن، موزيك درفيلم وغذا در فيلم مي‌پردازد.

جشنواره فيلم "وينه كانتري" رقابتي بوده و امسال با مديريت هنري "استفان آشتون" برگزار مي‌شود.

15 ماه مه ميلادي آخرين مهلت ارسال فيلم به اين فستيوال اعلام شده است.

به گزارش ايسنا، از 29 تير ماه جشنواره فيلم‌هاي قومي سن فرانسيسكو نيز به شكل غير رقابتي آغاز به كار مي‌كند.

اين فستيوال در دو بخش آثار ملي و سينماي بين‌الملل به گزينش و تحليل آثار مي‌پردازد.

جشنواره فيلمهاي قومي سن فرانسيسكو تا نيمه اول ماه فوريه ميلادي به فيلمسازان متقاضي شركت فرصت ارسال آثار داده است.

آدرس پايگاه اطلاع‌رساني اينترنتي جشنواره فيلم سن فرانسيسكو عبارتست از: www. sfjff.org

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


شهريور به جاي تير، براي ضبط سمفوني دهم

شاهين فرهت، شهريور ماه سال جاري به همراه چكناواريان براي ضبط سمفوني "دهم" به او كراين مي رود.

پيش از اين ايسنا، به نقل از فرهت خبري رامنتشر كرده بود كه او با چكناواريان ،تيرماه به براي ضبط اين سمفوني به اوكراين مي رودولي ضبط اين سمفوني تاكنون امكان پذيرنشده است.

فرهت اين سمفوني را جهت اهدا به تمامي جان باختگان ،شهدا و ايثارگران كشور، نوشته است.

سمفوني "دهم" از چهار قسمت تشكيل شده است . قسمت اول تمي دراماتيك و متفكرانه، قسمت دوم آرام و شاعرانه، قسمت سوم ريتمي تند و سريع و قسمت چهارم از حالتي پيروزمندانه برخوردار است كه نشان از قهرمان بودن افرادي است كه براي مملكت جان باخته اند.

به گفته ي فرهت حوزه ي هنري حامي اصلي اين سمفوني است

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


بليس 228 قرباني گرفت

شمار تلفات توفان بليس و باران هاي سيل آسا در مناطق جنوبي ومركزي چين همچنان در حال افزايش است و تاكنون 228 نفر جان خود را از دست داده اند .
 
براثر اين توفان كه حدود يك هفته پيش در بخش هاي جنوبي چين وزيدن گرفت و همراه با بارش باران هاي سيل آسا در اين مناطق و مركز چين بود , تاكنون 228 نفر كشته شده اند.

اين توفان خسارت هاي زيادي در استان هاي فوجيان‌, هونان و گوانگ دونگ و منطقه خودمختار گوانگ شي برجاي گذاشته است و همچنان چند نفر مفقود هستند.

استان هونان شاهد بيشترين بارندگي و تلفات ناشي از توفان بليس وبارندگي هاي همراه‌آن بود و 92 نفر جان خود را از دست دادند .

 

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


لودر " ‪ " OVAN‬در مجتمع تراكتورسازي تبريز طراحي شد

مدير عامل شركت ماشين آلات صنعتي مجتمع تراكتورسازي تبريز از طراحي لودر " ‪ " OVAN‬چند كاربردي كه يك محصول جهاني است، در اين شركت خبر داد.


محمد فروغي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، در خصوص اين محصول گفت: لودر ‪ OVAN‬محصولي است كه براي اولين بار درسال ‪ ۲۰۰۵‬ميلادي به باز عرضه شد و تراكتورسازي دومين شركتي است توانسته اين محصول را براي عرضه در كلاس جهاني طراحي و آماده توليد كند.

وي اظهارداشت: اين نوع لودر به چهار چرخ فرمان مجهز بوده و مثل بيل مكانيكي‌هاي چرخ زنجيري عمل كرده و از قابليت دور زدن بر روي يك چرخ برخوردارست.

فروغي خاطرنشان كرد: شعاع چرخ اين نوع لودر ‪ ۴/۲۰‬متر بوده و قادر است تا عمق ‪ ۵/۶۰‬متر كه ‪ ۴۰‬سانت بيشتر از بيل مكانيكي‌هاي موجود در بازار حفاري كند.

وي در تشريح خصوصيات اين نوع " لودر " گفت: اين محصول كاربرد تركيبي داشته و مي‌تواند خدمات لودر، بيل مكانيكي، ليفت تراك و برف روب را براي استفاده‌كنندگان ارايه دهد.

مدير عامل شركت ماشين آلات صنعتي مجتمع تراكتورسازي تبريز با اشاره به كيفيت عالي اين محصول، آن را براي كاربران و خريداران مناسب دانست و افزود: اين محصول به لحاظ قيمت و اقتصادي نيز مقرون به صرفه مي‌باشد.

فروغي ادامه داد: اين محصول با استفاده از يك دستگاه جك هيدروليكي قادر است در ارتفاع ‪ ۶/۵‬متري از سطح زمين عمليات كندن تونل، شكستن سنگ و تخريب ساختمان را به سهولت انجام دهد.

وي گفت: هر دستگاه از اين محصول حدود ‪ ۷۲۰‬ميليون ريال است و قيمت مشابه خارجي آن ‪ ۸۵‬هزار دلار مي‌باشد.


 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


دو هزار مركز ‪ ICT‬روستايي امسال در ايران راه‌اندازي مي‌شود

معاون حقوقي و امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: امسال دو هزار مركز "آي سي تي" (‪ (ICT‬روستايي در كشور راه‌اندازي خواهد شد.


"صمد مومن بالله" پنجشنبه شب در حاشيه بازديد اعضاي نمايندگان كميسيون صنايع ومعادن مجلس شوراي اسلامي از چهارمحال وبختياري در گفت وگو با ايرنا افزود: در پايان برنامه چهارم توسعه نيز ‪ ۱۰‬هزار روستا در كشور مجهز به مركز ‪ ICT‬روستايي خواهد شد.

به گفته وي، بطور متوسط سالانه دو هزار مركز آي سي تي روستايي در ايران احداث خواهد شد.

وي تصريح كرد: در اين مراكز به عنوان پيشخوان، خدمات دولتي نظير مخابرات، پست و پست بانك به روستاييان از سوي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات ارايه خواهد شد.

مومن بالله، در خصوص به روز شدن واگذاري سيم كارت‌ها اظهار داشت: برخي از تاخيرها دست وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات نيست و در واقع تهيه سيم كارت‌ها بايد بموقع انجام شود.

وي گفت: در صورت تحويل به موقع سيم كارت‌ها از سوي كارخانه‌اي كه تعهد توليد را دارد، سيم كارت‌ها به روز به متقاضيان واگذار خواهد شد.

به گفته وي، تاكنون بيش از يكصد هزار كيلومتر فيبرنوري در كشور از سوي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات انجام شده است و ‪ ۳۵‬كيلومتر بصورت ستون فقرات اصلي است و مابقي نيز در استانها و شهرستانها انجام شده است.

مومن بالله گفت: اين وزارتخانه در شهرهاي و مناطقي كه انجام فيبرنوري به صرف باشد، آن را انجام خواهد داد.

وي تصريح كرد: اين وزارتخانه فيبرنوري را در تمامي دانشگاههاي كشور اجرا خواهد كرد.

معاون حقوقي و امورمجلس وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات كشور ضريب نفوذ تلفن ثابت در كشور را افزون بر ‪ ۳۰‬درصد دانست و گفت: اين ضريب در برنامه چهارم افزايش خواهد يافت.

وي، ضريب نفوذ تلفن همراه در كشور را بالاي ‪ ۱۳‬درصد دانست و گفت: اين ضريب بايد به ‪ ۱۵‬درصد برسد.

مومن بالله گفت: بيش از ‪ ۷/۸‬ميليون نفر در كشور براي دريافت سيم كارت ثبت نام كرده‌اند، كه با وجود هشت ميليون تلفن همراه موجود، تعداد تلفنهاي همراه كشور به بيش از ‪ ۱۶‬ميليون شماره خواهد رسيد.

وي، از تقويت بخشي به كيفيت تلفن همراه كشور خبر داد و گفت: با افزايش نصب آنتن‌هاي ‪ BTS‬كيفيت تلفن همراه در سراسر كشور افزايش خواهد يافت.

مديرعامل شركت مخابرات چهارمحال و بختياري نيز در بازديد نمايندگان گفت: هم‌اكنون ‪ ۱۳۵‬پروژه عمراني و فني مخابرات در اين استان در دست احداث است.

"علي رضا مهدوي" افزود: ضريب نفوذ تلفن همراه در اين استان ‪ ۶/۹‬درصد و ضريب تلفن ثابت استان ‪ ۲۶‬درصد و تعداد مشتركان تلفن ثابت در چهارمحال و بختياري ‪ ۲۷۴‬هزار شماره و تعداد تلفن همراه ‪ ۵۴‬هزار شماره و بيش از ‪۸۰‬ هزار نفر نيز براي دريافت سيم كارت ثبت نام كرده‌اند.

به‌گزارش ايرنا،معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و اعضاي نمايندگان كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي از طرحهاي مخابراتي و صنعتي چهارمحال وبختياري بازديد كردند.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


جراحي موثر براي كاهش وزن

افراد چاقي كه جراحي باي پس معده مي‌شوند به علت كم شدن سطح هورمون تحريك‌كننده گرسنگي درخونشان با سرعت بيشتري وزن كم مي‌كنند . اين هورمون كه گرلين نام دارد از معده و قسمت ابتدايي روده به داخل جريان خون ترشح مي‌شود و گرسنگي را كنترل مي‌كند.
درعمل باي پس معده بخشهايي از اين عضو از مسيرگردش غذا برداشته مي‌شود تا ميزان هضم غذا و متعاقب آن جذب غذا به حداقل برسد.
اين جراحي سبب كم شدن اندازه معده و همچنين كوچك شدن بخشهايي ازمحل ترشح هورمون گرلين مي‌شود .
 
 
 

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


بازهم پژو 405 آتش گرفت

یک خودروی پژو 405 در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد دچار حریق شد .

فرمانده پاسگاه درون شهری راهنمائی و رانندگی یاسوج گفت:این خودرو که دیشب در خیابان مسجد صاحب الزمان متوقف و شیشه‌های آن بالا بود ساعت 21 و 30 دقیقه آتش گرفت.

جابر پیوست علت حادثه را نقص فنی در خودرو اعلام کرد.

خودروی آتش گرفته مدل 84 بود.

پیش از این نیز یکدستگاه پژو پارس مدل 84 در دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه آتش گرفته بود .
 

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


نجات 3 دختر از ارتفاعات شمال

امدادگران آتش نشاني سه دختر جوان را كه در دره هاي توچال واقع در كوه‌هاي شمال تهران گرفتار شده بودند نجات دادند .

اين سه دختر كه صبح سه شنبه به قصد كوهپيمايي به ارتفاعات شمال رفتند , حوالي ايستگاه شماره دو تله كابين به علت ,بي احتياطي بين صخره هاي سنگي بدام افتادند و قادر به بازگشت نبودند.

بر اساس اين گزارش ,نيروهاي امداد و نجات ايستگاه 16 آتش نشاني تهران به محض اطلاع از اين حادثه خود را به محل حادثه رساندند و آنها را سالم از داخل دره و صخره ها نجات دادند .

 

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


وقوع 84 حريق و حادثه در تهران

در 84 حريق و حادثه 24 ساعت گذشته تهران يك نفر جان خود را از دست داد و 5 نفر مصدوم شدند .

 براساس اعلام سازمان آتش نشاني دراين مدت بر اثر وقوع 56 آتش سوزي كوچك و بزرگ و 28 حادثه گوناگون بيش از 412 ميليون ريال خسارت مالي به بارآمد.

در ميان اماكن شهري بيشترين آتش‌سوزي ها به ترتيب در وسايل نقليه 13 مورد , منازل مسكوني و فضاهاي سبز شهري هر كدام 12 مورد به وقوع پيوست.

براساس اين گزارش در شبانه روز گذشته علاوه بر اين اماكن , تعداد 5 مغازه 3 , واحد صنعتي 2 , پست برق و چند مكان ديگر نيز آتش گرفتند كه خساراتي به آنها وارد شد .

ماموران آتش نشاني با حضور به موقع خود در محل اين حريق ها با اطفاي كامل حريق از گسترش آتش سوزي به مناطق مجاور جلوگيري كردند.

در شبانه روز گذشته , پايتخت كشور همچنين شاهد 8 مورد آبگرفتگي مناطق شهري 7 , مورد محبوس شدن افراد در داخل ساختمان ها 3 , مورد حادثه آسانسور , يك مورد ريزش ساختمان , يك مورد گير كردن دست كودك در چرخ گوشت , يك مورد گرفتارشدن افراد در كوهستان و چند حادثه ديگر بود .

امدادگران اين‌سازمان با اعزام به محل حوادث , ايمن سازي كردند و توانستند 28 حادثه‌ديده را نجات دهند .
 

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


خطرگوش كردن زيادبه‌موسيقي براي شنوايي

استفاده زياد از دستگاههاي پخش صوت ام.پي.تري موجب بروز مشكلا‌ت شنوايي مي‌شود .
كارشناسان مي‌گويند , افزايش حجم دستگاههاي پخش صوت موجب شده است استفاده افراد از آنها زياد شود كه همين امر مي‌تواند براي سلا‌مت شنوايي آنها بسيار خطرناك باشد.
به گفته پژوهشگران همچنين گوشهاي جديدي كه صدا را به طور مستقيم به داخل گوش هدايت مي‌كند مي‌تواند اين خطر را چندين برابر كند .
 
 
 

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


هشدار درباره خطر مصرف كردن نوشابه

مصرف نوشابه‌هاي كربن دار خطرابتلا به بيماري كشنده سرطان مري را افزايش مي‌دهد .
بررسي متخصصان سرطان در نيواورلئان نشان مي‌دهد در چند دهه گذشته خصوصا 25 سال گذشته كه ابتلا به سرطان مري حدود 570 درصد افزايش يافته به همان ميزان مصرف نوشابه‌هاي كربن دار هم افزايش داشته است. پژوهشگران معتقدند, ميزان افزايش ابتلا سرطان مري به طور مستقيم با افزايش مصرف نوشابه‌هاي غيرالكلي كربن دار مرتبط بوده است .

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ۳٠ تیر ،۱۳۸٥


فن‌آوا قطع نشد !

با وجود قطع خطوط اينترنت در كشور، سرويس ميزباني شركت فن‌آوا همچنان در دسترس بود.

به گزارش ايتنا در پي بروز اختلال وسيع چند روزه اخير در اينترنت در كشور، كاربران براي دسترسي به اطلاعات موجود در سايت‌هاي اينترنتي دچار مشكل شدند.
از طرفي با توجه به اعطاي مجوز ميزباني سايت‌هاي اينترنتي در داخل كشور(IDC) به شركت‌هاي ايراني، انتظار كاربران اين است كه در چنين مواقعي، ارتباط با سايت‌هايي كه در ديتاسنتر داخلي هاست مي‌شوند برقرار بماند.

شهرام سخنور مدير IDC شركت فن‌آوا در گفت‌وگو با ايتنا ضمن اشاره به اين موضوع، تاثير اختلال اينترنتي بر سرويس‌هاي اين شركت را كم دانست و اين خدمات را پايدار عنوان كرد.
سخنور افزود: در جريان قطعي خطوط و ارتباط اينترنتي با خارج از كشور، سرويس ارائه شده از سوي فن‌آوا همچنان در دسترس كاربران بوده و سايت‌هاي ميزباني شده با سرعت بالا توسط كاربران استفاده مي‌شد.

سخنور كه در نمايشگاه الكامپ دوازدهم و در غرفه ايتنا حضور يافته بود، ضمن برشمردن برنامه اين شركت در راه‌اندازي ديتاسنتر استاندارد مورد نيار كاربران، پيشرفت اين خدمات مطابق تعهد داده شده را قابل قبول دانست و افزود: در صورت حمايت مناسب، اين شركت خواهد توانست ميزباني كليه سايت‌هاي ايراني را به عهده گرفته و نيز به كشورهاي همسايه نيز اين خدمات را ارائه نمايد.

گفتني است اين اختلال كه بنا به گفته مسئولين، به دليل تعميرات در خطوط اتصال ايران به اينترنت پديد آمد، مي‌بايست در عرض كمتر از سي و شش ساعت مرتفع گردد، اما زمان آن به درازا كشيد و كاربران را ساعت‌ها در دسترسي به سايت‌ها دچار مشكل نمود.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


وعده 36 ساعته عملي نشد

ايتنا - به دنبال ايجاد اختلال و قطع خطوط اصلي شبکه فيبرنوري و اينترنت کشور، مركز كنترل شبكه شركت ارتباطات زيرساخت اعلام نمود که اين اختلال ظرف مدت 36 ساعت برطرف خواهد شد. اما عليرغم قول مسئولان اين شرکت، اختلال همچنان ادامه دارد و مشکل ازساعت 9 صبح امروز (پنج شنبه) نيز آغاز شده است.

به گزارش رسيده از سازمان نظام صنفي رايانه‌اي، در پي بروز اختلال در شبكه فيبرنوري كه از صبح روز 27 تير ماه آغاز شده بود، شركت ارتباطات زيرساخت اعلام كرد اين اختلال به دليل عمليات تغيير در تجهيزات و كابل‌هاي مخابراتي پايانه فيبر نوري امارات و عربستان ايجاد شده است و به مدت 36 ساعت در ارتباطات بين المللي ايران اختلال به وجود خواهد آمد. مقامات مخابراتي ميزان اختلال را بين30 تا 50 درصد محاسبه کرده و قول داده بودند که تا پايان روز چهارشنبه اين اختلالات برطرف شود.

شايان ذکر است ادامه اين روند، خسارت جبران‌ناپذيري را به شرکت‌هاي ارايه دهنده خدمات اينترنتي وارد خواهد نمود، چراکه موجب نارضايتي مشتريان از ارايه سرويس و درخواست پرداخت خسارت از سوي آنها خواهد شد.


 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


همكاري نيروي انتظامي با شوراي انتظامي نظام صنفي

ايتنا - سرهنگ عزيززاده، رييس اداره نظارت بر اماکن عمومي ناحيه انتظامي استان يزد گفت : اجراي احکام شوراي انتظامي ارجاع شده به آن اداره در اسرع وقت و بدون رعايت اولويت اجرا مي شود.


وي که در جلسه سازمان نظام صنفي رايانه‌اي استان يزد سخن مي گفت، از همگرايي بوجود آمده در ميان فعالين انفورماتيک در پي تشکيل سازمان نظام صنفي رايانه اي در استان ابراز خرسندي کرد و افزود: مطابق قانون، واحدهاي فناوري اطلاعات که مجوز فعاليت از نظام صنفي رايانه اي دريافت نکرده باشند مجاز به فعاليت نبوده و بر طبق موازين قانوني با ايشان برخورد خواهد شد.
وي همچنين به بازرسي مشترک از واحدهاي انفورماتيک استان توسط نمايندگان اداره اماکن عمومي نيروي انتظامي استان و سازمان نظام صنفي رايانه اي استان اشاره نمود و با برشمردن معضلات موجود در حيطه فعاليتي IT ، مسووليت خطير مديران واحدهاي رايانه اي را يادآور شد و توجه آنها را به رعايت بيشتر شئونات شغلي و اخلاقي جلب نمود.

همچنين در اين جلسه که با حضور جمع کثيري از نمايندگان موسسات، فروشگاه‌ها و کافي‌نت‌هاي استان يزد برگزار شد، نايب رييس سازمان نظام صنفي رايانه اي استان يزد نيز طي سخنان کوتاهي اهداف تشکيل جلسه، همچنين سياستهاي کلي سازمان در تعامل با فعالين اين حوزه را برشمرد. در ادامه يکي از اعضاي شوراي انتظامي سازمان گزارشي از وضعيت پرونده هاي ارجاعي به اين شورا و نحوه رسيدگي و ابلاغ شکايات و احکام بيان داشت.
سپس مدير کارگروه بازرسي سازمان استان ضمن ارايه گزارشي از فعاليت هاي انجام شده، اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه ميان سازمان و اداره نظارت بر اماکن عمومي، ماموريت جديدي در دستور کار اين کارگروه قرار گرفته و نحوه بازرسي از واحدها مبتني بر حفظ حرمت اشخاص و استقلال شغلي ايشان خواهدبود. وي تاکيد کرد: اساس اين طرح بر مبناي حفظ حيثيت شغلي ،اعتلا آن و انجام کار به وسيله اهل فن مي باشد.


 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


پايان سومين روز نمايشگاه الكامپ

سومين روز از دوازدهمين نمايشگاه الكترونيك، كامپيوتر و تجارت الكترونيك، در حالي كه پذيراي تعداد زيادي از بازديدكنندگان بود به كار خود پايان داد.

به گزارش خبرنگار سرويس فناوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان «ايسنا»، بنابر اعلام قبلي، نشست "فضا و توسعه پايدار"، شامل تاريخچه فناوري فضايي، كاربرد‌هاي فناوري فضايي و نقش فناوري فضايي در توسعه پايدار از سوي سازمان فضايي ايران برگزار شد؛ اما نشست ديگر با عنوان "اينترنت ملي" كه قرار بود عصر امروز از سوي دبيرخانه شوراي عالي فناوري اطلاعات برگزار شود به روز بعد موكول شد.

در روز سوم سالن دولت الكترونيك كه با حضور سازمان‌ها و ارگان‌هاي دولتي تشكيل شده، همانند روز اول بازديد كننده‌ي كمي داشت.

امروز، آتش گرفتن يك درخت پشت يكي از سالن‌ها باعث شد تا فضاي داخل اين سالن به دليل دود زياد غيرقابل تحمل شود. محمدعلي ابطحي، دكتر وفا غفاريان ـ رييس هيات مديره شركت مخابرات ايران ـ، رضا رشيدي ـ مديرعامل پيشين شركت فناوري اطلاعات ـ هم امروز از نمايشگاه بازديد كردند.

مركز ايرايه دهنده خط وايرلس در نمايشگاه از عصر امروز با مشكل مواجه شد و باعث شد كه خطوط اينترنت در برخي از سالن‌ها قطع شود.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


واگذاري تلفن همراه تا پايان برنامه چهارم به‌روز خواهد شد

كارگاه آموزشي چالش‌هاي توسعه بخش فناوري اطلاعات وارتباطات با حضور دست‌اندركاران شركت‌هاي پست، مخابرات و كارشناسان ذيربط، در محل سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور برگزار شد.


به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور، دراين كارگاه آموزشي، مدير كل دفتر فناوري اطلاعات وارتباطات سازمان مديريت به تشريح شاخص‌هاي اين بخش در طول برنامه چهارم توسعه كشور پرداخت و گفت: افزايش ضريب نفوذ تلفن ثابت از 26/26 درصد به حداقل 50 درصد يا به روز شدن واگذاري تلفن ثابت درشهرها و روستاها با بيش از 250 نفر جمعيت در قانون برنامه چهارم توسعه پيش‌بيني شده است.
حسين اميراحمدي افزايش ضريب نفوذ تلفن سيار از 49/7 درصد به 50 درصد يا به روز شدن واگذاري تلفن همراه دركل كشور را از ديگر شاخص‌هاي پيش‌بيني شده در قانون برنامه چهارم در زمينه مخابرات عنوان كرد.

به گفته وي تامين ارتباط براي نقاط خاص و 90 درصد روستاهاي فاقد ارتباط، تامين تلفن ثابت براي حداقل 80 درصد خانوارهاي روستاهاي با بيش از 250 نفر جمعيت وايجاد دفاتر خدمات فناوري اطلاعات و ارتباطات به ازاي هر 20 هزار نفر جمعيت شهري، از ديگر محورهايي است كه در طول سال‌هاي برنامه چهارم توسعه عملي خواهد شد.
مدير كل دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور، دستيابي به ارزش صادرات خدمات فني مهندسي در بخش ICT به ميزان حداقل 100 ميليون يورو درسال وافزايش پوشش شبكه تلفن همراه در بيش از 80 درصد نقاط جمعيتي با بيش از 500 نفر جمعيت را از ديگر اهداف كمي برنامه چهارم برشمرد.


 

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


وعده 36 ساعته عملي نشد

ايتنا - به دنبال ايجاد اختلال و قطع خطوط اصلي شبکه فيبرنوري و اينترنت کشور، مركز كنترل شبكه شركت ارتباطات زيرساخت اعلام نمود که اين اختلال ظرف مدت 36 ساعت برطرف خواهد شد. اما عليرغم قول مسئولان اين شرکت، اختلال همچنان ادامه دارد و مشکل ازساعت 9 صبح امروز (پنج شنبه) نيز آغاز شده است.

به گزارش رسيده از سازمان نظام صنفي رايانه‌اي، در پي بروز اختلال در شبكه فيبرنوري كه از صبح روز 27 تير ماه آغاز شده بود، شركت ارتباطات زيرساخت اعلام كرد اين اختلال به دليل عمليات تغيير در تجهيزات و كابل‌هاي مخابراتي پايانه فيبر نوري امارات و عربستان ايجاد شده است و به مدت 36 ساعت در ارتباطات بين المللي ايران اختلال به وجود خواهد آمد. مقامات مخابراتي ميزان اختلال را بين30 تا 50 درصد محاسبه کرده و قول داده بودند که تا پايان روز چهارشنبه اين اختلالات برطرف شود.

شايان ذکر است ادامه اين روند، خسارت جبران‌ناپذيري را به شرکت‌هاي ارايه دهنده خدمات اينترنتي وارد خواهد نمود، چراکه موجب نارضايتي مشتريان از ارايه سرويس و درخواست پرداخت خسارت از سوي آنها خواهد شد.


 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


روسيه احتمال تحريم ايران را منتفى ندانست

مسكو ـ خبرگزارى فرانسه: سرگئى لاوروف وزير امور خارجه‌‌ى روسيه امكان اعمال تحريم اقتصادى عليه ايران را منتفى ندانست. وى در گفتگو با راديو ”اكو مسكو“ گفت‌: در صورتيكه نخستين قطعنامه كه در آن از ايران خواسته مى‌شود تا به درخواست‌هاى آژانس بين‌المللى انرژى اتمى عمل كند، اجرا نشود، ما با بكارگيرى امكانات ديگر موافق خواهيم بود. وى افزود‌، يكى از اين امكانات، اقدامات اقتصادى است. لاوروف همچنين تأكيد كرد كه قطعنامه‌ى پيشنهادى كنونى حاوى اقدام نظامى و يا اقدامات شديد ديگرى از اين دست نيست.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


كشف دهها جسد در بغداد و ‪ ۱۰‬كشته از وقايع امروز عراق بود

‪ ۱۰‬تن در حملات مختلف صبح امروز (پنجشنبه) در بغداد كشته شدند و دهها جسد نيز در شهر بغداد كشف شد كه پيش از قتل به‌ضرب گلوله، شكنجه شده‌اند.

به‌گزارش خبرگزاري فرانسه از بغداد، يك ژنرال پليس عراق اعلام كرد: ‪۳۸‬ جسد فقط در شهر بغداد و حومه آن پيدا شده كه همه با شليك گلوله از پاي درآمده‌اند و روي برخي از اين اجساد نشانه‌هاي شكنجه مشاهده شده است.

در حادثه‌اي ديگر، انفجار يك خودرو حاوي مواد منفجره‌نيز جان يك نفر را گرفت و ‪ ۱۰‬مجروح برجاي گذاشت.

پيش از اين حادثه، يك مامور پليس ويك شهروند غيرنظامي در انفجار يك بمب دست ساز در مسير عبور پليس در محله فلسطين در شرق بغداد كشته شدند و ‪ ۱۰‬تن از جمله شش مامور پليس نيز در اين حادثه مجروح شدند.

در منطقه حجاج در جاده تكريت به بيجي هم يك خودرو حاوي مواد منفجره منفجر شد و چهار نفر از جمله سه مامور پليس كشته و ‪ ۱۲‬تن مجروح شدند.

در شهر تكريت نيز يك افسر پليس در تيراندازي مقابل خانه‌اش از پاي درآمد و برادر وي مجروح شد.

افزون بر اين موارد، چهارشنبه شب يك كودك در تيراندازي نزديك بعقوبه در شمال بغداد كشته شد.

از سوي ديگر، نظاميان آمريكايي و عراقي ‪ ۳۱‬مظنون به تروريسم شامل ‪ ۲۲‬تن در منطقه مقتداييه و ‪ ۹‬نفر نزديك كركوك را بازداشت كردند.

يك تفنگدار آمريكايي هم در استان الانبار در درگيري با مردان مسلح در اين شهر به هلاكت رسيد.

در ارتباط با موج خشونت‌ها در عراق، "ويليام كالدول" سخنگوي نيروي چند مليتي در عراق گفت: هرگز در موقعيتي نيستيم كه ادامه كار تامين امنيت را از نيروهاي آمريكايي گرفته و به نظاميان عراقي منتقل كنيم.

كالدول اضافه كرد: امن ساختن بغداد ماهها به درازا خواهد كشيد.

وي اعتراف كرد: اوضاع امنيتي عراق آنچنان كه انتظار مي‌رفت پيشرفت نداشته و نه تنها از خشونت‌ها كاسته نشده بلكه ‪ ۴۷‬درصد هم افزايش يافته بگونه‌اي كه آمار ميانگين خشونت‌ها در عرض هفته گذشته ‪ ۳۵‬حمله بوده است.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


زيرساخت شبكه كشور پاسخگوي قطعي‌هاي اينترنت نيست

مدير فني يك شركت ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي گفت: زيرساخت شبكه ارتباطي كشور پاسخگوي قطعي‌هاي مداوم اينترنت نيست.

" حامد شفقي " روز پنج‌شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در سالهاي اخير همواره به‌هنگام قطعي شبكه اينترنت، شركتهاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي و كاربران خانگي بامشكل مواجه مي‌شوند كه دليل‌آن نبودامكانات مناسب پشتيباني در زيرساخت كشور بوده است.

وي با اشاره به قطعي شبكه اينترنت از مسير فجيره در دو روز گذشته، گفت:
ما هنوزداراي ضريب اطمينان و قابليت پشتيباني خودكار در زيرساخت شبكه خود نيستيم و به همين دليل است كه‌به‌هنگام‌اين قطعي‌هادچاراختلال در شبكه مي‌شويم.

به گفته‌وي شاهراههاي ارتباطي كشور( ‪ Gateway)‬بايد داراي پشتيباني خودكار و هوشمند ( ‪ ( Redundancy‬باشند تا در زمان قطعي بتوانند از پيدايش هرگونه اختلال جلوگيري كنند.

شفقي باتاكيد براينكه مسيرهاي ارتباطي فجيره،كويت وتركيه نسبت به ساير شاهراهها براي كشور ما اهميت بيشتري دارند، تصريح كرد: دولت بايد نسبت به ايجاد و تامين شبكه‌هاي پشتيباني هوشمند براي اين مسيرها اقدام كند.

وي افزايش ترافيك كاري و پاسخگويي به كاربران را از جمله مشكلات شركتهاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي به هنگام قطعي اينترنت برشمرد و بيان داشت :
دولت بايد به جاي جمع‌آوري تجهيزات ماهواره شركتهاي خدمات اينترنتي به فكر پشتيباني مطلوب زيرساخت شبكه اينترنت كشور باشد.

شبكه اينترنت كشور از دو روز گذشته به دليل تغيير در تجهيزات و كابل‌هاي مخابراتي پايانه‌هاي فيبر دريايي امارات و عربستان، دچار قطعي و اختلال شده است.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


تصويب كليات لايحه جرايم رايانه‌اي در مجلس

كليات لايحه جرايم رايانه‌اى» در نشست علنى ديروز مجلس به تصويب نمايندگان رسيد. اين لايحه داراى پنج بخش مشتمل بر ۴۲ ماده و ۱۰ تبصره است كه در صورت تصويب نهايى دسترسى شنود و دريافت بدون مجوز به داده‌هاى محرمانه و سيستم‌هاى رايانه‌اى و مخابراتى، جعل و تخريب و ايجاد اخلال در داده‌ها، كلاهبردارى و اختلال در سيستم جرم شناخته خواهد شد.

به گزارش ايرنا، دسترسى بدون مجوز به داده‌هاى محرمانه و سيستم‌هاى رايانه‌اى مخابراتى از پنج ميليون تا ۵۰ ميليون ريال و شنود و دريافت بدون مجوز به اين داده‌ها نيز از پنج ميليون تا ۳۰ ميليون ريال جزاى نقدى خواهد داشت. همچنين هر كس به طور عمدى و بدون مجوز مرجع قانونى به داده‌هاى رايانه‌اى به كلى سرى موجود يا در حال انتقال در سيستم رايانه‌اى يا مخابراتى با حامل‌هاى داده دسترسى يابد يا داده‌هاى رايانه‌اى به كلى سرى و سرى در حال انتقال را شنود يا دريافت نمايد به جزاى نقدى از ۱۰ ميليون ريال تا يك ميليارد ريال مناسب با جرم واقع شده محكوم خواهد شد.

در صورت تصويب نهايى اين لايحه، هر كس از سيستم ملى رايانه‌اى يا مخابراتى با ارتكاب اعمالى از قبيل وارد كردن تغيير، محو، ايجاد توقف داده‌ها يا اختلال در عملكرد سيستم سوء استفاده كند و از اين طريق وجه، مال، منفعت، خدمات مالى يا امتيازات مالى براى خود يا ديگرى تحصيل كند، كلاهبردار محسوب و به مجازات قانونى مقرر براى كلاهبردارى محكوم مى‌شود. «جرايم مرتبط با محتوا»، «افشاى سر»، «مسئوليت كيفرى ارائه دهندگان خدمات»، «ساير جرايم»، «تخفيف و تشديد مجازات» و «ساير مسائل» نيز از ديگر موارد لايحه جرايم رايانه‌اى است. در صورت تصويب نهايى اين لايحه، در هر حوزه قضايى در صورت ضرورت به تشخيص رئيس قوه قضائيه به تعداد مورد نياز شعبى از دادسراها و دادگاه‌هاى عمومى و انقلاب و تجديدنظر براى رسيدگى به جرايم اختصاص مى‌يابد. براساس اين لايحه، قضات دادسراها و دادگاه‌هاى ذكر شده از ميان قضاتى كه آشنايى لازم به امور رايانه دارند، انتخاب خواهند شد.

در صورت تصويب نهايى لايحه جرايم رايانه‌اى، مقام‌هاى قضايى مى‌توانند دستور افشاى داده‌هاى حفاظت شده مذكور را به اشخاصى كه داده‌هاى يادشده را در تصرف يا كنترل دارند صادر نمايند تا در اختيار ضابطان قرار گيرد. «حسن سليمانى» مخبر كميسيون قضايى و حقوقى مجلس با بيان گزارش شور اول اين كميسيون گفت: اين لايحه متناسب با رشد و توسعه فعاليت رايانه‌اى در عرصه‌هاى مختلف حاصل شده است. وى يادآور شد: اگر جرم رايانه‌اى رخ دهد محاكم قضايى بايد با ادبيات رايانه‌اى و جرايم آن آشنا باشند.

مخبر كميسيون قضايى و حقوقى مجلس تاكيد كرد: جرايم رايانه‌اى بايد روشن و شفاف مشخص و تصويب شود تا قاضى بتواند در مقابل اين جرايم بر اساس عناوين جرم راى دهد. سليمانى يادآور شد: عناوين جرايم رايانه‌اى در زمان حاضر كلى است و قاضى نيز براساس اين عناوين كلى راى مى‌دهد. وى افزود: براى تحقق دولت الكترونيك نياز است كه اين جرايم مشخص شود. وى همچنين به توضيح بخش‌هاى اين لايحه پرداخت و گفت: در اين لايحه بر اصل محرمانه بودن اطلاعات تاكيد شده است و جعل اسناد رايانه‌اى جرم محسوب مى‌شود. نمايندگان مجلس كليات اين لايحه را با ۱۴۳ راى موافق تصويب كردند.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


قانوني با 8 ليوان آب

اگر به توصيه هاي منابع موثقي مثل انجمن رژيم امريکا توجه داشته باشيد ، ممکن است به اين نتيجه برسيد که از دست رفتن آب بدن (دهيدراسيون) تهديدي جدي براي سلامت عمومي است. هميشه اين توصيه ها را شنيده ايد که حتي اگر تشنه هم نيستيد براي بهبود سلامتي ، افزايش توان ورزشي و پرهيز از عواقب شوم دهيدراسيون آب بنوشيد. دهيدراسيون يعني از دست رفتن آب ؛ شرايطي که در آن مقدار زيادي آب بدن از دست برود ، دهيدراسيون ناميده مي شود. علايم آن هم شامل تشنگي ، سردرد ، خستگي و سرگيجه است.
عضلات هم ممکن است منقبض و دردناک شوند، بويژه وقتي ورزش مي کنيد. از آنجايي که فشار خون هم ممکن است افت کند، وقتي مي نشينيد و يا بلند مي شويد احساس سردرد خفيفي داريد. در حالات شديدتر ممکن است سطح هوشياري کاهش يابد و عوارض کليوي و در نهايت مرگ را به همراه داشته باشد.
معمولا دو مکانيسم اصلي وجود دارد که باعث مي شود دهيدراسيون رخ دهد: مصرف بسيار کم آب و يا از دست دادن بيش از حد آب. در واقع بيشتر موارد دهيدراسيون ترکيبي از اين دو شرط است يعني در قبال از دست رفتن آب بدن مصرف آب کافي نباشد. اين گفته که دهيدراسيون رايج است درست است ؛ اما آيا شما هم در معرض خطريد؟
جز کساني که به آب دسترسي ندارند، افرادي که بيشترين احتمال خطر را دارند کساني هستند که ورزش مي کنند، اما آب کافي نمي نوشند، نيز کودکان و افراد مسني که بيمار هستند. از آنجا که تب باعث از دست رفتن آب بدن مي شود پس عفونت هاي منجر به تب ، اسهال ، حالت تهوع و استفراغ مهمترين فاکتورهاي خطر براي دهيدراسيون هستند، بويژه در اطفال. در افراد مسني هم که حس تشنگي در آنها کاهش يافته است و نيز با مصرف برخي داروها اين خطر افزايش مي يابد. در اکثريت افرادي که دسترسي به آب دارند و مقدار کافي آب را از طريق نوشيدن آب و يا مصرف غذا دريافت مي کنند، اين خطر تهديد کننده نيست. گرچه اغلب غذاها را به عنوان منبعي براي تامين آب در نظر نمي گيريم ،اما چرا 8ليوان؟ سرچشمه اين توصيه خيلي مشخص نيست ، گرچه دلايلي تاريخي براي آن ذکر شده است ؛ اما شايد دليل پايدار ماندن آن اين باشد که اين توصيه هيچ ضرري ندارد و شايد حتي مزايايي هم در بر داشته باشد مثلا باعث کاهش گرسنگي و در نهايت کاهش وزن مي شود.
نوشيدن 8 ليوان آب در هر روز معمولا بي خطر است ؛ چون بدن داراي مکانيسمي است که آب اضافي را از خود دفع مي کندپس اگر آب زيادي نوشيده ايد، بدانيد که بدنتان بسادگي از شر آن خلاص خواهد شد. اما گاهي اوقات نوشيدن مقدار بيشتري آب باعث اذيت مي شود با اين کار غلظت سديم بدن کاهش مي يابد که باعث تورم مغز ، حالت تهوع ، خستگي ، پريشاني و حتي حمله و يا کما مي شود. خوشبختانه نوشيدن زياده از حد آب کار مشکلي است.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


سوني دوربين فيلم برداري پيشرفته HD خود را به بازار عرضه مي كند

خبرگزاري موج - شركت سوني اعلام داشت: اين شركت به زودي دو مدل از دوربين هاي فيلم برداري پيشرفته خود را به بازار عرضه مي كند.

به گزارش موج، شركت سوني به زودي دو مدل از دوربين هاي پيشرقته با كيفيت ضبط فوق العاده خود را به بازار ارائه مي دهد اين دوربين ها قادر به ضبط تصاوير بر روي ديسك DVD و هارد درايو ها هستند.
انتظار مي رود به دليل گرايش كاربران به تصاوير بهتر و ديسك هاي ديجيتالي BLU-RAY و DVD هاي HD ، ميزان تقاضا براي دوربين هاي با كيفيت رشد قابل توجهي داشته باشد.سوني دوربين هاي خود كه از DVD 80 ميليمتري استفاده مي كند را در دهم ما سپتامبر در ژاپن ارائه مي دهد و انتظار دارد بتواند فروش خود را در بازارهاي ژاپن به 170 هزار ين برساند.انتظار مي رود فروش مدل HDD اين شركت هم به 180 هزار ين برسد.اين توليدات بعد از چين به بازارهاي جهاين راه مي يابد.
شركت سوني بزرگترين شركت سازنده دوربين هاي فيلم برداري در جهان با ساير شركت ها از جمله VICTOR و CANON رقابت مي كند و در اولين ماه پس از عرضه دوربين هاي جديد خود در ژاپن 30هزار دستگاه را به فروش خواهد رساند.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


آیا شرکت مخابرات به ارائه اینترنت پر سرعت اقدام خواهد کرد؟!

چنانچه شركت‌های PAP - ندا - در محدوده زمانی تعیین شده نسبت به ارایه اینترنت پرسرعت در برخی استان‌ها اقدام نكنند، شركت مخابرات، واگذاری خطوط ADSL را آغاز خواهد كرد؛ در حالی كه این امر خلاف مقررات است.

"حسین علی‌محمدی" مدیر عامل یك شركت ندا (ارایه دهنده اینترنت پرسرعت)- در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌ مطلب و با اشاره به این‌كه شركت مخابرات ایران تصمیم دارد به كاربران، خطوط ADSL ارایه دهد، اظهار داشت: "مسوولان دولتی با ایجاد موانع مختلف بر سر راه شركت‌ها و ارایه ندادن تسهیلات به آن‌ها سعی دارند كه زمینه‌ی را برای وارد شدن به بازار اینترنت پرسرعت فراهم كنند."

به گفته وی،‌ هم اكنون مخابرات در برخی استان‌ها با تعیین محدوده‌ی زمانی، شركت‌های ندا را موظف به ارایه خطوط ADSL كرده است؛ درحالی‌كه امكانات و تسهیلات لازم را به بهانه‌های مختلف در اختیار شركت‌ها قرار نمی‌دهند و اگر شركت‌های PAP در آن محدوده‌ی زمانی اینترنت پرسرعت را ارایه ندهند، شركت مخابرات شروع به واگذاری خطوط ADSL خواهد كرد.

وی ادامه داد: "شركت‌های PAP سرمایه‌گذاری سنگینی انجام دادند و مخابرات ایران با ندادن فضا در اتاق‌های MDF، شركت‌ها را مجبور می‌كند كه ملك بخرند و این هزینه‌ها را افزایش می‌دهد؛ اما به طور حتم ارایه ADSL توسط مخابرات باعث می‌شود كه بخشی از بازار از دست بخش خصوصی خارج شود و این عامل شركت‌ها را به سمت ورشكسته شدن سوق می‌دهد."

علی‌محمدی با غیراخلاقی دانستن این حركت، گفت: "دادن مجوز فعالیت به شركت‌های PAP و ارایه ندادن امكانات و تسهیلات به آنها و وارد شدن دولت به بازار برای رقابت با بخش خصوصی حركت درستی نیست."

وی ادامه داد: "با تمام این محدودیت‌ها، این شركت نزدیك به حدود 40 هزار پورت نصب و سرمایه‌گذاری سنگینی برای این كار كرده است."

او گفت، مخابرات برای حضورش در بازار شرایط را به گونه‌ای فراهم می‌كند كه از نظر قانونی دچار مشكل نشده و ورودش را به بازار به حق جلوه دهد؛ در حالی كه این كار این خلاف سیاست‌های نظام و اصل 44 قانون اساسی و جریان خصوصی سازی در كشور است.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


هشدار درباره خطر مصرف كردن نوشابه

مصرف نوشابه‌هاي كربن دار خطرابتلا به بيماري كشنده سرطان مري را افزايش مي‌دهد .

بررسي متخصصان سرطان در نيواورلئان نشان مي‌دهد در چند دهه گذشته خصوصا 25 سال گذشته كه ابتلا به سرطان مري حدود 570 درصد افزايش يافته به همان ميزان مصرف نوشابه‌هاي كربن دار هم افزايش داشته است.

پژوهشگران معتقدند, ميزان افزايش ابتلا سرطان مري به طور مستقيم با افزايش مصرف نوشابه‌هاي غيرالكلي كربن دار مرتبط بوده است .

 

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


نوجوان 16 ساله پس از 6 ماه از اسارت آدم رباها آزاد شد

پس از گذشت 6 ماه از ربوده شدن يک نوجوان 16 ساله در شهرستان اروميه ، ماموران پليس آگاهي تهران و اروميه در يک عمليات همزمان موفق به دستگيري آدم رباها و نجات نوجوان 16 ساله شدند.
سرهنگ خوئيني ، معاون پليس آگاهي روز گذشته با اشاره به اين خبر به خبرنگار ما گفت : روز 8 بهمن ماه ، نوجوان 16 ساله اي به هويت علي داريوش هنگام بازگشت از مدرسه ، از سوي 3 سرنشين يک خودرو ربوده شد. خوئيني افزود: به دنبال اين ماجرا والدين اين نوجوان مشغول جستجو براي يافتن فرزندشان بودند که فردي در تماس با آنها عنوان کرد ، پسرشان علي را ربوده اند و براي آزادي او 350 ميليون تومان پول مي خواهند.

آغاز تحقيقات

خوئيني افزود: به دنبال اين ماجرا ، ماموران پليس آگاهي اروميه تحقيقات گسترده خود را در اين ارتباط آغاز کردند و هنگامي که تحقيقات ادامه داشت ، مشخص شد فردي در تماس تلفني از تهران با خانواده اين نوجوان ، ادعا مي کند حاضر است در مقابل دريافت مقاديري پول ، مخفيگاه متهمان را به آنها نشان دهد. معاون آگاهي تهران تصريح کرد: پس از گزارش اين موضوع به پليس آگاهي تهران ، ماموران شعبه 11 به همراه ماموران آگاهي اروميه اين فرد را در منطقه اميرآباد تهران شناسايي و دستگير کردند. با مشخص شدن هويت اين فرد به نام هوشنگ ، تحقيق از او آغاز و مشخص شد وي نقشي در ارتباط با آدم ربايي نداشته و تنها با اطلاع از موضوع ، قصد اخاذي از خانواده نوجوان ربوده شده را داشته است.

شناسايي متهمان

معاون پليس آگاهي اضافه کرد: در ادامه اين ماجرا هنگامي که تحقيق در اين زمينه ادامه داشت ، ماموران ردپاي يکي از متهمان به هويت نادر ن را در جاده مخصوص کرج شناسايي و دستگير کردند. متهم در تحقيقات اوليه اعتراف کرد ، پس از ربودن نوجوان 16 ساله ، او را در يک منزل مسکوني در اروميه به زنجير کشيده اند. وي افزود: اين آدم ربايي از سوي خواهرزاده اش به هويت ميثم انجام شده و او از وي خواسته است براي گمراه کردن پليس ، از تهران با خانواده اين نوجوان تماس برقرار شود. با اعترافات متهم ، بلافاصله ماموران پليس آگاهي اروميه مخفيگاه متهمان را در خيابان مهندسين اروميه شناسايي و با دستگيري ميثم ، نوجوان 16 ساله که با زنجير به تخت بسته شده بود ، پس از 6 ماه از دام آدم رباها نجات يافت.
خوئيني تاکيد کرد: با صدور دستور نيابت قضايي ، دستگير شده در تهران براي ادامه تحقيقات به اروميه فرستاده شد و در حال حاضر تلاش براي دستگيري ديگر عوامل آدم ربا در ارتباط با اين پرونده ادامه دارد.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


قاطر آدمکش!

راننده یک دستگاه خودرو در کهکیلویه بر اثر برخورد با قاطر به خون غلتید و جان سپرد.
مهدی ـ ع، ساعت 23:20 سه‌شنبه شب در محور طوطیان ـ دهدشت به قاطر سر به زیر کوبید. در نتیجه خودروی او واژگون شد و راننده نگون بخت، همانجا کنار قاطر، جان سپرد. جنازه مهدی با حضور امدادگران به پزشکی قانونی منتقل شد.
 
 
 

 

تایماز زردچشمی

 

عناوین مطالب وبلاگ

قاطر آدمکش! :: پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


مریم و دو دزد مسلح، چگونه زرگری بومهن را به خون کشیدند؟

سه مرد و زن که شبکه دستبرد مسلحانه تشکیل دارند و یک زرگری بومهن را به خون کشیدند در کرج دستگیر شدند و به تشریح جزییات جنایت و چند جرم مشابه پرداختند.
عصر دیروز ماموران کلانتری 29 مشکین دشت کرج به حین گشت زنی در حوزه استحفاظی خود به پراید مشکی با سه سرنشین که مقابل یک طلافروشی پرسه می‌زدند مشکوک شدند. استعلام نمره خودروی مورد نظر نشان داد این دستگاه پیش تر دزدیده و روز 25 تیر امسال با استفاده از آن به یک طلافروشی در بومهن دستبرد زده شد که کشته شدن زرگر را به همراه داشت.
با افشای این راز، پلیس بلافاصله به راننده پراید ایست داد اما او و دو زن و مرد همراهش بشدت دستپاچه شدند و به دنبال بیراهه‌ای برای فرار برآمدند. در نتیجه ماموران سه تیر هوایی شلیک کردند و پراید سواران در یک بوستان چاره‌ای جز توقف نیافتند. افسران تجسس در بازرسی از داخل خودرو یک قبضه اسلحه کمری مجهز به صدا خفه کن، 4 تیر فشنگ جنگی،‌ نقاب پارچه‌ای، بطری حاوی مواد بیهوشی و ... که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود کشف کردند بدین ترتیب یوسف – گ 36 ساله، مجتبی – الف 25 ساله و مریم – ق 26 ساله دراختیار ماموران دایره یک آقای کرج قرار گرفتند و وقتی با مدارک دادگاه پسند رو به رو شدند لب به اعتراف گشودند: سه روز پیش یک پراید در تهران دزدیدیم و با شناسایی طلا فروشی خلوت در بومهن نقشه دستبرد مسلحانه را طرح کردیم و وقتی شرایط را مناسب دیدیم مجتبی و مریم وارد زرگری شدند. و یوسف در پراید به انتظار نشست. مجتبی با نشانه رفتن اسلحه به روی طلا فروش او را مجبور کرد سرمایه‌اش را داخل کیسه بریزد اما با داد و فریادش روبرو شد. مجتبی که خیلی ترسیده بود با شلیک سه تیر به همراه مریم پا به فرار گذاشت این در حالی بود که زرگر جان باخت و شاگردش زخمی شد. پس از جنایت به ورامین گریختیم و به فکر دزدی از یک طلا فروشی دیگر در شرف آباد افتادیم. اما شرایط مناسب نبود. به همین خاطر به کرج آمدیم تا یک زرگری در مشکین شهر را غارت کنیم که ...
اعضای این شبکه اضافه کردند: 45 روز پیش نیز دو دستگاه نیسان و پراید در تهران دزدیم و به گلپایگان رفتیم آنجا جلوی یک طلا فروشی نیسان را پارک کردیم تا دید عابران گرفته شود بعد مجتبی با چکش وارد طلا فروشی شد و با چکش بر سر زرگر کوبید اما او بیهوش نشد و به داد و فریاد پرداخت، در نتیجه ناکام ماندیم، نیسان را گلپایگان و پراید سفید را در تهران رها کردیم ما تصمیم داشتیم به هر نحو ممکن یک شبه پولدار شویم. بنابراین به کرمانشاه رفتیم، اسلحه خریدیم، به بومهن رفتیم و طلا فروش را کشتیم. یوسف که در زندان با مجتبی آشنا و 7 ماه پیش آزاد شده بود علاوه بر اینها به دو فقره پراید دزدی در نارمک و صادقیه اعتراف کرد و به همراه همدستانش بازداشت موقت شد تا پس از تکمیل تحقیقات و افشای سایر جرایم احتمالی محاکمه شوند.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


بوی تعفن از مرگ بی‌صدا خبر می‌داد

جنازه مرد جوانی در یک ساختمان مسکونی قدیمی در خیابان شریعتی تهران پیدا شد.
ساعت 20 شب گذشته از طریق تلفن 125 استشمام بوی تعلق از داخل یک ساختمان دو طبقه در خیابان شریعتی – خیابان اجاره دار- به ستاد فرماندهی آتش نشانی اطلاع داده شد و بلافاصله امدادگران ایستگاه 73 به آنجا اعزام شدند. سپس جنازه مردی 27 ساله پیدا و با انجام تشریفات قانونی تحویل پلیس شد. هم اکنون برای افشای راز مرگ این شهروند در دستور کار کارشناسان پزشکی قانونی قرار دارد.
 
 
 

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


زن شياد از مردان سرشناس اخاذي مي کرد

زني که با اسناد و مدارک شناسايي جعلي ، مردان ثروتمند و سرشناس بوشهري را سرکيسه مي کرد، شناسايي شد و پس از دستگيري ، به جرايم خود اعتراف کرد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، چند هفته پيش مردي با مراجعه به اداره آگاهي بوشهر، از کلاهبرداري زني خبر داد. اين مرد در اظهاراتش به پليس گفت : با زني که عنوان مي کرد پزشک است ، آشنا شدم و پس از اين که اعتمادم را جلب کرد ، او را به عقد موقت خود درآوردم.
چند هفته بعد ، او به عناوين مختلف از من پول مي گرفت و تهديد مي کرد که اگر پول بيشتري به او ندهم ، آبرويم را مي برد و من هم به خاطر موقعيت اجتماعي ام ، با اجبار تن به خواسته هاي او دادم اما ديگر نمي توانستم پولهاي بيشتري به او بدهم.
پس از شکايت اين مرد ، چند مرد سرشناس ديگر هم با مراجعه به مرکز پليس ، شکايت هاي مشابهي را مطرح کردند. با اطلاعاتي که شاکيان پرونده در اختيار ماموران قرار دادند ، پس از چهره نگاري رايانه اي از زن کلاهبردار ، چند روز پيش مخفيگاه وي شناسايي و پس از دستگيري وي ، براي تحقيقات بيشتر به مرکز پليس منتقل شد. مريم ، زن کلاهبردار در اظهاراتش بصراحت به جرايم خود اعتراف کرد و گفت : در جعل اسناد تجربه داشتم بنابراين براي اين که وضعيت مالي ام بهتر شود ، تصميم گرفتم با جعل مدارک شناسايي و تحصيلي ام ، طرح دوستي با افراد ثروتمند و سرشناس بريزم و از آنها اخاذي کنم که تا حدودي موفق شدم و با عناوين جعلي پزشک ، دانشجوي رشته پزشکي ، کارمند اداره اطلاعات و دادگستري ، توانستم از آنها اخاذي و کلاهبرداري کنم. روز گذشته متهم با قرار قانوني روانه زندان شد و تحقيقات تکميلي در خصوص ديگر جرايم وي ادامه دارد.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


داغ ثروت زن تهرانی بر دل دزد ناشی ماند

یک دزد که با اسلحه پلاستیکی در کمین خانه زن ثروتمند تهرانی بود با هوشیاری پلیس پایتخت به زانو درآمد.
افسران کلانتری 134 شهرک قدس، 22:30 دیشب در خیابان مروارید گشت می‌زدند که کنار بن بست ساعی متوجه فریاد شهروندان شدند. پلیس، همان موقع مرد 24 ساله‌ای را دید که با کوله پشتی به دنبال راهی برای فرار بود.
بنابراین متهم به نام محمد ـ م خیلی زود با اجرای طرح مهار دستگیر و از کوله پشتی‌اش 1 متر طناب، اسلحه پلاستیکی، دستکش، دستبند و... کشف شد.
تحقیقات نشان می‌داد این مرد جوان در دستبرد به خانه یک زن ثروتمند ناکام ماند و با هوشیاری او پا به فرار گذاشت. با افشای این مساله، محمد به کلانتری انتقال یافت و تحت بازجویی قرار گرفت.
یک هفته پیش، زن ثروتمند را در شهرک غرب شناسایی کردم و چون می‌دانستم پول و جواهر زیادی در خانه‌اش نگهداری می‌کند نقشه دستبرد را کشیدم. سپس، اسلحه قلابی، دستبند یکبار مصرف، دستکش و طناب خریدم تا با آنها صاحبخانه را بترسانم که ناشی گری کردم و با پای خودم به دام افتادم.
مجرم ناکام، امروز به اداره آگاهی مرکز معرفی شد تا کارآگاهان سایر جرایم احتمالی‌اش را نیز فاش کنند و پرونده تکمیلی را به دستگاه قضایی ارایه دهند.
 
 
 

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٩ تیر ،۱۳۸٥


نمي خواست با دخترم ازدواج کند جانش را گرفتم

رد ميانسال وقتي متوجه شد ، خواهرزاده اش ديگر حاضر به ازدواج با دخترش نيست ، با شليک گلوله به زندگي او پايان داد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، روز 23 تيرماه ، ماموران انتظامي شهرستان دشتستان هنگام گشتزني متوجه موتورسيکلت واژگوني شدند که در گوشه اي از جاده افتاده بود و جسد مرد جواني هم کنار آن قرار داشت.
به دنبال اين ماجرا ، ماموران با دستور بازپرس کشيک جنايي ، جسد مقتول را براي شناسايي هويت وي و بررسي علت مرگش به پزشکي قانوني انتقال دادند. نظريه پزشکي قانوني نشان مي داد که مقتول با شليک گلوله جان خود را از دست داده است.
با کشف اين سرنخ ، تحقيقات براي يافتن عامل يا عاملان جنايت آغاز شد تا اين که مردي به مرکز پليس مراجعه کرد و از ناپديد شدن يکي از اقوامش به نام خدارحم خبر داد. ماموران که احتمال مي دادند جسد پيدا شده متعلق به مرد گمشده باشد ، از خانواده اش خواستند با مراجعه به پزشکي قانوني هويت وي را تاييد کند که بدين ترتيب هويت مقتول مشخص شد. در ادامه تحقيقات پليسي معلوم گرديد مقتول يک روز قبل از پيدا شدن جسدش به همراه دايي خود به نام احمد از شهرک وحدتيه خارج شده است و از آن شب به بعد احمد به يکباره ناپديد شده است.
ماموران که احتمال مي دادند قاتل دايي مقتول است ، او را تحت تعقيب قرار دادند تا اين که چند روز پيش محل اختفاي وي در حوالي ميدان آزادي اصفهان شناسايي و متهم دستگير و براي تحقيقات به مرکز پليس منتقل شد. احمد متهم به قتل در بازجويي هاي پليسي به صراحت به کشتن خواهرزاده اش اعتراف کرد.

قتل خواهرزاده به دست دايي

متهم به قتل درخصوص انگيزه اش از اين جنايت گفت: قرار بود مقتول با دخترم ازدواج کند اما چند ماه بعد بيان کرد که ديگر حاضر نيست با دخترم ازدواج کند و تمام قول و قرارهايش را فراموش کرد و مدام وانمود مي کرد که نمي توانند زندگي مشترک تشکيل دهند. متهم به قتل ادامه داد: خواهرزاده ام با اين کارش باعث شد آبروي خانوادگي من برود بنابراين تصميم گرفتم از او انتقام بگيرم تا به آرامش برسم بنابراين روز حادثه به بهانه تفريح و گردش خدارحم را با خود بردم و در ميانه راه درخصوص دخترم بار ديگر با او صحبت کردم اما او حرفهاي خودش را مي زد و حاضر به ازدواج نمي شد تا اين که وقتي از موتورسيکلت پياده شد ، با سلاحي که به همراه داشتم به سمتش شليک کرده و فرار کردم.
روز گذشته متهم به قتل با قرار قانوني روانه زندان شد و تحقيقات تکميلي درخصوص اين پرونده ادامه دارد.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


تبادل لينک

***************

سلامي به کليه دوستان خوبم ممنون از همه اونهايي که ابراز لطف ميکنند

قدم رنجه ميکنند و به وبلاگ من سر ميزنند اونهايي که علاقه دارن وبلاگشون

تو گروه ليانشامپو لينک بشه و با من تبادل لينک کنند بکند من حتما وبلاگ

اونها رولينک ميکنم خوشحالم ميشم لينک وبلاگم رو تو وبلاگهاي خودشون ببينم

شاد باشيد منتظر خبرتون تو اين پست هستم

***************

 

تایماز زردچشمی

 

عناوین مطالب وبلاگ

تبادل لينک :: چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


قلعه‌نويي از استقلال رفت؛

امير قلعه‌نويي از تيم فوتبال استقلال جدا شد.

دكتر محمد حسين قريب، مديرعامل باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: با توجه به توافق با فدراسيون فوتبال و اهميت بحث ملي و حساسيت رقابت‌هاي پيش روي باشگاه استقلال تصميم گرفته شد كه امير قلعه‌نويي از استقلال جدا شود.

وي ادامه داد: با توجه به صحبتي كه با سرپرست فدراسيون فوتبال داشتيم و تاكيدي كه وي بر روي اهميت بحث ملي و حساسيت رقابت‌هاي پيش روي استقلال داشت به توافق رسيديم كه قلعه‌نويي از استقلال جدا شده و تمام زمان خود را صرف تيم ملي كند.

وي افزود: تاكيد سرپرست فدراسيون تاكيد درستي است و ما نيز آن را پذيرفتيم، بنابراين قلعه‌نويي پس از برنامه‌اي سه ساله كه به قهرماني استقلال در ليگ برتر منجر شد از تيم ما جدا شد.

قريب درباره‌ي گزينه‌هاي مربيگري استقلال به ايسنا گفت: اولويت ما مربيان داخلي است و براي انتخاب سرمربي شاخص‌هايي همچون مديريت بالا، خلق و خوي اسلامي و مادي نبودن را در نظر داريم و مربي آينده‌ي استقلال بايد تعامل بسيار مثبتي با بازيكنان ما داشته باشد.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا مربي آينده‌ي استقلال از پيشكسوتان اين تيم است، پاسخ داد: سعي مي‌كنيم مانند وضعيت موجود كه پيشكسوتان نقش اصلي را روي نيمكت دارند بتوانيم از توانمندي‌هاي پيشكسوتاني كه شاخص‌هاي مورد نظر ما را نيز دارا هستند در كادر فني استقلال استفاده كنيم.

مديرعامل باشگاه استقلال درباره‌ي تحليلش از سه سال كار مشترك با امير قلعه‌نويي گفت: واقعيت اين است زماني كه كار مشترك را شروع كرديم شرايط استقلال بسيار سخت بود. ما در رده‌بندي وضعيت بدي داشتيم و با مشكلات مالي بسياري روبرو بوديم. ضمن آن كه انتظار هواداران و انتقال بازيكنان نيز از ديگر مواردي بود كه كار ما را مشكل‌تر مي‌كرد. در اين شرايط تيم را تحويل گرفتيم تنها با توكل به خدا و كار جمعي سير تكاملي خود را طي كرديم.

وي افزود: در همان زمان برنامه‌ي سه ساله‌اي را آغاز كرديم و به لطف خدا اين سه سال به قهرماني استقلال منجر شد و همه‌ي همكاران هيات مديره چه در گذشته و چه در زمان فعلي، معاونان، مشاوران، كادر فني و بازيكنان نقش مهمي را ايفا كردند كه در اين ميان نقش امير قلعه‌نويي برجسته و مهم‌تر بود و انتخاب قلعه‌نويي به عنوان سرمربي تيم ملي در راستاي قدرداني از وي بود و بايد به دليل انتخاب وي به جامعه‌ي ورزش و سرپرست فدراسيون تبريك بگويم.

قريب ادامه داد: كاري كه قلعه‌نويي پذيرفته وظيفه‌ي بسيار بزرگي است و بايد به صورت جمعي مديريت شده و با استفاده از پيشكسوتان و حمايت تمامي رسانه‌ها وي را در اين راه كمك كنيم تا بتوانيم در جام ملت‌هاي آسيا سربلند باشيم. ضمن آن كه رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا امسال با توجه به اضافه شدن استراليا و حضور پنج تيم آسيايي كه در جام جهاني حضور داشته‌اند بسيار سخت‌تر از دوره‌هاي قبل خواهد بود. اميدوارم با كاري جمعي قلعه‌نويي در اين راه موفق شود.

وي در پايان براي حضور قدرتمندانه‌ي استقلال در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا، ليگ برتر و جام حذفي تاكيد كرد و به ايسنا گفت: ظرف چند روز آينده سرمربي جديد استقلال معرفي مي‌شود و ما براي انتخاب خود به فاكتورهاي مد نظر نيز پايبند خواهيم بود. ضمن آن كه چند روز آينده در مصاحبه‌ي مطبوعاتي برنامه‌هاي خود را به صورت كامل اعلام خواهيم كرد.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


ارتش اسراييل آماده حمله به پايگاه هاي حزب الله

ارتش رژيم صهيونيستي اعلام كرد نيروي زميني اين رژيم روز چهارشنبه وارد جنوب لبنان شده اند تا حملاتي عليه پايگاه هاي حزب الله انجام دهند.
به گزارش رويترز ، سخنگوي ارتش گفت: اين حملات كاملا برنامه ريزي شده و محدود انجام مي شود. وي به پايگاه هاي مورد نظر اشاره اي نكرد.
نظاميان اسراييلي طي روزهاي گذشته چندين بار براي حمله به پايگاه هاي حزب الله وارد جنوب لبنان شدند و پس از اجراي ماموريت خود به فلسطين اشغالي بازگشتند.
اسراييل ، پس از اسيرشدن دو نظامي اين رژيم به وسيله مبارزان حزب الله و كشته شدن هشت نفر ديگر در خطوط مرزي ، حملات هوايي خود در لبنان را از سر گرفت.
تاكنون در جنگ اسراييل در لبنان ، 235 لبناني و 25 اسراييلي كشته شده اند.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


آخرين اخبار لبنان

روز سه شنبه 18 ژوييه درحالي که‌ هزاران‌ تن‌ از مردم‌ لبنان‌ به‌ دليل‌ حملات‌ اسراييل خانه‌ هايشان‌ راترک‌ مي‌ کردند تا به مناطق امن تر بروند کشورهاي‌ مختلف‌ هم‌ با اعزام‌ هواپيما وکشتي‌ به‌ بيروت‌ سعي‌ مي‌ کنند اتباع‌ شان‌ را از لبنان‌ خارج‌ کنند‌.

به گزارش شبكه تلويزيوني CNN ، آمريكا با اعزام يك بالگرد به‌ محل‌ سفارتش‌ دربيروت‌ گروهي‌ از اتباعش‌ را از بيروت‌ خارج‌ کرده‌ و سازمان‌ ملل‌ هم‌ همه‌ كاركنان غير ضروري اش را از بيروت‌ خارج‌ کرده‌ است‌.
اغلب‌ کشورها بعد از خروج‌ اتباع‌ شان‌ از لبنان‌ آنها رابه‌ قبرس‌ منتقل‌ مي‌ کنند.

هواپيماهاي‌ جنگي‌ رژيم‌ صهيونيستي‌ به‌ کارواني‌ از خودروهاي‌ امداد که‌ عازم‌ بيروت‌ بود حمله‌ کردند‌.
به‌ گزارش‌ شبکه‌ تلويزيوني‌ العربيه‌ دراين‌ حمله‌ يکي‌ از اين‌ خودروها که‌ حامل‌ دارو بود هدف‌ قرار گرفت‌‌.
اين‌ خودروهاي‌ حامل‌ دارو از طريق‌ مرزهاي‌ سوريه‌ و لبنان‌ عازم‌ بيروت‌ بودند. از تعداد تلفات احتمالي اين حمله اطلاعي در دست نيست.
به گزارش شبكه تلويزيوني المنار ، سه شنبه شب ‌‌ مناطق‌ مسکوني‌ در شهر الخيام‌ در جنوب‌ لبنان‌ به‌ شدت‌ مورد حمله‌ هوايي‌ ارتش‌ رژيم‌ صهيونيستي‌ قرار گرفتند. هنوز از تلفات احتمالي اين بمباران ها گزارشي مخابره نشده است.

مقاومت‌ اسلامي‌، شاخه‌ نظامي‌ جنبش‌ حزب‌ الله‌ لبنان‌ سه‌شنبه‌ شب اعلام كرد حملات‌ موشكي جديد ي را به‌ بيست‌ و دو نقطه‌ شمال اسراييل انجام داده است.
به‌ گزارش‌ خبرگزاري‌ فرانسه‌ ، مقاومت‌ اسلامي‌ در بيانيه‌اي‌ اعلام‌ کرد از ساعت‌ ‌13‌ و ‌15‌ دقيقه‌ به‌ وقت‌ گرينويچ‌ چند فروند موشک‌ کاتيوشا به‌ بيست‌ و دو منطقه‌ در شمال اسراييل که‌ برخي‌ از اين مناطق صبح‌ سه شنبه نيز هدف‌ قرار گرفته‌ بودند شليک‌ شدند‌. به گفته منابع اسراييلي در اين حملات موشكي يك اسراييلي كشته و 30 نفر زخمي شده اند. منابع اسرائيلي اعلام کردند: نيروهاي حزب الله لبنان شهرکهاي صهيونيست نشين کريات شمونه ، يسود ، بيتسا ، اليعارز و کريات حاييم را هدف حملات موشکي خود قرار داده اند.
اين در حالي است که منابع اسرائيلي از کشته شدن يک اسرئيلي و زخمي شدن پنج تن ديگر در حملات موشکي نيرو هاي حزب الله لبنان به شهرك نهاريا خبر داده اند.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


تبادل لينک

***************

سلامی به کلیه دوستان خوبم ممنون از همه اونهایی که ابراز لطف میکنند

قدم رنجه میکنند و به وبلاگ من سر میزنند اونهایی که علاقه دارن وبلاگشون

تو گروه لیانشامپو لینک بشه و با من تبادل لینک کنند بکند من حتما وبلاگ

اونها رولینک میکنم خوشحالم میشم لینک وبلاگم رو تو وبلاگهای خودشون ببینم

شاد باشید منتظر خبرتون تو این پست هستم

*************** 

 

تایماز زردچشمی

 

عناوین مطالب وبلاگ

تبادل لينک :: چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


افزايش آمار تلفات سونامي در اندونزي

آمار تلفات سونامي در جنوب شرقي آسيا از مرز 463 نفر گذشت .

شبكه اسكاي نيوز: از سرنوشت 280 تن نيز هنوز اطلا‌عي در دست نيست و 54 هزار نفر هم مجبور به ترك خانه هاي خود شده‌اند.

تلا‌ش براي ايجاد سامانه هشدار سريع در سواحل جنوب شرقي آسيا بدنبال سونامي مرگبار سال 2004 هنوز هم نتيجه محسوسي در بر نداشته است.

سونامي اين بار درپي بروز زلزله شديدي در روز يكشنبه در زيردريا در آبهاي جنوب شرق آسيا روي داد و ساكنان نواحي ساحلي اين بخش ازجهان را غافلگير كرد و هشدار سريعي براي فرار آنها از اين نواحي داده نشد .

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


فروداضطرای یک فروند جت جنگنده ‌استرالیا

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز: خلبان این جت اف 111 به علت جدا شدن یکی از چرخ های هواپیما از بدنه هنگام برخاستن از زمین , مجبور به فرود اضطراری شد.

نیروی هوایی سلطنتی استرالیا در زمان فرود اضطراری برای کمک به کاهش سرعت این جت از کابل های فولا‌دی در باند فرودگاه استفاده کرد.

در پی این حادثه در بریسبان استرالیا, این کشور 26 فروند ازاین جتهای آمریکایی را تا اطلا‌ع ثانوی از لیست پروازی خود خارج کرد تا بررسی های کافی درباره علت این حادثه انجام شود.

بر اساس برنامه قبلی قرار است اف یکصد و یازده ها تا چهار سال دیگر در این کشور فعالیت داشته باشند .

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


خشم آنی، دستان مرا به خون همسایه 50 ساله آغشته کرد

سایه مرگ از روی سر پسری که طی درگیری خونین در کرج، مرد 50 ساله‌ای را کشت، با گذشت اولیای دم از خونخواهی، کنار رفت و او از جنبه عمومی جرم محاکمه علنی شد.
شامگاه 16 مرداد 82، رضا 25 ساله به خانه یکی از دوستانش در کرج رفت. سر و صدای مردان جوان در مهمانی اعتراض همسایه‌ها را برانگیخت و منجر به دعوای گروهی شد. در این بین همسایه 50 ساله به نام عباس با ضربه‌های کارد از پا درآمد و مجرمان همان موقع با اقدام ضربتی پلیس کرج دستگیر شدند. سپس رسیدگی به پرونده جنایت در دستور کار قاضی شعبه 116 دادگاه عمومی و جزایی کرج قرار گرفت و رضا به عنوان مجرم اصلی به مرگ محکوم شد. وی پس از 2 سال توانست رضایت اولیای دم را بگیرد و از چوبه دار دور شود.
رضا امروز از جنبه عمومی جرم و اختلال در نظم عمومی در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه نشست و بار دیگر ابراز پشیمانی کرد. این مجرم گفت: هرگز قصد آدمکشی نداشتم، به دنبال خشم آنی کنترلم را از دست دادم و ناخواسته دستم به خون آلوده شد.
وی ادامه داد: ‌3 سال است که زندانی هستم و تقاضا دارم در مجازاتم تخفیف قایل شوید. گزارش ایسکانیوز می‌افزاید: با پایان دفاعیات رضا، رییس شعبه 74 و چهار مستشارش وارد شور شدند تا به انشای رای بپردازند.
این در حالی است که احتمال می‌رود برای تبهکار پشیمان تا پنج سال زندان ـ با احتساب دوره بازداشت ـ در نظر گرفته شود.
 
 
 

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


قتل 4 بيمار بدست پزشك آمريكايي

پزشك آمريكايي چهار تن از آسيب ديدگان توفان ويرانگر " كاترينا" را كه در بيمارستان بستري شده و در شرايط وخيمي بسرمي‌بردند , به قتل رساند .

 دادستان ايالت لوئيزيانا گفت : اين پزشك به كمك چند تن ديگر با سواستفاده از هرج و مرج و بهم ريختگي اوضاع پس از وقوع توفان كاترينا به از بين بردن آسيب ديدگان توفان كه در بخش مراقبت هاي ويژه بيمارستان و در شرايط وخيم بسر مي‌بردند , مبادرت كرده است .
 

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


کلاهبردار حرفه اي خود را از مسوولان قضايي معرفي مي کرد

سال زندان محکوم شده بود ، پس از جعل عناوين مسوولان قضايي دستگير و در بازرسي از وي انواع احکام جعلي کشف و ضبط شد.
داديار هاشميان با اشاره به اين خبر به خبرنگار ما گفت : چندي پيش مردي با مراجعه به شعبه اول دادياري دادسراي جنايي با ارائه شکايتي عنوان کرد ، فردي که خود را معاون قوه قضاييه معرفي مي کرد ، به بهانه فروش خودرو مبلغ 3 ميليون تومان از وي کلاهبرداري کرده و خودروي او را نيز به سرقت برده است.
هاشميان اضافه کرد: به دنبال اين شکايت شماره خودروي فرد شاکي در اختيار ماموران قرار گرفت و يک هفته بعد اين فرد که تغيير چهره داده بود ، دستگير و در بازرسي از وي انواع احکام جعلي مربوط به نهادها و يک ارگان نظامي کشف و ضبط شد.

مي خواهم رئيس باشم

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


اولیای دم از خونخواهی گذشتند

با اعلام رضایت اولیای دم، یک محکوم به مرگ دیگر از پای چوبه دار به زندگی برگشت.
این مجرم که نامش ر- ش، عنوان شده است دیروز با تلاش چشمگیر مسوولان دادسرای مشهد و گذشت اولیای دم از خونخواهی، لبخند دوباره به زندگی زد.
روز دوشنبه در گرگان نیز یک آدمکش که از 17 سال پیش زندانی بود سرانجام به همت اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان و رضایت خانواده قربانی، طعم شیرین آزادی را چشید و به کانون بحران زده خانواده اش برگشت.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


وقوع زمین لرزه درکهگیلویه وبویراحمد

زمین لرزه ای به بزرگی 4 و 3 دهم درجه مقیاس امواج درونی حوالی سی سخت کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند .

به گزارش شبکه های لرزه نگاری وابسته به مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زمان وقوع این زمین لرزه ساعت 23 و 29 دقیقه و52ثانیه دیشب گزارش شد.

از خسارت احتمالی این زمین لرزه گزارشی منتشر نشده است .
 

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


اخاذي از مردان با پوشش زنانه

مردي که با پوشش زنانه از رانندگان عبوري اخاذي مي کرد ، از سوي ماموران اداره آگاهي آمل شناسايي شد و پس از دستگيري به جرايم خود اعتراف کرد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، چند هفته پيش مردي به اداره آگاهي آمل مراجعه کرد و از سرقت رفتن وجوه نقدش از سوي يک مرد زن نما خبر داد. مرد شاکي در تشريح ماجرا به پليس گفت : به سمت خانه مي رفتم که متوجه زن تنهايي شدم که گوشه اي از خيابان منتظر تاکسي است. از روي دلسوزي سوارش کردم تا او را به نزديکي هاي ميدان اصلي شهر برسانم اما در ميانه راه زن جوان با چاقو تهديدم کرد و پول نقدم را گرفت و بلافاصله از خودرو بيرون پريد و ناپديد شد. پس از شکايت اين مرد ، چند نفر ديگر هم به مرکز پليس مراجعه و شکايت هاي مشابهي را مطرح کردند. با اطلاعاتي که آخرين شاکي در اختيار پليس قرار داد ، مشخص شد تصوير مرد زن نما با تصوير رايانه اي پليس از زن سارق مطابقت دارد و اين فرضيه که سارق مرد با پوشش زنانه اقدام به سرقت مي کند ، قوت گرفت.
به اين ترتيب ، سارق زن نما هنگام زورگيري از يک خودروي عبوري شناسايي و دستگير و براي تحقيقات به مرکز پليس آمل منتقل شد. مرد سارق در بازجويي هاي پليسي به جرايم خود اعتراف کرد و روز گذشته با قرار قانوني روانه بازداشتگاه پليس شد. تحقيقات تکميلي براي فاش شدن ساير جرايم وي ادامه دارد.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


پژو به پراید کوبید 7 مسافر جان باختند

دست کم 7 مسافر بر اثر برخورد خونبار دو خودرو در اردبیل کشته شدند. این فاجعه، دیروز به خاطر بی احتیاطی و انحراف به چپ راننده یک دستگاه پژو 405 و برخورد با پراید در کیلومتر 45 محور مشکین شهر- مغان، شکل گرفت و چندین خانواده را سیاهپوش کرد. چهار نفر از قربانیان، سرنشینان پژو و سه مسافر دیگر، پراید سوار بودند که در دم جان باختند و جنازه های آنها با تلاش امدادگران آتش نشانی، پلیس و مرکز فوریت های پزشکی اردبیل به پزشکی قانونی انتقال یافت. تحقیقات جامع تر درباره این پرونده ادامه دارد.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


حجم اختلال در شبكه اينترنت كشور، طي روز گذشته حدود ‪ ۳۰‬درصد اعلام شد

حجم اختلال در شبكه اينترنت كشور طي روز دوشنبه (بيست و هفتم تيرماه) و روز سه شنبه (بيست و هشتم تيرماه) ‪ ۳۰‬درصد اعلام شد.

بنا بر علام شركت ارتباطات زيرساخت، به دليل تغيير در تجهيزات و كابل‌هاي مخابراتي پايانه‌هاي فيبر دريايي امارات و عربستان، از ساعت نه و سي دقيقه صبح (‪ ،(۹:۳۰‬بيست و هفتم تيرماه به مدت ‪ ۳۶‬ساعت در ارتباطات بين‌المللي ايران اختلال به وجود آمد.

مركز كنترل مديريت شبكه شركت ارتباطات زيرساخت، سعي دارد تا از ساير منابع نسبت به تامين نياز ارتباطي كشور و رفع اختلال از كل شبكه اقدام كند.


 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


پژوهشگران ايران به تكنولوژي مديريت احتراق ريزدانه‌هاي جامددست يافتند

براي اولين باردر جهان پژوهشگران توانمند ايراني در دانشگاه علم و صنعت به "تكنولوژي مديريت ريزدانه‌هاي جامد "دست يافتند .

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار گروه علمي ايرنا، جمهوري اسلامي ايران با دست يافتن به تكنولوژي احتراق ريزدانه‌هاي جامد زمينه توليد سوخت موشك‌ها و زيردريايي هارا فراهم ساخته است .

همچنين كاربرد اين تكنولوژي در ايمن‌سازي صنايعي از قبيل معادن زغال سنگ سيلوهاي غلات ،صنايع ريسندگي و بافندگي و ساير صنايع حائزاهميت بوده از طرفي ذرات فلزات با قابليت توليدانژري فراوان به عنوان سوخت اصلي بوسترهاي پرتاپ ماهواره به شمار مي‌آيد .

دكتر "محمد صديقي" دانشجوي دكتراي مكانيك دانشگاه علم و صنعت تهران كه اين پژوهش را به عنوان پايان نامه خود انتخاب و ارايه داده است علاوه بر موفقيت در اخذ درجه دكترا توانست گامي مهم در زمينه سوخت درايران بردارد در صورت عملياتي شدن اين پژوهش جمهوري اسلامي ايران توانايي حضور در قلمرو سوخت صنايع موشكي و زيردريايي و ساير صنايع ،جهان را دارد .

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


حجم اختلال در شبكه اينترنت ايران، حدود ‪ ۳۰‬درصد اعلام شد

حجم اختلال در شبكه اينترنت كشور طي روز دوشنبه (27 تيرماه) و روز سه شنبه (28 تيرماه) ‪ ۳۰‬درصد اعلام شد.

بنا بر علام شركت ارتباطات زيرساخت، به دليل تغيير در تجهيزات و كابل‌هاي مخابراتي پايانه‌هاي فيبر دريايي امارات و عربستان، از ساعت نه و سي دقيقه صبح (‪ ،(۹:۳۰‬بيست و هفتم تيرماه به مدت ‪ ۳۶‬ساعت در ارتباطات بين‌المللي ايران اختلال به وجود آمد.

مركز كنترل مديريت شبكه شركت ارتباطات زيرساخت، سعي دارد تا از ساير منابع نسبت به تامين نياز ارتباطي كشور و رفع اختلال از كل شبكه اقدام كند.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


افت برقراري ارتباط با اينترنت بعدازظهر امروز چهارشنبه اصلاح مي‌شود

افت كيفيت برقراري ارتباط با اينترنت بعد از ظهر امروز چهارشنبه بيست و هشتم تيرماه به حالت عادي باز مي‌گردد.

به گزارش روابط عمومي يكي از شركت‌هاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي، به علت قطع ارتباط فيبر نوري شركت مخابرات ايران با سرويس‌دهنده بين‌المللي ، ظرفيت ارتباطي در سطح كشور به شدت كاهش يافته و اين امر باعث كندي سرعت شده است.

از بامداد روز سه شنبه ‪ ۲۷‬تير ماه افت كيفيت برقراري ارتباط با اينترنت آغاز شده و تاكنون ادامه داشته است

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


تاثير تغذيه بر يادگيري

تغذيه نامناسب در مراحل اوليه زندگي به تكامل عصبي آسيب رسانده منجر به كاهش ضريب هوشي انسان و نقص يادگيري آواز خواندن در پرندگان مي‌شود.
شواهد جديد نشان مي‌دهد بسياري از ارگانيسم‌ها مي‌توانند برخي تغييرات مربوط به تغذيه نامناسب در اوايل زندگي را به گونه‌اي ديگر جبران كنند. براي مثال كودكاني كه تغذيه مناسبي ندارند مي‌توانند به محض تغيير و اصلاح برنامه غذايي‌شان طي دوره رشد با رسيدن به سن بزرگسالي از وضعيت طبيعي برخوردار شوند. اما چنين شرايط نامناسب تغذيه‌اي ممكن است گاهي منجر به ناتوانايي‌هاي شناختي يا ديگر ناتوانايي‌هاي تكاملي مي‌شوند.
به گزارش يورك آلرت، در يك مطالعه جديد محققان ارتباطي را بين تغذيه نامناسب در اوايل زندگي، رشد جبراني (جبران طي دوران رشد) و توانايي يادگيري در بزرگسالي يافته‌اند.
نتايج حاكي از اين است كه تغذيه ضعيف پيامدهاي منفي پايداري را براي توانايي شناختي در پي دارد. در عين حال كه هنوز مشخص نيست نواقص يادگيري از كدام تغييرات شامل رفتاري، هورموني يا عصبي منشا مي‌گيرند، احتمال آن مي‌رود كه منابعي كه به اين راه‌ها اختصاص داده مي‌شوند به افزايش رشد كمك كنند.
به هر حال تحقيقات بيشتر مورد نياز است تا علل موثر در كاهش سرعت يادگيري كه يك اقدام ضروري در تعيين چگونگي كنترل رشد و تغذيه براي نوزادان كم وزن است، شناخته شوند.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


نوجوانان چاق مراقب باشند!

هر چه وزن دختران در سن هجده سالگي بيشتر باشد احتمال مرگ زودهنگام در آنها بيشتر است.
به گزارش رويترز، محققان دانشگاه هاروارد دريافته‌اند كه بيش از صد هزار زن امريكايي كه در سن هجده سالگي دچار چاقي يا اضافه وزن بودند. 12 سال بعد بيشتر با مرگ ناشي از بيماري قلبي، سرطان، خودكشي و ديگر عوامل مواجه شدند. به گفته دكتر فرانك بي.هو، سرپرست اين تحقيق، گرچه نوجوانات دچار اضافه وزن و يا چاق ممكن است در بزرگسالي هم همين طور باشند،‌وزن آنها در اين سن كاملا ارتباط بين وزن نوجواني و مرگ زودهنگام را توجيه نمي‌كند.
لذا چاقي دوران كودكي، خود اثرات پايداري بر سلامت دارد و مشخص نيست آيا كاهش وزن در سال‌هاي بعد زندگي از آسيب احتمالي مي‌كاهد يا خير.
مطمئنا كاهش وزن خطرات را كاهش مي‌دهد اما اين كه كاملا آنها را از بين ببرد مشخص نيست.
اين يافته‌ها اهميت جلوگيري از افزايش وزن را در اولين مراحل زندگي نشان مي‌دهند. و اين هم دليل ديگري براي پذيرش چاقي دوران كودكي به عنوان يك مشكل عمده بهداشت عمومي است.
براين اساس هر چه ميزان شاخص وزن (چربي) بدن دختران در سن هجده سالگي (BMI) بالاتر باشد احتمال مرگ و مير زودهنگام تا سه برابر افزايش مي‌يابد.
اضافه وزن در نوجواني باعث افزايش بيماري‌هاي قلبي و ديابت مي‌شود كه هر دو منجر به بيماري‌هاي مختلف و حتي مرگ در بزرگسالي مي‌شوند.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


عوارض اگزما در كودكان

اگزما زندگي كودكان را به اندازه بيماري‌هاي مزمن و خطرناكي چون ديابت وصرع مختل مي‌كند .

 به نوشته تازه ترين شماره نشريه پزشكي بيماريهاي پوست‌, بررسي 379 كودك و نوجوان مبتلا به اگزما نشان مي‌دهد , درد, اختلا‌ل خواب‌, محدوديت هاي غذايي‌,ايجاد اختلا‌ل در بازي‌,تحصيل و دوست يابي كودكان مبتلا را تهديد مي‌كند و به همين علت درمان يا كنترل به موقع اين عارضه اهميت زيادي دارد .

 

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


سرنوشت بيماران مبتلا به پرفشاري خون

بررسي جديدي نشان مي‌دهد, نارسايي قلبي كه در موارد زياد بودن مستمر فشارخون روي مي‌دهد مستقيما به علت آسيب هاي ناشي از پرفشاري خون به قلب ايجاد مي‌شود .

به نوشته جديدترين شماره نشريه كالج قلب آمريكا, شناسايي آسيب هاي ناشي ازپرفشاري خون در مراحل اوليه از اهميت بسياري برخورداراست و فقط در مراحل اوليه است كه مي‌توان با درمان مناسب از آسيب هاي جبران‌ناپذير عضله قلب پيش گيري كرد .

 

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


عوامل موثردربروز سرطانهاي گردن رحم

زناني كه به انواع متعددي از ويروس هاي پاپيلوماي انساني آلوده مي شوند, احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم در آنها بيشتر است .

به نوشته پايگاه اينترنتي انجمن تحقيقات سرطان آمريكا, عامل موثر در بروز سرطان گردن رحم‌نوعي ويروس بنام پاپيلوماي‌انساني است ولي اين ويروس انواع متعددي دارد و بررسي‌هاي جديد نشان مي‌دهد در صورت آلودگي توام با چند نوع از اين ويروس احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم هم افزايش- مييابد .

 

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


فقط يک نمره ناپلئوني

استاد سرکلاس با بچه ها شوخي مي کند و سر به سر مي گذارد...او که جوان است و تجربه اولين ترم هاي تدريس خود را پشت سر مي گذارد. حالا که از بچه ها مي خواهد ساکت باشند و با هم پچ پچ نکنند، کسي به حرفش توجهي نمي کند. چند لحظه اي مي گذرد و او که مي بيند کسي به زبان خوش با او راه نمي آيد، به تهديد و ارعاب رو مي آورد. با خودکار مي زند روي ميز و مي گويد: «ساکت باشيد لطفا. اگر ببينم کسي حرف مي زند، نمره آخر ترمش را مي دهم !11.75 استاد جوان از اين که حربه اش براي کنترل کلاس و بچه ها نمره باشد، سخت بيزار است.
او که مي داند چنين نمره اي را هرگز به چنان دليلي به دانشجويي نخواهد داد، کمي صبر مي کند تا همه ساکت شوند و وقتي اشتياق شنيدن را در چشمان دانشجويانش مي بيند، درس را شروع مي کند. او معتقد است که نمره به تنهايي نمي تواند ملاک مناسبي براي ارزيابي فعاليت دانشجويان باشد و به همين خاطر هم از آنها مي خواهد بي آن که دغدغه نمره داشته باشند سعي کنند تا خوب بياموزند که اگر چنين اتفاقي بيفتد نمره خوبي هم خواهند گرفت.
او مي گويد: «نمره اي مثل !19.75 در دنياي پرشتاب امروز، بشر هر لحظه شاهد وقوع تغيير و تحول در شکل و صورت نظام هاي اجتماعي است. يکي از اين نظام ها آموزش و پرورش و تعليم و تربيت است که با توجه به پيشرفت هاي مختلفي که در حوزه هاي مختلف وجود داشته است ، دگرگوني هايي اساسي يافته است و با فاصله گرفتن از شکل ها و شيوه هاي سنتي رايج ، با شرايط امروز زندگي انسان ها هماهنگ و همساز شده است. توجه بيشتر به تفکر و خلاقيت در نظام هاي آموزشي جديد که هر روز هم شکل تازه تري به خود مي گيرند، سبب افزايش بازده آموزشي شده است و دانش آموز يا دانشجو به جاي اندوختن اطلاعاتي که ممکن است هيچ کاربردي هم در زندگي او پيدا نکنند ، بيشتر مهارت هايي را فرا مي گيرد که با آنچه مي خواند ارتباطي تنگاتنگ دارد و از دل آموختن اين مهارت ها، شيوه حرکت و عمل او در زندگي هم تعيين مي شود که در واقع همان مهارت هاي زندگي هستند. به نظر مي رسد در چنين شرايط جديدي نمي توان براي ارزيابي حرکت و عمل دانش آموز و دانشجو، از همان عيار و ميزان سنتي ، يعني نمره استفاده کرد. چون به طبع ارزيابي آن چه امروز در سيستم هاي نوين آموزشي اتفاق مي افتد با متر و معيار نمره ، قابل سنجش نيست.
البته بايد به اين نکته هم توجه داشت که اين نظام هاي تعليمي و تربيتي که به صورتي علمي پايه ريزي شده اند، براي سنجش نتيجه هم راهکارهاي تازه اي را ارائه مي کنند که مي توانند مکمل نمره دانشجو و بخصوص نمره هاي نظري او باشند. به اين ترتيب به وجه عملي آموزش هم در کنار وجه علمي آن توجه مي شود و در نهايت آموختن و عمل کردن ، جايگزين اندوختن و فراموش کردن مي شود. اما آيا چنين جرياني در نظام آموزشي کشور ما و بخصوص سيستم آموزش عالي ما وجود دارد و آيا برنامه ريزي هاي انجام شده براي توجه به وجه کاربردي علم ، توانسته است اهميت نمره را نزد دانشجويان و حتي استادان کمرنگ کند؟ متاسفانه به نظر مي رسد پاسخ اين سوالات منفي هستند.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


4 مهارت شناختي براي يادگيري موفقيت آميز

واژه شناخت به معناي معرفت يا عمل دانستن تعريف مي شود که با توجه به تعريف ، مهارت هاي شناختي به مهارت هايي اطلاق مي شود که براي ما امکان دانستن را ايجاد مي کنند. ابتدا به اين نکته مي پردازيم که انسان ، بدون يادگيري قبلي قادر به دانستن يا عمل کردن نخواهد بود، البته در اين منظر، عملکردهاي طبيعي بدن از جمله نفس کشيدن و همين طور عکس العمل هاي غير ارادي چون بسته شدن چشم هنگام نزديک شدن جسمي به سمت آن از اين قاعده مستثناست.
جدا از اين موارد، انسان بدون يادگيري قبلي قادر به دانستن هيچ چيز نخواهد بود و نمي تواند کاري انجام دهد، بنابراين تمامي مهارت هاي شناختي بايد ياد گرفته شوند که در اينجا 4 مورد از مهمترين آنها بيان شده است.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


ليزرهاي ضد ماهواره

پنتاگون در سال 1997 يک ليزر ضدماهواره اي را تست کرده بود که در اين آزمايش توسط يک ليزر 2 ميليون واتي مستقر در نيومکزيکو به يکي از ماهواره هاي شخصي پنتاگون شليک هايي انجام مي شد تا ميزان آسيب پذيري آن نسبت به ليزرهاي دشمن را بررسي کنند. درسي که از اين آزمايش گرفتند اين بود که جو، اشعه هاي پرقدرت را در سطح وسيعي پخش مي کند و به اين ترتيب از شدت آنها مي کاهد. گرچه هدف اين فناوري در ابتدا بهبود بخشيدن به قضيه پخش شدن اشعه هاي ليزر پرقدرت بود، اما حالا به طور وسيعي در علم نجوم هم کاربرد پيدا کرده است. به عنوان مثال در سال 2005 نيروي هوايي اين کشور از اشعه هاي ليزر براي تحريک کردن اتمهاي سديم در جو بالا استفاده کرد تا به اين ترتيب نقاطي نوراني ايجاد کند که براحتي و توسط يک تلسکوپ به بررسي آنها بپردازند و براي اندازه گيري دقيق اختلالات جوي از آنها استفاده کند. پروژه ضدماهواره اي پنتاگون قسمتي از کارهايي است که به منظور ساخت سلاحهاي ليزري مثل ليزرهاي هوابرد براي پدافند موشکي و ليزر جنگي پيشرفته براي استفاده در ميدان جنگ انجام شده است. اما مورد ديگر استفاده آن ، نظامي کردن فضاست. تاريخ علاقه به سلاحهاي ضدماهواره اي به دوره جنگهاي سرد برمي گردد ؛ يعني وقتي امريکا و اتحاد جماهير شوروي ، موشکهاي ضدماهواره اي خود را تست مي کردند. اما کارشناسان هشدار داده اند که انفجار ماهواره ها مي تواند مدار پاييني زمين را پر از زباله هايي کند که فضاپيماهاي ديگر را تخريب کنند.
مخالفان هم معتقد بودند ساخت چنين سلاحهايي مي تواند نسل سلاحهاي فضايي را به وجود آورد و به همين دليل کنگره هم اين آزمايش ها را براي امريکا تحريم کرد. از آن پس بود که پنتاگون علاقه خود را به سمت ليزرهاي ضدماهواره اي تغيير داد. ماهواره ها نسبت به حملات ليزري آسيب پذيرند چون مدارات آنها به آساني محاسبه مي شود و سرعت حرکت آنها هم در آسمان آهسته است. پس با تاباندن يک ليزر متوسط به ماهواره مي توان به طور موقت آن را کور کرد يا اين که به طور دائمي سنسورهاي مادون قرمز يا نوري آن را خراب کرد و از کار انداخت. يک اشعه پرقدرت تر هم مي تواند ماهواره را بيش از حد گرم کند و قطعات الکترونيکي داخلي آن را از کار بيندازد.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۸ تیر ،۱۳۸٥


بانك اطلاعاتي فيلترينگ ديتا در حال نصب است

اواخر سال 84 قرارداد ايجاد بانك اطلاعاتي فيلترينگ با شركت دلتاگلبال منعقد شد كه اين پروژه در حال نصب و راه‌اندازي است.


يك مقام مسئول در شركت فناوري اطلاعات(ديتا) در گفت‌وگو با ايلنا، در خصوص مناقصه ايجاد بانك اطلاعاتي مركزي پالايش با اعلام اين خبر گفت: فيلترينگ در شركت ديتا از سال 81 بر روي پهناي باند اينترنت قرار گرفت و تا به حال نيز از نرم افزارهاي خارجي در اين خصوص استفاده شده است.
وي، با بيان اين كه مناقصه ايجاد بانك اطلاعاتي مركزي پالايش در سال 84 برگزار شد و طي آن شركت دلتا گلوبال برنده اين مناقصه شد، تصريح كرد: اين پروژه به زودي به مرحله اجرايي مي‌‏رسد.

وي اظهارداشت: با راه‌اندازي بانك اطلاعاتي فيلترينگ محتواي سايت‌‏هاي پالايش شده براساس شرايط مذهبي، فرهنگي و اجتماعي جامعه تنظيم و به صورت خودكار اطلاعات آن تكميل مي‌‏شود.
اين مقام مسئول در شركت ديتا، مزيت ايجاد بانك اطلاعات فيلترينگ را بي‌نيازي كشور از خريد بانك اطلاعاتي پالايش خارجي عنوان كرد و يادآور شد: دلتا گلبال يك شركت كاملاً ايراني است كه به عنوان پيمانكار شركت ديتا در طول يك بازه زماني بايد بانك اطلاعاتي فيلترينگ را ايجاد كند، ضمن اين كه دو سال نگهداري و پشتيباني فني اين سيستم را به عهده خواهد داشت.

وي افزود: تنظيماتي كه در طول اين مدت از لحاظ فني بايد بر روي اين سيستم انجام شود، به عهده پيمانكار خواهد بود.
وي، با بيان اين كه با استفاده از نرم‌افزارهاي توليد داخل اين بانك اطلاعاتي جمع‌آوري، تكميل و قابل استفاده خواهد بود، ياد آور شد: اين سيستم براي اولين بار در كشور ايجاد مي‌‏شود و هم اكنون در مرحله نصب و راه‌اندازي است كه پس از آن، وارد فاز آزمايشي و عملياتي شدن خواهد شد.

اين مقام مسئول در ديتا، تاثير ايجاد بانك اطلاعاتي فيلترينگ را پالايش شدن فضاي اينترنت براساس معيارهاي فرهنگي و مذهبي ايراني دانست و خاطرنشان كرد: به اين ترتيب در پالايش سايت‌‏هاي غيرمجاز اينترنتي، عمليات به روز انجام مي‌‏شود.
وي، دقت بيشتر در فيلترينگ را از جمله كاربردهاي بانك اطلاعاتي پالايش بر شمرد و گفت: اكثر اوقات سايت‌‏هاي تخصصي و علمي به دلايل اشتباهات نرم‌افزار فيلترينگ فيلتر مي‌‏شوند كه با راه‌‏اندازي اين بانك، دقت در عمليات پالايش بيشتر مي‌‏شود‌، همچنين در كنار اين بانك اطلاعاتي، مركزي ايجاد مي‌‏شود تا كاربران نظرات خود را به اين مركز اطلاع دهند.

وي، تصريح كرد: در مراكز پديد آورنده خدمات اينترنتي از سيستم‌‏هاي پالايش مختلفي استفاده مي‌‏شود، به طوري كه گاهي ديده مي‌‏شود كه يك سايت در بعضي از مراكز فيلتر شده اما در مركز پديد آورنده خدمات اينترنتي ديگر فيلتر نمي‌شود.
سيستم بانك اطلاعاتي فيلترينگ مشكل عدم هماهنگي در فيلترينگ سايت‌‏هاي اينترنتي را رفع خواهد كرد.

اين مقام مسئول شركت فناوري اطلاعات، با تاكيد بر اين كه با نصب و راه‌‏اندازي اين سيستم در سطح كشور از يك فيلترينگ جامع استفاده خواهد شد، در خصوص استفاده فعلي شركت ديتا از نرم افزارهاي فيلترينگ، اظهارداشت: نرم‌افزاري كه هم اكنون در شركت ديتا استفاده مي‌‏شود، آلماني است.
وي، افزود: نرم‌افزارهايي كه در زمينه فيلترينگ كاربردي و شناخته شده هستند اكثرا توليد كشور آمريكا و اسرائيل هستند كه استفاده از آنها به دلايل امنيتي و تحريم در شبكه ديتا، به صلاح نيست.

وي، يادآور شد: توليدكنندگان نرم افزارهاي فيلترينگ داخلي در سال‌‏هاي اخير توانمندي‌‏هاي خوبي را جهت توليد اين نرم‌افزارها به نمايش گذاشته اند، اما براي استفاده از اين نرم افزارها در شبكه داخلي بايد اين سيستم‌‏ها از طريق سيستم مادر جامعيت پيدا كند كه بانك اطلاعاتي مركزي پالايش اين جامعيت را ايجاد و امكان استفاده از نرم افزارهاي توليد داخل را فراهم خواهد كرد.


 

تایماز زردچشمی

 

سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٥


متجاوزان براي دريافت حق‌السكوت ميليوني به دوستشان هم رحم نكردند

متهماني كه پس از انجام عمل غير اخلاقي با يكي از دوستان خود و تهيه فيلم و عكس، از وي بيش از 3 ميليون تومان حق السكوت خواستند، با تلاش ماموران پليس آگاهي اصفهان شناسايي و دستگير شدند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، در تاريخ 25 تير ماه سال جاري، شخصي با مراجعه به پليس آگاهي شهرستان اصفهان، از سه تن اعلام شكايت كرد.

شرح حادثه

شاكي در اظهاراتش به ماموران اعلام كرد: هفدهم تير ماه، به همراه اعضاي خانواده‌ام جهت تفريح به شهرستان «سميرم» اصفهان رفته بودم كه يكي از دوستانم به نام «فخرالدين» با من تماس گرفت و مرا به منزلش واقع در منطقه «بهارستان» از توابع شهرستان سميرم دعوت كرد.

بر اين اساس من نيز كه در همان نزديكي بودم، دعوت او را پذيرفته و به منزل مجردي وي رفتم و به محض وارد شدن به منزل متوجه حضور دو تن ديگر از دوستان «فخرالدين» به نامهاي «مازيار» و «كميل» كه هر سه اهل و ساكن «بهارستان» بودند، شدم.

حمله متجاوزان و تهيه فيلم و عكس از عمل شيطاني

جوان20 ساله ادامه داد: دقايقي از حضورم در منزل «فخرالدين» نگذشته بود كه ناگهان او و دوستانش، سه نفري به طرفم حمله‌ور شده و مرا مجبور به انجام عمل غير اخلاقي كرده و به مدت سه دقيقه از طريق گوشي تلفن همراه خودم، اقدام به تهيه فيلم و عكس در همان حالت كردند و پس از آنكه نقشه شيطانيشان را به اجرا درآوردند، با توجه به اين كه رهايم كردند، به سرعت متواري شدم.

تماس متهمان با قرباني

شاكي جوان در ادامه اظهاراتش به ماموران گفت: پس از وقوع اين حادثه، به دليل ترس از به خطر افتادن آبرويم، اعلام شكايتي نكرده و تماس نيز با متهمان نداشتم، تا اين كه 25 تير ماه پس از گذشت نزديك به يك هفته، «مازيار» با من تماس گرفته و اعلام كرد كه بلافاصله مبلغ 3 ميليون و 500 هزار تومان تهيه كرده و تحويلشان دهم، چراكه در غير اين صورت عكس و فيلم‌هاي تهيه شده را منتشر خواهند كرد، از اين رو با مراجعه به پليس آگاهي اصفهان اعلام شكايت كردم.

شناسايي و دستگيري متهمان

به گزارش ايسنا، پس از اعلام اين شكايت، شناسايي و دستگيري عاملان تجاوز در دستور كار پليس قرار گرفت و سرانجام با راهنمايي شاكي، هر سه متهم در شهرستان «بهارستان» شناسايي شدند.

اين در حالي بود كه تعقيب و گريزهاي فراوان در نهايت منجر به دستگيري سه متهم در همان منطقه شد كه همگي جهت انجام تحقيقات به پليس آگاهي انتقال يافتند.

كشف فيلم و عكس‌هاي مستهجن

با اعتراف متهمان به جرم ارتكابي، در بازرسي از منزل مورد نظر، دو قبضه سلاح كمري، يك گوشي تلفن همراه متعلق به شاكي به همراه فيلم و عكس عمل غير اخلاقي تهيه شده از وي و 36 حلقه سي دي مستهجن كشف و ضبط شد.

بدين ترتيب تحقيقات از «فخرالدين»، «مازيار» و «كميل» جهت روشن شدن موضوع و دست داشتن آنها در جرايم مشابه همچنان ادامه دارد.

به گزارش ايسنا، در پي وقوع اين حادثه و با توجه به عدم شكايت قرباني در مرحله اول، پليس به تمامي افراد هشدار داد: در صورتي كه فردي در برابر اعمال غيراخلاقي قرار گرفته بلافاصله به پليس مراجعه كرده و اعلام شكايت كند، تا ضمن گرفتن حق و حقوق خود از سوء استفاده‌هاي بعدي جلوگيري شود

 

تایماز زردچشمی

 

سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٥


ضلع غربي ميدان امام خميني فرو رفت

دقايقي پيش ضلع غربي ميدان امام خميني (مجاور مترو) فرو رفت.
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، خيابان مجاور مترو امام خميني ساعت 9 صبح امروز فرو رفت و 2 نفر از شهروندان در اين حادثه دچار آسيب شدند.
تجمع بيش از اندازه مردم و گسترش شكاف خطر فرو رفتن بيشتر زمين را افزايش داده است. در جريان اين فرو رفتگي لوله هاي آب اين منطقه تركيد و آب همه جا را فرا گرفته است.
عليرغم اينكه مسوولين راهنمايي و رانندگي تلاش مي كنند كه شهروندان را از محل حادثه دور كنند اما بيشتر شهروندان در محل حادثه تجمع كرده و در حال تماشاي حادثه هستند.

 

تایماز زردچشمی

 

سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٥


حريق در بزرگترين پالايشگاه جهان

شركت‌ملي نفت ونزوئلا اعلا‌م كرد: پالايشگاه نفتي بزرگ "پاراگوانا" يكي از بزرگترين پالايشگاه‌هاي جهان با توليد نزديك به يك ميليون بشكه نفت درروز, دچارآتش سوزي شد .

 اين آتش سوزي صبح ديروز درپايگاه "امواي" يكي از سه پالايشگاه اين مجموعه بزرگ نفتي در 400 كيلومتري‌شمال غربي كاراكاس آغاز شد كه پس از چندين ساعت مهار گرديد.

شركت ملي نفت ونزوئلا در بيانيه‌اي با اعلا‌م اين خبر, تصريح كرد: در اين آتش سوزي كسي صدمه نديد و در توليد سوخت و مشتقات براي بازارهاي داخلي و بين‌المللي نيز تاثيري نداشت.

اين درحالي است كه يك مقام نزديك به اين پالايشگاه كه خواست نامش فاش نشود, در تماس با خبرگزاري فرانسه اعلا‌م داشت كه اين بزرگترين آتش سوزي درسال گذشته بوده و تقريبا پالايشگاه را از كارانداخته است.

وي افزود: حدود 80 درصد از تاسيسات اصلي يكي از واحدهاي پالايشگاه ازبين رفته است.

اين مقام در تماس تلفني خود خاطرنشان كرد: يك سوم از ظرفيت توليد اين‌پالايشگاه كه حدود 300 هزار بشكه نفت مي‌شود, به دليل اين آتش‌سوزي و خسارات‌وارده‌, كاهش يافته است.

انفجار يك كوره در اين واحد توليدي علت اصلي آتش‌سوزي بوده است.

در آتش‌سوزي‌هاي قبلي در اين پالايشگاه از اواخر سال 2005 ميلا‌دي تاكنون‌,هشت نفر كشته و چندين نفر زخمي شده‌اند.

ونزوئلا تنها عضو آمريكاي جنوبي سازمان كشورهاي صادركننده نفت )اوپك( وهشتمين توليدكننده نفت و پنجمين صادركننده نفت جهاني است كه حدود سه‌ميليون و 200 بشكه نفت در روز توليد مي‌كند.

بيشترين ميزان نفت توليدي ادر مي‌شود

 

تایماز زردچشمی

 

سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٥


ضلع غربی میدان امام خمینی فرو رفت

دقایقی پیش ضلع غربی میدان امام خمینی (مجاور مترو) فرو رفت.
به گزارش فارس، خیابان مجاور مترو امام خمینی ساعت 9 صبح امروز فرو رفت و 2 نفر از شهروندان در این حادثه دچار آسیب شدند.
تجمع بیش از اندازه مردم و گسترش شكاف خطر فرو رفتن بیشتر زمین را افزایش داده است.
در جریان این فرو رفتگی لوله‌ها‌ی آب این منطقه تركید و آب همه جا را فرا گرفته است.
علیرغم اینكه مسوولین راهنمایی و رانندگی تلاش می‌كنند كه شهروندان را از محل حادثه دور كنند اما بیشتر شهروندان در محل حادثه تجمع كرده و در حال تماشای حادثه هستند.
 


 

تایماز زردچشمی

 

سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٥


شبكه اينترنت ایران بهترين جولانگاه هكرهاست

يك كارشناس شبكه گفت: به‌دليل عدم رعايت حداقل اصول‌امنيتي در مراكز ارايه دهنده خدمات اينترنتي ، شبكه اينترنت كشور بهترين جولانگاه براي هكرها و سوء استفاده‌كنندگان از محيط اينترنت است.

" مسيح نيلفروشان " روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با رعايت نكردن مسايل امنيت شبكه‌درمراكزارايه‌دهنده خدمات اينترنتي و همچنين توسط كاربران اينترنتي ، راههاي نفوذ و سوء‌استفاده براي هكرها دركشور باز است.

وي تصريح كرد:اخبارومطالب منتشر شده درباره‌سوء‌استفاده هكرها از كاربران اينترنتي و هك شدن سايتهاي اينترنتي خود گوياي اين موضوع مي‌باشد.

اين كارشناس شبكه تاكيد كرد: در صورت ادامه اين وضعيت ما بايد شاهد غارت هرچه‌بيشتراطلاعات كاربران‌ايراني داخل كشورتوسط هكرهاي داخلي وخارجي باشيم.

به گفته وي در زمان حاضر اغلب شركتهاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي به مسايل امنيت شبكه توجهي ندارند و همين امر باعث مي‌شود تا يك شبكه نامطمئن در اختيار كاربران قرار گيرد.

اين كارشناس با اشاره به اينكه تعداد زيادي از مراكز ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي در كشور داراي بستر امن شبكه نيستند، اظهار داشت: در اين مراكز موازين امنيتي رعايت نمي‌شود.

وي لزوم پرداختن به مساله امنيت در مراكز اينترنتي را داشتن تخصص كافي، رعايت ساختارهاي صحيح علمي و صرف بودجه مخصوص تامين امنيت دانست.

نيلفروشان با تاكيد بر اينكه هنوز تعريف مشخصي از امنيت شبكه براي مراكز خدمات اينترنتي ارايه نشده است، گفت: با ورود به جامعه مجازي و سوق دادن تمام امور به شبكه اينترنت،بايد تعاريف ، مفاهيم و موارد حقوقي مشخصي نيز در اين رابطه شكل گيرد تا بتوان به حفظ ايده‌آلها پرداخت.

وي توجه مراكز صنفي و انجمنهاي فعال در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات كشور به مساله امنيت را يكي از روشهاي بهبود اين وضعيت دانست وگفت: دولت و مجلس نيز بايد هرچه سريعتر به تدوين موارد قانوني در اين زمينه اقدام كنند.


 

تایماز زردچشمی

 

سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٥


نمايشگاه خط نگاره

نخستين نمايشگاه خط نگاره كشور در نگارخانه سنيك يزد گشايش يافت .

 آقاي محمد مهدي راضي هنرمند يزدي دراين نمايشگاه 30 اثر خط نگاره خود را به تماشا گذاشته است.

خط نگاره نوعي هنر خطاطي است كه اصول گرافيكي ونقاشي نيز در آن رعايت شده است.

نخستين نمايشگاه خط نگاره كشور در نگارخانه سنيك يزد تا ده روز داير است .
 

 

تایماز زردچشمی

 

سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٥


افزايش‌ شهريه‌ مدارس‌ غير انتفاعي‌ تاييد نشد

وزارت‌ اموزش‌ وپرورش‌ افزايش‌ شهريه‌ مدارس‌ غير انتفاعي‌ را تاييد نکرد‌.
معاون‌ توسعه‌ مشارکتهاي‌ مردمي‌ وزير اموزش‌ وپرورش‌ گفت‌ ‌ باتوجه‌ به‌ سياستهاي‌ دولت‌ نهم‌ توصيه‌ شده‌ شهريه‌ مدارس‌ غير انتفاعي‌ افزايش‌ نيابد.
‌ حيدري‌ باتوجه‌ به‌ افزايش‌ دريافت‌ شهريه‌ دربرخي‌ ازمدارس‌ غيرانتفاعي‌ خاطرنشان‌ کرد‌.
افزايش‌ دريافتي‌ اين‌ مدارس‌ بيشتر مربوط به‌ کلاسهاي‌ فوق‌ برنامه‌ است‌.

‌ وي‌ افزود‌: دراين‌ موارد اوليا دانش‌ اموزان‌ ميتوانند با مراجعه‌ به‌ مناطق‌ اموزش‌ وپرورش‌ از قيمت ها مطلع شوند.

 

تایماز زردچشمی

 

سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٥


نقص هاي امنيتي آفيس

پس از ارائه نسخه ازمايشي افيس در هفته هاي گذشته که حتي به صورت آنلاين نيز در اختيار علاقه مندان قرار گرفت. به نظر مي رسد مشکلات امنيتي بسته نرم افزاري آفيس سرانجام کشف شدند.
تحقيقات نشان مي دهد بيشترين ضعفهاي امنيتي ، مربوط به چگونگي باز کردن فايلهاي فلش (Flash)از سوي برنامه آفيس بوده است.
ضعف امنيتي ياد شده باعث شده است کاربران بيشتر در معرض خطر حملات هکرها و ويروس ها قرار بگيرند.
ايجاد مشکلات امنيتي در بسته نرم افزاري آفيس به عنوان اساسي ترين مشکلات کاربران شرکت مايکروسافت به حساب مي آيد.
بررسي هاي انجام شده ، نشانگر آن هستند که فايلهاي فلشي که به اسناد و فايلهاي آفيس مربوط هستند، بدون دريافت هيچ گونه پيام هشداري ، کدهاي برنامه نويسي شده را به اجرا درمي آورند

 

تایماز زردچشمی

 

سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٥


دوازدهمين نمايشگاه الكامپ آغاز به كار كرد

دوازدهمين نمايشگاه بين المللي الكترونيك، كامپيوتر و تجارت الكترونيك (الكامپ) آغاز بكار كرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، دوازدهمين نمايشگاه بين‌المللي الكترونيك، كامپيوتر و تجارت الكترونيك از تاريخ بيست و هفتم تا سي و يكم تيرماه جاري در محل دائمي نمايشگاههاي بين‌المللي تهران برگزار خواهد شد.

در اين نمايشگاه بيش از 376 شركت، 339 شركت داخلي و 37 شركت خارجي از كشورهاي تركيه، چين، تايوان، فرانسه، ايتاليا، آلمان، ژاپن، مالزي، فيليپين و كره‌جنوبي در اين نمايشگاه حضور خواهند داشت.

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مراسم گشايش اين نمايشگاه توليد علم را پشتوانه توليد فن‌‏آوري دانست و گفت: طبق آمار حجم بازار IT در جهان دو هزار و 680 ميليارد يورو است كه بايد به دنبال كسب سهم در اين بازار باشيم.
عبد‌المجيد رياضي افزود: برگزاري نمايشگاه الكامپ در منطقه خاورميانه ارزش بالايي پيدا كند و رقابت پذير با ديگر كشورها باشد.

 

تایماز زردچشمی

 

سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٥


شبكه اينترنت ایران بهترين جولانگاه هكرهاست

يك كارشناس شبكه گفت: به‌دليل عدم رعايت حداقل اصول‌امنيتي در مراكز ارايه دهنده خدمات اينترنتي ، شبكه اينترنت كشور بهترين جولانگاه براي هكرها و سوء استفاده‌كنندگان از محيط اينترنت است.

" مسيح نيلفروشان " روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با رعايت نكردن مسايل امنيت شبكه‌درمراكزارايه‌دهنده خدمات اينترنتي و همچنين توسط كاربران اينترنتي ، راههاي نفوذ و سوء‌استفاده براي هكرها دركشور باز است.

وي تصريح كرد:اخبارومطالب منتشر شده درباره‌سوء‌استفاده هكرها از كاربران اينترنتي و هك شدن سايتهاي اينترنتي خود گوياي اين موضوع مي‌باشد.

اين كارشناس شبكه تاكيد كرد: در صورت ادامه اين وضعيت ما بايد شاهد غارت هرچه‌بيشتراطلاعات كاربران‌ايراني داخل كشورتوسط هكرهاي داخلي وخارجي باشيم.

به گفته وي در زمان حاضر اغلب شركتهاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي به مسايل امنيت شبكه توجهي ندارند و همين امر باعث مي‌شود تا يك شبكه نامطمئن در اختيار كاربران قرار گيرد.

اين كارشناس با اشاره به اينكه تعداد زيادي از مراكز ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي در كشور داراي بستر امن شبكه نيستند، اظهار داشت: در اين مراكز موازين امنيتي رعايت نمي‌شود.

وي لزوم پرداختن به مساله امنيت در مراكز اينترنتي را داشتن تخصص كافي، رعايت ساختارهاي صحيح علمي و صرف بودجه مخصوص تامين امنيت دانست.

نيلفروشان با تاكيد بر اينكه هنوز تعريف مشخصي از امنيت شبكه براي مراكز خدمات اينترنتي ارايه نشده است، گفت: با ورود به جامعه مجازي و سوق دادن تمام امور به شبكه اينترنت،بايد تعاريف ، مفاهيم و موارد حقوقي مشخصي نيز در اين رابطه شكل گيرد تا بتوان به حفظ ايده‌آلها پرداخت.

وي توجه مراكز صنفي و انجمنهاي فعال در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات كشور به مساله امنيت را يكي از روشهاي بهبود اين وضعيت دانست وگفت: دولت و مجلس نيز بايد هرچه سريعتر به تدوين موارد قانوني در اين زمينه اقدام كنند.

 

تایماز زردچشمی

 

سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٥


رد درخواست سايت‌هاي child-care توسط گوگل

قاضي اتحاديه‌ي آمريكا طبق مدارك و اسناد موجود، شركت بزرگ گوگل را به علت ندادن امتياز كافي براي ادامه فعاليت  سايت‌هاي  child-careمتهم كرد.

 اين مطلب بيانگر آن است كه شركت بزرگي مانند گوگل توجه چنداني به مسائل مربوط به كودكان و حقوق آنان نداشته و در چنين تصميم گيري‌هاي بزرگي غفلت مي‌كند.

 Jeremy Fogel قاضي دادگاه آمريكا اظهار داشت: «گوگل با سوء استفاده از قدرتش و با تبعيض قائل شدن و دادن پايين‌ترين امتياز به KinderStart.com ، اين سايت را از حق سخنراني بي‌بهره ساخته و با بي انصافي حقوق او را پايمال كرده است.»

 بنا به اظهارات Fogel، گوگل مسئوليت داشته تا نظر خود را در رابطه با امتياز دادن به سايت‌هاي مختلف ابلاغ كند. همچنين تصميم گيري نهايي نيز با توجه به اين امتيازات انجام مي‌گيرد.

 KinderStart كه وب سايتي شامل اطلاعات مراقبت از كودكان بوده و به نكات ويژه‌اي براي والدين و معلمان اشاره دارد، توسط شركت گوگل مسدود شده است.

 اين شركت اعلام كرده است: «اين عمل گوگل  به معناي مسدود كردن سايتي است كه از 6 سال پيش تاكنون به فعاليت آنلاين خود مي‌پرداخته و متقاضيان زيادي را به سوي خود جلب كرده است.»

 

 

تایماز زردچشمی

 

سه‌شنبه ٢٧ تیر ،۱۳۸٥


قطع مجدد اينترنت در ايران

 از صبح امروز با ايجاد اختلال در اينترنت کشور سرويس های شرکت های اينترنتی به طور کامل مختل شد.

به گزارش خبرنگار ما قطع اينترنت موجب شد که برخی از شرکت های اينترنتی از طريق ديش ماهواره به جبران اين وضعيت بپردازند اين در حالی است که پيش تر اعلام شده بود تمامی ديش های ماهواره ای بايد جمع آوری شود.

به گفته يوسف پور مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت شبكه فيبر بين المللي فجيره-بمبئي كه يكي از خطوط ارتباطي ايران به شمار مي رود، از ساعت پنج و نيم صبح امروز به وقت تهران به مدت 2100 دقيقه حدود 35 ساعت تا بعدازظهر فردا مختل شده است.

اين چندمين باری است که مسير فيبر نوری اينترنت ايران دچار مشکل می شود. مسوولان مخابراتی ایران در دفعات گذشته اعلام کرده بودند با ایجاد تمهیداتی از بروز چنین مشکلاتی در آینده جلوگیری به عمل خواهد آمد.

در همين حال قطع اينترنت در ايران به گونه ای بود که دسترسی در سراسر کشور با دشواری و کندی سرعت همراه بود.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


سقوط جت جنگنده قديمي انگليس

 يك فروند جت جنگنده قديمي انگليس يكشنبه بعدازظهر در جريان يك نمايش هوايي در محله اي پرجمعيت سقوط كرد و منفجر شد و خانه اي را ويران كرد و خلبان آن كشته شد.
به گزارش آسوشيتدپرس ، مسوولان آتش نشاني گفتند به ساكنان خانه فوق يا به كسي در روي زمين آسيب نرسيد.
كاني كينگ سخنگوي اداره آتش نشاني هيلز بورو گفت: اين هواپيماي ساخت سال 1951 از فرودگاه هيلز بورو ، برمي خاست تا به كاليفرنيا بازگردد كه سقوط كرد ، در ساعت 16:28 دقيقه يكشنبه به خانه اي كوبيد و آن را ويران كرد اما در خانه كسي نبود. به خانه ديگري خسارات شديد وارد شد اما به افراد داخل آن آسيبي نرسيد.
به بناي يك خانه ديگر خساراتي وارد شد و حياط خانه چهارم آتش گرفت.
مسوولان نمايشگاه بلافاصله پس از سقوط هواپيما ، نمايشگاه را تعطيل كردند. اين نخستين سقوط در تاريخ 19 ساله اين نمايشگاه بود.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


دختر مبتلا به سرطان در آغوش پدر جان باخت

دختر 12 ساله مبتلا به سرطان خون كه براي زيارت بارگاه رضوي و به اميد يافتن شفا، همراه پدرش به مشهد رفته بود، در راه بازگشت به تهران جان سپرد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا مقارن ساعت 3:30 صبح امروز، بيست و ششم تير ماه، مرد ميانسالي در حالي كه فرزند 12 ساله‌اش را در آغوش گرفته بود به اورژانس راه آهن تهران مراجعه كرد.

در حالي كه وي دختر بيهوش خود را جهت مداوا در اختيار پزشكان قرار داده بود بررسي‌ها از نبود علايم حياتي در اين دختر خبر داد.

در اين حال تلاش 40 دقيقه‌اي پزشكان اورژانس داخل ايستگاه راه آهن جهت باز گرداندن زندگي به دختر 12 ساله بي‌نتيجه ماند.

به گزارش ايسنا، در شرايطي كه شواهد موجود احتمال مرگ اين دختر بر اثر كودك آزاري را قوت بخشيده بود بازجويي از پدر او عكس اين موضوع را تاييد كرد.

به گزارش ايسنا، با حضور پليس راه آهن، تحقيقات تكميلي در اين خصوص تا جايي پيش رفت كه مشخص شد اين دختر مبتلا به سرطان خون بوده و پدرش وي را جهت شفا به مشهد برده بود و در راه بازگشت از مشهد شاهد مرگ دخترش بوده است.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


عمق نفرت پزشك امريكايي؟

 پزشك امريكايي كه خانه اش را منفجر كرد تا مانع از افتادن آن به دست همسر سابقش شود ، بر اثر جراحات وارده درگذشت.

نيكلاس بارتا 66 ساله ، يك هفته پيش كه خانه اش در محله منهتن نيويورك منفجر شد ، در خانه اش تنها بود.
به گزارش بي.بي.سي ، همسر سابق اين پزشك گفت: ايميلی از بارتا دريافت كرده كه در آن نوشته بود فقط موقعي خانه را ترك خواهد كرد كه مرده باشد.
در جريان انفجار ساختمان 4 طبقه وي ، 10 آتش نشان و 5 نفر ديگر مجروح شدند.
پليس نتوانسته بود با «بارتا» كه مجروح شده بود گفتگو كند زيرا وي بر اثر مصرف دارو به حال اغما فرو رفته و در آتش سوزي نيز مجروح شده بود.
تحقيقات پليس نشان داد او خانه اش را پر از گاز كرده و باعث انفجاري شد كه كل ساختمان را نابود كرد.
قيمت ساختمان بارتا 6.4 ميليون دلار برآورد شده است. بارتا مي بايست 4 ميليون دلار به كورجولا ، همسر مطلقه خود بپردازد و قرار بود خانه اش در اكتبر حراج شود.
كورجولا به پليس گفت: اندكي پيش از انفجار ايميلي از شوهر سابقش دريافت كرد كه در آن گفته بود كه طلاي او را به زباله تبديل خواهد كرد.
در اين ايميل اضافه شده بود: هميشه به تو مي گفتم خانه را وقتي ترك خواهم كرد كه مرده باشم. تو مرا مسخره مي كردي ، بايد حرفم را جدي مي گرفتي. همسايگان با شكايت عليه بارتا ، خواستار دريافت خسارت شده اند.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


گشت نامحسوس پليس بزرگراه استان تهران شناسايي كرد؛

گشت نامحسوس پليس بزرگراه استان تهران در بازرسي از صندوق عقب خودرو مزدا در محدوده پل فرديس با دختر جواني مواجه شدند كه به همراه سرنشينان خودرو قصد عزيمت از قزوين به تهران را داشت.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ احمد نجفي، فرمانده پليس‌راه استان تهران در تشريح نحوه شناسايي متهمان اين پرونده اين گونه توضيح داد: مقارن ساعت 7:45 صبح روز 25 تير ماه سال جاري، ماموران گشت نامحسوس پليس بزرگراههاي استان تهران حين گشت زني در اتوبان تهران ــ كرج، محدوده پل فرديس به يك دستگاه خودرو مزدا سواري با سه سرنشين جوان كه با سرعت غير مجاز در حال انجام حركات نمايشي مارپيچ و سبقت‌هاي متعدد بودند، مظنون شدند.

در پي اين مظونيت، در حالي كه سرنشينان خودرو به سرعت در حال حركت بودند، ماموران پليس جهت توقف، دو بار دستور ايست دادند كه با بي‌توجهي راننده مزدا مواجه شد.

در اين حال با آغاز عمليات تعقيب و گريز در بزرگراه، سرانجام پس از پيمودن 7 كيلومتر، خودرو مظنون متوقف شد.

بدين ترتيب پس از پياده شدن سرنشينان كه وضعيت ظاهري مناسبي نداشتند، ماموران متوجه حالت غير طبيعي آنها شدند.

اين در حالي بود كه مشاهده رفتارهاي مشكوك از سوي اين سه تن كه خود را «ميثم» 32 ساله، «محسن» و «يوسف» معرفي كردند، ماموران گشت نامحسوس پليس بزرگراه اقدام به انجام بازرسي از داخل خودرو كردند.

به اين ترتيب ماموران در بازرسي از صندوق عقب خودرو، با دختر 17 ساله‌اي مواجه شدند كه هويتش را «مهسا ــ ش» اعلام كرد.

در حالي كه بازجويي‌هاي اوليه از سه سرنشين جوان خودرو مزدا و «مهسا» در خصوص قرار گرفتن وي در صندوق عقب آغاز شد، نتايج بررسي‌ها نشان داد: يكي از سرنشينان به نام «محسن» اقدام به سوار كردن اين دختر از قزوين كرده و سپس در ميانه راه با همراه شدن دو تن ديگر، به سمت تهران عزيمت كرده‌اند.

همچنين تحقيقات بعدي در اين باره مشخص كرد: اين افراد به احتمال زياد با هدف انجام اعمال غير اخلاقي قصد انتقال «مهسا» به خانه‌اي در تهران را داشته‌اند.

اين در حاليست كه اين دختر در بازجويي‌هاي پليسي به ماموران گفت كه هيچ شكايتي از سرنشينان خودرو ندارد، چرا كه با ميل و خواست خود سوار خودرو شده است.

همچنين در ادامه بازجويي‌ها مشخص شد كه اين افراد به دليل اين كه طي مسير قزوين ـ تهران در مظنونيت پليس قرار نگيرند، اقدام به قرار دادن دختر جوان داخل صندوق عقب خودرو كرده‌اند و هيچ آدم ربايي و اجباري در ميان نبوده است.

به گزارش ايسنا، در پي انجام تحقيقات اوليه از سوي پليس بزرگراه، هر سه سرنشين جوان به همراه «مهسا» به كلانتري 146 «جاده مخصوص» تهران بزرگ تحويل داده شدند تا بررسي‌هاي تكميلي در خصوص اقدامات آنها صورت گيرد.

از سوي ديگر سرهنگ نجفي، فرمانده پليس‌راه استان تهران با هشدار به رانندگان در خصوص رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي، از شهروندان نيز خواست حدالامكان براي رسيدن به مقصد سوار خودروهاي ناشناس و شخصي نشوند.

وي اطمينان داد: گشت‌هاي نامحسوس پليس بزرگراه به دقت رفتار و عملكرد رانندگان را تحت نظر دارند و با تخلفات و جرايم صورت گرفته برخورد مي‌كنند.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


توليد واكسن بومي‌آنفلوانزاي مرغي‌درهند

شوراي تحقيقات كشاورزي هند در يك موفقيت جديد توانست نوع بومي واكسن آنفلوانزاي مرغي را كشف و توليد كند .

  
هند در ماه فوريه گذشته با شيوع ويروس آنفلوانزاي مرغي از نوع "آويان"مواجه شده بود كه خسارت فراواني را به صنعت مرغداري اين كشور وارد آورد.

دكتر "منگالا راي" مديركل شوراي تحقيقات كشاورزي هند دستيابي به اين واكسن را موفقيت بزرگي براي هند در جهت مبارزه با اين بيماري عنوان كرد.

وي گفت: بيماري ويروسي آنفلوانزاي آويان مرز نمي‌شناسد و به همه جا سرايت مي‌كند و توسعه اين واكسن بومي كمك بسيار بزرگي به متخصصان براي مبارزه‌قاطع و موثر با آن است.

دكتر راي افزود: از آنجايي كه اين ويروس قابل بازگشت است محققان سرگرم توسعه نوع ديگري از اين واكسن هستند تا بتوانند آن را ريشه‌كن كنند .

 

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


بيماري‌هاي متابوليك ميزان گرمازدگي را افزايش مي‌دهد

معاون آموزش مركز فوريت‌هاي پزشكي اورژانس تهران روز دوشنبه گفت : ابتلا به بيماري‌هاي متابوليك همچون بيماري ديابت و اورمي ، ميزان گرمازدگي را افزايش مي‌دهد.

دكتر"احمد احمدمعظم"افزود:افراد سالخورده،كودكان،مبتلايان به بيماري‌هاي مزمن همچون اختلالات گردش خون،فعاليت ورزشي درمحيطهاي گرم،مصرف برخي داروها همچون داروهاي آرام‌بخش و پركاري غده تيروئيد نيز با افزايش توليد گرما از عوامل مساعدكننده گرمازدگي است.

وي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت : گرمازدگي شامل اختلال در تنظيم حرارت بدن در فصل گرما است و در حالت طبيعي دامنه تغييرات دماي بدن انسان محدود بوده و فعل و انفعالات شيميايي در درون بدن منجر به توليد حرارت مي‌شود.

معاون آموزش مركز فوريت‌هاي پزشكي اورژانس تهران يادآور شد : بدن در صورت افزايش گرماي دروني از طريق بكارگيري مكانيزم‌هاي جبراني همچون تعريق يا گشاد كردن عروق سطحي سعي به دفع آن مي‌كند.

احمد معظم گفت : گرمازدگي پاسخ عمومي بدن است كه در صورت قرار گرفتن فرد براي مدت زمان طولاني در معرض حرارت خصوصا همراه با رطوبت بالا ايجاد مي‌شود.

وي افزود: گرمازدگي در صورت عدم كنترل مي‌تواند خيلي سريع به سمت فرم وخيم‌هاي آن يعني افزايش درجه حرارت بدن (بيش از ‪ ۴۱‬سانتي‌گراد) پيشرفت كند.

معاون آموزش مركز فوريت‌هاي پزشكي اورژانس تهران، با اشاره به علائم گرمازدگي در فرد، اظهار داشت: سرگيجه، سردرد، گيجي، خستگي، بي‌اشتهايي، تعريق (پوست در ابتدا سرد و مرطوب و سپس با تشديد گرمازدگي گرم و خشك مي‌شود)، گرفتگي عضلاني، تهوع، استفراغ، كاهش فشار خون، افزايش درجه حرارت بدن، افزايش ضربان قلب، ضعف تنفسي، رنگ پريدگي و در نهايت كاهش هوشياري، تشنج و كما از علائم اصلي بروز گرمازدگي در فرد است.

احمد معظم افزود: علائم ابتلا به گرمازدگي با توجه به شدت بيماري ممكن است همزمان در يك فرد ديده نشود.

وي گفت: نخستين اقدام در خصوص فردي كه دچار گرمازدگي شده بازكردن راه‌هاي هوايي، كنترل تنفس و گردش خون بيمار است.

وي افزود: فرد گرمازده را بايد سريعا از محيط گرم خارج كرده و تا حد ممكن از تعداد لباس‌هاي وي كاسته، براي خنك كردن وي از حوله خيس يا بسته يخ روي گردن، كشاله ران و زير بغل وي استفاده كرده و به او محلول آب و نمك و شكر خورانده شود.

احمد معظم تاكيد كرد: البته بايد از خنك كردن بيمار در حدي كه سبب لرزش وي شده خودداري كرد چرا كه موجب وخيم شدن حال فرد گرمازده مي‌شود.

وي يادآور شد: حتي در صورت ثابت شدن وضعيت بيمار به منظور پيشگيري از بروز عوارض ناشي از گرمازدگي همچون گرفتگي عضلاني و افت هوشياري در وي، بهتر است فرد گرمازده به يك مركز بهداشتي- درماني منتقل شود.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


علايم جسمي آلزايمر در سالمندان

پژوهشگران مي گويند با توجه به وجود برخي علايم جسمي در سالمندان احتمال ابتلاي آنان به بيماري آلزايمر قابل پيش بيني است .

 نتيجه بررسي پژوهشگران دانشگاه واشينگتن درباره 2288 سالمند بيانگر آن است كه وجود علايمي مانند اختلا‌ل تعادل و راه رفتن دراين افراد,احتمال ابتلاي آنان را به آلزايمر درسال هاي بعدي زندگي 3 برابر مي‌كند.

آلزايمر نوعي بيماري تحليل برنده‌مغزي است كه با اختلا‌ل حافظه و مشكلا‌ت شناختي تظاهر مي‌كند .

 

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


ساخت دقيق ترين ساعت اتمي جهان

مهندسان موسسه ملي‌استاندارد و فن آوري آمريكا موفق به طراحي و ساخت يك ساعت اتمي تجربي با استفاده از يك مولكول جيوه شده‌اند .

 اين ساعت حداقل 5 بار دقيق تر از ساعت استاندارد "F1-NIST " آمريكاست.

اين ساعت جديد در400 ميليون سال حتي يك ثانيه هم پس و پيش نخواهد شد.

ساعت فعلي استاندارد آمريكا براساس اتم‌هاي عنصر سزيوم كار مي‌كند 

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


SMH.ir به ايران منتقل شد

سايت "سيستم مديريت هزينه ها"ي سازمانهاي دولتي ايران از امروز به ديتا سنتر شارع 2 منتقل شد. در ضمن از روز گذشته اطلاعات whois دامنه smh.ir تغيير پيدا كرده و به نظر مي رسد اين دامنه از مركز تحقيقات مخابرات ايران به وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات منتقل شده است.

اين سايت هم اكنون به سرور مربوط به سايت " شوراي عالي فناوري اطلاعات كشور" منتقل شده است و هر دو سايت ict.ir و smh.ir از اين سرور استفاده مي كنند.
شايان ذكر است در روزهاي گذشته گزارش مربوط به هاست شدن سايت smh.ir در تگزاس امريكا در ايتنا قرار گرفته بود .

 

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


تفاوت ژن ها در زنان و مردان

تحقيقات نشان مي دهد , ژن ها در مردان و زنان عملكرد متفاوتي را دارند و به همين علت بيماري هاي‌متفاوتي نيز در زنان و مردان به وجود مي‌آيد .


به نوشته پايگاه اينترنتي دانشگاه كاليفرنيا , زنان و مردان از نظر ابتلا به بيماري ها با يكديگر يكسان نيستند و از سوي ديگر بيماري‌هايي نيز كه در هر دو گروه‌جنسي به وجود مي‌آيند و سير بيماريها در دو گروه متفاوت است.

به عنوان نمونه زماني كه محققان فعاليت ژن ها را در كبد مردان و زنان مقايسه كردند دريافتند فعاليت متفاوت ژن ها مي‌تواند موجب شود سرعت فعاليت ها در كبد زنان و مردان متفاوت باشد .

با آنكه تصور مي شود علت اصلي تفاوت در مردان و زنان در دو كروموزم ايكس و ايگرگ باشد ولي اين دو كروموزوم تنها دو درصد از كل ژن هاي را تشكيل مي دهند , بنابراين تفاوت را بايد در ساير ژن هاي تشكيل دهنده ماده وراثتي انسان دانست .

 

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


همايش بين‌المللي سلا‌مت الكترونيك

نخستين همايش بين المللي سلا‌مت الكترونيك ، دهم و يازدهم آبان در تهران برگزار مي‌شود.
به گزارش واحد مركزي خبر ، سعيدرضا رحم دار دبير اين همايش گفت : همايش بين المللي سلا‌مت الكترونيك را دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با همكاري بيشتر دانشگاههاي كشور ، وزارت ارتباطات و فن آوري اطلا‌عات ، سازمان هاي جهاني و برخي دانشگاههاي معتبر خارجي برگزار مي‌كند.
وي هدف از اين همايش را ارائه خدمات پزشكي از راه دور و انتقال اطلا‌عات در اين زمينه اعلا‌م كرد و افزود: در همايش سلامت الكترونيك افزون برانتخاب مقالات برتر و سخنراني صاحب نظران ، چند كارگاه نيزبرپا مي‌شود.
 
  

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


دو گروه اسلام‌گرا در انگليس غيرقانوني اعلام شدند

دولت انگليس روز دوشنبه فعاليت دو گروه اسلام‌گراي داخلي و همچنين دو گروه خارجي را ممنوع اعلام كرد.

وزارت كشور انگليس دو گروه اسلام گراي "الغربا" و "فرقه نجات يافته" را با ذكر اين علت كه آنها انشعابهايي از گروه تندروي "المهاجرون" هستند، در فهرست گروههاي غير قانوني قرار داده‌است.

براساس قانون جديد ضدتروريستي سال ‪ ،۲۰۰۶‬حتي تمجيد گروهها از گرايشهاي تروريستي، آنها را در فهرست اين گروهها قرار مي‌دهد.

پارلمان انگليس روز پنجشنبه براي نهايي كردن فهرست جديد تشكيل جلسه مي‌دهد.

منابع رسمي انگليس همچنين اعلام كردند روز دوشنبه فعاليت دو گروه خارجي تروريستي "ارتش آزاديبخش بلوچستان" و "تيره‌باز آزادي كردستان" ممنوع اعلام شدند.

گروه دوم شاخه‌اي از حزب كمونيست كارگري كردستان (تركيه) "پ.ك.ك" كه فعاليت آن در انگليس ممنوع است، معرفي شده است.


 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


ارتش عراق از لباسهاي جديد نظامي استفاده خواهد كرد

عبدالعزيز محمد" مدير اتاق عمليات وزارت دفاع عراق اعلام كرد كه نيروهاي ارتش اين كشور از لباسهاي جديدي استفاده مي‌كنند كه دستيابي به آن و سوء‌استفاده از آن در عمليات تروريستي دشوار است.

به گزارش روز دوشنبه شبكه تلويزيوني العربيه، وي افزود لباس نظامي موجود در بازارهاي محلي، موجب شده است كه برخي با سوء استفاده، از آن در اجراي عمليات تروريستي اقدام كنند.

منابع امنيتي عراق پيش از اين اعلام كردند كه افراد مسلح ناشناس با به تن كردن لباسهاي نظامي، به عمليات تروريستي از جمله ربودن مسوولان مختلف و عبور از گشتي‌هاي نظامي و انفجار مناطق مختلف دست مي‌زنند.


 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


ده تن از اعضاي يك خانواده براثر حمله اسرائيل به شهر صور شهيد شدند

شبكه تلويزيوني العربيه روز دوشنبه اعلام كرد ده تن از اعضاي يك خانواده براثر حمله اسرائيل به شهر "صور" در جنوب لبنان به شهادت رسيدند.

بنابر اعلام اين شبكه خبري، اجساد اين افراد از زير آوار ساختمان منزل مسكوني آنان بيرون آورده شد.

العربيه افزود حمله اسرائيل به مناطق مختلف جنوب لبنان، همچنان ادامه دارد.

اين حملات در برخي موارد با صداي انفجار مهيب همراه است كه به دنبال آن ستوني از دود در محل انفجار قابل مشاهده است.


 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


حزب الله قرار دادن هرگونه پیش شرط برای آتش بس را رد کرد

یک مقام مسئول حزب الله لبنان امروز دوشنبه تاکید کرد: آتش بس بین طرفین درگیر باید بدون هرگونه پیش شرط باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر، حاج عبدالله قصیر عضو مجلس مرکزی حزب الله به خبرگزاری فرانسه تاکید کرد: موضوع استقرار نیروهای ارتش لبنان در جنوب باید در میز گفتگوهای ملی لبنان قرار گیرد .

وی با اشاره به اینکه هرگونه آتش بس باید بدون هرگونه پیش شرط باشد هرچند که حزب الله تحت فشارها قرار گیرد، تصریح کرد: گذاشتن هرگونه شرط برای آتش بس غیر قبول است.

قصیر در پاسخ به سئوالی درمورد درخواست ایهود اولمرت نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر استقرار نیروهای ارتش لبنان در مرزهای جنوب گفت : استقرار نیروهای ارتش لبنان در مرزهای جنوب یکی ازموضوعات روی میز مذاکرات است و این مسئله در در میز مذاکرات که از مارس گذشته آغاز شده است، قرار دارد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا آزادی دو نظامی این رژیم، توقف شلیک موشک و اجرای قطعنامه 1559 را که بر خلع سلاح حزب الله تاکید می کند از جمله شروط رژیم اشغالگر قدس برای توقف جنایات جنگی خود در لبنان اعلام کرد.

میری ایسین سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ایهود اولمرت آماده توقف عملیات نظامی علیه لبنان است به شرطی که حزب الله، نظامیان ما را آزاد کند و به شلیک موشکهایش پایان دهد ودولت لبنان هم قطعنامه 1559 شورای امنیت را اجرا کند.

قطعنامه 1559 بر خلع سلاح شبه نظامیان لبنانی و غیر لبنانی تاکید می کند و از کنترل کامل دولت لبنان بر تمام خاک این کشور حمایت کرده است.

وی  افزود: اگر به این شروط ما پاسخ داده شود، در آن صورت ما آماده همکاری با هیئت سازمان ملل هستیم که قرار است وارد منطقه شوند.
 

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


نوکیا با شرکت مخابرات عربستان سعودی قرار داد منعقد كرد

 آی تی ایران - شرکت نوکیا پس از دریافت سفارش شبکه رادیو و HSDPA از شرکت مخابرات سعودی (STC) ، خدمات خود را در زمینه HSDPA WCDMA 3G در عربستان سعودی ارتقاء داد.

با راهکار HSDPA مشتریان شرکت مخابرات سعودی قادر خواهند بود از خدمات نوینی مانند اتصال سریع به اینترنت، تماس‌ های ویدئویی و بارگذاری موسیقی بهره مند شوند.

دکتر "ضیاد العوتیبی" (Dr. Zeyad Al Otaibi) یکی از مدیران STC می گوید: "ما در شرکت مخابرات سعودی مفتخریم که خدمات HSDPA و فناوری 3G را در اختیار مشتریان قرار می دهیم. راهکارهای مدرن نوکیا و پشتیبانی ارزشمند آن موجب احیاء یک شبکه موثر و خدمات کار آمد گشته است. "

"ولید مونیمنه" (Walid Moneimne) معاونت ارشد بخش "شبکه های اروپای مرکزی، خاورمیانه و آفریقا" در شرکت نوکیا می گوید: "ما مفتخریم که با شرکت مخابرات سعودی همکاری می کنیم. راهکار HSPA شرکت نوکیا (به منظور دسترسی سریع) به STC ظرفیت گسترده ای برای ارایه خدمات پیشرفته با حداقل سرمایه گذاری، هزینه اندک تحویل و اجرای ساده (خدمات) عرضه می كند.

شرکت نوکیا علاوه بر نرم افزار HSDPA به STC تجهیزات شبکه رادیونیزعرضه می كند. این شبکه تحت پشتیبانی شبکه Nokia Net Act و سیستم مدیریت خدمات قرار دارد. به علاوه، شرکت نوکیا خدماتی مانند برنامه ریزی شبکه، اجرای تله کام، مدیریت پروژه، پشتیبانی عملیات، بهینه سازی و مراقبت را به شرکت مخابرات سعودی ارایه می دهد.

شرکت نوکیا در خصوص خدمات WCDMA 3G ، تا به امروز 61 مشتری دارد. خدمات کار آمد HSDPA شرکت نوکیا یک نرم افزار به روز شده برای شبکه های WCDMA نوکیا بوده که امکان ارایه خدمات سریع و مقرون به صرفه را می دهد. شبکه HSDPA نوکیا،خدمات داده پردازی با 10 برابر سرعت شبکه های امروزی 3G عرضه می كند که در واقع خدمات بهینه سازی شده اند. در این زمینه نوکیا طلایه دار بازارHSDPA بوده و قرار دادهای متعددی را در خصوص شبکه HSDPA منعقد کرده است. بسیاری از اپراتورهای شبکه با راهکار نوکیا، شبکه های HSDPA را باز کرده اند.

شرکت مخابرات سعودی (STC)
شرکت مخابرات سعودی مصمم است تا خود را تبدیل به شرکتی مشتری مدار و رقابتی کند تا مشتریان بالقوه آن را انتخاب کنند، سرمایه داران با اطمینان کامل در آن سرمایه گذاری کنند و مردم از کار کردن برای آن لذت برده و به آن افتخار ورزند. ما در صدد هستیم با سعه صدر شرکتی بوجود آوریم که در آن مدیران و کارمندان همه

اعضاء مطمئن یک تیم هستند و با هم کار می کنند تا مطالبات و انتظارات مشتریان برآورده شوند.

از بدو تاسیس آن در سال 1998، شرکت مخابرات سعودی دستاودرهای مثبتی داشته که خدمات بهتری را برای تعداد بیشتری از مشتریان به ارمغان آورده است. این دستاوردها، ما حصل برنامه های آینده نگرانه "تحول و بازسازی" بوده و موجب توسعه فزآینده شبکه و زیر بنای ما شده است.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


"ياهومسنجر" و "ام‌اس‌ان‌مسنجر" به يكديگر متصل‌شدند

كاربران خدمات اينترنتي معروف "ياهو مسنجر" و "ام اس ان مسنجر" از اين پس مي‌توانند با يكديگر ارتباط برقرار كنند.


به گزارش سايت اينترنتي "نيوزفكتور"، دو شركت "مايكروسافت" و "ياهو" سرانجام پس از مذاكرات طولاني و بررسي قابليتهاي فني، ارتباط آزمايشي بين دو خدمات مسنجر پركاربر خود را آغاز كردند به طوري كه هم‌اكنون كاربران "ياهو مسنجر" و نگارش جديد "ام‌اس‌ان مسنجر"(ويندوز لايو مسنجر) مي‌توانند براي يكديگر پيغام فرستاده، از ميان كاربران مسنجر شركت ديگر به دوستان اينترنتي خود افزوده، از آن‌لاين بودن كاربران خدمات مقابل آگاهي يافته و در آينده نزديك با يكديگر ارتباط صوتي نيز برقرار كنند.

اين دو شركت هم‌اكنون به صورت آزمايشي ارتباط ميان كاربران "ياهو مسنجر" و "ويندوز لايو مسنجر" را آغاز كرده‌اند و كاربران كشورهاي آمريكا، كانادا، انگليس، مكزيك و فرانسه مي‌توانند در اين آزمايش شركت كنند.

در حال حاضر در مجموع حدود ‪ ۳۵۰‬ميليون نفر از يكي از دو خدمات "ياهو مسنجر" و "ام‌اس‌ان مسنجر" استفاده مي‌كنند كه ايجاد ارتباط ميان اين دو مسنجر مي‌تواند جامعه كاربران خدمات جديد "ويندوز لايو" شركت مايكروسافت را با كاربران خدمات "ياهو" مرتبط كند كه اين امر در نهايت به نفع هر دو شركت خواهد بود.

كارشناسان عقيده دارند اتحاد جديد "ياهو" و "مايكروسافت" مفهومي بالاتر از ارتباط مسنجرهاي اين دو شركت داشته و از يك سو در راستاي تقويت خدمات ‪ VoIP(‬تلفن اينترنتي) و در كل فن‌آوري‌هاي ارتباطي اين دو شركت و از سوي ديگر ضربه‌اي به مسنجر نوپاي رقيبي قدرتمند به نام "گوگل"، يعني مسنجر "گوگل تاك" است.

اين درحالي است كه هم اكنون "گوگل" و "اي‌اوال" نيز براي مرتبط كردن خدمات مسنجر خود با يكديگر وارد مذاكره شده‌اند. كاربران خدمات مسنجر معروف شركت "اي او ال" هم‌اكنون مي‌توانند با كاربران خدمات مسنجر شركت "اپل" به نام "آي‌چت"، ارتباط برقرار كنند.

دو شركت "ياهو" و "مايكروسافت" هنوز زمان ممكن شدن ارتباط ميان تمامي كاربران مسنجرهاي اين دو شركت در كشورهاي مختلف جهان را اعلام نكرده‌اند.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


مرجان ها در معرض پوکي استخوان!

مرجان ها و ديگر موجودات دريايي با تغييرات آب و هوايي که به وسيله دي اکسيدکربن حاصل از سوختن سوختهاي فسيلي ايجاد مي شود، در معرض خطر قرار گرفته اند. با گرم شدن هوا و اثر گلخانه اي ، مقدار زيادي از دي اکسيدکربن در آب اقيانوس ها حل مي شود و آنها را اسيدي تر مي کند. اين مساله مثل هر تغيير ديگري ، حيات مرجان ها، صدف ها و ديگر موجودات دريايي را تهديد مي کند.به گفته دانشمندان ، اصلي ترين ويژگي شيميايي اقيانوس ها، يعني PH، تغيير يافته و اين تغيير با انتشار بيشتر CO2همچنان ادامه خواهد داشت.
ميزان PH نشان مي دهد که ماده اي چقدر اسيدي يا قليايي است که از 5 تا 14 درجه بندي مي شود و درجه 7 حد وسط اين درجه بندي ، خنثي است. رقم پايين تر از 7 اسيدي بوده و بالاتر از 7 قليايي (يا باز) است.
در اقيانوس ها PH ويژگي نسبتا ثابتي است که صدها هزار و شايد حتي ميليون ها سال تغيير نکرده است. تغييرات PH که امروزه در اقيانوس ها رخ داده ، واقعا غيرعادي و عجيب است. اقيانوس ها به طور طبيعي کمي قليايي هستند.
ميانگين سطح PH اقيانوس ها در سال 1800 حدود 8.2 بوده ، در حالي که در قرن حاضر به 7.9 رسيده است. متاسفانه محققان تازه دريافته اند که بايد درباره اثرات متقابل و پيچيده بين تغييرات شيميايي و اکولوژيکي درياها تحقيق کنند. توسعه راهکارهاي تحقيقاتي براي فهم آسيب پذيري ارگانيسم هاي دريايي نسبت به اين تغييرات ، بسيار حياتي و مهم است.
محققان تخمين زده اند که بين سالهاي 1800 و 1994 ، اقيانوس هاي جهان 118ميليارد تن متريک ، کربن جذب کرده اند. اين آمار کاهش طبيعي PH آب را نشان مي دهد. به خاطر داشته باشيد که يک تن متريک ، 1000 کيلوگرم است!اين مساله به تغييرات چشمگيري در شيمي درياها (نسبت به حداقل 650 هزار سال پيش) منجر مي شود. بررسي ها نشان داده اند که به دليل اسيدي شدن اقيانوس ها، کلسيمي شدن مرجان ها هم کاهش مي يابد و نتيجه آن که رشد مرجان هاي آرام تر مي شود و اسکلتشان تراکم کمتري خواهد داشت ؛ فرآيندي مثل بيماري استئوپواز (نازک شدن غيرطبيعي استخوان) در انسان ها. اين تغييرات صخره هاي دريايي را هم در معرض خطر قرار داده اند، چون مرجان ها قادر نيستند صخره ها را به همان سرعتي که در حال فرسايش هستند، بسازند.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


روياهاي شبانه

خواب ، همواره به عنوان پيشگويي حوادث آينده مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته و از طرفي به عنوان پنجره اي به سوي ضميرناخودآگاه انسان مطرح بوده است ؛ بنابراين توجه بسياري از افراد را به خود معطوف داشته و کتابها و تفاسير متعددي درباره آن نوشته شده است.
از ياد بردن روياهاي شبانه در بيماري که دچار آسيب مغزي شده است ، مي توان جزيياتي را درباره محل بروز اين پديده در مغز آشکار کند، اگر چه پاسخگوي علل بروز آن نخواهد بود. فرد شرکت کننده در اين آزمايش يک پيرزن 73ساله است. او به علت اين که به طور ناگهاني بينايي خود را از دست مي دهد و در سمت چپ بدن دچار ناتواني حرکتي مي شود، در بخش مراقبت هاي ويژه در يک مرکز درماني تحت مراقبت قرار مي گيرد. بخش کوچکي در قسمت تحتاني مغز اين بيمار که در فرآيند ديداري افراد نقش موثري را ايفا مي نمايد آسيب ديده بود. خوشبختانه پس از گذشت چند روز، فرد بيمار بينايي خود را به دست آورد ؛ اما پس از آن وي ديگر هرگز نتوانست هيچ يک از روياهاي شبانه خود را به ياد آورد. در حالي که پيش از اين ، فرد در حالت عادي قادر بود از چهار روياي شبانه در طول يک هفته ، سه مورد از آنها را به ياد آورد. پزشکان در يک دوره زماني شش هفته اي در موقعيت هاي زماني متفاوت وضعيت فرد بيمار را هنگام خواب مورد بررسي و مطالعه قرار دادند.
محققان با توجه به نتايج اين تحقيقات دريافته اند با وجود آسيب مغزي وارد شده به فرد بيمار، مرحله اي از خواب که در اين مرحله فرد خواب مي بيند و چشمهايش در حال حرکت است ديده مي شود که معمولا اين وضعيت در زمان روياهاي شبانه اتفاق خواهد افتاد. ساير موارد قابل توجه درباره وضعيت خواب فرد عادي بوده و علائمي مبني بر از دست دادن حافظه هنگام هوشياري در فرد بيمار گزارش نشده بود. مرحله اي از خواب که فرد خواب مي بيند و با حرکت چشمانش وقايع آن را دنبال مي کند، در ساقه مغز شکل مي گيرد. اساتيد و محققان مرکز تحقيقات عصب شناسي دانشگاه کاليفرينا بر اين باورند که نتايج به دست آمده ، شکل گيري فرآيند خواب ديدن افراد در بخش مجزايي از مغز را تاييد مي کند. ضربه مغزي وارد شده به فرد، چين سينوسي تحتاني مغز را که در فرآيندهاي زباني نقش بسزايي دارد، تحت تاثير قرار داده است.
محققان اعلام کرده اند که اين بخش از مغز هنگام خواب ديدن افراد نقش اصلي را به عهده دارد. بنابراين مي توان گفت احتمالا در مرحله اي از خواب که فرد خواب مي بيند، حرکت چشمها در تعقيب حوادث و وقايع همانند نمايش يک فيلم در بخش داخلي مغز است و در صورتي که مرکز پردازشگر مغزي آسيب ديده باشد، با وجود اين که اين فيلم همچنان پخش مي شود، فرد بيمار قادر به تماشاي آن نبوده يا هر آنچه ديده است ، از ياد مي برد.

 

تایماز زردچشمی

 

عناوین مطالب وبلاگ

روياهاي شبانه :: دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


دانشجويان از خطر سرطان آگاه نيستند

اكثر دانشجويان دختر در سراسر جهان چيزي درباره عادات غلط زندگي كه خطر ابتلا به سرطان سينه را تحت تاثير قرار مي‌دهند، نمي‌دانند.
به گزارش BBC، مطالعه بيش از ده هزار دانشجوي دختر از 23 كشور جهان نشان داده است اطلاعات آنها چندان هم بيشتر از آگاهي هم سالان جنس مخالف نيست.
كمتر از پنج درصد اين دانشجويان مي‌دانستند الكل، بي‌تحركي يا اضافه وزن بر احتمال ابتلا به سرطان سينه تاثير دارد.
فقط نيمي از افراد آگاه بودند كه ژن‌ها در ايجاد اين بيماري دخالت دارند.
اطلاع از فاكتورهاي ژنتيكي به ويژه در امريكا و انگلستان بيشتر بود. اما آگاهي از اهميت بالقوه فاكتورهاي شيوه زندگي مانند چاقي، بي‌تحركي و استرس خيلي كمتر مشاهده شد.
به گفته پروفسور جين واردل مدير مركز تحقيقات سرطان انگلستان در دانشگاه لندن اگر فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌ها از اين خطرات بي‌اطلاع باشند بعيد است كه ديگران از آن مطلع شوند.
جاي نگراني است كه اطلاعات مربوط به اضافه وزن، مصرف الكل و عدم تحرك به ميزان كافي به زنان جوان منتقل نمي‌شود.
نتايج اين تحقيق نشان مي‌دهد دانشجويان دختر از تاثير فاكتورهاي ژنتيكي تا حدودي آگاهند اما نسبت به اهميت فاكتورهاي شيوه زندگي بي‌اطلاع هستند.
خطر جدي اين است كه زناني كه در ميان بستگانشان فرد مبتلا به سرطان سينه مشاهده نشده گمان مي‌كنند چون ريسك ژنتيكي آنها كمتر است لازم نيست به فاكتورهاي مربوط به شيوه زندگي توجه چنداني داشته باشند.
پيام تحقيق فوق مبني بر اين كه شيوه زندگي بر احتمال سرطان سينه تاثير مي‌گذارد، يكي از توصيه‌هايي است كه زنان را به كنترل بيشتر شيوه زندگي‌شان وامي‌دارد.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


قيمت فرآورده‌‏هاي گوشتي در بازار مصرف كاذب است

قيمت‌‏هاي فرآورده‌‏هاي گوشتي به جهت ايجاد رقابت‌‏پذيري در بازار مصرف كاذب است.

شهرام سامان‌‏نژاد ، مدير عامل شركت تعاوني توليد‌‏كنندگان فرآورده‌‏هاي گوشتي استان خوزستان، درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاري كار ايران، ايلنا، گفت: با توجه به افزايش قيمت گوشت و مرغ و مواد اوليه مورد نياز اين صنعت در سال جاري ، قيمت فرآورده‌‏هاي دامي از سوي بسياري از توليد‌‏كنندگان 10 تا 15 درصد افزايش يافته است.
وي ، توليد شركت تعاوني فرآورده‌‏هاي گوشتي استان را محدود اعلام كرد و افزود: سالانه به طور ميانگين هزار تن انواع فرآورده‌‏هاي دامي در شركت تعاوني توليد‌‏كنندگان فرآورده‌‏هاي گوشتي اهواز به توليد مي‌‏رسد.
سامان نژاد ، با اشاره به افزايش قيمت 40 درصدي گوشت ، بيان كرد: چنانچه روند افزايش قيمت گوشت از سوي دولت كنترل نشود تا چند ماه آينده شاهد افزايش 30 درصدي قيمت فرآورده‌‏هاي گوشتي خواهيم بود.
وي ،تصريح كرد: در شرايط كنوني بازار، به دليل عدم وجود قانون مشخص بر روي اين صنعت اگر توليدكننده‌‏اي با قيمت ارزان به عرضه محصول توليدي بپردازد به بي‌‏كيفيت بودن محصول محكوم مي‌‏شود ، لذا قيمت‌‏ها براساس بازار و به جهت رقابت‌‏پذيري و به صورت كاذب عرضه مي‌‏شود.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


دولت نبايد مجري خصوصي سازي باشد

عدم تمايل دولت نسبت به واگذاري قدرت ، مهم‌‏تري مانع خصوصي‌‏سازي در دوره قبل بود.

دكتر جمشيد پژويان، عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي ، درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاري كار ايران، ايلنا ، با بيان مطلب فوق، افزود: ابلاغيه مقام معظم رهبري در رابطه با بند "ج" اصل 44 قانون اساسي گام نخست در راه خصوصي‌‏سازي است.
وي، با بيان اين كه براي خصوصي‌‏سازي بايد متقاضي وجود داشته باشد، اظهارداشت: تغييرات سياست‌‏ها موانع خصوصي‌‏سازي را برطرف
مي‌‏كند.
عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي ، با اشاره به موانع خصوصي‌‏سازي ، تصريح كرد: پايين بودن بهره‌‏وري كار ، پايين بودن بهره‌‏وري سرمايه كه ناشي از واردات سرمايه‌‏ها در دهه 60 نظام مالياتي ، نظام وام و قرضه موانع عمده خصوصي‌‏سازي هستند كه نياز به اصلاح دارند.
پژويان ، در رابطه با علت ناموفق بودن خصوصي‌‏سازي در دوره قبلي ، خاطرنشان كرد: عدم تمايل دولت نسبت به خصوصي‌‏سازي و واگذاري قدرت ، مهم‌‏ترين دليل عدم موفقيت خصوصي‌‏سازي است.
عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي، با بيان اين كه اگر دولت مجري خصوصي‌‏سازي باشد اين اقدام با كندي انجام مي‌‏شود،‌‏ افزود: انجام اين كار در گذشته موجب محدود شدن فعاليت بخش خصوصي شده بود.
وي ، با اشاره به تبعات ناشي از خصوصي‌‏سازي بدون فراهم آوردن زيرساخت‌‏ها ، اظهارداشت: بايد منتظر بروز مشكلات قبلي يعني عدم موفقيت باشيم.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


"ياهومسنجر" و "ام‌اس‌ان‌مسنجر" به يكديگر متصل‌شدند

كاربران خدمات اينترنتي معروف "ياهو مسنجر" و "ام اس ان مسنجر" از اين پس مي‌توانند با يكديگر ارتباط برقرار كنند.


به گزارش سايت اينترنتي "نيوزفكتور"، دو شركت "مايكروسافت" و "ياهو" سرانجام پس از مذاكرات طولاني و بررسي قابليتهاي فني، ارتباط آزمايشي بين دو خدمات مسنجر پركاربر خود را آغاز كردند به طوري كه هم‌اكنون كاربران "ياهو مسنجر" و نگارش جديد "ام‌اس‌ان مسنجر"(ويندوز لايو مسنجر) مي‌توانند براي يكديگر پيغام فرستاده، از ميان كاربران مسنجر شركت ديگر به دوستان اينترنتي خود افزوده، از آن‌لاين بودن كاربران خدمات مقابل آگاهي يافته و در آينده نزديك با يكديگر ارتباط صوتي نيز برقرار كنند.

اين دو شركت هم‌اكنون به صورت آزمايشي ارتباط ميان كاربران "ياهو مسنجر" و "ويندوز لايو مسنجر" را آغاز كرده‌اند و كاربران كشورهاي آمريكا، كانادا، انگليس، مكزيك و فرانسه مي‌توانند در اين آزمايش شركت كنند.

در حال حاضر در مجموع حدود ‪ ۳۵۰‬ميليون نفر از يكي از دو خدمات "ياهو مسنجر" و "ام‌اس‌ان مسنجر" استفاده مي‌كنند كه ايجاد ارتباط ميان اين دو مسنجر مي‌تواند جامعه كاربران خدمات جديد "ويندوز لايو" شركت مايكروسافت را با كاربران خدمات "ياهو" مرتبط كند كه اين امر در نهايت به نفع هر دو شركت خواهد بود.

كارشناسان عقيده دارند اتحاد جديد "ياهو" و "مايكروسافت" مفهومي بالاتر از ارتباط مسنجرهاي اين دو شركت داشته و از يك سو در راستاي تقويت خدمات ‪ VoIP(‬تلفن اينترنتي) و در كل فن‌آوري‌هاي ارتباطي اين دو شركت و از سوي ديگر ضربه‌اي به مسنجر نوپاي رقيبي قدرتمند به نام "گوگل"، يعني مسنجر "گوگل تاك" است.

اين درحالي است كه هم اكنون "گوگل" و "اي‌اوال" نيز براي مرتبط كردن خدمات مسنجر خود با يكديگر وارد مذاكره شده‌اند. كاربران خدمات مسنجر معروف شركت "اي او ال" هم‌اكنون مي‌توانند با كاربران خدمات مسنجر شركت "اپل" به نام "آي‌چت"، ارتباط برقرار كنند.

دو شركت "ياهو" و "مايكروسافت" هنوز زمان ممكن شدن ارتباط ميان تمامي كاربران مسنجرهاي اين دو شركت در كشورهاي مختلف جهان را اعلام نكرده‌اند.

 

تایماز زردچشمی

 

دوشنبه ٢٦ تیر ،۱۳۸٥


وحیده 9 ساله چرا به عقد مرد شصت ساله درآمد؟

یک پاکستانی که ضامن فروش نسیه برنج شده بود مجبور شد دختر 9 ساله خود را به عقد مرد 60 ساله درآورد.
پلیس ایالت سند پاکستان، هفته گذشته با تماس تلفنی یک روستایی پی برد همسایه او به نام جان محمد، دختر 9 ساله‌اش وحیده را به اجبار به عقد مرد 60ساله‌ای درآورده و چند روز از آغاز زندگی مشترک آنان سپری شده است.
بنابراین ماموران برای افشای راز این ازدواج تاسف بار به سراغ جان محمد رفتند: من ضامن فروش نسیه 400 کیلو برنج شده بودم و چون دوستم، حسابش را سرموعد تسویه نکرد و خودم هم توان پرداخت بدهی و نزول او را نداشتم مجبور شدم دختر 9 ساله‌ام را به عقد عبدالستار 60 ساله ـ برادر طلبکار ـ دربیاورم. حالا عذاب وجدان، روزگارم را سیاه کرده و نمی دانم روز قیامت چگونه باید جوابگوی خداوند و وحیده کوچولو باشم.پلیس جنوب پاکستان پس از اظهارات جان محمد، وی را به همراه داماد پیر و برادرش دستگیر کرد و عروس 9 ساله را به اداره مددکاری اجتماعی ایالت سند سپرد تا دادگاه تکلیفشان را روشن کند. به نظر می‌رسد با صدور حکم طلاق، داماد 60 ساله، برادرش و جان محمد، سال‌ها زندانی شوند.

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


اقدام به خودكشي جوان اردبيلي در پي برخي اختلافات با نامزدش

در پي كشف پژو بدون سرنشين و اعلام ناپديدي جوان اردبيلي، تحقيقات پليسي نشان داد كه اين جوان پس از درگيري با نامزدش به دليل برخي اختلافات خانوادگي با خودرو به محل درياچه شورابيل رفته و پس از پرتاب خود به داخل درياچه به زندگيش پايان داده است.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، مقارن 20 تيرماه سال جاري، ماموران انتظامي شهرستان اردبيل حين گشت زني در اطراف درياچه «شورابيل» به يك دستگاه سواري پژو در حالي كه سرنشين نداشت، مواجه شدند و به اين ترتيب براي انجام تحقيقات و شناسايي مالك آن، خودرو را به محل پليس آگاهي انتقال دادند.

در حالي كه بررسي‌هاي صورت گرفته در خصوص علت رها كردن خودرو مكشوفه و شناسايي صاحب آن نتيجه‌اي عايد ماموران نكرده بود، با گذشت چند روز از اين ماجرا، فردي به هويت «رسول» با مراجعه به پليس آگاهي اظهار كرد كه اين خودرو بلاصاحب متعلق به پسرش «صمد» است.

وي در ادامه به ماموران گفت: پسرم در 18 تيرماه به علت اختلاف خانوادگي با نامزدش از منزل خارج شده و تا كنون نيز مراجعت نكرده است.

به نوشته پليس‌خبر در پي اظهارات پدر «صمد»، ماموران پليس آگاهي اردبيل، تحقيقات جامع‌تري را جهت يافتن اثري از ناپديد شده آغاز كردند.

به اين ترتيب پس از جست‌وجوهاي فراوان، روز گذشته جسد اين جوان در درياچه شورابيل پيدا شد.

اين در حالي بود، ماموران با استفاده از شواهد به دست آمده، دريافتند كه اين جوان در پي درگيري با نامزدش به دليل برخي اختلافات خانوادگي، با پرتاب خود به داخل درياچه اقدام به خودكشي كرده است.

با پيگيري پرونده، بررسي‌هاي تكميلي در اين خصوص تحت رسيدگي است.

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


خانواده عجيب امريكايي پسر 5 ساله 9 كيلوگرمي

زوج امريكايي كه سه پسر خوانده آنان از گرسنگي در حال مرگ بودند بازداشت شدند. وزن پسر 5 ساله آنان كمتر از 9 كيلوگرم بود.
به گزارش آسوشيتدپرس، وزن يك پسر 8 ساله آنان كمتر از 18 كيلوگرم و پسر 7 ساله ديگر حدود14.5 كيلوگرم بود. اين بچه ها دچار سوختگي، خراشيدگي و زخم بودند و سرشان شپش گذاشته بود.
دو تا از پسران به ماموران گفتند آنان را در خانه متحرك بسته بودند تا به غذايي دست نزنند. دنيس مك كوري، 30 ساله و مولي مك كوري 29 ساله ، در صورتي كه محكوم شوند هر يك 20 سال زنداني خواهند شد.
فرزند چهارم كه دختر خود آنان بود، به نام مولي مك كوري ، 10 ساله دچار سوؤتغذيه نبود اما سرش شپش داشت.
كوين بوبو، مامور پليس گفت به نظر مي رسد اين زوج و دخترشان خوب غذا مي خوردند اما پسران محروم بودند.
دنيس مك كوري به پليس گفت آنان به ويروسي آلوده شده اند كه باعث لاغري شده و خود او4.5 كيلوگرم وزن از دست داده است. اين زوج بدون امكان آزادي، زنداني شدند.
پسرها از اقوام اين زوج بودند كه آنان را به فرزندي پذيرفته و از سال 2003 با آنان زندگي كرده اند

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


ارایه تصاویر سه بعدی از سرطان‌ها!

محققان دانشگاه استانفورد طرحی را ارایه کرده‌اند که طی آن بتوان با استفاده از تصاویر سه بعدی به مشاهده درون و اطراف سرطان‌های ریه و روده پرداخت. این توانایی حیرت انگیز به منظور ارایه اطلاعات عملکردی با استفاده از اطلاعات آناتومی دقیق در مورد تومورهای سرطانی، امکان سفری اعجاب انگیز درون بخش سرطانی که اغلب ریه و روده است را روی صفحه مانیتور فراهم می‌آورد. گرفتن تصاویر سه بعدی از اعضای بدن بیش از این نیز ممکن بود، اما ویژگی منحصر به فرد روش طراحی شده جدید این است که طوری تصاویر سه بعدی را ارایه می‌کند گویا آن عضو را پوست گرفته و به داخل آن در حال نظاره باشید.
اطلاعات کاملتر و جزییات دقیق تر را می‌توانید در مجله Nuclear Medicine مشاهده کنید.
 
 
 

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


راننده تاكسي آلماني

دو مرد اهل آلباني رايانه ها و تلويزيون هايي را كه دزديده بودند با تاكسي به آپارتمان خود منتقل كردند.
به گزارش رويترز ، راننده تاكسي به دزدان كمك كرد در ساعت يك صبح وسايل مسروقه را در قابل يك اداره دولتي با تاكسي او منتقل كنند و بعد آنان را به آپارتمان شان در شمال برلين رساند و انعام خوبي هم گرفت.
او سپس به اداره پليس رفت و نشاني دزدان را داد كه پليس سراغ آنان رفت و وسايل دزدي هاي قبلي را هم در آنجا پيدا كرد.

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


کشف بقایای کانگوروهای قاتل

باستان شناسان با حفاری و کاوش در مناطق شمالی استرالیا، موفق به کشف فسیل گونه‌های جدیدی از جمله کانگوروهای قاتل شدند.
دانشمندان تخمین می‌زنند این جانور کیسه دار که از گوشت دیگر حیوانات تغذیه می‌کرده، می‌بایست متعلق به 10 تا 20 میلیون سال پیش بوده باشد. این باستان شناسان علاوه بر این بقایای نوعی پرونده گوشتخوار را نیز کشف کرده‌اند. منطقه حفاری شده که کوئینزلند نام دارد، بقایای حداقل 20 گونه جدید حیوانی را که تا پیش از این ناشناخته بودند درون خود محفوظ داشته است.
محققان قصد دارند کاوش‌های خود را در قسمت شمال غرب این قاره کوچک ادامه دهند.

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


برزيل همچنان برترين تيم فوتسال جهان

در تازه‌ترين رده‌بندي اعلا‌م شده توسط كميته فوتسال فدراسيون بين‌المللي‌فوتبال )فيفا(, تيم ملي فوتسال برزيل با 654 امتياز در رده اول قرارگرفت .
 
در اين فهرست تيم‌هاي فوتسال اسپانيا و ايتاليا در مكان‌هاي دوم و سوم قرار دارند و تيم ايران نهم است.

فهرست اعلا‌م شده فيفا همچنين حاكيست كه در رده آسيا, تيم ملي فوتسال‌ايران‌, پس از تيم‌هاي ژاپن (قهرمان آسيا) و تايلند, با كسب 534 امتياز در رتبه سوم قاره آسيا قرار گرفته است.

اسامي 10 تيم برتر فوتسال جهان در ماه گذشته ميلا‌دي به شرح زير است: 1 برزيل 654 امتياز 2 اسپانيا 651 امتياز 3 ايتاليا 642 امتياز 4 پرتغال 622 امتياز 5 اوكراين 594 امتياز 6 ژاپن 562 امتياز 7 تايلند 543 امتياز 8 آرژانتين 536 امتياز 9 ايران 534 امتياز 10 جمهوري چك 522 امتياز

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


سرقت 7 ميليون توماني از بانك ملت «شعبه جمكران» با پوشش زنانه

مردي با بر تن كردن لباس زنانه به همراه همسرش وارد بانك ملت شعبه «مسجد جمكران» شده و بيش از 7 ميليون تومان وجه نقد و تراول چك را به سرقت برده بود، پس از انجام چهره‌نگاري شناسايي و دستگير شدند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، در پي اعلام گزارش يگان نيروي انتظامي در ساعت 12:30 روز 21 تير ماه سال جاري، دو تن در حالي كه چهره خود را پوشانده و لباس بلند زنانه بر تن كرده بودند، هنگام برگزاري نماز جماعت وارد صحن مسجد جمكران شده و با سوءاستفاده از خلوتي صحن به بهانه پرداخت قبض وارد باجه بانك ملت مستقر در اين مسجد شدند.

در اين ميان پس از گذشت دقايقي يكي از دو مراجعه كننده به بانك ناگهان چوبي را از زير لباس زنانه خود بيرون آورده و ضربه‌اي به سر يكي از كارمندان جوان مستقر در باجه وارد ‌كرد كه به مجروحيت كارمند 27 ساله منجر شد.

اين در حاليست كه همدست ضارب، با تهديد چاقو موفق شد، مبلغ 7ميليون و 147 هزر و 800 تومان پول نقد و تراول چك را از باجه به سرقت برده و به سرعت متواري شود.

مشخصات متهم با شاطر اخراجي نانوايي مطابقت داشت

بدين ترتيب با وقوع اين سرقت بلافاصله ماموران پليس براي انجام بررسي‌هاي لازم در محل حاضر شدند.

در حالي كه تحقيقات پليسي از كارمند مضروب بانك آغاز شده بود، وي مشخصاتي از چهره و البسه سارقان در اختيار ماموران قرار داد.

اين در حالي بود كه مشخصات ارايه شده در خصوص يكي از سارقان با مشخصات يكي از شاطرهاي نانوايي روستاي جمكران با هويت «ناصر» 31 ساله كه يك روز قبل از وقوع سرقت از محل كارش اخراج شده بود، مطابقت داشت.

به اين ترتيب بلافاصله ماموران با شناسايي منزل نامبرده، پس از اخذ مجوز قضايي اقدام به بازرسي از محل كردند و توانستند با بازجويي از پدر همسر «ناصر» و بازرسي از منزل، مبلغ 6 ميليون تومان از وجوه نقد مسروقه را به دست آورند.

در اين ميان متهم به همراه همسرش با هويت «نيره» 23 ساله كه در زمان سرقت وي را همراهي كرده بود، در همان محل شناسايي و دستگير شدند و در جريان تحقيقات به عمل آمده به جرم ارتكابي اعتراف كردند.

همچنين در بازرسي تكميلي از منزل متهم كه با حضور عوامل آگاهي انجام شد، مبلغ 840 هزار تومان وجه نقد ديگر و تعداد دو فقره ايران چك سوخته شده داخل يكي از كابينت‌هاي آشپزخانه به همراه سلاح سرد كشف شد.

به گزارش ايسنا، بنا بر اعلام نظر كارشناسان پليس، يكي از بسترهاي فراهم شده براي ارتكاب اين سرقت باز بودن درب ورودي باجه بانك در زمان خلوت بودن صحن مسجد بوده است، بر اين اساس دقت عمل و هوشياري مسوولان جهت عدم دستيابي سودجويان به مقاصد شوم يكي از عوامل پيشگيري از وقوع اين گونه سرقت‌ها است.

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


دستگيري زني در كرمانشاه كه در پوشش متكدي سرقت مي‌كرد

ماموران انتظامي كرمانشاه زني را كه در پوشش متكدي به يك منزل ورود پيدا كرده و تعدادي تراول چك به سرقت برده بود را دستگير كردند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، ساعت 16 و 30 دقيقه روز گذشته، فردي با مراجعه به معاونت آگاهي شهرستان كرمانشاه اعلام كرد: زني 40 ساله كه تحت عنوان متكدي به درب منزل وي مراجعه كرده بود، از منزلش سرقت كرده است.

وي در توضيح ماجرا به ماموران پليس گفت: همسرم به نيت كمك به اين زن كه به عنوان متكدي به درب خانه ما مراجعه كرده بود، او را به داخل منزل دعوت كرد تا مقاديري لباس به وي بدهد.

شاكي افزود: در اين حال اين زن كه در انتظار جمع‌آوري لباس‌ها از سوي همسرم بود، از غفلت او سوءاستفاده كرده و در فرصتي مناسب مبلغ 60 هزار تومان تراول چك و 10 هزار تومان وجه نقد از وي به سرقت برده است.

با اظهارات اين شخص، ماموران پليس بلافاصله، موضوع را مورد بررسي قرار داده و شماره سريال چك پول‌هاي مسروقه را به بانك مربوطه اعلام كردند.

بدين ترتيب هنگامي كه متهم به هويت «نيم تاج» جهت وصول تراول چك‌ها به بانك مراجعه كرده بود، با اطلاع به موقع مسوولان بانك توسط ماموران شناسايي و دستگير شد.

با انتقال متهم به پليس آگاهي، وي در بازجويي‌هاي به عمل آمده به جرم ارتكابي معترف شد و در بازرسي بدني از وي يك فقره دفترچه بانك صادرات به دست آمد كه نشان مي‌داد، در همان روز مبلغ 450 هزار تومان پول به آن حساب واريز شده و حاوي دو ميليون تومان وجه نقد است، كشف و ضبط شد.

در پي شناسايي متهم كه در پوشش متكدي اقدام به اخاذي از افراد كرده بود، نيروي انتظامي استان كرمانشاه نسبت به مراقبت بيشتر مردم در برابر ترفندهاي جديد سارقان هشدار داد.

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


در حال حاضر برنامه ای برای حمله به ایران و سوریه نداریم

یزاک هرزوگ" امروز در گفتگویی اعلام کرد که اسرائیل در حال حاضر برنامه ای برای حمله به ایران و سوریه ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه ، هرزوگ سخنگوی رئیس دولت رژیم صهیونیستی در گفتگو با شبکه تلویزیونی "ای.بی.سی" آمریکا در ادامه فرافکنی های جدید علیه ایران و سوریه و برای دور کردن اذهان عمومی از حملات مستمر خود به لبنان و نوارغزه با بیان این مطلب که "مسئولیت کامل به دوش ایران و سوریه است ،حملات آتی علیه دو کشور را منتفی ندانست ".

وی با شانه خالی کردن از تنشی که در روزهای اخیر رژیم صهیونیستی درخاورمیانه به وجود آورده است ، خاطرنشان کرد که  ما درحال حاضر توجه خود را به لبنان معطوف کرده ایم .

اسرائیل ایران و سوریه را متهم کرده است در دستگیری دو نظامی این رژیم از سوی حزب الله دست داشتند .

هرزوگ با تاکید بر این امر که در حال حاضر حمله به سوریه در دستور کار اسرائیل قرار ندارد خاطرنشان کرد:" ما مشخص کرده ایم در حال حاضر خیال حمله به سوریه نداریم ".

وی افزود :"ما روی لبنان متمرکز شده ایم . ما از دولت لبنان که از احزاب ائتلافی از جمله حزب الله تشکیل شده است می خواهیم اقدامات موثر برای رویارویی با حزب الله را اتخاذ کند و این اطمینان را حاصل کند این شیوه رفتار (حزب الله) دوباره رخ ندهد به ویژه اینکه لبنان در امور خود مستقل عملکرده است ".

سخنگوی رئیس دولت رژیم صهیونیستی همچنین ادعا کرد که نظامیان اسرائیلی به بهترین وجه تلاش می کنند از اهداف غیر نظامی در لبنان دوری کنند ، در حالیکه اعتراف کرد که پیامدهای تاسف باری که هم اکنون روی داده است موجب از دست رفتن جان بی گناهان شده است .

این اظهارات درحالی مطرح می شود که نظامیان رژیم صهیونیستی از زمین ، دریا و هوا درحال تخریب پل ها و تاسیسات شهری و شهروندان لبنانی است و مردم لبنان را آماج حملات سنگین خود قرار داده  و تاکنون بیش از 130 شهروند لبنانی را به خاک و خون کشیده است.
 

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


صدوپنجاه سال زندان براي مرد خلافكار

مردي امريكايي در ويرجينيا به جرم سوءاستفاده جنسي از كودكان به 150 سال زندان محكوم شد.
وي به بدرفتاري با كودكان و توليد ، توزيع ، فروش و داشتن تصاوير و فيلم هاي مستهجن اعتراف كرد.
به گزارش آسوشيتدپرس ، گريگوري جان ميچل 39 ساله ، روز جمعه در دادگاه فدرال در رونوكه ، محكوم شد.
او با وب سايت هاي غيراخلاقي نيز همكاري مي كرد.

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


با تلاش عوامل پليس آگاهي و اينترپل؛

زن و مرد جواني كه پس از ارتكاب جنايت به پايتخت عمان گريخته بودند ‌با تلاش عوامل پليس آگاهي و اينترپل در «مسقط» شناسايي و در ايران دستگير شدند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ خوئيني، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ در خصوص جزئيات اين پرونده، گفت: هفتم فروردين ماه سال جاري، پرونده‌اي در رابطه با ناپديدي مردي به نام «خليل» بر روي ميز كارآگاهان پايگاه چهارم قرار گرفت.

آغاز تحقيقات و اولين سرنخ

در اين ميان به دليل نبود سرنخ و دلايل كافي، بررسي‌هاي پليسي در پايگاه چهارم بر روي اين پرونده نتيجه‌اي به همراه نداشت تا اين كه در ادامه تحقيقات، همسر ناپديد شده در بازجويي‌هاي به عمل آمده اظهار كرد: «خليل» آخرين بار، هشتم فروردين ماه با دو تن به نامهاي «علي» و «سولماز» قرار ملاقات كاري داشته اما پس از آن، هيچ خبري از وي نشد.

با به دست آمدن اولين سرنخ در خصوص مفقوديت «خليل» 30 ساله، بلافاصله تحقيقات پليس در مرحله تازه‌تري قرار گرفت.

شناسايي ردپاي متهمان در «مسقط»

در اين ميان تحقيقات چند ماهه پليس در حال انجام بود كه مقارن يازدهم تير ماه سال جاري، ماموران پليس آگاهي مطلع شدند، «علي» و «سولماز» كه پس از ملاقات با ناپديد شده متواري شده بودند به دليل ورود غيرمجاز در «مسقط» پايتخت عمان دستگير شده‌اند، اين در حالي بود كه در بررسي‌هاي پليس، هيچ‌گونه سرنخي از مخفيگاه و محل استقرار اين دو تن به دست نيامده بود و تنها كارت خودرو پژو 206 «خليل» در بازرسي از اسباب و وسايل اين زن و مرد جوان كشف شد.

بدين ترتيب بلافاصله با هماهنگي پليس بين‌الملل (اينترپل)، متهمان جهت انجام بررسي‌ها جهت روشن شدن موضوع با احتمال ارتباط داشتن اين زن و مرد در ناپديدي «خليل»، از عمان ديپورت شده و به ايران باز گردانده شدند.

با بازگشت اين دو تن به ايران، ادامه تحقيقات بر روي پرونده از سوي اداره 10 پليس آگاهي تهران دنبال شد و متهمان مورد بازجويي قرار گرفتند.

ارتكاب جنايت بر سر مسايل كاري

بدين ترتيب «سولماز» 25 ساله و «علي» 22 ساله كه مدعي رابطه مشروع بودند، در بازجويي‌هاي فني پليس سرانجام لب به اعتراف گشودند و مرد جوان ماجرا را اين گونه شرح داد: هشتم فروردين ماه سال جاري با «خليل» قرار ملاقاتي در منزلمان گذاشته بودم، «سولماز» نيز در اين جلسه حضور داشت، اين در حالي بود كه پس از گذشت دقايقي با «خليل» بر سر مسايل كاري درگير شديم.

«علي» افزود: زمانيكه درگيري بالا گرفت ناگهان از فرط عصبانيت ميله آهني را كه در همان نزديكي بود، برداشته و چندين ضربه بر سر «خليل» زدم كه در نهايت منجر به مرگش شد.

متهم ادامه داد: بر اين اساس پس از آن كه از مرگ «خليل» مطمئن شدم، با كمك «سولماز»، جسد را داخل پتوي پيچيده و با خودرو پژو خودش، به سمت جاجرود برده و به داخل رودخانه انداختيم.

به گزارش ايسنا، اين در حالي بود كه به دليل شدت فشار آب داخل رودخانه در فصل بهار، جسد ناپديد شد و تاكنون هيچ‌گونه شيء مرتبط با جسد «خليل» در داخل رودخانه جاجرود به دست نيامده است.

عامل اصلي اين قتل مدعي شد: پس از اين اقدام بلافاصله با خودرو به سمت مشهد رفته و آن را در پاركينگي متوقف كرديم.

اين در حاليست كه در تحقيقات تكميلي پليس مشخص شد: دو متهم مبلغ 34 ميليون تومان نيز از حساب مقتول خارج كرده و به كشور عمان متواري شدند.

با صدور قرار براي اين دو متهم، تحقيقات تكميلي همچنان ادامه دارد.

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


سانحه رانندگی در سمنان

سانحه رانندگی در محور سمنان مهدیشهر یک نفر کشته و یک نفر زخمی بر جای گذاشت .

این‌حادثه دیشب بین سه دستگاه خودروی سواری رخ داد.

براثر این حادثه یک خانم 20 ساله سرنشین اتومبیل دوو در دم فوت و راننده پراید مجروح شد.

کارشناسان علت این حادثه را انحراف به چپ اتومبیل پراید اعلا‌م کردند .

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


گزارش تصویری: اینتل، بزرگ‌ترین تولید کننده تراشه در دنیا

شرکت اینتل که هم‌اکنون عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده تراشه‌های کامپیوتری را به خود اختصاص داده می‌کوشد با توسعه دامنه فعالیت‌های خود بخش بیشتری از بازارهای جهانی را در اختیار بگیرد. عكس‌هايي در اين باره ببينيد:


 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


دوره تدريس روزنامه نگاري تحقيقي در دانشگاه سيتي لندن

دانشگاه سيتي شهر لندن هفته آينده يك دوره آموزشي تابستانه سه روزه با عنوان "روزنامه نگاري تحقيقي" برگزار مي كند.
به گزارش گاردين آنلاين ، در اين دوره آموزشي كه بيست و يكم جولاي آغاز و تا بيست و سوم ادامه خواهد داشت چندين استاد دانشگاه و روزنامه نگار كهنه كار كه متخصص در زمنيه روزنامه نگاري تحقيقي هستند به شركت كنندگان درس داده يا براي آنها سخنراني خواهند كرد.
از جمله سخنرانان اين دوره آموزشي روزنامه نگار قديمي آلف مك كوي است كه نقش سازمان سيا در تجارت بين المللي مواد مخدر را افشا كرد.
همچنين خانم آنا پوليت كوفسكايا روزنامه نگار روسي كه به دليل فعاليت هايش بر ضد جنگ روسيه در چچن مورد حمله و ضرب و شتم افراد ناشناس منتصب به دولت و نيز تهديد به مرگ شده از جمله ديگر سخنرانان اين دوره آموزشي است.
نام چارلز لوئيس ، بنيانگذار مركز پابليك اينتگريتي CPI ، مستقر در واشنگتن نيز در ميان سخنرانان اين دوره ديده مي شود.
با اين حال گاردين نام اساتيد روزنامه نگاري كه گفته مي شود قرار است در اين دوره فشرده سه روز نكاتي را براي شركت كنندگان تدريس و يا تشريح كنند اعلام نكرده است.
سيمور هرش روزنامه نگار معروف آمريكايي نيز ابتدا قرار بود در اين دوره آموزشي حضور داشته باشد اما در آخرين لحظات به خاطر بيماري از شركت در اين دوره خودداري كرده است

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


سولانا به طور غیرمترقبه وارد لبنان شد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در پی حملات هوایی و زمینی نظامیان رژیم صهیونیستی به لبنان وارد بیروت شد.
به گزارش خبرگزاری "مهر"، یک مقام لبنانی در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت که خاویر سولانا قرار است امشب با فواد سنیوره نخست وزیر لبنان درباره درگیری های اخیر اسرائیل و حزب الله دیدار و گفتگو کند.


این دیدار درحالی صورت می گیرد که نظامیان رژیم صهیونیستی از زمین، دریا و هوا در حال تخریب پل ها و تاسیسات شهری و شهروندان لبنانی است و مردم لبنان را آماج حملات سنگین خود قرار داده و تاکنون بیش از 130 شهروند لبنانی را به خاک و خون کشیده
 

 

تایماز زردچشمی

 

یکشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٥


پليس لبنان: هواپيماهاي صهيونيستي دفتر وزيرانرژي لبنان را بمباران كردند

پليس لبنان اعلام كرد كه دفتر "محمد فنيش" وزيرانرژي و منابع آبي لبنان و عضو حزب الله عصر يكشنبه توسط هواپيماهاي اسراييلي بمباران شد.

به‌گزارش خبرگزاري فرانسه از صور (لبنان)، پليس بدون اشاره به قربانيان اين حمله، افزود: "موشك يك بالگرد اسراييلي به دفتر "محمد فنيش"، در صور اصابت كرد."
دفتر فنيش در ساختماني در مركز شهر بندري صور واقع است.

اين نخستين بمباران شهر صورازآغاز تهاجمات رژيم صهيونيستي درچهارشنبه گذشته به لبنان به شمار مي‌رود.

تاكنون رژيم صهيونيستي حملات خود را بر روستاهاي مجاور متمركز كرده بود.

تهاجم رژيم صهيونيستي در پي ربوده‌شدن دو نظامي اين رژيم توسط حزب الله و كشته شدن هشت نفر ديگر در عملياتي در ‪ ۱۲‬ژوييه گذشته آغاز شد.

تاكنون شمار زيادي از غيرنظاميان لبنان در اين حملات به شهادت رسيده يا مجروح شدند.

دراثر اين حملات، تاسيسات زيربنايي، دهها پل، چند پايگاه نظامي، محل سكونت دبيركل حزب‌الله، ساختمان راديو النور و تلويزيون المنار رسانه‌هاي شنيداري و ديداري اين حزب، فرودگاه بين‌المللي بيروت، چند نيروگاه و مناطق مسكوني نيز هدف بمباران و حملات موشكي قرار گرفت.

اين درحالي است كه وزارت دفاع آمريكا (پنتاگون) روز جمعه به كنگره اين كشور اعلام كرد اسراييل خواستار خريد سوخت ويژه هواپيماهاي جنگي از نوع "جي.بي.‪ "۸‬به ارزش ‪ ۲۱۰‬ميليون دلار از آمريكاست.

اين درخواست زماني مطرح مي‌شود كه هواپيماهاي جنگي رژيم صهيونيستي در روزهاي اخير اقدام به بمباران فرودگاه بين‌المللي بيروت كردند.

دولت آمريكا با "دفاع از خود ناميدن" يورش ددمنشانه نظاميان اسراييلي عليه شهروندان فسلطيني و لبناني و نيز وتوي قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل عليه اين رژيم، بطور عملي از جنايات اخير رژيم اشغالگر قدس حمايت كرده است.


 

تایماز زردچشمی

 

شنبه ٢٤ تیر ،۱۳۸٥


 

دستگاه HELIX جدیدترین نسل MP3 Player های مجهز به رادیوی ماهواره‌‏ای است كه به تازگی از سوی شركت سامسونگ وارد بازار جهانی شده است.

با استفاده از این دستگاه فرد می‌‏تواند از 170 كانال رادیویی ماهواره‌‏ای شامل كانال‌‏های پخش موسیقی رایگان، كانال‌‏های ورزشی، اخبارها و امكانات ضبط و پخش مجموعه فایل‌‏های صوتی بهره‌‏مند شود.

این گزارش حاكی است؛ ذخیره لیست كانال‌‏های مورد علاقه، ذخیره لیست فایل‌‏های صوتی و صفحه رنگی برای نشان دادن اخبار و نتایج مسابقات ورزشی از جمله اصلی‌‏ترین خصیصه‌‏های این فناوری جدید است.

از دیگر خصوصیات این دستگاه می‌‏توان به Flash Memory یك گیگابایتی، 50 ساعت حافظه برای ضبط برنامه‌‏های رادیویی، صفحه رنگی 7/1 اینچ، باتری قابل شارژ و پشتیبانی از فایل‌‏های صوتی با فرمت MP3 و WMA اشاره كرد.

گفتنی است؛ بسیاری متخصصان حوزه IT این وسیله را كامل‌‏ترین نوع فناوری دیجیتال دانسته‌‏اند.

 

تایماز زردچشمی

 

عناوین مطالب وبلاگ

  :: شنبه ٢٤ تیر ،۱۳۸٥

شنبه ٢٤ تیر ،۱۳۸٥


امروز يه مطلب جالب يکي

امروز يه مطلب جالب يکي برام فرستاد که ترجمه آزادشو اينجا براتون مينويسم :
من ياد گرفتم ، که نميشه کسي رو مجبور کرد آدم رو دوست داشته باشه ، و تنها کاري که ميشه کرد اينه که اونقدر دنبالشون کني و اذيتشون کني تا آخرش بترسن و تسليم بشن !
من ياد گرفتم ، که هرچقدرم که من براي بقيه اهميت قائل بشم و احترام بزارم بازهم بعضي آدمها هستن که صرفا احمق و بيشعورن !
من ياد گرفتم ، که سالها طول ميکشه که بين آدمها اعتماد بوجود بياد ولي فقط يکمي سو ظن (نه دليل) کافيه که همشو از بين ببره !
من ياد گرفتم ، که شخصيت درست و خشگل فقط ۱۵ دقيقه آدم رو پيش ميبره و بعدش آدم بايد يه سري اعضاي بزرگ (براي خانمها ۲ تا و براي آقاياون يکي) داشته باشه !
من ياد گرفتم ، که نبايد آدم خودشو با بقيه مقايسه کنه چون معمولا وضع بقيه خيلي بيشتر از اوني که آدم حتي بتونه فکرشو بکنه ، خرابه !
من ياد گرفتم ، که آدم ميتونه براي مدت خيلي بيشتري از اوني که فکر ميکنه بالا بياره !
من ياد گرفتم ، که ما مسئول تمام اونکارايي که ميکنيم هستيم ، مگر اينکه معروف باشيم !
من ياد گرفتم ، که عشق و علاقه هرچقدرم که قوي باشه آخرش يه روزي تموم ميشه و بهتره اون وسط کلي پول وجود داشته باشه تا زودي جاشو بگيره !
من ياد گرفتم ، که آدم اون آدمايي رو که خيلي دوستشون داره خيلي زود از دست ميده و اونايي که اصلا براش زياد مهم نيستن تا ابد کنارش باقي مي مونن !
ضمنا اين لينک رو هم يکي ديگه از دوستام برام فرستاده حتما نگاه کنيد خيلي خيلي جالبه !

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


مواظب باشيد اينترنت روابط شما را با دوستانتان ضايع نكند

مطالعات جديد نشان مي‌دهد كه استفاده‌ي زياد از اينترنت، بويژه در ساعات كار، باعث شده است تا بسياري از مردمان آمريكا، دوستان نزديك كمتري داشته باشند.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایسنا، محققان دانشگاه آريزوناي آمريكا دريافتند كه در حال حاضر شمار افراد آمريكايي كه هيچ دوستي براي صحبت كردن پيرامون موضوعات مهم ندارند، به دو برابر زماني كه اينترنت همه‌گير نشده بود، رسيده است.
همچنين با گسترش اينترنت به عنوان دوست مجازي، متوسط تعداد دوستان نزديك براي هر شهروند آمريكايي از سه نفر به دو نفر كاهش يافته است.
كارشناسان آمريكايي معتقدند درحالي‌كه استفاده از اينترنت و سرويس‌هاي ارتباطي موجود در آن مي‌تواند به افزايش دوستي‌ها كمك كند، اما وضعيت به‌شكلي شده است كه بسياري از مردم زمان قابل توجهي از وقت روزانه‌ي خود را صرف استفاده از اينترنت مي‌كنند و همين امر باعث مي‌شود تا زمان كمتري را به رابطه‌ي خود با دوستان (اگر داشته باشند) اختصاص دهند.

كارشناسان همچنين مي‌گويند، توجه به سرويس‌هاي پست الكترونيك و پيام‌رساني فوري، بايد از اندازه‌ي خاصي فراتر نرود؛ چراكه استفاده‌ي افراطي از اين سرويس‌ها باعث آسيب‌ديدگي روابط اجتماعي افراد خواهد شد.


 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


مسن ترین مادر دنیا کيست؟

ريانا ايليسكو مسن ترین مادر دنیا در سن 66 سالگی در بخارست كودكی به دنيا آورده و به اين ترتيب عنوان مسن ترين زنی كه در تاريخ بچه به دنيا آورده است را ازآن خود كرده است.

وی بعد از 9 سال درمان توانست دو قلو آبستن شود اما یكی از نوزادان مرده و دیگر نوزاد كه دختر می باشد بدنیا می آید. اين نوزاد كه "الايزا ماريا" ناميده شده، يك كيلو و چهارصد گرم وزن دارد و همچنان تحت مراقبت ويژه است، اگرچه او طبيعی نفس می كشد.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


سال زندگی با اسکلت مادر کهنسال

کشف اسکلت زن 98 ساله آمریکایی در خانه دختر 80 ساله‌اش، اف‌بی‌آی را با معمای تازه‌ای روبه رو کرد.
وقتی پلیس کلیولند برای بازرسی یک ساختمان به منظور ارایه مجوز ساخت و بررسی تخلفات احتمالی به آنجا مراجعه کرد زن صاحبخانه مانع ورود شد.
همین مساله شک ماموران را برانگیخت و صاحبخانه مدعی شد مادر پیرش خوابیده و نمی‌خواهد کسی مزاحمش شود. پلیس سپس از دریافت حکم قضایی،‌ خیلی زود وارد ساختمان مورد نظر شد و در کمال تعجب اسکلت یک زن را روی تخت خواب دید. گزارش ایسکانیوز می‌افزاید: کارشناسان پزشکی قانونی آمریکا دیروز اعلام کردند:‌این اسکلت زن 98 ساله، یعنی مادر صاحبخانه است که دست کم 9 سال از زمان مرگش سپری شده اما شواهدی مبنی بر جنایت به چشم نمی‌خورد. در همین حال گفته می‌شود زن 80 ساله به خاطر علاقه بیش از اندازه به مادر پیرش جنازه را در خانه خود نگه داشته و مرگش را پنهان کرده بود!

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


امید تازه برای مهار ویروس عامل ایدز

تحقیقات اخیر دانشمندان دانشگاه نیویورک مسیر دستیابی به واکسن و درمان بیماری ایدز را هموار ساخت.

به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از Health day بر اساس نتایج این تحقیقات نوعی سلول در بدن انسان به نام سلول های دندانه دار پلاسمایی قابلیت مهار ویروس اچ، آی، وی را دارا هستند.
این سلول ها که تولید کننده اصلی ماده ای به نام اینترفرون- 1 هستند که در بروز التهاب و کنترل عفونت های بدن انسان نقش کلیدی ایفا می کند. این دانشمندان دریافتند ویروس اچ، آی، وی در برخی موارد این سلول های دندانه دار پلاسمایی را تحریک و باعث ایجاد فعالیت در آنها علیه خود می شوند.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


وضعيت حجاب در مرحله هشدار

خانواده سبز:اول قرار نبود مانتوها اينقدر كوتاه شوند . كم كم اينطوري شد . اول آمد تاپائين زانو ،بعد آمد تا سرزانو ، بعد ذره ذره رفت بالاتر . و حالا....
امسال اغلب مانتوها در مانتوفروشي ها كمي از كت بلندتر است . رنگها هم تغيير كردند . روشنتر ، نازکتر و کوتاه تر. سال گذشته صورتي چرك مد بود . امسال هم رنگهاي ديگر .جنس پارچه ها هم نازكتر شده اند و همين اتفاق براي شلوار و روسري هم افتاد . و اين يعني وضعيت حجاب در مرحله هشدار است .
چه دستهايي مانتوها را کوتاه و روسري ها را کوچک کرد ؟آنها چه مي خواهند؟
اين سوال يك جواب ساده دارد . مد طراحان لباس كه هيچ نامي هم از آنان در جايي منتشر نمي شود. در توليدي هاي لباس زنانه براساس مد مانتوها را كوتاه و بلند مي كنند و براي اين كار خود هم هيچ دليلي ندارد جز فروش بيشتر !!! جريمه هاي نقدي و روشهاي توبيخي براي مانتوسراها نيز نتوانست آنان را براي نفروختن مانتوي كوتاه مجبور كند .


 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


خانه اي در ارتفاع

خانواده سبز:گران بودن زمين در انگليس باعث شده تا شهروندان به فكر زندگي در ارتفاع باشند.

به نوشته همشهري در تصويري كه مشاهده مي كنيد يك مرد اقدام به ساخت خانه در ارتفاع كرده است. خانه اي با منظره جنگل و دور از دسترس بسياري از حيوانات وحشي.

اين خانه زيبا و يك اتاقه همه روزه جهانگردان بسياري را جلب خود مي كند. شايد در آينده اي نزديك صاحب اين خانه از جهانگردان براي تماشاي خانه اش پول دريافت كند

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


تحقیقات جدید نشان می‌دهند که سگ‌ها هم می‌خندند!

به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از سایت CBS، اولین کسی که این نظریه مضحک را مطرح کرد، دانشمندی با نام PATRICIA SIMONET از آمریکا بود.
وی و گروهش بر روی حیوانات و رفتارهای آنها تحقیق می‌کنند. آنها با پژوهش‌های خود بر روی حرکات و حالات مختلف حیوانات به ویژه سگ‌ها به این نتیجه دست یافتند که این حیوان به هنگام پارس کردن، بازی کردن و کندن زمین می‌خندد. این نظریه مطرح می‌کند که سگ‌ها، حالتی از شوخ طبعی در خود دارند. صداهایی نظیر غرغر کردن طولانی LONGHUFF که از سگ‌ها به هنگام پیاده روی یا بازی کردن با شی مورد علاقه‌شان شنیده می‌شود، در اصل همان خندیدن است.
سگ‌ها برای جلب توجه یک سگ دیگر یا یک انسان می‌خندند

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


مسابقه شبیه‌سازی خرپای پل با ماکارونی -

مسابقه شبیه‌سازی خرپای پل با ماکارونی با حضور 16 تیم دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار شد. به گزارش خبرنگار سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز، مسابقه شبیه‌سازی خرپای پل با ماکارونی در تالار شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با حضور استاد رشته عمران و جمعی از دانشجویان برگزار شد. در این رقابت 21 دانشجوی رشته عمران در قالب 16 تیم، توان سازه‌های خود را امتحان کردند. در این مسابقه که هر ساله به همت انجمن مطالعات و تحقیقات عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحدشهرکرد برگزار می‌شود، دانشجویان آخرین یافته‌های علمی خود را در زمینه ساخت خرپای پل‌های مقاوم به صورت عملی در معرض دید علاقه‌مندان گذاشتند در پایان رقابت شبیه‌سازی آقایان محسن شاهکنی، رسول عاملی و عبدالرحمن میراحمدی باسازه‌ای به وزن 8/66 گرم و با وزن تحمل شده 589/22 کیلوگرم موفق به کسب رتبه برتر شدند.

همچنین آقایان محمدصادقی و علی ذبحی با ساخته سازه‌ای به وزن 4/73 گرم و وزن تحمل شده 729/15 کیلوگرم رتبه دوم را به خود اختصاص دادند و محمدعباسی و ساسان حیاتی نیز با ساخت سازه‌ای به وزن 6/110گرم با وزن تحمل شده 319/22 کیلوگرم مقاوم سوم را کسب کردند.
در این مسابقه یکی از استادان عمران به عنوان کارشناس عیوب خرپاها و دلیل مقاومت و یا شکست خرپاها را بررسی و مطرح کرد.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


قتل‌ دختر 12 ساله‌

دختر 12 ساله‌ تانزانيايي‌ پس‌ از رد ازدواج‌ با مردي‌ 30 ساله‌ بشدت‌ مورد ضرب‌ و جرح‌ پدرش‌ قرار گرفت‌ و جان‌ باخت‌. به‌ گزارش‌ نيوز تواني‌فور پليس‌ تانزانيا روي‌ مرگ‌ دختر 12 ساله‌يي‌ تحقيق‌ مي‌كند كه‌ به‌ علت‌ رد ازدواج‌ با مرد 30 ساله‌يي‌ از سوي‌ پدر كتك‌ مفصلي‌ خورد و بر اؤر جراحات‌ وارده‌ فوت‌ كرد. براساس‌ اين‌ گزارش‌، پدر اين‌ دختر نوجوان‌ مرد 30 ساله‌يي‌ را براي‌ همسري‌ فرزندش‌ انتخاب‌ كرده‌ بود كه‌ با ممانعت‌ دختر ماجرا به‌ فوت‌ عروس‌ نوجوان‌ منجر شد.به‌ گفته‌ مردم‌ روستايي‌ كه‌ اين‌ حادؤه‌ در آن‌ روي‌ داده‌ است‌، پدر دختر او را مجبور مي‌كند كه‌ با اين‌ مرد ازدواج‌ كرده‌ و به‌ خانه‌ بخت‌ برود اما دخترك‌ يك‌ شب‌ بيشتر نمي‌ تواند خانه‌ همسرش‌ را تحمل‌ كند و صبح‌ روز بعد فرار مي‌كند و به‌ منزل‌ پدرش‌ باز مي‌گردد. وقتي‌ پدر او متوجه‌ ماجرا مي‌شود و مي‌خواهد كه‌ هر طور شده‌ دختر به‌ خانه‌ شوهرش‌ برگردد ولي‌ وقتي‌ با ممانعت‌ او روبرو مي‌شود به‌ جانش‌ افتاده‌ و او را به‌ باد كتك‌ گرفته‌ وبه‌ قدري‌ مي‌زند كه‌ دختر بيچاره‌ تاب‌ نياورده‌ و از پا در مي‌آيد.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


قتل‌ دختر 12 ساله‌

دختر 12 ساله‌ تانزانيايي‌ پس‌ از رد ازدواج‌ با مردي‌ 30 ساله‌ بشدت‌ مورد ضرب‌ و جرح‌ پدرش‌ قرار گرفت‌ و جان‌ باخت‌. به‌ گزارش‌ نيوز تواني‌فور پليس‌ تانزانيا روي‌ مرگ‌ دختر 12 ساله‌يي‌ تحقيق‌ مي‌كند كه‌ به‌ علت‌ رد ازدواج‌ با مرد 30 ساله‌يي‌ از سوي‌ پدر كتك‌ مفصلي‌ خورد و بر اؤر جراحات‌ وارده‌ فوت‌ كرد. براساس‌ اين‌ گزارش‌، پدر اين‌ دختر نوجوان‌ مرد 30 ساله‌يي‌ را براي‌ همسري‌ فرزندش‌ انتخاب‌ كرده‌ بود كه‌ با ممانعت‌ دختر ماجرا به‌ فوت‌ عروس‌ نوجوان‌ منجر شد.به‌ گفته‌ مردم‌ روستايي‌ كه‌ اين‌ حادؤه‌ در آن‌ روي‌ داده‌ است‌، پدر دختر او را مجبور مي‌كند كه‌ با اين‌ مرد ازدواج‌ كرده‌ و به‌ خانه‌ بخت‌ برود اما دخترك‌ يك‌ شب‌ بيشتر نمي‌ تواند خانه‌ همسرش‌ را تحمل‌ كند و صبح‌ روز بعد فرار مي‌كند و به‌ منزل‌ پدرش‌ باز مي‌گردد. وقتي‌ پدر او متوجه‌ ماجرا مي‌شود و مي‌خواهد كه‌ هر طور شده‌ دختر به‌ خانه‌ شوهرش‌ برگردد ولي‌ وقتي‌ با ممانعت‌ او روبرو مي‌شود به‌ جانش‌ افتاده‌ و او را به‌ باد كتك‌ گرفته‌ وبه‌ قدري‌ مي‌زند كه‌ دختر بيچاره‌ تاب‌ نياورده‌ و از پا در مي‌آيد.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


قتل‌ دختر 12 ساله‌

دختر 12 ساله‌ تانزانيايي‌ پس‌ از رد ازدواج‌ با مردي‌ 30 ساله‌ بشدت‌ مورد ضرب‌ و جرح‌ پدرش‌ قرار گرفت‌ و جان‌ باخت‌. به‌ گزارش‌ نيوز تواني‌فور پليس‌ تانزانيا روي‌ مرگ‌ دختر 12 ساله‌يي‌ تحقيق‌ مي‌كند كه‌ به‌ علت‌ رد ازدواج‌ با مرد 30 ساله‌يي‌ از سوي‌ پدر كتك‌ مفصلي‌ خورد و بر اؤر جراحات‌ وارده‌ فوت‌ كرد. براساس‌ اين‌ گزارش‌، پدر اين‌ دختر نوجوان‌ مرد 30 ساله‌يي‌ را براي‌ همسري‌ فرزندش‌ انتخاب‌ كرده‌ بود كه‌ با ممانعت‌ دختر ماجرا به‌ فوت‌ عروس‌ نوجوان‌ منجر شد.به‌ گفته‌ مردم‌ روستايي‌ كه‌ اين‌ حادؤه‌ در آن‌ روي‌ داده‌ است‌، پدر دختر او را مجبور مي‌كند كه‌ با اين‌ مرد ازدواج‌ كرده‌ و به‌ خانه‌ بخت‌ برود اما دخترك‌ يك‌ شب‌ بيشتر نمي‌ تواند خانه‌ همسرش‌ را تحمل‌ كند و صبح‌ روز بعد فرار مي‌كند و به‌ منزل‌ پدرش‌ باز مي‌گردد. وقتي‌ پدر او متوجه‌ ماجرا مي‌شود و مي‌خواهد كه‌ هر طور شده‌ دختر به‌ خانه‌ شوهرش‌ برگردد ولي‌ وقتي‌ با ممانعت‌ او روبرو مي‌شود به‌ جانش‌ افتاده‌ و او را به‌ باد كتك‌ گرفته‌ وبه‌ قدري‌ مي‌زند كه‌ دختر بيچاره‌ تاب‌ نياورده‌ و از پا در مي‌آيد.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


قتل‌ دختر 12 ساله‌

دختر 12 ساله‌ تانزانيايي‌ پس‌ از رد ازدواج‌ با مردي‌ 30 ساله‌ بشدت‌ مورد ضرب‌ و جرح‌ پدرش‌ قرار گرفت‌ و جان‌ باخت‌. به‌ گزارش‌ نيوز تواني‌فور پليس‌ تانزانيا روي‌ مرگ‌ دختر 12 ساله‌يي‌ تحقيق‌ مي‌كند كه‌ به‌ علت‌ رد ازدواج‌ با مرد 30 ساله‌يي‌ از سوي‌ پدر كتك‌ مفصلي‌ خورد و بر اؤر جراحات‌ وارده‌ فوت‌ كرد. براساس‌ اين‌ گزارش‌، پدر اين‌ دختر نوجوان‌ مرد 30 ساله‌يي‌ را براي‌ همسري‌ فرزندش‌ انتخاب‌ كرده‌ بود كه‌ با ممانعت‌ دختر ماجرا به‌ فوت‌ عروس‌ نوجوان‌ منجر شد.به‌ گفته‌ مردم‌ روستايي‌ كه‌ اين‌ حادؤه‌ در آن‌ روي‌ داده‌ است‌، پدر دختر او را مجبور مي‌كند كه‌ با اين‌ مرد ازدواج‌ كرده‌ و به‌ خانه‌ بخت‌ برود اما دخترك‌ يك‌ شب‌ بيشتر نمي‌ تواند خانه‌ همسرش‌ را تحمل‌ كند و صبح‌ روز بعد فرار مي‌كند و به‌ منزل‌ پدرش‌ باز مي‌گردد. وقتي‌ پدر او متوجه‌ ماجرا مي‌شود و مي‌خواهد كه‌ هر طور شده‌ دختر به‌ خانه‌ شوهرش‌ برگردد ولي‌ وقتي‌ با ممانعت‌ او روبرو مي‌شود به‌ جانش‌ افتاده‌ و او را به‌ باد كتك‌ گرفته‌ وبه‌ قدري‌ مي‌زند كه‌ دختر بيچاره‌ تاب‌ نياورده‌ و از پا در مي‌آيد.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


روستايي با اهالي غارنشين در كرمان كشف شده -

خبرگزاري فارس:نماينده جيرفت در مجلس گفت: پس از 28 سال از پيروزي انقلاب اسلامي روستايي در نزديكي عنبر آباد كشف شده كه مردم آنجا همانند مردم غارنشين هستند. به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس علي ‌زادسر در حاشيه جلسه علني امروز سه شنبه مجلس در جمع خبرنگاران با اظهار تاسف از اين امر گفت: سربازان گمنام وزارت اطلاعات در زمستان سال 84 روستايي را در 120 كيلومتري شهرستان عنبر آباد كشف كرده‌اند كه مردم آن همانند مردم غارنشين بوده و برهنه هستند و با برگ درخت تغذيه مي‌كنند. وي با بيان اين كه نام اين روستا «بيد نكوئيه» است، اظهار داشت: اين روستا در كوه واقع شده كه حدود 200 نفر در آن زندگي مي‌كنند و هرگز از دره‌ها و بيشه‌هاي محل سكونت خود خارج نشده اند.

نماينده جيرفت و عنبرآباد به نقل از كساني كه به اين روستا رفتند، گفت: ساكنان اين روستا هرگز در طول عمر خود وسيله نقليه نديده‌اند و از دارو و دكتر هم تاكنون استفاده نكردند. زادسر با يادآوري ضرب المثل «چراغي كه به خانه رواست به مسجد حرام است» تصريح كرد: به اطلاع مسئولان كه ده‌ها ميليون دلار به كشورهاي ديگر كمك مي‌كنند مي‌رسانم كه در جنوب كرمان فقط از جمعيت 700 هزار نفري 300 هزار نفر كپرنشين هستند و هنوز روستاهاي كشف نشده در آنجا وجود دارد.
وي با تاكيد بر رفع محروميت و پاسخ به مطالبات مردم استان كرمان گفت: هيئت دولت بايد جهت رفع خشكسالي اين استان اعتبارات لازم را اختصاص دهد.
نماينده جيرفت در مجلس با انتقاد از وضعيت ترافيك جاده اصلي كرمان، جيرفت و بندر عباس گفت: اين جاده ترافيك 60 كيلومتري دارد و مسئولان بايد جهت حل اين معضل فكر اساسي كنند.


 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


سخاوت 2 میلیون دلاری نیکولاس کیج

 نیکولاس کیج ستاره هالیوود دو میلیون دلار برای تاسیس سازمانی برای نوجوانان سربازان هزینه کرد.
نماینده بین المللی حقوق بشر و اهداف خیر خواهانه گفت این پول صرف ساختن مراکز باز پروری ، خدمات پزشکی و خدمات روانی و مشاوره خواهد شد. این سازمان خدمات خود را به سربازان نوجوانی که مجبور شده اند در جنگ های انگلستان شرکت کنند ارائه خواهد کرد.


لاری کاکس مدیر اجرایی این طرح گفت :" نیکولاس کیج تلاش بی وقفه ای را برای افزایش توجه نسبت به قهرمانان جنگ کشورش از سر گرفته و می خواهد از این طریق حقوق مسلم آنها را بهشان پرداخت کند.
" ما از زحمات او سپاسگذاریم و کمکش را می ستاییم."

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


باغی در دل شهر

نکته جالب در مورد این باغ ساخت آن در مرکز شهر است.در اوایل دهه 70 میلادی تحقیقات زیادی در مورد محل این باغ صورت گرفت.در فاصله يك مايلي مركز شهر ادينبورگ در اسکاتلند باغ زيباي گياه شناسي سلطنتي قرار گرفته و چشم انداز بسيار زيبايي در افق اين شهر خلق كرده است .اين باغ در نگاه اول يك موسسه علمي وتحقيقاتي به نظر مي رسد. مجموعه ای است 27 آكري بعد از قصر ادينبورگ که دومين جاذبه توريستي معروف اسكاتلند هم محسوب مي شود.باغ گياه شناسي ادينبورگ نه تنها براي كساني كه تمايل به كسب اطلاعاتي در مورد گياه شناسي دارند جذاب است و آن را به محلي كه حس آموزشي را به مردم القاء می كند تبديل كرده بلکه مردم عادي هم براي گذران اوقات فراغت خود به اين باغ پر گل و گياه مراجعه مي كنند.نکته جالب در مورد این باغ ساخت آن در مرکز شهر است.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


خانه امام خميني (ره) در صورت توافق موزه مي‌شود

خانه امام خميني در قم _عکاس اميد صالحي-تهران ميراث‌خبر:فرزانه ابراهيم زاده : طرح تاسيس موزه در محل زندگي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران در قم ارائه شده است.فخرالدين صابري مدير اداره ميراث فرهنگي و گردشگري استان قم با بيان اين مطلب افزود:« بخشي از اين بنا كه در حال حاضر توسط موسسه نشر و تنظيم آثار حضرت امام خميني(ره) و دفتر مقام معظم رهبري در قم سرپرستي مي‌شود، در اختيار بازديدكنندگان است و بخش ديگر آن به عنوان بخش اداري استفاده مي‌شود. با توجه به اين كه اين بنا در پيشبرد تاريخ انقلاب نقش مهمي داشته است، پيشنهاد داديم كه به صورت موزه حضرت امام در اختيار سازمان ميراث‌فرهنگي و گردشگري قرار داده شود تا با طراحي ويژه تبديل به موزه امام يا موزه انقلاب در شهر قم شود.»

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


سالروز تولد " سيلوستر استالونه "، كارگردان وبازيگرآمريكايي

پنج شنبه 6 جولاي (15 تير) سالروز تولد "سيلوستر استالونه" ، بازيگر ، كارگردان، تهيه كننده و فيلم نامه نويس آمريكايي است.
"سيلوستر استالونه" در رشته هنرهاي نمايشي دانشگاه مياني تحصيل كرد. نقش هاي سينمايي اوليه او بسيار كوچك بود، در فيلم "جك لمون" كه "زندان خيابان دوم" نام داشت نقش كوتاهي بازي كرد، سال 1975 در "بدو ورود محبوب من" بازي كرد و يك سال بعد با "راكي" به شهرت رسيد. او اين فيلم را طي 3 روز نوشت، اما اثري بسيار موفق و پر فروش بود. اسكار بهترين فيلم را نيز از آن خودكرد، در پي اين موفقيت بود كه "استالونه" راكي 2 و 3و 4 را هم نوشت و كارگرداني كرد.

او سال گذشته از سوي آكادمي فيلم هاي فانتزي ، ترسناك و علمي تخيلي آمريكا، جايزه يك عمر دستاورد هنري را دريافت كرد

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


شلوار اختراع كيست؟

در آسيا، هم مردان و هم زنان از شلوار استقبال كردند و اين رسم و عادت تا به امروز هم به خيلي نقاط سرايت كرده است.
قبايلي كه در شمال اروپا و آسيا ميزيستند، شلوار را اختراع كردند سپس ساكنين نواحي جنوبي تر، اين عقيده را بعاريت گرفتند .
ولي به ظاهر آنكه فرمانروايان روم، از سلطه و قدرت روزافزون اين قبايل شمال بيمناك بودند، پوشيدن شلوار را تحريم كردند .
بطوريكه هر فرد رومي كه جرات پوشيدن آنرا پيدا ميكرد، بي درنگ به اعدام محكوم مي گرديد ولي در طول قرون وسطي اين تعصب رومي ها، بتدريج از ميان رفت در آسيا، هم مردان و هم زنان از شلوار استقبال كردند و اين رسم و عادت تا به امروز هم به خيلي نقاط سرايت كرده است در برخي از قسمتهای آسيای مركزی ، دخترها از نوعي شلوار گشاد باصطلاح رمده استفاده ميكنند كه در اروپا نوعي دامن مد روز بشمار ميرود.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


کمیته مد و لباس با حضور...

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت وگو با ایسکانیوز:
سه نفر از نمایندگان اصناف تشکیل خواهد شد
ایسکانیوز ـ کمیته مد و لباس با حضور چهار نفر از دستگاه های اجرایی کشور و سه نفر از مجموعه اصناف ذیربط در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل خواهد شد.
عماد افروغ، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی ایسکانیوز با اعلام این مطلب گفت: بر خلاف زمانی که طرح ساماندهی مد و لباس مطرح شد و مخالفان زیادی داشت نمایندگان دستگاه های اجرایی کشور از این طرح استقبال کردند و به تعریف و تمجید از این طرح پرداختند.
وی ادامه داد: طبق نظر نمایندگان دستگاه ها نماینده وزارت آموزش و پرورش و سه نفر از طراحان و تولیدکنندگان لباس بخش خصوصی در کمیته مد و لباس حضور خواهند داشت.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: شور اول این طرح به تصویب رسیده و اصلاحات نهایی روز یکشنبه در کمیسیون فرهنگی انجام خواهد پذیرفت و طرح به صحن علنی مجلس خواهد رفت.
وی در خصوص زمان ارسال نتایج هیات تحقیق و تفحص از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجلس شورای اسلامی به صحن علنی مجلس گفت: گزارش هیات تحقیق و تفحص تهیه و بین اعضای کمیسیون فرهنگی توزیع شده است و بعد از جلسه روز یکشنبه این گزارش هم به صحن علنی خواهد رفت.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


نامزد جانی دپ باردار است

جانی دپ قصد دارد از وانسا پارادایز نامزد چند ساله خود صاحب فرزندان بیشتری گردد.
این هنرپیشه تصدیق کرد که عاشق پدر بودن است و او و نامزد هنرپیشه – خواننده فرانسویش قصد دارند فرزند سومشان را به خانواده اضافه کنند.
ستاره دزدان دریای کارایب گفت :" من دوست دارم فرزندان زیادی داشته باشم و وانسا و بچه ها دوست دارند فرزند دیگری به آن ها ملحق شود."

این زوج دختری 7 ساله به نام لیلی و جک ، پسری چهارساله دارند.


 

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


عتیاد پدر ، لیندسی لوهان را از خطر نجات داد

لیندسی لوهان هنرپیشه فیلم " دختران شرور " از این که پدر غیر واجد صلاحیتش باعث شده او به سمت اعتیاد کشیده نشود بسیار خوشحال است.
این هنرپیشه و خواننده 20 ساله به خبرنگاران گفت که تا به حال حشیش مصرف کرده اما آن را برای همیشه کنار گذاشته زیرا با چشمان خود دیده که اعتیاد پدرش و زندان های طولانی مدت او چه بلایی بر سر خانواده آورده است.

لوهان معتقد است روی آوردن به سمت اعتیاد، آینده شغلی او را با مخاطره رو به رو خواهد کرد و او نمی تواند نقش های محبوب خود را به دست بیاورد.
و گفت :" من زندگی پدرم را دیده و اثرات تلخ آن را با گوشت و خون لمس کرده ام. من دیده ام که او چگونه به جان خانواده می افتاد و زندگی همه را به آتش می کشید. اگر من شاهد چنین صحنه هایی نبودم شاید به اعتیاد گرایش پیدا می کردم اما تاکنون تصمیم دارم راه دیگری را انتخاب کنم.
" من هنرپیشه با استعدادی هستم و اجازه نمی دهم اعتیاد موفقیت را از من بدزد."

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


روابط زن و مرد بعد از جارى شدن صيغه عقد

مى‌خواستم بدانم در معاشرت با همسر شرعى و قانونى به لحاظ جارى شدن عقد دائم چه ميزانى آزادى وجود دارد در حاليکه هنوز مراسم صورى ازدواج انجام نشده است؟
ج) پس از خوانده شدن عقد نکاح، هرگونه استمتاع بين زن و شوهر جايز است مگر آنکه با توافق طرفين يک نوع استمتاع خاص ممنوع و موکول به شب زفاف شده باشد که در اين صورت مرد بايد به شرط خود پايبند باشد.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


عاقبت نجات دادن گربه

اريگن: يك مرد در آمريكا كه براي نجات دادن گربه خود از درخت بالا رفته بود براي پايين آمدن به كمك ماموران آتش نشاني نياز پيدا كرد. با توجه به اين كه گربه خانگي اين مرد بالاي درخت گير افتاده بود اين مرد از درخت بالا رفت و گربه را آزاد كرد اما هنگامي كه مي خواست پايين بيايد متوجه شد كه راه بازگشت ندارد. به همين دليل با داد و فرياد از اطرافيان خود كمك خواست و در نهايت ماموران آتش نشاني با استفاده از يك نرده بان بلند او را نجات دادند

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


مسابقه سوسيس خوري

 

نيوجرسي: يك مرد 42 ساله قهرمان رقابتهاي پرخوري در نيوجرسي شد. اين مرد موفق شد طي 12 دقيقه 22 سوسيس بخورد تا اين كه در رقابت با 12 نفر ديگر به قهرماني دست يابد. در واقع رمز موفقيت اين مرد، فرو بردن سوسيس ها در آب پيش از خوردن آنها بود كه اين تكنيك، بلعيدن سوسيس ها را براي وي آسان مي كرد. يك كارشناس تغذيه پس از اين مسابقه گفت: پرخوري 25 درصد مرتبط با حجم شكم و 75 درصد مرتبط به مسائل روحي و رواني است به همين دليل يك انسان پرخور الزاماً نبايد چاق باشد.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


توصيه به صاحبان تلفن همراه

پكن: پزشكان به مردم توصيه مي كنند در هنگام وقوع رعد و برق از تلفن همراه استفاده نكنند. تاكنون سه نفر در چين، كره جنوبي و مالزي كه در حين استفاده از تلفن همراه صاعقه به گوشي آنها زد مبتلا به بيماري هاي داخلي شده اند و حتي يكي از آنها ديگر نمي تواند راه برود و از ويلچر استفاده مي كند. به گفته پزشكان، استفاده از تلفن همراه به هنگام وقوع صاعقه باعث آسيب رساندن به بافت هاي بدن مي شود.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


سرقت در حين حركت

پكن: يك باند سرقت بزرگراهها در چين، حين حركت از يك كاميون سرقت كردند. اين سارقان مسلح در يك بزرگراه به يك كاميون در حال حركت نزديك شدند و تعدادي از آنها از داخل وانت خود، روي قسمت بار كاميون پريدند. آنها سپس گوني هاي داخل كاميون را يك به يك به داخل وانت پرتاب كردند و در نهايت خود نيز از كاميون به داخل وانت پريدند و متواري شدند. البته اين سرقت عجيب توسط دوربين هاي مداربسته پليس در بزرگراه ضبط شد و اين گونه سارقان بدام پليس افتادند

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


مرگ لاك پشت 176 ساله

سيدني: پيرترين حيوان زنده جهان روز جمعه اين هفته از دنيا رفت. اين لاك پشت كه هري يت نام داشت در حين مرگ 176 ساله بود. اين لاك پشت 150 كيلوگرمي كه در باغ وحشي واقع در استراليا زندگي مي كرد پنج شنبه شب مبتلا به بيماري شد و يك روز بعد بر اثر ايست قلبي درگذشت.

 

تایماز زردچشمی

 

جمعه ٢۳ تیر ،۱۳۸٥


اينم يه جورشه ديگه !

هانوفر: يك تماشاگر آمريكايي كه براي تماشاي رقابتهاي جام جهاني به شهر هانوفر آلمان سفر كرده بود به مدت 6 ساعت در اين شهر گم شده چون نام و آدرس هتل محل اقامت خود را نمي دانست. هنگامي كه اين مرد وارد هانوفر شد به يك هتل رفت و در يكي از اتاق هاي هتل مستقر شد. وي پس از استراحتي كوتاه هتل را به مقصد ورزشگاه اين شهر ترك كرد تا به تماشاي بازي دو تيم كاستاريكا و لهستان بپردازد. هنگامي كه بازي به پايان رسيد وي از ورزشگاه خارج شد اما چون نام هتل و آدرس آن را به خاطر نمي آورد به مدت 6 ساعت در شهر به جست وجو پرداخت و در نهايت ساعت 2 بامداد به پاسگاه پليس مراجعه و درخواست كمك كرد. به هر حال ماموران پليس به مدت يك ساعت وي را با خودرو در شهر گرداندند تا اين كه سرانجام توانست هتل محل اقامت خود را شناسايي كند.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


با کمک پلاگ جدید فایرفاکس، حتی یک گل جام جهانی را از دست ندهید

پس از معرفی نرم افزار "Soccer Scoreboard" در هفته ی گذشته توسط شرکت مایکروسافت طرفداران مرورگر کد-باز موزیلا فایرفاکس نیز بیکار ننشته و این بنیاد با همکاری گوگل و شرکت Joga دست به آماده سازی یک پلاگ جدید برای این مرورگر زده اند تا بدین ترتیب تمامی اخبار، تصاویر و حتی فیلم های ویدیویی مربوط به تمامی تیم های شرکت کننده در جام جهانی 2006 برای استفاده کنندگان از این مرورگر قابل دریافت باشد. اضافه شونده Jodga با شعار، حتی یک گل را از دست ندهید معرفی شده است. از جمله برخی امکانات این اضافه شونده می تواند به موارد زیر اشاره داشت: - دریافت اخبار مربوط به تیم های شرکت کننده در جام بصورت آنلاین، مشاهده فیلم گلهای زده شده و امکان گفتگوی آنلاین با طرفداران تیم محبوب خود در سراسر اینترنت. - دانلود در مدت زمان کمتر از یک دقیقه، نصب در مدت زمان کمتر از یک ثانیه. - امکان جستجو در بانک اطلاعات فیفا با استفاده از پنجره ای که در سمت چپ مرورگر فایرفاکس باز می شود. - امکان تغییر محیط ظاهری مرورگر به رنگ پیراهن و پرچم تیم مورد علاقه شما. این تنظیم در حالت پیش فرض بر روی کشور آمریکا قرار گرفته است که با کلیک بر روی آیکون سمت راست-بالای مرورگر می توانید آنرا برای ایران انتخاب نمایید.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


Winodws Live Messenger عرضه شد

شرکت مایکروسافت که لقب بزرگترین شرکت نرم افزاری را به یدک می کشد نرم افزار پیغام رسان خود موسوم به Windows Live Messenger را که از خانواده ی Live است عرضه کرد و برای دانلود در دسترس عموم قرار داد؛ این نرم افزار اولین بار بعد از 20 سرویس Live.com عرضه شد. Martin Taylor نائب رئیس Windows Live و MSN ، در این باره می گوید: "مجموعه ی Windows Live همه ی سعی حود را می کند تا ابزار و سرویسهایی به مشتریان بدهد که کاربران به آنها نیاز دارند تا در حال تماس به اینترنت همه چیز را کنترل کنند، در راس اطلاعاتی قرار دارند که برای کاربران از مهمتر است و از همه مهمتر حفاظت بهتر از اطلاعات کاربران است." خصیصه های Windows Live Messenger در زیر همراه با توضیحات آمده است: 1) مکالمه تصویری سرویسی در Windows Live Messenger که در آن صدا و تصویر با هم همزمان هستند. 2) مکالمه با این نرم افزار با استفاده از سرویس Verizon Web Calling 3) گوشی های بدون سیم طراحی شده برای Windows Live Messenger - شرکتهای Uniden America و Philips به تازگی گوشی هایی را مخصوص مکالمه با Live Messenger معرفی کرده اند که هم اکنون در شمال آمریکا و اروپا در دسترس است. 4) وبکم های ماکروسافت که برای Live Messenger بهینه شده است - گروه سخت افزاری ماکروسافت و گروه سرویسهای Live هفته ی پیش اعلام کردند که خط تولید Webcamهایی مخصوص Live Messenger راه افتاده است. 5) به اشتراک گذاری پوشه ها - بوسیله ی این نرم افزار میتوانید به سادگی کشیدن و انداختن (Drag & Drop) فایلها ، آنها را به اشتراک بگذارید. کاربران میتوانند آسانتر از قبل فایلها و عکسهایشان را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارند. 6) لیست تماس های Live Messenger 7) همراه بودن با دیگر سرویسهای Live با بقیه ی سرویسهای خانواده ی Live مثل Windows Live Search, Windows Live Local, Windows Live Mail همراه است. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید ، لوگوی این نرم افزار نیز تغییر کرده است.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


دومين حفره امنيتي خطرناك نرم‌افزار "اكسل" در طول يك هفته شناسايي شد

درحالي كه تنها حدود يك هفته از شناسايي يك حفره امنيتي خطرناك در نرم‌افزار صفحه گسترده "اكسل" شركت مايكروسافت مي‌گذرد، كارشناسان هم‌اكنون از شناسايي يك ايراد امنيتي "بحراني" ديگر در اين نرم‌افزار خبر مي‌دهند. به گزارش سايت اينترنتي "پي‌سي‌مگزين"، شركت مايكروسافت هم‌اكنون در حال بررسي اين حفره امنيتي است كه حتي يك وب سايت به نام ‪ Milw0rm‬براي اثبات ميزان خطرناك بودن اين حفره، اقدام به انتشار و نمايش يك كد مخرب كرده كه از همين حفره براي اجرا شدن بهره مي‌گيرد. شركت دانماركي ارائه‌دهنده خدمات امنيتي "سكونيا" اعلام كرد حفره امنيتي خطرناك ياد شده در تمامي نگارشهاي "اكسل" و نرم‌افزارهاي مرتبط بدان كه از سال ‪ ۲۰۰۰‬به بعد منتشر شده‌اند، وجود دارد و هكرها مي‌توانند با استفاده از آن، به راحتي هر نوع كد مخرب خود را در رايانه كاربران اجرا كنند. به گفته كارشناسان "سكونيا"، اين ايراد امنيتي به نحوه مديريت "هايپر لينك"ها درون فايلهاي "اكسل" باز مي‌گردد كه هكرها مي‌توانند با ترقيب كاربران به كليك كردن روي هايپرلينك موجود در يك فايل اكسل آلوده، كنترل رايانه كاربر را از راه دور در اختيار خود بگيرند. به گفته كارشناسان "سكونيا"، اين حفره امنيتي در بدترين زمان ممكن براي مايكروسافت و درست در زماني كه اين شركت در حال تلاش براي انتشار وصله اصلاحي يك حفره امنيتي ديگر نرم‌افزار "اكسل" است، شناسايي شده‌است. هفته گذشته و درحالي كه تنها چند روز از انتشار بزرگترين مجموعه وصله‌هاي اصلاحي مايكروسافت در يك سال اخير گذشته بود، كارشناسان از شناسايي يك حفره امنيتي در نرم‌افزار "اكسل" خبر دادند و هم‌اكنون اين حفره امنيتي جديد، كار را براي مايكروسافت دشوارتر كرده‌است

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


IE 7 Beta 3 عرضه شد

دیروز، یعنی در روز پنج شنبه، ماکروسافت نسخه ی جدید و آزمایشی از مرورگر وب قدرتمند خود را به نام Internet Explorer که برای همگان آشناست را منتشر کرده است، این سومین و آخرین نسخه ی آزمایشی این مرورگر است که قبل از نسخه ی اصلی و Professional آن عرضه شده است یعنی بعد از این نسخه، و در ماه آخر سال شاهد نسخه ی اصلی آن هستیم. دلیل ماکروسافت برای عرضه ی 3 نسخه ی آزمایشی برای این نرم افزار، بالا بردن امنیت آن و ازبین بردن همه ی حفره های امنیتی موجود در آن است، به گونه ای که نسخه ی نهایی این نرم افزار امن ترین مرورگر شناخته شود! در این نسخه، یعنی IE7 اولین و بزرگترین تحولات در محبوبترین مرورگر جهان در پنج سال اخیر ایجاد شده است که از جمله ی این تحولات میتوان به خاصیت Tab در این نسخه اشاره کرد و بیشتر تحولات و بیشتر توجه سازندگان آن به امنیت این مرورگر است. مدیر برنامه ی مرورگر در شرکت ماکروسافت آقای Tony Chor در یک گفتگو در این باره میگوید :« امنیت اصلی ترین سرمایه گذاری ما در ساخت IE 7 بوده است»

 

تایماز زردچشمی

 

عناوین مطالب وبلاگ

IE 7 Beta 3 عرضه شد :: پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


مواظب ويروس بررسي اصالت ويندوز باشيد

شركتهاي ارائه‌دهنده خدمات امنيتي از ظهور ويروسي انترنتي جديدي خبر مي‌دهند كه خود را به دروغ ابزار سنجش اصالت سيستم‌عامل "ويندوز" معرفي مي‌كند. به گزارش سايت اينترنتي "پي‌سي‌ورلد"، ويروس رايانه‌اي جديد با نام "كيوبات-كي"(‪ (W32.Cuebot-K‬هم‌اكنون تنها در خدمات مسنجر شركت "اي او ال" مشاهده شده‌است. "گراهام كلولي" رييس شركت امنيت رايانه‌اي "سوفوس" اعلام كرد اين ويروس پس از نصب در رايانه بلافاصله تلاش مي‌كند از طريق اينترنت با دو وب سايت مشخص ارتباط برقرار كند كه اين امر احتمالا با هدف دانلود نرم‌افزارهاي مخرب بيشتر، توسط ويروس انجام مي‌شود. ويروس "كيوبات - كي" قادر است برخي نرم‌افزارهاي ضد ويروس رايانه و همچنين ديوارآتش سيستم‌عامل "ويندوز" را غير فعال كرده و از رايانه آلوده شده براي حمله به برخي وب سايتها(حملات ‪ (DDOS‬بهره بگيرد. به گفته "كلولي"، ويروسهايي كه از مسنجرها براي گسترش خود استفاده مي‌كنند اغلب به شكل پيغامهايي از دوستان كاربر ظاهر شده كه اين پيغامها حاوي لينكي به يك وب سايت اينترنتي هستند. ويروس "كيوبات-كي" در مسنجر "اي او ال" به شكل يك فايل به نام ‪ wgavn.exe‬كه در ظاهر توسط دوستان اينترنتي براي كاربر ارسال شده، ظاهر گشته و خود را نرم‌افزار ويژه سنجش اصالت "ويندوز" معرفي مي‌كند. نرم‌افزار سنجش اصالت ويندوز شركت مايكروسافت(‪Genuine Advantage‬ ‪ (Windows‬هم‌اكنون در وب سايت مايكروسافت به صورت رايگان قابل دانلود است. اين نرم‌افزار وضعيت اصيل و يا غير اصيل(كپي شده به صورت غيرقانوني) بودن سيستم‌عامل "ويندوز" نصب شده در رايانه را بررسي و تعيين كرده و بر همين اساس تنها كاربران نگارشهاي اصيل "ويندوز" مي‌توانند به برخي خدمات اينترنتي مايكروسافت دسترسي پيدا كنند.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


آیا موش‌ها هم احساس همدردی دارند؟

 

 تحقیقات جدید روانشناسان نشان دهنده این موضوع است که احساس همدلی و همدردی میان موش‌ها نیز وجود دارد.
به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این مساله که آیا اکثر پستانداران احساس همدردی یا همدلی نسبت به نوع خود دارند یکی از موضوعات مورد بحث روانشناسان بوده اما با پژوهش‌های انجام شده برای موش‌های آزمایشگاهی مشخص شد که این احساس در اکثر پستانداران به ویژه نسبت به جنس مخالفت بیشتر است به طوری که اگر یک موش نر، احساس ناراحتی یا درد داشته باشد موش ماده نیز به نحوی این احساس را در خود دارد. هدف از این تحقیقات تشخیص چگونگی ارتباط احساسی میان جوامع انسانی است. این موضوع که چرا ما انسان‌ها از اطرافیانمان تاثیرپذیر هستیم به وسیله این آزمایشات و تحقیقات مشابه قابل پاسخگویی است. در حقیقت، زندگی، ناراحتی، غم و شادی انسان‌های اطراف ما بر ما تاثیر می‌گذارد و سبب تحریک پذیری و واکنش در ما می‌شود.


 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


شاد بودن مانع از ريزش مو مي‌شود

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه گفت : شاد بودن و شاد زندگي كردن كه يكي از رازهاي افزايش عمر است مانع از ريزش مو مي‌شود.
دكتر علي ابراهيمي متخصص پوست ، مو و زيبايي روز دو شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: يافته‌هاي علمي نشان مي‌دهد ، اگر ريزش مو به دليل بيماري نباشد زنان و مردان مي‌توانند با دور كردن استرس‌هاي فكري و شاد بودن از ريزش موي خود جلوگيري كنند.
به گفته وي پوست آيينه بدن است و چون مو نيز يكي از ضمايم پوست به شمار مي رود سلامتي آن نمايانگر سلامت بدن است.
وي گفت: براي برخورداري از پوست و موي سالم بايد جسم و روان سالم داشت.
به گفته وي، دوري از عوامل استرس زا، تغذيه صحيح، ورزش و تحرك بدني عاملي براي سلامتي روح و دستيابي به شادي روان است.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


عجب دنیایی هست این دنیای موز ها

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


کوتاه قد ترین مرد جهان که قدی بیشتر از 45 سانتی متر نداره

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


فعاليت دوباره آتشفشان ميراپي اندونزي

كوه‌آتشفشاني ميراپي پس‌از كاهش وضعيت هشدار آن در روزچهارشنبه‌, بارديگر بيرون دادن توده‌هاي گاز و ابرهاي داغ را ازسر گرفت .

 
 
 
به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاري اندونزي (آنتارا), "هرو" از مركز مراقبت فعاليت كوه واقع در "كليورانگ" از ناحيه سليمان در جاوه مركزي گفت: توده‌هاي گاز و ابرهاي داغ تا شعاع يك كيلومتري از دهانه ميراپي را پوشانده است.

يكي از عوامل در نظر گرفته شده در تقليل وضعيت هشدار ميراپي اين بود كه‌اين كوه آتشفشاني از23 خرداد توده ابرهاي داغ بيرون نداده و در طي اين مدت نيز فعاليت آتشفشاني آن همواره رو به كاهش بوده‌است.

دانشمندان اندونزيايي روز چهارشنبه سطح وضعيت هشدار را در اغلب دامنه‌هاي‌كوه ميراپي تقليل دادند.

"سوباندريو" سرپرست مركز آتشفشان شناسي استان "يوگيكارتا" واقع در جاوه‌مركزي گفته بود: وضعيت هشدار تمام دامنه‌ها بجز دامنه جنوبي كوه يك سطح‌كاهش داده شده‌, اما دامنه جنوبي همچنان در بالا‌ترين وضعيت هشدار يعني كد قرمز قرار خواهد داشت.

كوه ميراپي از زمان افزايش فعاليت آتشفشاني خود در تاريخ 23 ارديبهشت در بالا‌ترين وضعيت هشدار آتشفشاني قرار گرفت و دانشمندان نگران يك فوران قريب الوقوع بودند.

ماه گذشته دو نفر از اهالي دامنه‌هاي كوه در داخل يك انبار و در زيرانبوهي از بقاياي آتشفشاني كه توسط ابرهاي داغ و سوزان بر روي دامنه‌هاي كوه پاشيده مي‌شد, جان باختند.

با تشديد فعاليت ميراپي در ماههاي اخير15 هزار نفر از ساكنان دامنه‌هاي‌آن منازل خود را ترك كردند كه اكثر آنها هم‌اكنون به محل زندگي خودبازگشتند.

پيش از اين مسوولا‌ن وزارت كشاورزي اندونزي اعلا‌م كردند كه فوران خاكسترداغ از ميراپي در طول ماههاي اخير هزاران هكتار از محصولا‌ت كشاورزي اين‌منطقه را نابود كرد.

سخنگوي دفتر كشاورزي استان جاوه مركزي گفت: خاكسترهاي سوزان منتشر شده‌توسط ميراپي در ماههاي اخير مجموعا محصول سه‌هزار و 45 هكتار از زمين‌هاي‌زراعي نواحي "ماگه لنگ", "بويولا‌لي" و " كلا‌تن" در استان جاوه مركزي رانابود كرد.

"ايمان بوريانتو" افزود: بيشترين خسارت مربوط به ناحيه ماگه لنگ بوده‌كه يك هزار و 984 هكتار از زمينهاي زراعي آن با محصولا‌ت متنوعي چون برنج‌,ذرت‌, سيب زميني و سبزيجات نابود شد كه داراي ارزشي معادل 51/2 ميلياردروپيه بوده است.

وي همچنين زمين‌هاي زراعي آسيب ديده در نواحي بويولا‌لي و كلا‌تن را به ترتيب 627 و 433 هكتار و ضرر ناشي از آن را 5/9 و 2/35 ميليارد روپيه اعلا‌م كرد.

پيش از اين , ساكنان دامنه‌ها و نواحي اطراف كوه آتشفشاني ميراپي مجبوربه فروش احشام خود شده بودند.

فروش اجباري حيوانات بدليل ريزش باران خاكستر بر منطقه و عدم امكان تهيه آب و غذا براي آنان اعلا‌م شد.

روستاييان ساكن دامنه‌هاي ميراپي بخاطر نگراني از تلف شدن حيوانات اهلي‌,مجبور شدند احشام خود را زيرقيمت به دلا‌لا‌ن و تجار محلي بفروشند.

ميراپي يكي از 129 كوه آتشفشان فعال اندونزي است كه بر روي حلقه آتش قرار دارد.

اين حلقه شامل يك سري از گسلها و شكست‌هاي پوسته زمين است كه از نيمكره‌غربي تا ژاپن امتداد دارد.

آخرين فوران ميراپي در سال 1994 ميلا‌دي با ايجاد ابرهاي سوزاني همراه بودكه منجر به مرگ 60 نفر شد.

همچنين در فوران سال 1930 اين كوه آتشفشاني‌, يكهزار و 300 نفر كشته شدند .
 

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


دستگيري اعضاي 3 باند قاچاق مواد مخدر

فرمانده‌انتظامي شهرستان جيرفت گفت: ماموران معاونت مبارزه با موادمخدر اين شهرستان با اطلاع از عبور سه باندقاچاق مواد مخدر در جاده جيرفت , بم چهار خودروي سواري را دراين مسيرمتوقف‌ومقدار 249 كيلوگرم ترياك از آنها كشف كردند .

سرهنگ اصغر اميري افزود : 7 نفر اعضاي اين باندها دستگير و به همراه سه‌قبضه سلاح و چهارخودروي سواري تحويل مقامات قضايي شدند .

اين سه‌باند , موادمخدر را از زاهدان به شيراز و شهرهاي غرب كشور حمل و توزيع مي‌كردند

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


سه بوكسور ايراني به فينال مسابقه‌هاي بين‌المللي پاكستان راه يافتند

سه بوكسور ايراني با پيروزي مقابل رقباي خود در مرحله نيمه نهايي مسابقه‌هاي بين‌المللي بوكس جام "گرين هيل" در شهر كراچي پاكستان به مرحله نهايي اين رقابتها راه يافتند.

در ديدارهاي نيمه نهايي اين رقابتها كه بعدازظهر امروز(پنجشنبه) در شهر كراچي برگزار شد ، چهار بوكسور ايران به روي رينگ رفتند كه حاصل كار آنها سه پيروزي و يك شكست بود.

"محمد ستارپور" بوكسور وزن ‪ ۶۹‬كيلوگرم ايران با شكست از بوكسور تركمنستان نتوانست به فينال راه يابد و در نتيجه به مدال برنز رسيد.

"همايون اميري" در وزن ‪ ۷۵‬كيلوگرم موفق شد حريف خود از پاكستان را شكست دهد و به فينال راه يابد.

او براي كسب مدال طلا بعدازظهر فردا(جمعه) به مصاف بوكسور ازبكستان مي‌رود.

"مهدي قرباني" در وزن ‪ ۸۱‬كيلوگرم با پيروزي برابر حريف مصري خود راهي فينال شد و براي كسب مدال طلا با بوكسور چيني مقابله مي‌كند.

"علي مظاهري" در وزن ‪ ۹۱‬كيلوگرم نيز در ديدار نيمه نهايي موفق شد حريف خود از كره جنوبي را شكست دهد و به فينال برسد.

مظاهري براي بدست آوردن مدال طلا با بوكسور سوريه مبارزه خواهد كرد.

مسابقه‌هاي بين‌المللي بوكس جام "گرين هيل" كه با شركت ‪ ۱۳۲‬بوكسور از ‪ ۲۰‬كشور از روز شنبه گذشته در شهر كراچي پاكستان جريان داشت ، "جمعه شب" با انجام ديدارهاي فينال وزن‌هاي مختلف به پايان خواهد رسيد.

تيم ملي بوكس ايران با ‪ ۱۰‬بوكسور در اين مسابقه‌ها حاضر شد كه سه نفر از آنها به فينال رسيدند.

"صادق فرج زاده" در وزن ‪ ۴۸‬كيلوگرم و "محمد ستارپور" در وزن ‪۶۹‬ كيلوگرم ، تيم ايران را صاحب مدال برنز كردند.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


تحول جالب در دنياي رايانه و پزشكي: تكان دادن ماوس با مغز

مرد فلجي با استفاده از يك سنسور مغزي، موفق شده است تا نشانگر كامپيوتر را تكان داده، ايميل خود را چك كند و بسياري كارهاي ديگر را تنها با فكر كردن در مورد آنها انجام دهد.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از «رويترز»، يك تيم از دانشمندان، روز چهارشنبه، اين امر را تأييد كردند.
آنان معتقدند، سنسور مغزي، كه شامل چند الكترود كاشته شده در مغز است، اميد جديدي را براي مبارزه با بيماري‌ها يا صدمات فلج‌كننده بدن ايجاد كرده است.

اين مرد 25 ساله كه از سه سال پيش، مبتلا به فلج از ناحيه هر دو دست و هر دو پا شده، موفق به تكان دادن نشانگر و كنترل يك بازوي روباتيك شده است.
او نخستين بيمار از بين چهار نفري است كه با وجود ضايعات نخاعي، اختلال عضلاني و عصبي، موفق شده است، سيستم حركتي مغزي را به عمل وا دارد.

دانشمندان يك چيپ را كه حاوي صد الكترود بوده، در بخشي از مغز بيمار كه مربوط به حركت است، كار گذاشته‌اند كه به اين ترتيب، فعاليت آن بخش از مغز ضبط و به كامپيوتر فرستاده شد، سپس فرمان‌ها ترجمه و بيمار موفق شد، ابزار خارجي را كنترل كرده و حركت دهد.

«استفن اسكات»، از اعضاي دانشگاه «اونتاريوي» كانادا مي‌گويد: هرچند اين نخستين تلاش مغزي براي كنترل موس نيست، اما يك پيشرفت عالي در زمينه فناوري به شمار مي‌رود.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


خبر تصویری:حافظه‌های فلش مخصوص تلفن‌های همراه

به تازگی حافظه فلش جدیدی ساخته شده که می‌تواند به تلفن‌های همراه متصل شود و اطلاعات ذخیره شده درون آنها را به رایانه‌ها منتقل کند.

کارشناسان به تازگی حافظه فلش جدیدی ساخته‌اند که CellStik نام دارد و به دارندگان تلفن‌های همراه امکان می‌دهد که بیش از حدممکن بتوانند اطلاعات مورد علاقه خود را درون تلفن‌های همراه ذخیره کنند و به نقل‌ و انتقال آن بپردازند. این حافظه فلش از طریق پورت USB به رایانه‌های شخصی متصل می‌شود و اطلاعات را برروی آن می‌ریزد.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


مایکروسافت و یاهو سرویس پیغام رسان خود را متصل کردند

تقریبآ 9 ماه پس از اعلام این خبر، دو کمپانی بزرگ یاهو و مایکروسافت توانستند سرویس های پیغام رسان خود یعنی Yahoo Messneger و MSN Messenger را با یکدیگر مشترک سازند.

قرار است در روز پنجشنبه بصورت آزمایشی و در حد محدودی نمونه ی آزمایشی اینکار انجام گیرد تا وضعیت پایداری سیستم و کیفیت صدا بین دو کاربر که یکی از آنها در یاهو مسنجر و دیگری در MSN مسنجر است بررسی شود.

هدف از راه اندازی سرویس مشترکی که توسط یاهو و مایکروسافت افتتاح می شود آن است که هر کاربر با ورود به نرم افزار پیغام رسان خود بتواند با دوستانش که از پیغام رسان شرکت دیگر استفاده می کنند، تماس برقرار نماید.

پش از این در ماه اکتبر سال گذشته خبر ادغام سرویس های IM این دو شرکت و بوجود آمدن یک شبکه بین المللی توسط آنها اعلام شده بود، ضمن آنکه کارشناسان بر این باور هستند که در این میان پیغام رسان AOL و Talk گوگل در معرض تهدید می باشند.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


آزمایش نخستین نمونه از تراشه گرافیکی G80 توسط nVIDIA

شرکت nVIDIA، بزرگترین تولید کننده تراشه های گرافیک در جهان، از آزمایش نخستین نمونه تراشه گرافیکی G80 متعلق به نسل آینده کارت های گرافیک این شرکت خبر داد.

به گزارش سایت خبری The Inquirer، نخستین نمونه آزمایشی این تراشه با کد A0 نامگذاری شده و طبق سابقه معمول nVIDIA در مورد تراشه های نسل های قبلی، احتمالا این تراشه با کد A2 در دسترس عموم قرار بگیرد. به این ترتیب با توجه به اینکه هر مرحله از آزمایشات برای رفع عیوب احتمالی تراشه های گرافیکی توسط مهندسین nVIDIA در نسل های قبلی بین 5 تا 10 هفته بوده است، پیش بینی می شود این تراشه گرافیکی حدودا اوایل فصل پاییز سال جاری میلادی، جهت فروش به بازار های جهانی عرضه گردد.

در ادامه این گزارش درباره مشخصات فنی این پردازنده آمده است: "سری G80 از محصولات nVIDIA از 32 خط لوله پردازش پیکسل، 16 واحد سایه زن، 16 واحد پردازش محاسبات هندسی بهره گیری کنند و نیز این نسل از تراشه های گرافیکی به همراه پشتیبانی کامل سخت افزاری از DirectX 10 ارایه شوند. حداکثر سرعت هسته این تراشه حدود 700 تا 800 مگاهرتز خواهد بود و کنترلر حافظه آن قابلیت پشتیبانی از حافظه فوق سریع GDDR4 را خواهد داشت."

با این حال با توجه به این واقعیت که درحال حاضر قدرتمند ترین کارت گرافیک از محصولات nVIDIA و با نام GeForce 7950 GX2 با قیمتی مناسب و عملکرد بالاتر از محصول شرکت رقیب خود Radeon X1900XTX، ATI، به فروش می رسد و نیز توجه به این نکته که هنوز بازی های کامپیوتری بر پایه استاندارد گرافیکی DirectX 10 مایکروسافت که تنها برای سیستم عامل Windows Vista طراحی شده است، nVIDIA برای عرضه کارت های گرافیک بر پایه تراشه G80 عجله ای نداشته و زمان کافی برای انجام آزمایشات بر روی این تراشه گرافیکی را داشته باشد.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


سرقت هكرها از بانك‌هاي آمريكايي

كارشناسان امنيتي آمريكا اعلام كردند: با حمله هكرها هزاران دلار از بانك‌هاي اينترنتي در آمريكا سرقت شده است.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایرنا، ‬هكرها به سه بانك اينترنتي اصلي در آمريكا كه شامل بانك ملي، ‪ ABSA‬و بانك استاندارد است ،حمله كردند.

بر اساس اين گزارش ، هكرها از سه ماه اخير توانستند به حساب‌هاي مشتريان بانك‌هاي ياد شده در اين كشور دسترسي پيدا كردند.

تحقيقات كارشناسان امنيتي آمريكايي نشان مي‌دهد كه متخلفان اينترنتي براي دستيابي به اهداف خود به راه‌هاي زيادي دست مي‌زنند.

يكي از اين اقدامات دستيابي به كدهاي امنيتي حساب‌هاي تجاري و شخصي مشتريان بانك‌ها مي‌باشد.

طبق تحقيقات انجام شده هكرها با دستيابي به كدهاي امنيتي حساب‌هاي تجاري و شخصي مشتريان صدماتي را به بانك‌هاي آمريكايي وارد كرده اند.

سرقت از بانك‌ها يكي از روش‌هاي كلاهبرداري متخلفان اينترنتي در آمريكا به حساب مي‌رود.

بانك‌هاي آمريكا براي مبارزه با متخلفان اينترنتي و پرداخت خسارات وارد به مشتريان خود اقداماتي را در دست اجرا دارند.

 

 

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


مايكروسافت سرويس‌دهي براي ويندوز محبوب كاربران را متوقف كرد

شركت مايكروسافت اعلام كرد كه از امروز -12 ژولاي - ارايه‌ي سرويس به كاربران براي رفع مشكلات مربوط به ويندوز 98 متوقف مي‌شود.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایسنا، مايكروسافت از 70 ميليون كاربر ويندوز 98 در سراسر جهان خواست تا سيستم عامل رايانه‌هايشان را ارتقا دهند؛ چراكه اين شركت بزرگ رايانه‌يي ديگر از ويندوز 98 پشتيباني نمي‌كند و سرويس‌دهي به آن را متوقف كرده است.

براساس اعلام مايكروسافت، اين شركت از امروز همچنين هيچ ارتقاي سطح امنيتي براي ويندوز 98 درنظر نخواهد گرفت.

تحليلگران رايانه معتقدند اين تصميم مايكروسافت به كاربران سيستم عامل ويندوز 98 در سراسر جهان ضربه وارد مي‌كند.

مايكروسافت در سال 2003 تصميم به قطع پشتيباني خود داشت،‌ اما مدت آن را تا نيمه‌ي نخست سال 2006 تمديد كرد.

قطع سرويس‌دهي مايكروسافت براي ويندوز 98، به معناي آن است كه كاربران برابر تهديدات امنيتي از اين پس بيشتر آسيب‌پذير خواهند بود.

 

 

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


صادرات كالا از مرز شلمچه به عراق

رييس گمرك شلمچه ارزش كالا‌هاي صادراتي را 63 ميليون و 822 هزار و 54 دلا‌ر اعلا‌م كرد و افزود:50 درصد محموله هاي صادراتي , مصالح ساختماني بود.

اقاي البو شاهين‌, لبنيات , بستني , دستگاههاي صنعتي , تنور گازي و آب معدني را از ديگر كالا‌هاي صادراتي به عراق برشمرد.

وي تصريح كرد اين ميزان كالا با 7 هزار و 707 دستگاه كاميون صادر شده است .

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


زیدان: ماتراتزی مرا «پسر زن بدكاره» خوانده بود

زین الدین زیدان بازیساز مشهور تیم ملی فوتبال فرانسه كه در جام‌جهانی دو هزار و شش المان به عنوان بهترین بازیكن معرفی شد در توضیح حادثه بین وی و مدافع ایتالیایی گفت ماركو ماتیراتزه به مادر و خواهر وی فحش داده بود.
به گزارش واحد مركزی خبر به نقل از خبرگزاری رویترز، كاپیتان تیم ملی فوتبال فرانسه كه در پاسخ به این اقدام ماتیراتزه با ضربه سر به سینه وی او را نقش برزمین كرد گفت سعی كردم كلمات زشت وی را نشنیده بگیرم ولی وی تكرار كرد.

زیدان این موضوع را كه ماتیراتزه او را تروریست اسلامگرا توصیف كرده‌بود رد كرد.

زیدان الجزایری تبار است.

سپ بلا‌تر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا روز چهارشنبه درمصاحبه با مطبوعات ایتالیا اعلام كرد ممكن است عنوان بهترین بازیكن جام‌جهانی از زین الدین زیدان به خاطر ضربه سری وی به ماتراتزی درمسابقه نهایی روز یكشنبه وارد كرد , گرفته شود.

بلاتر در مصاحبه با روزنامه رپوبلیكا در پاسخ به این سوال كه ایا ممكن‌است این عنوان از زیدان گرفته شود گفت پیش از هر تصمیمی من در انتظاردریافت نتیجه تحقیق كمیته انظباطی فیفا هستم.

انتخاب زیدان به عنوان بهترین بازیكن جام جهانی بیش از برگزاری بازی نهایی جام و حركت خشن‌ها‌فبك فرانسه بر ضد مدافع تیم ملی فوتبال ایتالیاصورت گرفته بود.

بلاتر گفت: این فیفا نیست كه بهترین بازیكن جام را انتخاب می‌كند بلكه‌كمیسیون بین المللی خبرنگاران این وظیفه را به عهده دارد اماكمیته‌اجرایی فیفا وظیفه دارد در صورت مشاهده یك حركت غیر ورزشی در این امردخالت كند و به همین علت من به كمیته انظباطی دستور دادم در باره این‌مسئله تحقیق كند.

 

تایماز زردچشمی

 

پنجشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٥


انسان موجود عجيبي است!

فيلسوف آلماني مي گويد: انسان موجود عجيبي است! اگر به او بگوييد در آسمان خدا, يكصد ميليارد و نهصد و نود و نه ستاره وجود دارد بي چون و چرا مي پذيرد. اما اگر در پاركي ببيند روي نيمكتي نوشته اند: رنگي نشويد, فورا انگشت خود را به نيمكت مي كشد تا مطمئن شود

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


با سرمايه‌گذاري 10 ميليارد توماني،

مركز چاپ قبوض تلفن همراه با هزينه‌ي سرمايه‌گذاري 10 ميليارد توماني و قابليت چاپ 100 هزار پاكت قبوض تلفن همراه، صبح امروز افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مسيح قائميان - مدير عامل شركت داده‌پردازي ايران - برنده‌ي مناقصه‌ي اين مركز - در مراسم افتتاح مركز چاپ قبوض تلفن همراه، اظهار داشت: خطوط چاپ اين مركز ظرفيت گذاشتن شش كاغذ A4 در پاكت‌هاي تلفن همراه را دارد و اين امر مركز مي‌تواند به ارتباطات سيار براي فعاليت‌هاي تبليغاتي كمك كند.

وي با اعلام اين‌كه اين مركز فعلا قبوض تلفن همراه شهر تهران را چاپ و پاكت‌گذاري مي‌كند، گفت: مصمم هستيم كه قبوض ساير شهرستان‌ها را در اين مركز چاپ كنيم كه اين امر به همكاري بيشتر مسوولان شركت ارتباطات سيار نياز دارد.

قائميان افزود: سه خط چاپ قبوض در اين مركز راه‌اندازي شده است كه هر خط مي‌تواند در دقيقه 300 صفحه را چاپ كند و همچنين ما توانايي توسعه‌ي چاپ قبوض ديگر را در اين مركز داريم.

مدير عامل شركت داده‌پردازي ايران با اعلام اين‌كه، اين دوره از قبوض تلفن همراه توسط اين مركز و در سه روز به چاپ رسيد، گفت: پروژه تقريبا به اتمام رسيده است و در حال حاضر 20 درصد از ظرفيت اين مركز مورد استفاده قرار مي‌گيرد و در تلاشيم كه 80 درصد ديگر را به سازمان‌هاي مختلف اختصاص دهيم.

وي تصريح كرد: تجهيزات در اين مركز از كشورهاي آلمان، سوييس و سوئد وارد شده‌اند؛ اما نرم‌افزارهاي به كار برده شده در آن و كنار هم قرار دادن دستگاه‌ها توسط متخصصان داخلي انجام شده است.

قائميان با بيان اين‌كه اين مركز 80 ميليون ظرفيت چاپ دارد، يكي از مشكلات اين مركز را كيفيت نامناسب پاكت‌هاي داخلي دانست و گفت: براي رفع اين مشكل تصميم داشتيم كه از خارج از كشور پاكت وارد كنيم، اما طي مذاكراتي كه با توليدكنندگان داخلي انجام داديم آن‌ها را براي توليد پاكت با كيفيت مورد نظر متقاعد كرديم.

مدير عامل شركت داده پردازي ايران، درباره‌ي سرانجام مناقصه‌ي مركز صورت‌حساب‌گيري - بيلينگ - ارتباطات سيار، گفت: ما با صاايران تفاهم‌نامه‌اي به امضا رسانديم كه پروژه‌هاي بزرگ را با همكاري يكديگر انجام دهيم؛ اما هنوز منتظر امضاي قرارداد شركت صاايران با ارتباطات سيار هستيم.

در اين مراسم، رييس هيات مديره‌ي شركت ارتباطات سيار، مدير عامل ايرانسل و رييس مركز خدمات امور مشتركان شركت ارتباطات سيار نيز حضور داشتند.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


افتتاح باشگاه وبلاگ نويسان تهران

به گزارش موج، اين اقدام از سوي مركز مركز فناوري اطلاعات سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران به عنوان مرجع توسعه فرهنگ شهرنشيني الكتريكي در راستاي سامان بخشي سرمايه هاي اجتماعي و فرهنگي موجود قابليت ها و توانمندي هاي شهروندي وبلاگ نويس صورت مي گيرد.
هئيت امناي اين مركز را مسئولان و نمايندگان تام الاختيار نهادهاي مختلف موثر در حوزه وبلاگ نويسي تشكيل مي دهند.
بررسي آيين نامه اي داخلي و گزارش كار عرصه خدمات به كانون ها و انجمن ها، نظارت و بررسي اقدامات و عملكرد باشگاه، بررسي برنامه ها و فعاليت هاي سالانه و پيشنهاد اجراي برنامه هاي مشاركتي باشگاه با نهادهاي مختلف از جمله مهمترين وظايف هيئت امناء باشگاه وبلاگ نويسان است.
اين گزارش حاكي است، وبلاگ نويسان مي توانند با عضويت در باشگاه مذكور از خدمات اين مركز بهره مند شوند.
يادآور مي شود: محل اين باشگاه درخيابان جلال آل احمد، مقابل بازار قزل قلعه، پارك گلها واقع است و خدمات آن از صبح تا عصر ارائه مي شود.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


قهرمان جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬در مكان دوم رده‌بندي فيفا ايستاد

تهران IranSport.Net - تيم ملي فوتبال ايتاليا پس از قهرماني در جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬در آخرين رده‌بندي فدراسيون بين‌المللي فوتبال (فيفا) با ‪ ۱۱‬پله صعود در مكان دوم ايستاد. به‌گزارش خبرگزاري رويترز از لندن، در اين رده‌بندي برزيل با وجود حذف در مرحله يك چهارم نهايي مسابقات جام جهاني همانند ماه‌هاي گذشته همچنان صدرنشين است. فرانسه كه در فينال در ضربات پنالتي مغلوب ايتاليا شد و به مقام نايب قهرماني رسيد، با چهار پله صعود چهارم است و آرژانتين كه در مرحله يك چهارم نهايي اين رقابت‌ها حذف شد، با شش پله صعود در مكان سوم قرار گرفت. آلمان نيز كه به مرحله نيمه نهايي رسيد يكي ديگر از تيم‌هايي است كه در اين رده‌بندي تغيير عمده‌اي در جايگاه‌اش وجود داشته است. اين تيم با ‪ ۱۰‬پله صعود با قرار گرفتن در رده نهم، پس از دو سال در جمع ‪ ۱۰‬تيم برتر جهان قرار گرفت. در اين رده‌بندي تيم‌هاي گينه استوايي با ‪ ۵۹‬پله صعود،سيشل ‪ ۳۵‬پله، چاد و گويانا ‪ ۳۱‬پله ، اوكراين ‪ ۳۰‬و كانادا ‪ ۲۹‬پله و تيم‌هاي عربستان، لوكزامبورگ، بحرين، عراق، باربادوس و ژاپن به‌ترتيب با ‪۳۳ ،۳۶ ،۴۰ ،۴۲ ،۴۷‬ و ‪ ۳۱‬پله سقوط بيشترين جا به جايي را در ميان ‪ ۲۰۴‬تيم ملي فوتبال عضو فدراسيون بين‌المللي فوتبال /فيفا/ داشته‌اند. اولين رده بندي فيفا پس از مسابقات جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬بر اساس معيارهاي جديدي كه بيشتر به اهميت مسابقات برگزار شده و قدرت حريفان بستگي دارد، اعلام شده است

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


کريم باقری قراردادش را تمدبد کرد

تهران IranSport.Net - كاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس تهران روز چهارشنبه با حضور در هيات فوتبال استان تهران ، قراردادش را با اين تيم تمديد كرد. " كريم باقري " كه به تازگي از آلمان به ايران بازگشته است ، به مدت دو سال ديگر در تيم پرسپوليس به بازي خواهد پرداخت. ملي‌پوش سابق تيم فوتبال پرسپوليس تهران ، پيش از عقد قراردادش،با " محمد حسن انصاري‌فرد " مديرعامل اين باشگاه ديدار و گفت وگو كرد.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


مايكروسافت

كميسيون اروپا شركت "مايكروسافت" را به دليل عدم اجراي مصوبات قانون ضد انحصار اتحاديه اروپا به پرداخت ‪ ۲۸۰‬ميليون يورو محكوم كرد. به گزارش روز چهارشنبه شبكه خبري بي‌بي‌سي، اين شركت آمريكايي و اتحاديه اروپا مدت هاست درگير اين پرونده هستند .اين دعواي حقوقي زماني آغاز شد كه اتحاديه اروپا در سال ‪ ۲۰۰۴‬حكمي را تصويب كرد كه بر اساس آن مايكروسافت مي‌بايست بخشي از كدهاي سيستم عامل ويندوز خود را در دسترس شركت‌هاي رايانه‌اي ديگر قرار دهد. مقامات اتحاديه اروپا همچنين به مايكروسافت اخطار كرده‌اند كه ممكن است سه ميليون يورو در روز جريمه شود. اتحاديه اروپا گفته است در صورتي كه مايكروسافت نتواند اطلاعات تكنيكي كامل و دقيق را در اختيار رقبايش قرار دهد، از روز ‪ ۳۱‬ژوئيه ‪ ۲۰۰۶(‬نهم مرداد ‪ (۱۳۸۵‬روزانه جريمه خواهد شد. "براد اسميت" مشاور عمومي مايكروسافت مصرانه تاكيد كرده است كه اين شركت خواسته‌هاي كميسيون اروپا را اجرا كرده و گفته است كه از اين حكم فرجام خواهد خواست. به گفته وي، قرار است مايكروسافت آخرين بخش از اطلاعات درخواستي را روز ‪ ۱۸‬ژوئيه (‪ ۲۷‬تير) چند روز پيش از پايان مهلت اتحاديه اروپا در اختيار رقبا بگذارد. اسميت ابراز اميدواري كرده است كه در چند هفته آينده به اين مسئله خاتمه داده شود. "نيلي كروس" يكي از مسوولان اتحاديه اروپا در زمينه رقابت در بازار گفته است كه وي "هيچ جايگزيني جز جريمه كردن مايكروسافت نداشته و هيچ شركتي فراتر از قانون نيست." خانم كروس گفت: "متاسفم كه با گذشت دو سال از تصميم اتحاديه اروپا، مايكروسافت هنوز به عملكرد غيرقانوني‌اش خاتمه نداده است." بروكسل در مارس ‪ ۲۰۰۴(‬اسفند ‪ (۱۳۸۳‬از اين غول نرم‌افزارسازي خواست كه رمزهاي بنيادين سيستم‌هاي نرم افزاري خود را به روي رقبا بگشايد. توليدكنندگان نرم افزار در اروپا گلايه كرده‌اند كه به كدهاي سيستم عامل ويندوز، ساخت مايكروسافت، دسترسي ندارند. به مايكروسافت همچنين دستور داده شده بود نسخه‌اي از ويندوز را بدون نرم‌افزار پخش فيلم‌هاي صوتي و تصويري (مديا پلير) به بازار عرضه كند. طبق قوانين اتحاديه اروپا، شركت‌هاي مسلط بر بازار در بكارگيري قدرتشان براي اعمال فشار بر سهم بازار شركت‌هاي ديگر با محدوديت مواجه هستند.

 

تایماز زردچشمی

 

عناوین مطالب وبلاگ

مايكروسافت :: چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


درخشش مهندس ایرانی در آمریکا

جامعه مهندسان ایمنی آمریکا در سن خوزه , مهندس فرداد جمالی را برنده جایزه Safety Professional " تخصص در علوم ایمنی " سال 2006 برگزید.

علت اصلی انتخاب مهندس جمالی , که مدیرعامل یک شرکت ایمنی و بهداشت محیط است , دستاوردهای حرفه‌ای اش در زمینه ایمنی شغلی و محیطی و حمایت از ایمنی و بهداشت محیط کار اعلا‌م شده است.

جامعه آمریکایی مهندسان ایمنی , در سال 1911 میلا‌دی بنا نهاده شد و قدیمی ترین و بزرگترین سازمان ایمنی حرفه‌ای آمریکا است .

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


مسكن روغن زيتون هم يافت شد !

به گفته پژوهشگران در آمريكا در روغن زيتون ماده‌اي به نام "اولئو كانتال"وجود دارد كه مانند داروي ضد التهاب عمل مي‌كند.

بر اساس اين تحقيقات 50 گرم روغن زيتون فرآوري نشده , برابر يك دهم دوز داروي " ايبوپروفن " اثر درماني دارد .

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


آتش‌سوزي در انبار اورژانس تهران بيش از 30 ميليون تومان خسارت وارد كرد

انبار اورژانس تهران در غرب تهران دچار آتش سوزي شد.

به گزارش گروه «حوادث» ايسنا، در يك آتش سوزي كه عصر روز گذشته در شهرك اكباتان حد فاصل فاز 1و 2 رخ داد، انبار سرم و لوازم كمك‌هاي اوليه اورژانس تهران طعمه حريق شد.

ساعت 17 و 19 دقيقه روز گذشته 20 تير ماه، خبر اين آتش سوزي به سازمان آتش نشاني داده شد و به علت گسترش حريق، ماموران از دو ايستگاه 34 و 8 به محل انبار كه حدود 200 متر مربع وسعت دارد، شتافتند.

ماموران آتش نشاني پس از ساعتي تلاش موفق به خاموش كردن آتش شدند.

شعله‌هاي آتش بخشي از انبار و حدود 40 درصد از آن را در بر گرفت كه با تلاش آتش نشانان حريق به سرعت مهار و از گسترش آن به ديگر نقاط انبار جلوگيري به عمل آمد.

فرمانده نيروهاي آتش نشاني ايستگاه 34 پس از اطفاي اين آتش سوزي و بررسي آن ميزان خسارات وارده را بيش از 300 ميليون ريال برآورد كردند.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


يك لحظه عصبانيت يك عمر پشيماني؛ قتل به دليل تأخير مكانيك در تعمير خودرو

تأخير مكانيك در تعمير خودرو، مرگ او را به دست ارباب رجوع به دنبال داشت.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، مقارن ساعت 15:45 روز گذشته بيستم تير ماه، در پي درگيري بين دو جوان در تعميرگاهي، يكي از آنها با ضربات چاقو نقش بر زمين شد.

در اين حال با حضور ماموران پليس در محل حادثه، در حالي كه ضارب توسط اهالي محل دستگير شده بود، مضروب به بيمارستان حضرت رسول (ص) منتقل شد اما پس از دو ساعت بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

با دستگيري متهم به قتل به هويت «علي» 22 ساله توسط ماموران كلانتري 118 «ستارخان»، وي در بازجويي‌هاي پليسي گفت: در حالي كه جهت باز پس گرفتن خودرو برادرم كه جهت تعمير به تعميرگاه برده بود به مقتول به هويت «محمد» 23 ساله مراجعه كردم، در مواجهه با تاخير وي جهت تعمير خودرو ناگهان عصباني شده و با او درگير شدم.

وي در ادامه اعترافاتش افزود: در اين حال يك لحظه از شدت عصبانيت كنترل خود را از دست داده و با چاقويي كه در دست داشتم به طرف «محمد» حمله‌ور شدم و پس از اين كه جسد نيمه جان او را روي زمين، غرق در خون مشاهده كردم، متوجه شدم كه مرتكب چه جنايتي شده‌ام.

بدين ترتيب يك لحظه عصبانيت جوان 23 ساله موجب تباهي آينده او و خانواده‌اش شد

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


از سوي نيروي امدادي صورت گرفت؛‎

امدادگران سازمان امداد و نجات در جست‌وجوي اجساد پدر و پسري كه حين شنا در درياچه اروميه بر اثر غرق شدگي جان باختند، ناگهان با بدن نيمه جان و نمك گرفته پسر جواني مواجه شدند كه در يك قدمي مرگ قرار داشت.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، مقارن ساعت 9:30 صبح روز چهارشنبه 21 تير ماه، يك تيم غواصي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر به همراه تيمي از امدادگران سپاه در حالي كه در جست‌وجوي اجساد پدر و پسري در درياچه اروميه بودند كه مقارن دهم تير ماه حين شنا در اين درياچه غرق شدند، ناگهان با بدن نيمه جان جواني حدودا 25 ساله مواجه شدند.

بر اين اساس با بررسي‌هاي اوليه متوجه شدند، اين جوان با هويت «مرتضي» روز گذشته به همراه تيم 5 نفره‌اي جهت شنا به اين درياچه مراجعه كرده بودند كه حين بازگشت متوجه ناپديد شدن يكي از اعضاي تيم خود شدند، از اين رو نيروهاي امدادي را در جريان ناپديد شدن هم تيمي خود در اين درياچه قرار دادند.

اين شناگر كه در بخشي از درياچه گرفتار شده و از ادامه مسير بازمانده بود، پس از گذشت 24 ساعت از وقوع حادثه به صورت اتفاقي نجات يافت.

اين شخص كه در حالت بيهوش قرار داشت، با اعزام اورژانس به بيمارستان منتقل شد.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


فحش ناموسي مرگ نوجوان 16 ساله را به دست دوستانش رقم زد

نزاع چهار نوجوان بر سر دعوايي كه با فحش ناموسي همراه شد، مرگ يكي از نوجوانان را رقم زد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ رحماني، رييس دايره قتل معاونت آگاهي كرج در تشريح نحوه شناسايي متهمان اين گونه توضيح داد: مقارن ساعت 19:35 عصر روز 14 تير ماه سال جاري، ماموران كلانتري 23 «فرديس» در جريان وقوع يك فقره نزاع دسته جمعي قرار گرفتند كه طي آن نوجوان 16 ساله به هويت «محمد» در فلكه دوم فرديس با ضربات چاقو به شدت مجروح شده بود.

اين در حالي بود كه پس از انتقال «محمد» به درمانگاه، وي به دليل شدت جراحات وارده و خونريزي جان باخت.

بر اساس اين گزارش از آنجا كه مقتول فرزند رييس يكي از زندان‌هاي كرج بود، پرونده بلافاصله در دستور رسيدگي قرار گرفت و در جريان تحقيقات پليسي يك نوجوان 16 ساله به عنوان متهم اصلي بازداشت شد.

بر اين اساس متهم بازداشت شده به هويت «فرامرز» در بازجويي‌هاي اوليه معترف شد كه به همراه مقتول و سه تن ديگر از دوستانشان بر سر مساله‌اي جزيي درگير شده‌اند.

وي اذعان كرد: در جريان اين نزاع از آنجايي كه مقتول اقدام به فحاشي كرد، در حالي كه به شدت عصباني شده بودم با چاقويي كه همراه داشتم، به او حمله‌ور شده و تنها يك ضربه چاقو به ناحيه گردنش وارد كردم.

به گزارش ايسنا در حالي كه متهم قصد فرار را داشت، شناسايي و در نهايت توسط كارآگاهان پليس جنايي كرج دستگير شد.

همچنين از آنجايي كه در اين نزاع، افراد ديگري نيز حضور داشتند، پليس در جريان ادامه تحقيقات، سه متهم ديگر به نامهاي «سامان»، «عماد» و «سعيد» 16 ساله را دستگير كرد.

بدين ترتيب تحقيقات در خصوص منازعه منجر به مرگ از متهمان دستگير شده، انجام شد و هر سه آنها با تأييد حضور در نزاع، اعتراف كردند: «فرامرز»، متهم اصلي پرونده با چاقوي همراهش، «محمد» (مقتول) را مورد حمله قرار داده بود.

با محرز شدن اينكه ارتباطي ميان به قتل رسيدن نوجوان 16 ساله با مسايل شغلي پدرش وجود نداشته است، اين پرونده مختوم اعلام شده و متهمان جهت تحقيقات بيشتر در اختيار مقامات قضايي قرار گرفت.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


دستگيري متهم به قتل فراري پس از 105 روز

105 روز تلاش پليس به دستگيري متهم به قتل 28 ساله‌اي منجر شد كه پس از دستگيري ادعا كرد: مقتول قصد تجاوز به او داشته است.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، در پي وقوع درگيري بين دو تن از اراذل و اوباش در منزلي در خيابان دماوند تهران، يكي از طرفين درگيري به هويت «مصطفي» 23 ساله با ضربه چاقو از سوي فردي به هويت «سعيد» 28 ساله به قفسه سينه‌اش مجروح شد.

به دنبال اين حادثه و اعلام خبر به مركز فوريت‌هاي پليسي 110، زماني كه ماموران پليس و امداد اورژانس در محل درگيري حضور يافتند، «مصطفي» به بيمارستان منتقل شد اما دو ساعت بعد به علت شدت جراحت جان خود را از دست داد.

بر اين اساس در حالي كه در جريان تحقيقات پليسي هويت قاتل مشخص شده بود، بررسي‌ها جهت دستگيري وي آغاز شد.

اين در حالي بود كه 105 روز تلاش پليس جهت دستگيري عامل متواري اين جنايت ادامه داشت سرانجام اطلاعاتي به ماموران كلانتري 127 «نارمك» داده شد كه بر اساس آن اعلام شده بود، متهم در منزلي در ميدان 72 «نارمك» مخفي شده است.

بدين ترتيب با اعزام ماموران كلانتري به محل اختفاي متهم به قتل، پليس موفق شد طي يك عمليات غافلگيرانه وي را به هويت «سعيد» دستگير كند.

«سعيد» پس از انتقال به اداره 10 پليس آگاهي تهران بزرگ در بازجويي‌هاي به عمل آمده، اعتراف كرد كه طي اين مدت در اصفهان مخفي شده و در حالي كه تصور مي‌كرده، آبها از آسياب افتاده و ديگر دستگير نخواهد شد به تهران بازگشته است.

به گزارش ايسنا متهم در تحقيقات بعدي ادعا كرد: با مقتول دوست بودم و روز حادثه در حالي كه به منزل مجردي وي رفته بودم، متوجه نيات شومش جهت انجام اعمال غيراخلاقي شدم و بدين ترتيب با وارد كردن ضربه‌اي چاقو به زندگي «مصطفي» پايان دادم.

محمد تورنگ، رييس مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي تهران بزرگ با تأييد اين خبر اعلام كرد: در حالي كه بررسي‌هاي پليس نشان داده است، متهم و مقتول از اراذل و اوباش بوده و در چندين فقره درگيري و عربده كشي با هم همدست بوده‌اند، تحقيقات در خصوص انگيزه ارتكاب قتل همچنان ادامه دارد.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


دار مجازات 4 شرور

روابط عمومی دادگستری استان سیستان و بلوچستان اعلا‌م کرد, به موجب احکام صادره دادگاه انقلاب اسلامی زابل و تایید آن در دادستانی کل کشور , مهدی زوری فرزند غلام , هوشنگ کیانی فرزند مصطفی , جمال الدین جمالی فرزند جمعه خان و عبدالرحمن صفر زهی فرزند سعیدبه اتهام شرارت و قاچاق عمده مواد مخدر به اعدام محکوم شدند.

احکام صادره صبح امروز در ملا عام در شهرستان زابل اجرا شد .

 

تایماز زردچشمی

 

عناوین مطالب وبلاگ

دار مجازات 4 شرور :: چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


جمع آوري يك ميليون بطري كوكاكولا

بيش از يك ميليون بطري كوكاكولا و نوشابه هاي ديگر را از ترس مسموم كردن عمدي آنها، در كره جنوبي جمع آوري كردند.
به گزارش بي بي سي، شركت كوكاكولاي كره جنوبي اعلام كرد حدود 40 هزار جعبه كوكاكولا و نوشابه هاي ديگر را از سه استان جنوبي كره پس گرفته است.
در سه بطري كوكاكولا سم پيدا شد و پليس زني را در رابطه با اين ماجرا دستگير كرده است. مردي كه كوكاكولاي مسموم خورده بود، در بيمارستان بستري است.
زن دستگير شده ظاهرا از شركت كوكاكولا 2 ميليون دلار باج خواسته بود. كوكاكولا سالي حدود 60 ميليون جعبه نوشابه در كره جنوبي مي فروشد.
 
  

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


نوجوان 17 ساله، جواني را با ادعاي رابطه با خواهر صاحب كارش كشت

درگيري دو جوان بر سر مسايل ناموسي با قتل يكي از آنها پايان يافت.

محمد تورنگ، رييس مركز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» ايسنا، در تشريح علت بروز اين درگيري توضيح داد: مقارن ساعت 20 روز گذشته بيستم تيرماه، در پي اعلام خبري مبني بر وقوع يك فقره درگيري منجر به قتل در پارك «دانش» شهر ري، بلافاصله ماموران پليس با عزيمت به موقعيت، تحقيقات پليسي را آغاز كردند.

با حضور ماموران در محل حادثه، بررسي‌هاي انجام شده مشخص كرد: در پي وقوع درگيري بين دو تن به نامهاي «مصيب» 17 ساله و «مهدي» 18 ساله در پارك «دانش» شهر ري، پس از دقايقي، «مصيب» با وارد كردن ضربات چاقو به ران پاي «مهدي»، به زندگي او پايان داده است.

در اين حال با انتقال «مهدي» به بيمارستان هفتم تير ماه، تلاش پزشكان براي جلوگيري از شدت خونريزي از پاي وي آغاز شد.

اين در حالي بود كه تلاش پزشكان پس از نزديك به 11 ساعت براي زنده نگهداشتن «مهدي» بي‌نتيجه ماند و وي مقارن ساعت 7 صبح امروز به دليل شدت خونريزي جان خود را از دست داد.

بنا بر اين گزارش در حالي كه «مصيب» پس از مضروب كردن «مهدي» از محل متواري شده بود، تحقيقات محلي پليس در موقعيت درگيري نشان داد كه متهم به بهانه رابطه مقتول با خواهر صاحب كارش با وي درگير شده است.

رييس مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي تهران بزرگ خاطرنشان كرد: متهم به قتل كه احتمالا از مرگ «مهدي» اطلاعي ندارد، متواري بوده و تحقيقات پليس جهت دستگيري وي ادامه دارد.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


مرگ دلخراش جوان 25 ساله زير چرخهاي قطار مسافربري «زنجان ـ تهران»

عابر پياده در حالي كه شاهد نزديك شدن قطار مسافربري بود، با قرار گرفتن بر روي ريل‌ها جان باخت.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، در اين حادثه كه مقارن ساعت 7:30 صبح روز دوشنبه 19 تير ماه، در مسير راه‌آهن شمالغرب رخ داد، مرد جواني حدودا 25 ساله حين عبور قطار مسافربري مسير «زنجان ــ تهران» در كيلومتر 309 زنجان زير چرخهاي قطار مسافربري كشته شد.

بر اساس اين گزارش از آنجا كه در زمان وقوع حادثه هوا كاملا روشن و مسير حركت قطار نيز قابل تشخيص بوده است، يكي از احتمالات پيش روي پليس در جريان تحقيقات، بررسي اقدام به خودكشي متوفي است.

اين در حاليست كه لوكوموتيوران قطار نيز در جريان تحقيقات اوليه به ماموران اظهار كرده است، به محض مشاهده عابر بر روي ريل سوت قطار را به صدا درآورده، اما عابر پياده نسبت به اين اعلان خطر بي‌تفاوت بوده است، به طوري كه سرانجام در اثر برخورد زير چرخهاي قطار جان باخته است.

بر اساس اين گزارش تحقيقات جنايي در خصوص اين حادثه از سوي ماموران پليس ادامه دارد.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


‬تير سالروز درگذشت كاشف عصب بويايي / روز شمار تاريخ پزشكي/

فردا ‪ ۲۲‬تير برابر با ‪ ۱۳‬جولاي ‪ ۲۰۰۶‬است. ‪ ۳۷۷‬سال پيش در چنين روزي "كاسپار برتلسن بارتولن" (بارتولينوس) پزشك دانماركي درگذشت.

بارتولينوس، كه كاشف "عصب بويايي" است، مولف يكي از معروف‌ترين كتب مرجع آناتومي در دوره رنسانس، محسوب مي‌شود.

وي را نبايد با "كاسپار باتولن" هلندي معاصرش كه در سال ‪ ۱۶۷۷‬غدد بارتولن را در پستانداران ماده كشف كرد، اشتباه گرفت.


 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


ريزش تونل در آمريكا

جدا شدن قطعهي بتني از سقف تونلي در آمريكا و سقوط برروي خودروي باعث كشته شدن راننده شد .

شبكه تلويزيوني فاكس نيوز: نيروهاي امداد در بوستون آمريكا نقص در اتصال فولا‌دي تونل را باعث جداشدن اين قطعه سه تني و افتادن روي خودروي عبوري و مرگ راننده دانستند.

پليس در حال بررسي علت حادثه است

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


متلاشي شدن 4 باند فساد در غرب کشور

رئيس اداره مبارزه با مفاسد اجتماعي فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي از دستگيري اعضاي 4 باند فساد در 22 روز گذشته به منظور اجراي طرح امنيت اجتماعي خبر داد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، سرهنگ علي آقايي رئيس اداره مبارزه با مفاسد اجتماعي آذربايجان غربي روز گذشته درباره اعضاي اين باندها گفت : به منظور اجراي طرح امنيت اجتماعي - که 22 روز از آغاز به کار آن مي گذرد - ماموران موفق به دستگيري 19 مرد ، 11 زن و 18 دختر و 5 پسر فراري شدند. سرهنگ آقايي ادامه داد: محورهاي اصلي اجراي طرح ، مبارزه با بدحجابي ، مزاحمت هاي خياباني اوباشگري ، مجالس مختلط ، توليد صداهاي ناهنجار پسران و دختران فراري ، زنان خياباني ، محصولات ضد فرهنگي ، نوار ، عکس ، فيلم و تهيه و توزيع و نگهداري ماهواره و توزيع مشروبات الکلي است.
وي افزود: براساس اجراي اين طرح ، ماموران به 2934 نفر از افراد بدحجاب تذکر داده اند که از اين تعداد 119 نفر با اخذ تعهد و ارشاد آزاد و براي 51 نفر پرونده قضايي تشکيل شده است.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


طناب دار بر گردن عامل ربودن 340 دختربچه

عامل ربودن 340 دختر نوجوان ، صبح ديروز در مقابل مردم حاضر در سه راه ملک اصفهان به دار مجازات آويخته شد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، ساعت 5:50 صبح ديروز خودروي پليس در سه راه ملک متوقف شد و يک محکوم به اعدام که به اتهام ربودن 340 دختر خردسال و تعرض به 170 نفر از آنها دستگير شده بود ، دستبند به دست ، از خودروي پليس پياده شد. بسياري از کساني که از موضوع مجازات متهم اطلاع داشتند، از ساعتها قبل در سه راه ملک و خيابان هاي اطراف حضور يافته بودند و موجي از نفرت در چهره تمام حاضران بوضوح مشاهده مي شد. پس از قرائت کيفرخواست و اشاره به موارد اتهامي متهم مبني بر ربودن دختران خردسال و سرقت زيورآلات آنها با همدستي همسرش ، حکم صادره از سوي قاضي شعبه 102 دادگاه جزايي قرائت شد.

لرزه بر اندام متهم

پس از اجراي حکم شلاق متهم فرياد شادي مردم فضاي شهر را در بر گرفت ، تعداد زيادي از خانواده هاي دختران خردسالي که فرزند آنها قرباني اميال بي رحمانه متهم شده بود ، با مشاهده او بشدت عصباني شده بودند ، متهم جرات نگاه کردن به چهره هيچ کس را نداشت ، پاهايش آشکارا مي لرزيد و شايد در دل دعا مي کرد هر چه سريعتر حکمش اجرا شود. بهزاد ، مجرم 34 ساله اي بود که با همدستي همسر خود پس از شناسايي دختران خردسالي که زيورآلات به همراه داشتند ، آنها را به مناطق خلوت شهر مي کشاند و پس از سرقت ، در برخي اوقات نيز دختران خردسال را مقابل همسرش مورد آزار و اذيت قرار مي داد. او در بخشي از اعترافات خود گفته است : پس از سوارکردن دختران خردسالي که جثه ضعيف داشتند ، آنها را تهديد مي کرديم در صورتي که بخواهند فرياد بزنند ، آنها را بشدت کتک خواهيم زد. يکي از شيوه هاي متهم اين بود که پس از سرقت هاي متعدد، از محل سرقت خارج مي شد و در ادامه هر چند وقت يکبار خودروي مورد استفاده خود را تغيير مي داد ، بهزاد (متهم ) از اهالي بم بود که در زاهدان بزرگ شده بود. او تا کلاس سوم راهنمايي درس خوانده بود و اخاذي و سرقت هاي خود را از سال 1378 در 22 استان کشور آغاز کرده بود.

شادي مردم

بنا بر اين گزارش ، سرانجام پس از قرائت کيفرخواست و جاري شدن حکم شلاق متهم ، وي در ميان هلهله و شادي مردم ساعت 6:15 صبح ديروز رقص مرگ بر فراز دار مجازات را آغاز کرد. طباطبايي ، دادستان اصفهان که در محل اجراي حکم حضور داشت ، درخصوص متهم گفت: او يک مجرم خطرناک بود که با بي رحمي از دختران خردسال سرقت مي کرد و يکي از دلايلي که قاضي پرونده حکم مجازات علني او را صادر کرد ، وجود تعداد زياد شاکيان بود. دقايقي پس از اجراي حکم ، جسد بهزاد از سوي نماينده پزشکي قانون مورد معاينه قرار گرفت تا پس از انتقال به پزشکي قانوني ، در اختيار بستگانش قرار گيرد.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


نگارش آزمایشی-انتخابی از مرورگر فایرفاکس 2.0 منتشر شد

فایرفاکس که این روزها از آن به عنوان یک مرورگر محبوب نام برده می شود در حال پیشی گرفتن از برادر بزرگتر خود یعنی مرورگر موزیلا است ضمن آنکه سهام آن در بازار اکنون چیزی بیشتر از 10 درصد شده است.

در حالیکه بسیاری از کاربران برای نگارش دوم این مرورگر در انتظار هستند، بنیاد موزیلا نسخه ی آزمایشی اول (Beta 1) را جهت دانلود علاقه مندان بر روی سرورهای FTP سایت خود قرار داده است. امکان دریافت این نسخه برای نصب و اجرا در سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و Mac OS X فراهم می باشد.

فایرفاکس آزمایشی - انتخابی (Beta Candidate) با کد نام Bon Echo معرفی شده است. Bon Echo نام منطقه ای در اطراف Ontario واقع در کانادا می باشد.

موزیلا امیدوار است در نهایت استفاده کنندگان از این نسخه آنرا به عنوان یک "Good Echo" بدانند و از آن راضی باشند. در فایرفاکس 2.0 تغییر چندانی از نظر ظاهری دیده نمی شود و محیط ظاهری برگرفته از همان طرح پایه قبلی است. برای کاربرانی که قبلآ با این مرورگر کار کرده باشند محل قرار گیری دکمه ها، نوار ابزارها، نوار آدرس و Tab ها همانند گذشته است و مورد خاصی وجود ندارد. تنها یک مورد اشکال مربوط به نوار اسکرول افقی که در صورت بزرگ شدن عرض صفحه مشکل ساز می شد که این امر برطرف شده است. در Tab ها نیز دکمه های کوچکی با نشان X دیده می شوند که جهت بستن آسانتر هر Tab استفاده می شوند.

اما گفته می شود در زیر این محیط ظاهری بسیاری اشکالات امنیتی برطرف شده اند و بسیاری بهینه سازی ها نیز صورت گرفته است تا در زمان ارائه نسخه نهایی پذیرای امکانات جدید باشند. از امکانات جدید این نسخه افزوده شدن یک سیستم حفاظتی ضد فریبکاری از نوع Anti-Pishing می باشد. این قابلیت، به بررسی سایت ها می پردازد و در صورتی که سایت مذکور قصد فریب کاربر را داشته باشد به وی هشدار خواهد داد. ظاهرآ این سیستم با همکاری خدمات "ask Google" راه اندازی شده است و در این رابطه از بانک اطلاعاتی گوگل کمک گرفته می شود.

از امکانات بسیار مفید این نسخه افزوده شدن یک غلط یاب هوشمند آنلاین است که در هنگام نوشتن متون در Text Box ها می توان آنرا فعال نمود.

آنچه مسلم است آنکه فایرفاکس 2.0 آزمایشی هم اکنون از نسخه 1.0 بهتر است اما آیا این نسخه خواسته های کاربران و توقع آنها از چیزی که در نگارش دوم به دنبال آن هستند را برطرف می سازد و یا خیر چیزی است که باید در انتظار آن ماند.

 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


گامي ديگر در رسيدن به رايانه‌هاي كوانتومي

نزديك كردن و جدا كردن دو شي هميشه كار ساده‌اي نيست و اگر اين اتفاق بخواهد براي دو جز كوانتومي اتفاق بيافتد به مراتب كار سخت تري خواهد بود.

بر اساس گزارش خبرنامه فناوري نانو، در اينجا اين دو جز بيت‌هاي كوانتومي هستند كه هر يك حاوي اطلاعات مخصوص به خود مي‌باشند.

كنترل بيت‌هاي كوانتومي در حالت ارتباط با بيت‌هاي ديگر، يا جفت شدن با آنها جزو اساسي‌ترين مسائل در توسعه كامپيوترهاي كوانتومي است.

‪ ، FRANCO NORI‬استاد دانشكده فيزيك دانشگاه ميشيگان در ژاپن، معتقد است كه ناتواني در كنترل و مديريت بيت‌ها و برهم كنش بين آنها، و همچنين فعال و غيرفعال‌سازي انتخابي بيت، باعث مي‌شود كه نتوانيم از بيت‌هاي كوانتومي براي پردازش داده‌هاي كامپيوتري استفاده كنيم.

محاسبات كوانتومي چشم انداز روشني در راه رسيدن به رايانه‌هاي پيشرفته ترسيم كرده است اين كامپيوترها قادرند اطلاعات را هزاران برابر سريع تر از رايانه‌هاي معمولي پردازش كنند.

با اين حال محققان اين رشته هنوز راه درازي تا رسيدن به اين مهم پيش رو دارند.

تيم تحقيقاتي ‪ FRANCO NORI‬روشي جديد براي كنترل جفت كردن و جدا كردن بيت‌ها از طريق تنظيم فركانس بيت‌ها ارايه داده است.

استفاده از فركانس مشترك بين دو بيت بهترين راه براي جفت كردن آنهاست در اين حالت بيت‌هاي با فركانس غيرمشترك از هم جدا مي‌شوند در واقع در اينجا نوعي تماس راديويي ميكرومقياس وجود دارد.

به اعتقاد آقاي ‪NORI‬روش تنظيم فركانس با كمك مدارهاي فوق هادي كوانتومي موجب سهولت در پردازش اطلاعات رايانه‌اي مي‌شود.

با استفاده از تعداد فراواني بيت با فركانس مشترك مي‌توان يك خط را به صورت مدار الكتريكي ايجاد كرد كه مناسب با انتقال اطلاعات است.

همانطور كه در هنگام استفاده از راديو مي‌توان با تنظيم موج راديو ايستگاه‌هاي مختلفي را دريافت در اينجا نيز با تغيير فركانس مي‌توان بيت‌هاي مختلفي را جفت كرد و مدارهاي مختلفي را به دست آورد.


 

تایماز زردچشمی

 

چهارشنبه ٢۱ تیر ،۱۳۸٥


درس خواندن در فصل داغ

کلافه شدم از بس که هر روز توي اين گرما آمدم و رفتم. خب از اول اگر بگويند نمي شود، تکليف آدم روشن مي شود. هي مي گويند هنوز مشخص نيست. بخشنامه اش نيامده. فردا معلوم مي شود... يا پس فردا. هيچ کس انگار متوجه نيست که تابستان است ، هوا گرم و راه دور است. ترافيک است و هزار مشکل و گرفتاري ديگر.
اگر مي دانستم گرفتن يک ترم تابستاني ناقابل ، اين همه دردسر دارد، واحدها را درست مثل بچه آدم مي خواندم و درسهايم را پاس مي کردم تا به اين روز نيفتم.
.. کسي آن وقت به ما نگفت تابستان دانشگاه با تابستان مدرسه فرق مي کند وگرنه به هر سختي اي که بود، کاري مي کرديم تا واحدي نماند. حالا من اين همه درس مانده را چه کار کنم؟ قرار بود ترم آينده فارغ التحصيل شوم. جواب خانواده ام را چه بدهم؟ حالا دست کم بايد يک ترم ديگر هم ثبت نام کنم. پولش را از کجا بياورم؟» از در دانشگاه رفت بيرون. رفت تا شايد اين واحدها را در جاي ديگري بگيرد. واژه تابستان ، براي اغلب ما يادآور خاطره و نوستالژي حوض و هندوانه و هفتي و هشتي است. آنها که آن روزها را ديده اند، يادش به خير مي گويند و آنها که نديده اند و در کتابها خوانده اند، با حسرت آرزو مي کنند اي کاش مي بودند و مي ديدند. اما گذر از آن سالها و رسيدن به اين روزها که در آنيم ، تابستان ها را هم رنگ ديگري زده است.
ديگر روزهاي گرم و بلند تابستان ، براي خيلي ها مجال استراحت و تجديد قوا نيست و براي بعضي هم حتي فصل تازه اي براي آغاز فعاليت هايي تازه است. دانشگاهيان اما در اين ميان نقطه اي بينابين را گرفته اند. عده اي از آنها تعطيل اند و عده اي ديگر هم نه! آنها که تعطيل اند دانشجويانند که هويت دانشگاه را مي سازند و آنها که به فعاليت خود ادامه مي دهند، بدنه دانشگاه هستند. در اين ميان هستند دانشجوياني که به هر دليل ، نمي خواهند يا نمي توانند از فرصت تابستان ، براي استراحت و تجديد قوا استفاده کنند. دانشجوياني که چشم به راه تابستان و مشتاق ترم تابستاني اند تا اين که عقب ماندگي خود را جبران کنند و يا اين که خود را جلو بيندازند! غافل از اين که مي گويند، تجربه نشان داده که بازده آموزشي ترم تابستان بسيار پايين است و اين ترم را نمي توان جايگزين مناسبي براي ترمهاي معمول سال تحصيلي دانست.

 

تایماز زردچشمی